Degryse benoemt één groot EK-probleem bij Duivels

278 stemmen
Degryse benoemt één groot EK-probleem bij Duivels

Aanstaande vrijdag is het zover, dan gaat het Europees kampioenschap in Duitsland van start. Een drietal dagen later zijn ook de Rode Duivels een eerste keer aan zet. Voorlopig is het echter koffiedik kijken tot waar toe de Belgen in staat zullen zijn.

Tijdens de vorige twee Europese kampioenschappen werd België telkens bij de (schaduw)favorieten gerekend. In 2016 liep het echter compleet fout na een tactisch fiasco tegen Wales. In 2021 werd een erg gehavende ploeg dan weer gewipt in de kwartfinales door de latere winnaar Italië.

Deze zomer kunnen de Belgen dus revanche nemen. Dat wordt tevens het eerste grote toernooi met Domenico Tedesco aan het roer als bondscoach. Die zal het moeten doen zonder grote namen als Eden Hazard, Thibaut Courtois en Dries Mertens, maar kan nog steeds op een aardige selectie rekenen.

LEES OOK: Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

Aanvallende weelde

Zo zorgen jongens als Romelu Lukaku, Axel Witsel, Kevin De Bruyne en Jan Vertonghen toch voor de nodige ervaring. Bovendien staat een blik aan veelbelovende jongeren klaar om zich te bewijzen: Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere, Zeno Debast, Amadou Onana, ... . Aan talent geen gebrek.

Zeker in aanvallend opzicht is de weelde groot. Analist Marc Degryse heeft dan ook vertrouwen. "Wij hebben - in ideale omstandigheden - een ploeg die op Euro 2024 van élke tegenstander kan winnen. Althans, dat is mijn buikgevoel. Want de oefenwedstrijden tegen Montenegro en Luxemburg waren nauwelijks een waardemeter", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Defensieve zorgen

Toch ziet Degryse ook een groot probleem. Zo is hij allerminst overtuigd door de defensie. Zeker gezien de blessurezorgen rond Jan Vertonghen, Arthur Theate en Thomas Meunier. "Het enige probleem is… tja, die defensie hé. Er mag werkelijk niéts meer gebeuren achterin — een blessure of een schorsing —, of de boot zal lekken. Ja, je kunt Onana achteruit trekken, als de nood het hoogst is, maar dat zijn trucs waar ik geen fan van ben", aldus de analist.

Gelooft u dat België het EK kan winnen?

Meest recent

"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

63
63
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

16
16
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

99
99
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

23
23
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

175
175
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

97
97
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

74
74
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

564
564
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

57
57
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

122
122
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

146
146
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

884
884
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

62
62
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

575
575
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

399
399
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

770
770
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

752
752
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

444
444
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

748
748
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

363
363
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

203
203
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

225
225
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

208
208
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

360
360

Meer sportnieuws