'Anderlecht beeft: interesse Fredberg plots concreet'

door
'Anderlecht beeft: interesse Fredberg plots concreet'

RSC Anderlecht heeft in het afgelopen seizoen een enorme stap voorwaarts gezet en is eindelijk weer uitgegroeid tot een volwaardige titelkandidaat. Knap werk dus van de Deens sportieve leiding. En dat is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven.

In het najaar van 2022 besloot RSCA zijn sportieve lot in handen te leggen van Jesper Fredberg. Die leverde vervolgens behoorlijk goed werk op de transfermarkt. Maar hij drukte ook zijn stempel met enkele strategische benoemingen. Zo stelde hij zijn landgenoot Brian Riemer aan als hoofdtrainer, terwijl met Mikkel Hemmersam een andere Deen de functie van 'Sports Manager' binnen het jeugddepartement kreeg.

Niet alle aanwervingen van Fredberg waren evenwel een succes. Denk aan de soap van een jaartje rond de positie van keeperstrainer. Of recentelijk nog de aanstelling van David Cosgrave als 'Performance Manager', die na amper twee weken alweer vertrok. Desondanks staat er inmiddels toch een goed werkende structuur, terwijl ook de jeugdopleiding helemaal herschikt is na het vertrek van Jean Kindermans.

LEES OOK: 'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

In beeld bij landgenoten

Ondertussen liet de 'CEO Sports' zich ook gelden op de transfermarkt. Zijn eerste mercato was geen onverdeeld succes, vorige zomer pakte Fredberg evenwel stevig uit. Zo haalde hij heel wat bekende namen met de nodige Europese ervaring naar het Lotto Park. En die aanpak rendeerde. De landstitel werd uiteindelijk nog pijnlijk uit handen gegeven. Maar op één seizoen tijd kon RSCA wel van plek 11 naar plek 3 stijgen in de eindstand.

Die progressie doet het beste vermoeden voor de nabije toekomst. Maar ondertussen wordt elders wel aan de mouw van Fredberg getrokken. Eerder raakte al bekend dat FC Kopenhagen interesse zou hebben en volgens Het Laatste Nieuws en SudPresse is die belangstelling concreet. De Raad van Bestuur bij de Deense topclub ziet in hun landgenoot een ideale opvolger voor Peter Christiansen, die naar VfL Wolfsburg trekt.

Dromen van Europese topclub

Voorlopig lijkt de kans echter klein dat Fredberg zal ingaan op de lokroep van Kopenhagen. Uit de recente reeks interviews die hij gaf bleek immers dat de Deen nog grote plannen heeft bij Anderlecht. Hij bestempelt zijn paars-witte project vooralsnog niet als geslaagd. Bovendien is Fredberg erg ambitieus en hoopt hij op termijn de stap naar een Europese topclub te zetten. Vanuit dat perspectief lijken RSCA en de Jupiler Pro League een beter lanceringsplatform. Voorlopig dus nog geen groot alarm in het Lotto Park, al kan men de situatie toch best goed in de gaten houden.

Anderlecht moet alles doen om Fredberg te houden ...

Meest recent

'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

3
3
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

228
228
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

34
34
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

75
75
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

56
56
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

163
163
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

77
77
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

31
31
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

85
85
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

58
58
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

28
28
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

134
134
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

257
257
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

118
118
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

351
351
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

47
47
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

205
205
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

64
64
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

289
289
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

81
81
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

420
420
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

209
209
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

494
494
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

281
281
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

74
74

Meer sportnieuws