Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

1025 stemmen
Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

KRC Genk haalde Eduard Sobol in januari op huurbasis binnen als vervanger voor Gerardo Arteaga. De Oekraïense linksback, die eerder bij Club Brugge speelde, hoopte op een definitieve transfer.

Ondanks een goede integratie binnen de groep, kon hij op het veld niet overtuigen. Genk had Sobol binnengehaald als noodoplossing, zich bewust van zijn beperkingen. Hoewel Sobol hoopte te blijven, is er geen plaats voor hem in het vernieuwde team van Genk.

LEES OOK: KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

Sobol wilde definitieve transfer naar Genk afdwingen

KRC Genk zocht in januari dringend naar een nieuwe linksback na het vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey. De Limburgers haalden Eduard Sobol op huurbasis voor de rest van het seizoen, met een optie tot aankoop.

Genk was goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Oekraïense linksback, gezien zijn voorgeschiedenis in de Belgische competitie tijdens drieënhalf jaar bij Club Brugge.

Bij Genk verwachtte men dan ook dat Sobol geen lange aanpassingsperiode nodig zou hebben, behalve om de tactische principes van coach Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Racing wist wat ze konden verwachten van Sobol en zou niet voor grote verrassingen komen te staan. Bij Club Brugge stond Sobol bekend als een speler die goed lag in de groep en wiens professionele houding steeds werd gewaardeerd.

Sobol hoopte zelfs dat Genk hem na het seizoen definitief zou overkopen van Strasbourg. “Het is mijn doel om hier zo lang mogelijk te blijven”, zei hij in januari aan Het Nieuwsblad.

“Ik zal de komende maanden sowieso alles geven om de club te overtuigen om mij na het seizoen definitief over te nemen.”

Sobol moest knallen: brokkenpiloot die de bal liever niet wil

De integratie van Eduard Sobol verliep vlot bij KRC Genk, waarbij Wouter Vrancken hem omschreef als een verstandige jongen die heel stabiel is in zijn hoofd. De Oekraïner vond snel zijn plaats binnen de groep, maar op het veld verliep de aanpassing veel minder soepel.

De omstandigheden waren niet gunstig voor Sobol: met weinig wedstrijdritme in de benen moest hij meteen knallen na het vertrek van Gerardo Arteaga. De Oekraïner werd geloofd voor zijn instelling en verdedigende kwaliteiten, maar puur kwalitatief aanvallend schoot hij duidelijk te kort.

Vooral zijn beperkte voetballende kwaliteiten en schaarse aanvallende impulsen vallen op in negatieve zin. Stef Wijnants omschreef Sobol in Het Belang van Limburg als een brokkenpiloot die op alle vlakken tekort kwam.

Diezelfde krant schreef dat Sobol op zoek was naar zichzelf en dat hij zelfs de bal liever niet wilde, wat de opbouw van Genk vaak verhinderde.

Paniektransfer Sobol: “Was al niet voldoende voor Club Brugge”

Eduard Sobol heeft niet kunnen overtuigen en hij bleek een stevige tegenvaller te zijn. De clubleiding van Racing was zich nochtans bewust van het type speler dat ze binnenhaalden met Sobol: iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden.

Hoewel hij degelijk presteerde gedurende zijn tijd bij Club Brugge, werd altijd opgemerkt dat Sobol niet volledig voldeed aan de hoge sportieve eisen van de club. In Brugge bevond hij zich duidelijk aan zijn plafond.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd.”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza. Het besluit om Sobol te huren had ook te maken met de financiële situatie van de club, zoals Dimitri de Condé toegaf in Het Belang van Limburg.

Er was dus niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Sobol bleef tevergeefs hopen op definitieve transfer

“Ik zou hier graag willen blijven, ja. Ik voel me goed binnen de club en zie hier wel een toekomst voor mezelf en mijn gezin”, zei hij medio april aan Het Belang van Limburg.

“Na vier jaar in België te hebben doorgebracht is dit land ons tweede thuis geworden. Mijn zoontje Daniel (twee jaar, nvdr.) is hier geboren. Om maar te zeggen dat we ons helemaal thuis voelen in België.”

De selectie van Genk krijgt straks een stevige make-over, met vers bloed in elke linie, en daarin is er geen plaats weggelegd voor de Oekraïner. Op de linksback zal Joris Kayembe een nieuwe concurrent krijgen, maar dat zal Sobol dus niet meer zijn.

Goede beslissing van Genk?

Meest recent

'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

3
3
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

2
2
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

46
46
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

71
71
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

196
196
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

44
44
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

28
28
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

507
507
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

193
193
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

329
329
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

611
611
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

223
223
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

371
371
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

375
375
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

48
48
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

38
38
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

112
112
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

135
135
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

114
114
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

153
153
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

555
555
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

396
396
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

93
93
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

52
52

Meer sportnieuws