‘Van Seraing naar toptransfer: spits brengt miljoenen op’

118 stemmen
‘Van Seraing naar toptransfer: spits brengt miljoenen op’

Georges Mikautadze maakte een aantal seizoenen geleden het mooie weer bij Seraing, maar staat nu voor een toptransfer. Olympique Lyon wil miljoenen op tafel leggen voor de aanvaller.

Mikautadze was de aanvalsleider bij Seraing, maar stond onder contract bij FC Metz. Na zijn goede prestaties in de Jupiler Pro League besloot Ajax een slordige zestien miljoen euro op tafel te leggen. In Amsterdam kon de Georgiër echter geen potten breken.

LEES OOK: ‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

Na uitleenbeurt toptransfer

Mikautadze werd afgelopen seizoen uitgeleend aan zijn oude club FC Metz en daar maakte de spits indruk in de Ligue 1. Hij scoorde veertien keer en gaf vier assists in 22 competitiewedstrijden. Dat is ook Olympique Lyon niet ontgaan. De club van Malick Fofana en Orel Mangala heeft miljoenen veil voor Mikautadze.

De Georgische international is een jeugdproduct van Lyon, maar kon er nooit doorbreken. De 23-jarige aanvaller ging al op jonge leeftijd naar AS Saint-Priest en maakte vervolgens een transfer naar FC Metz. Nu ligt de aanvaller nog tot 2028 onder contract bij Ajax. Hij zou twintig miljoen euro moeten kosten volgens Franse media.

Geen extra miljoenen voor Ajax

Die vraagprijs zal echter niet naar Ajax gaan. FC Metz zal namelijk ook de aankoopoptie van dertien miljoen euro lichten. De Franse club degradeerde uit de Ligue 1 en een doorverkoop van Mikautadze met de bijkomende miljoenen zullen zeker van pas komen. Overigens hoeft Gift Orban (KAA Gent) niet te vrezen want Mikautadze zou vooral als vervanger van de op leeftijd komende Alexandre Lacazette (33) worden gehaald.

Is Lyon een goede club voor Mikautadze?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

2
2
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

27
27
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

10
10
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

78
78
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

81
81
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

15
15
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

20
20
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

94
94
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

174
174
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

49
49
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

159
159
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

34
34
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

170
170
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

257
257
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

98
98
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

392
392
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

544
544
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

142
142
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

221
221
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

296
296
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

289
289
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

567
567
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

160
160
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

171
171

Meer sportnieuws