Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

door
Genadeloos: KRC Genk gooit brokkenpiloot op straat

KRC Genk haalde Eduard Sobol in januari op huurbasis binnen als vervanger voor Gerardo Arteaga. De Oekraïense linksback, die eerder bij Club Brugge speelde, hoopte op een definitieve transfer.

Ondanks een goede integratie binnen de groep, kon hij op het veld niet overtuigen. Genk had Sobol binnengehaald als noodoplossing, zich bewust van zijn beperkingen. Hoewel Sobol hoopte te blijven, is er geen plaats voor hem in het vernieuwde team van Genk.

LEES OOK: Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

Sobol wilde definitieve transfer naar Genk afdwingen

KRC Genk zocht in januari dringend naar een nieuwe linksback na het vertrek van Gerardo Arteaga naar Monterrey. De Limburgers haalden Eduard Sobol op huurbasis voor de rest van het seizoen, met een optie tot aankoop.

Genk was goed op de hoogte van de kwaliteiten van de Oekraïense linksback, gezien zijn voorgeschiedenis in de Belgische competitie tijdens drieënhalf jaar bij Club Brugge.

Bij Genk verwachtte men dan ook dat Sobol geen lange aanpassingsperiode nodig zou hebben, behalve om de tactische principes van coach Wouter Vrancken onder de knie te krijgen.

Racing wist wat ze konden verwachten van Sobol en zou niet voor grote verrassingen komen te staan. Bij Club Brugge stond Sobol bekend als een speler die goed lag in de groep en wiens professionele houding steeds werd gewaardeerd.

Sobol hoopte zelfs dat Genk hem na het seizoen definitief zou overkopen van Strasbourg. “Het is mijn doel om hier zo lang mogelijk te blijven”, zei hij in januari aan Het Nieuwsblad.

“Ik zal de komende maanden sowieso alles geven om de club te overtuigen om mij na het seizoen definitief over te nemen.”

Sobol moest knallen: brokkenpiloot die de bal liever niet wil

De integratie van Eduard Sobol verliep vlot bij KRC Genk, waarbij Wouter Vrancken hem omschreef als een verstandige jongen die heel stabiel is in zijn hoofd. De Oekraïner vond snel zijn plaats binnen de groep, maar op het veld verliep de aanpassing veel minder soepel.

De omstandigheden waren niet gunstig voor Sobol: met weinig wedstrijdritme in de benen moest hij meteen knallen na het vertrek van Gerardo Arteaga. De Oekraïner werd geloofd voor zijn instelling en verdedigende kwaliteiten, maar puur kwalitatief aanvallend schoot hij duidelijk te kort.

Vooral zijn beperkte voetballende kwaliteiten en schaarse aanvallende impulsen vallen op in negatieve zin. Stef Wijnants omschreef Sobol in Het Belang van Limburg als een brokkenpiloot die op alle vlakken tekort kwam.

Diezelfde krant schreef dat Sobol op zoek was naar zichzelf en dat hij zelfs de bal liever niet wilde, wat de opbouw van Genk vaak verhinderde.

Paniektransfer Sobol: “Was al niet voldoende voor Club Brugge”

Eduard Sobol heeft niet kunnen overtuigen en hij bleek een stevige tegenvaller te zijn. De clubleiding van Racing was zich nochtans bewust van het type speler dat ze binnenhaalden met Sobol: iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden.

Hoewel hij degelijk presteerde gedurende zijn tijd bij Club Brugge, werd altijd opgemerkt dat Sobol niet volledig voldeed aan de hoge sportieve eisen van de club. In Brugge bevond hij zich duidelijk aan zijn plafond.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd.”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza. Het besluit om Sobol te huren had ook te maken met de financiële situatie van de club, zoals Dimitri de Condé toegaf in Het Belang van Limburg.

Er was dus niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Sobol bleef tevergeefs hopen op definitieve transfer

“Ik zou hier graag willen blijven, ja. Ik voel me goed binnen de club en zie hier wel een toekomst voor mezelf en mijn gezin”, zei hij medio april aan Het Belang van Limburg.

“Na vier jaar in België te hebben doorgebracht is dit land ons tweede thuis geworden. Mijn zoontje Daniel (twee jaar, nvdr.) is hier geboren. Om maar te zeggen dat we ons helemaal thuis voelen in België.”

De selectie van Genk krijgt straks een stevige make-over, met vers bloed in elke linie, en daarin is er geen plaats weggelegd voor de Oekraïner. Op de linksback zal Joris Kayembe een nieuwe concurrent krijgen, maar dat zal Sobol dus niet meer zijn.

Goede beslissing van Genk?

Meest recent

Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

31
31
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

101
101
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

51
51
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

331
331
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

62
62
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

78
78
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

181
181
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

152
152
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

120
120
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

83
83
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

470
470
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

528
528
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

139
139
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

83
83
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

311
311
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

231
231
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

47
47
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

755
755
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

78
78
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

313
313
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

94
94
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

232
232
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

298
298
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

570
570

Meer sportnieuws