'Anderlecht beeft: interesse Fredberg plots concreet'

door
'Anderlecht beeft: interesse Fredberg plots concreet'

RSC Anderlecht heeft in het afgelopen seizoen een enorme stap voorwaarts gezet en is eindelijk weer uitgegroeid tot een volwaardige titelkandidaat. Knap werk dus van de Deens sportieve leiding. En dat is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven.

In het najaar van 2022 besloot RSCA zijn sportieve lot in handen te leggen van Jesper Fredberg. Die leverde vervolgens behoorlijk goed werk op de transfermarkt. Maar hij drukte ook zijn stempel met enkele strategische benoemingen. Zo stelde hij zijn landgenoot Brian Riemer aan als hoofdtrainer, terwijl met Mikkel Hemmersam een andere Deen de functie van 'Sports Manager' binnen het jeugddepartement kreeg.

Niet alle aanwervingen van Fredberg waren evenwel een succes. Denk aan de soap van een jaartje rond de positie van keeperstrainer. Of recentelijk nog de aanstelling van David Cosgrave als 'Performance Manager', die na amper twee weken alweer vertrok. Desondanks staat er inmiddels toch een goed werkende structuur, terwijl ook de jeugdopleiding helemaal herschikt is na het vertrek van Jean Kindermans.

LEES OOK: Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

In beeld bij landgenoten

Ondertussen liet de 'CEO Sports' zich ook gelden op de transfermarkt. Zijn eerste mercato was geen onverdeeld succes, vorige zomer pakte Fredberg evenwel stevig uit. Zo haalde hij heel wat bekende namen met de nodige Europese ervaring naar het Lotto Park. En die aanpak rendeerde. De landstitel werd uiteindelijk nog pijnlijk uit handen gegeven. Maar op één seizoen tijd kon RSCA wel van plek 11 naar plek 3 stijgen in de eindstand.

Die progressie doet het beste vermoeden voor de nabije toekomst. Maar ondertussen wordt elders wel aan de mouw van Fredberg getrokken. Eerder raakte al bekend dat FC Kopenhagen interesse zou hebben en volgens Het Laatste Nieuws en SudPresse is die belangstelling concreet. De Raad van Bestuur bij de Deense topclub ziet in hun landgenoot een ideale opvolger voor Peter Christiansen, die naar VfL Wolfsburg trekt.

Dromen van Europese topclub

Voorlopig lijkt de kans echter klein dat Fredberg zal ingaan op de lokroep van Kopenhagen. Uit de recente reeks interviews die hij gaf bleek immers dat de Deen nog grote plannen heeft bij Anderlecht. Hij bestempelt zijn paars-witte project vooralsnog niet als geslaagd. Bovendien is Fredberg erg ambitieus en hoopt hij op termijn de stap naar een Europese topclub te zetten. Vanuit dat perspectief lijken RSCA en de Jupiler Pro League een beter lanceringsplatform. Voorlopig dus nog geen groot alarm in het Lotto Park, al kan men de situatie toch best goed in de gaten houden.

Anderlecht moet alles doen om Fredberg te houden ...

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

16
16
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

36
36
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

63
63
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

21
21
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

108
108
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

48
48
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

101
101
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

57
57
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

103
103
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

137
137
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

541
541
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

163
163
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

431
431
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

81
81
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

468
468
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

130
130
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

135
135
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

273
273
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

802
802
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

223
223

Meer sportnieuws