Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

door
Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

KRC Genk haalde Eduard Sobol in januari op huurbasis binnen als vervanger voor Gerardo Arteaga. De Oekraïense linksback, die eerder bij Club Brugge speelde, hoopte op een definitieve transfer.

Ondanks een goede integratie binnen de groep, kon hij op het veld niet overtuigen. Genk had Sobol binnengehaald als noodoplossing, zich bewust van zijn beperkingen. Hoewel Sobol hoopte te blijven, is er geen plaats voor hem in het vernieuwde team van Genk.

LEES OOK: Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

Sobol wilde definitieve transfer naar Genk afdwingen

KRC Genk zocht in januari dringend naar een nieuwe linksback na het vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey. De Limburgers haalden Eduard Sobol op huurbasis voor de rest van het seizoen, met een optie tot aankoop.

Genk was goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Oekraïense linksback, gezien zijn voorgeschiedenis in de Belgische competitie tijdens drieënhalf jaar bij Club Brugge.

Bij Genk verwachtte men dan ook dat Sobol geen lange aanpassingsperiode nodig zou hebben, behalve om de tactische principes van coach Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Racing wist wat ze konden verwachten van Sobol en zou niet voor grote verrassingen komen te staan. Bij Club Brugge stond Sobol bekend als een speler die goed lag in de groep en wiens professionele houding steeds werd gewaardeerd.

Sobol hoopte zelfs dat Genk hem na het seizoen definitief zou overkopen van Strasbourg. “Het is mijn doel om hier zo lang mogelijk te blijven”, zei hij in januari aan Het Nieuwsblad.

“Ik zal de komende maanden sowieso alles geven om de club te overtuigen om mij na het seizoen definitief over te nemen.”

Sobol moest knallen: brokkenpiloot die de bal liever niet wil

De integratie van Eduard Sobol verliep vlot bij KRC Genk, waarbij Wouter Vrancken hem omschreef als een verstandige jongen die heel stabiel is in zijn hoofd. De Oekraïner vond snel zijn plaats binnen de groep, maar op het veld verliep de aanpassing veel minder soepel.

De omstandigheden waren niet gunstig voor Sobol: met weinig wedstrijdritme in de benen moest hij meteen knallen na het vertrek van Gerardo Arteaga. De Oekraïner werd geloofd voor zijn instelling en verdedigende kwaliteiten, maar puur kwalitatief aanvallend schoot hij duidelijk te kort.

Vooral zijn beperkte voetballende kwaliteiten en schaarse aanvallende impulsen vallen op in negatieve zin. Stef Wijnants omschreef Sobol in Het Belang van Limburg als een brokkenpiloot die op alle vlakken tekort kwam.

Diezelfde krant schreef dat Sobol op zoek was naar zichzelf en dat hij zelfs de bal liever niet wilde, wat de opbouw van Genk vaak verhinderde.

Paniektransfer Sobol: “Was al niet voldoende voor Club Brugge”

Eduard Sobol heeft niet kunnen overtuigen en hij bleek een stevige tegenvaller te zijn. De clubleiding van Racing was zich nochtans bewust van het type speler dat ze binnenhaalden met Sobol: iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden.

Hoewel hij degelijk presteerde gedurende zijn tijd bij Club Brugge, werd altijd opgemerkt dat Sobol niet volledig voldeed aan de hoge sportieve eisen van de club. In Brugge bevond hij zich duidelijk aan zijn plafond.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd.”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza. Het besluit om Sobol te huren had ook te maken met de financiële situatie van de club, zoals Dimitri de Condé toegaf in Het Belang van Limburg.

Er was dus niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Sobol bleef tevergeefs hopen op definitieve transfer

“Ik zou hier graag willen blijven, ja. Ik voel me goed binnen de club en zie hier wel een toekomst voor mezelf en mijn gezin”, zei hij medio april aan Het Belang van Limburg.

“Na vier jaar in België te hebben doorgebracht is dit land ons tweede thuis geworden. Mijn zoontje Daniel (twee jaar, nvdr.) is hier geboren. Om maar te zeggen dat we ons helemaal thuis voelen in België.”

De selectie van Genk krijgt straks een stevige make-over, met vers bloed in elke linie, en daarin is er geen plaats weggelegd voor de Oekraïner. Op de linksback zal Joris Kayembe een nieuwe concurrent krijgen, maar dat zal Sobol dus niet meer zijn.

Goede beslissing van Genk?

Meest recent

'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

1
1
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

86
86
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

125
125
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

115
115
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

214
214
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

101
101
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

355
355
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

209
209
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

81
81
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

292
292
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

304
304
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

122
122
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

234
234
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

189
189
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

242
242
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

132
132
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

434
434
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

171
171
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

153
153
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

71
71
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

74
74
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

172
172
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

274
274
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

78
78

Meer sportnieuws