Degryse benoemt één groot EK-probleem bij Duivels

278 stemmen
Degryse benoemt één groot EK-probleem bij Duivels

Aanstaande vrijdag is het zover, dan gaat het Europees kampioenschap in Duitsland van start. Een drietal dagen later zijn ook de Rode Duivels een eerste keer aan zet. Voorlopig is het echter koffiedik kijken tot waar toe de Belgen in staat zullen zijn.

Tijdens de vorige twee Europese kampioenschappen werd België telkens bij de (schaduw)favorieten gerekend. In 2016 liep het echter compleet fout na een tactisch fiasco tegen Wales. In 2021 werd een erg gehavende ploeg dan weer gewipt in de kwartfinales door de latere winnaar Italië.

Deze zomer kunnen de Belgen dus revanche nemen. Dat wordt tevens het eerste grote toernooi met Domenico Tedesco aan het roer als bondscoach. Die zal het moeten doen zonder grote namen als Eden Hazard, Thibaut Courtois en Dries Mertens, maar kan nog steeds op een aardige selectie rekenen.

LEES OOK: Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

Aanvallende weelde

Zo zorgen jongens als Romelu Lukaku, Axel Witsel, Kevin De Bruyne en Jan Vertonghen toch voor de nodige ervaring. Bovendien staat een blik aan veelbelovende jongeren klaar om zich te bewijzen: Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere, Zeno Debast, Amadou Onana, ... . Aan talent geen gebrek.

Zeker in aanvallend opzicht is de weelde groot. Analist Marc Degryse heeft dan ook vertrouwen. "Wij hebben - in ideale omstandigheden - een ploeg die op Euro 2024 van élke tegenstander kan winnen. Althans, dat is mijn buikgevoel. Want de oefenwedstrijden tegen Montenegro en Luxemburg waren nauwelijks een waardemeter", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Defensieve zorgen

Toch ziet Degryse ook een groot probleem. Zo is hij allerminst overtuigd door de defensie. Zeker gezien de blessurezorgen rond Jan Vertonghen, Arthur Theate en Thomas Meunier. "Het enige probleem is… tja, die defensie hé. Er mag werkelijk niéts meer gebeuren achterin — een blessure of een schorsing —, of de boot zal lekken. Ja, je kunt Onana achteruit trekken, als de nood het hoogst is, maar dat zijn trucs waar ik geen fan van ben", aldus de analist.

Gelooft u dat België het EK kan winnen?

Meest recent

Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

49
49
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

99
99
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

14
14
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

660
660
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

25
25
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

28
28
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

61
61
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

298
298
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

110
110
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

125
125
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

52
52
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

87
87
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

58
58
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

54
54
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

222
222
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

138
138
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

116
116
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

37
37
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

290
290
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

186
186
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

63
63
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

49
49
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

38
38

Meer sportnieuws