Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

door
Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

KRC Genk haalde Eduard Sobol in januari op huurbasis binnen als vervanger voor Gerardo Arteaga. De Oekraïense linksback, die eerder bij Club Brugge speelde, hoopte op een definitieve transfer.

Ondanks een goede integratie binnen de groep, kon hij op het veld niet overtuigen. Genk had Sobol binnengehaald als noodoplossing, zich bewust van zijn beperkingen. Hoewel Sobol hoopte te blijven, is er geen plaats voor hem in het vernieuwde team van Genk.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Sobol wilde definitieve transfer naar Genk afdwingen

KRC Genk zocht in januari dringend naar een nieuwe linksback na het vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey. De Limburgers haalden Eduard Sobol op huurbasis voor de rest van het seizoen, met een optie tot aankoop.

Genk was goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Oekraïense linksback, gezien zijn voorgeschiedenis in de Belgische competitie tijdens drieënhalf jaar bij Club Brugge.

Bij Genk verwachtte men dan ook dat Sobol geen lange aanpassingsperiode nodig zou hebben, behalve om de tactische principes van coach Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Racing wist wat ze konden verwachten van Sobol en zou niet voor grote verrassingen komen te staan. Bij Club Brugge stond Sobol bekend als een speler die goed lag in de groep en wiens professionele houding steeds werd gewaardeerd.

Sobol hoopte zelfs dat Genk hem na het seizoen definitief zou overkopen van Strasbourg. “Het is mijn doel om hier zo lang mogelijk te blijven”, zei hij in januari aan Het Nieuwsblad.

“Ik zal de komende maanden sowieso alles geven om de club te overtuigen om mij na het seizoen definitief over te nemen.”

Sobol moest knallen: brokkenpiloot die de bal liever niet wil

De integratie van Eduard Sobol verliep vlot bij KRC Genk, waarbij Wouter Vrancken hem omschreef als een verstandige jongen die heel stabiel is in zijn hoofd. De Oekraïner vond snel zijn plaats binnen de groep, maar op het veld verliep de aanpassing veel minder soepel.

De omstandigheden waren niet gunstig voor Sobol: met weinig wedstrijdritme in de benen moest hij meteen knallen na het vertrek van Gerardo Arteaga. De Oekraïner werd geloofd voor zijn instelling en verdedigende kwaliteiten, maar puur kwalitatief aanvallend schoot hij duidelijk te kort.

Vooral zijn beperkte voetballende kwaliteiten en schaarse aanvallende impulsen vallen op in negatieve zin. Stef Wijnants omschreef Sobol in Het Belang van Limburg als een brokkenpiloot die op alle vlakken tekort kwam.

Diezelfde krant schreef dat Sobol op zoek was naar zichzelf en dat hij zelfs de bal liever niet wilde, wat de opbouw van Genk vaak verhinderde.

Paniektransfer Sobol: “Was al niet voldoende voor Club Brugge”

Eduard Sobol heeft niet kunnen overtuigen en hij bleek een stevige tegenvaller te zijn. De clubleiding van Racing was zich nochtans bewust van het type speler dat ze binnenhaalden met Sobol: iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden.

Hoewel hij degelijk presteerde gedurende zijn tijd bij Club Brugge, werd altijd opgemerkt dat Sobol niet volledig voldeed aan de hoge sportieve eisen van de club. In Brugge bevond hij zich duidelijk aan zijn plafond.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd.”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza. Het besluit om Sobol te huren had ook te maken met de financiële situatie van de club, zoals Dimitri de Condé toegaf in Het Belang van Limburg.

Er was dus niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Sobol bleef tevergeefs hopen op definitieve transfer

“Ik zou hier graag willen blijven, ja. Ik voel me goed binnen de club en zie hier wel een toekomst voor mezelf en mijn gezin”, zei hij medio april aan Het Belang van Limburg.

“Na vier jaar in België te hebben doorgebracht is dit land ons tweede thuis geworden. Mijn zoontje Daniel (twee jaar, nvdr.) is hier geboren. Om maar te zeggen dat we ons helemaal thuis voelen in België.”

De selectie van Genk krijgt straks een stevige make-over, met vers bloed in elke linie, en daarin is er geen plaats weggelegd voor de Oekraïner. Op de linksback zal Joris Kayembe een nieuwe concurrent krijgen, maar dat zal Sobol dus niet meer zijn.

Goede beslissing van Genk?

Meest recent

Spaanse fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

67
67
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

70
70
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

211
211
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

173
173
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

207
207
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

102
102
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

73
73
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

82
82
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

82
82
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

63
63
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

127
127
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

139
139
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

336
336
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

114
114
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

319
319
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

121
121
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

44
44
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

416
416
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

199
199
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

46
46
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

95
95
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

299
299
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162

Meer sportnieuws