La Louvière pakt opnieuw uit met komst Anderlecht-chouchou

167
La Louvière pakt opnieuw uit met komst Anderlecht-chouchou

Terwijl het Europese kampioenschap met rasse schreden nadert, zijn de ploegen uit de Jupiler en Challenger Pro League volop bezig aan de voorbereiding op het komende seizoen. Zo ook RAAL La Louvière. De promovendus in de tweede divisie pakte zelfs uit met de aanstelling van een grote naam.

Rond het begin van deze eeuw leverde de Waalse stad enkele seizoenen lang een ploeg af in de hoogste klasse. In 2003 wist La Louvière zelfs beslag te leggen op de Beker van België. Maar nadat de club betrokken raakte in het veelbesproken schandaal rond de 'gokchinees', ging het plots steil bergaf.

De sportieve resultaten vielen steeds meer tegen, de financiële problemen werden steeds groter. In 2009 werd uiteindelijk de schrapping aangevraagd. Na de nodige fusies ontstond uit de assen van de club evenwel het nieuwe RAAL La Louvière. En dat is tot dusver een behoorlijk succes.

LEES OOK: Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Promotie met RSCA-bekenden

Via de lagere divisie werd immers een plekje in de hoogste amateurklasse behaald en daarin speelde La Louvière afgelopen seizoen kampioen. In de volgende jaargang maakt de club dus haar rentree in de profreeksen. En om ook daarin een goede beurt te maken, rekenen de Wolven op de expertise van enkele oude bekenden van Anderlecht.

Nicolas Frutos bijvoorbeeld, is sinds eind vorig seizoen aan de slag als technisch directeur in het Tivoli-stadion. Enkele weken geleden werd Silvio Proto dan weer aangekondigd als nieuwe techniektrainer voor de doelmannen. En nu kondigt de club aan dat niemand minder dan Enzo Scifo er ook aan de slag gaat.

Terug naar heimat

De voormalige Rode Duivel en Anderlecht-publiekslieveling, speelde na enkele tegenvallende passages als hoofdtrainer geen actieve rol meer in de voetballerij. Maar nu gaat hij dus bij La Louvière aan de slag. Meer bepaald als 'Hoofd talentontwikkeling'. Hij zal zich dus gaan buigen over de jeugdopleiding. Voor Scifo zelf is het tevens een terugkeer naar de heimat. Destijds genoot hij zelf immers een groot deel van zijn opleiding bij La Louvière.

La Louvière heeft een plek in de hoogste divisie ...

Meest recent

Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

58
58
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

10
10
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

10
10
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

3
3
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

11
11
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

202
202
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

58
58
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

15
15
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

65
65
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

46
46
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

122
122
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

243
243
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

88
88
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

282
282
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

126
126
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

37
37
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

81
81
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

192
192
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41

Meer sportnieuws