Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

door
Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

KRC Genk haalde Eduard Sobol in januari op huurbasis binnen als vervanger voor Gerardo Arteaga. De Oekraïense linksback, die eerder bij Club Brugge speelde, hoopte op een definitieve transfer.

Ondanks een goede integratie binnen de groep, kon hij op het veld niet overtuigen. Genk had Sobol binnengehaald als noodoplossing, zich bewust van zijn beperkingen. Hoewel Sobol hoopte te blijven, is er geen plaats voor hem in het vernieuwde team van Genk.

LEES OOK: Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Sobol wilde definitieve transfer naar Genk afdwingen

KRC Genk zocht in januari dringend naar een nieuwe linksback na het vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey. De Limburgers haalden Eduard Sobol op huurbasis voor de rest van het seizoen, met een optie tot aankoop.

Genk was goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Oekraïense linksback, gezien zijn voorgeschiedenis in de Belgische competitie tijdens drieënhalf jaar bij Club Brugge.

Bij Genk verwachtte men dan ook dat Sobol geen lange aanpassingsperiode nodig zou hebben, behalve om de tactische principes van coach Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Racing wist wat ze konden verwachten van Sobol en zou niet voor grote verrassingen komen te staan. Bij Club Brugge stond Sobol bekend als een speler die goed lag in de groep en wiens professionele houding steeds werd gewaardeerd.

Sobol hoopte zelfs dat Genk hem na het seizoen definitief zou overkopen van Strasbourg. “Het is mijn doel om hier zo lang mogelijk te blijven”, zei hij in januari aan Het Nieuwsblad.

“Ik zal de komende maanden sowieso alles geven om de club te overtuigen om mij na het seizoen definitief over te nemen.”

Sobol moest knallen: brokkenpiloot die de bal liever niet wil

De integratie van Eduard Sobol verliep vlot bij KRC Genk, waarbij Wouter Vrancken hem omschreef als een verstandige jongen die heel stabiel is in zijn hoofd. De Oekraïner vond snel zijn plaats binnen de groep, maar op het veld verliep de aanpassing veel minder soepel.

De omstandigheden waren niet gunstig voor Sobol: met weinig wedstrijdritme in de benen moest hij meteen knallen na het vertrek van Gerardo Arteaga. De Oekraïner werd geloofd voor zijn instelling en verdedigende kwaliteiten, maar puur kwalitatief aanvallend schoot hij duidelijk te kort.

Vooral zijn beperkte voetballende kwaliteiten en schaarse aanvallende impulsen vallen op in negatieve zin. Stef Wijnants omschreef Sobol in Het Belang van Limburg als een brokkenpiloot die op alle vlakken tekort kwam.

Diezelfde krant schreef dat Sobol op zoek was naar zichzelf en dat hij zelfs de bal liever niet wilde, wat de opbouw van Genk vaak verhinderde.

Paniektransfer Sobol: “Was al niet voldoende voor Club Brugge”

Eduard Sobol heeft niet kunnen overtuigen en hij bleek een stevige tegenvaller te zijn. De clubleiding van Racing was zich nochtans bewust van het type speler dat ze binnenhaalden met Sobol: iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden.

Hoewel hij degelijk presteerde gedurende zijn tijd bij Club Brugge, werd altijd opgemerkt dat Sobol niet volledig voldeed aan de hoge sportieve eisen van de club. In Brugge bevond hij zich duidelijk aan zijn plafond.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd.”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza. Het besluit om Sobol te huren had ook te maken met de financiële situatie van de club, zoals Dimitri de Condé toegaf in Het Belang van Limburg.

Er was dus niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Sobol bleef tevergeefs hopen op definitieve transfer

“Ik zou hier graag willen blijven, ja. Ik voel me goed binnen de club en zie hier wel een toekomst voor mezelf en mijn gezin”, zei hij medio april aan Het Belang van Limburg.

“Na vier jaar in België te hebben doorgebracht is dit land ons tweede thuis geworden. Mijn zoontje Daniel (twee jaar, nvdr.) is hier geboren. Om maar te zeggen dat we ons helemaal thuis voelen in België.”

De selectie van Genk krijgt straks een stevige make-over, met vers bloed in elke linie, en daarin is er geen plaats weggelegd voor de Oekraïner. Op de linksback zal Joris Kayembe een nieuwe concurrent krijgen, maar dat zal Sobol dus niet meer zijn.

Goede beslissing van Genk?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

65
65
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

82
82
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

95
95
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

40
40
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

255
255
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

137
137
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

446
446
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

168
168
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

224
224
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

458
458
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

698
698
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

319
319
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

691
691
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

382
382
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

597
597
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

544
544
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

64
64
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

438
438
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

583
583
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

155
155
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

332
332
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws