'Anderlecht beeft: interesse Fredberg plots concreet'

door
'Anderlecht beeft: interesse Fredberg plots concreet'

RSC Anderlecht heeft in het afgelopen seizoen een enorme stap voorwaarts gezet en is eindelijk weer uitgegroeid tot een volwaardige titelkandidaat. Knap werk dus van de Deens sportieve leiding. En dat is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven.

In het najaar van 2022 besloot RSCA zijn sportieve lot in handen te leggen van Jesper Fredberg. Die leverde vervolgens behoorlijk goed werk op de transfermarkt. Maar hij drukte ook zijn stempel met enkele strategische benoemingen. Zo stelde hij zijn landgenoot Brian Riemer aan als hoofdtrainer, terwijl met Mikkel Hemmersam een andere Deen de functie van 'Sports Manager' binnen het jeugddepartement kreeg.

Niet alle aanwervingen van Fredberg waren evenwel een succes. Denk aan de soap van een jaartje rond de positie van keeperstrainer. Of recentelijk nog de aanstelling van David Cosgrave als 'Performance Manager', die na amper twee weken alweer vertrok. Desondanks staat er inmiddels toch een goed werkende structuur, terwijl ook de jeugdopleiding helemaal herschikt is na het vertrek van Jean Kindermans.

LEES OOK: Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

In beeld bij landgenoten

Ondertussen liet de 'CEO Sports' zich ook gelden op de transfermarkt. Zijn eerste mercato was geen onverdeeld succes, vorige zomer pakte Fredberg evenwel stevig uit. Zo haalde hij heel wat bekende namen met de nodige Europese ervaring naar het Lotto Park. En die aanpak rendeerde. De landstitel werd uiteindelijk nog pijnlijk uit handen gegeven. Maar op één seizoen tijd kon RSCA wel van plek 11 naar plek 3 stijgen in de eindstand.

Die progressie doet het beste vermoeden voor de nabije toekomst. Maar ondertussen wordt elders wel aan de mouw van Fredberg getrokken. Eerder raakte al bekend dat FC Kopenhagen interesse zou hebben en volgens Het Laatste Nieuws en SudPresse is die belangstelling concreet. De Raad van Bestuur bij de Deense topclub ziet in hun landgenoot een ideale opvolger voor Peter Christiansen, die naar VfL Wolfsburg trekt.

Dromen van Europese topclub

Voorlopig lijkt de kans echter klein dat Fredberg zal ingaan op de lokroep van Kopenhagen. Uit de recente reeks interviews die hij gaf bleek immers dat de Deen nog grote plannen heeft bij Anderlecht. Hij bestempelt zijn paars-witte project vooralsnog niet als geslaagd. Bovendien is Fredberg erg ambitieus en hoopt hij op termijn de stap naar een Europese topclub te zetten. Vanuit dat perspectief lijken RSCA en de Jupiler Pro League een beter lanceringsplatform. Voorlopig dus nog geen groot alarm in het Lotto Park, al kan men de situatie toch best goed in de gaten houden.

Anderlecht moet alles doen om Fredberg te houden ...

Meest recent

Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

2
2
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

9
9
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku al na WK?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

65
65
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

67
67
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

112
112
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

55
55
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

71
71
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

50
50
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

279
279
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

62
62
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

40
40
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

229
229
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

77
77
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

62
62
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

167
167
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

136
136
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

212
212
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

584
584
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

137
137
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

99
99
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

453
453
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

129
129
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

170
170
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

514
514

Meer sportnieuws