Degryse benoemt één groot EK-probleem bij Duivels

door
Degryse benoemt één groot EK-probleem bij Duivels

Aanstaande vrijdag is het zover, dan gaat het Europees kampioenschap in Duitsland van start. Een drietal dagen later zijn ook de Rode Duivels een eerste keer aan zet. Voorlopig is het echter koffiedik kijken tot waar toe de Belgen in staat zullen zijn.

Tijdens de vorige twee Europese kampioenschappen werd België telkens bij de (schaduw)favorieten gerekend. In 2016 liep het echter compleet fout na een tactisch fiasco tegen Wales. In 2021 werd een erg gehavende ploeg dan weer gewipt in de kwartfinales door de latere winnaar Italië.

Deze zomer kunnen de Belgen dus revanche nemen. Dat wordt tevens het eerste grote toernooi met Domenico Tedesco aan het roer als bondscoach. Die zal het moeten doen zonder grote namen als Eden Hazard, Thibaut Courtois en Dries Mertens, maar kan nog steeds op een aardige selectie rekenen.

LEES OOK: Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

Aanvallende weelde

Zo zorgen jongens als Romelu Lukaku, Axel Witsel, Kevin De Bruyne en Jan Vertonghen toch voor de nodige ervaring. Bovendien staat een blik aan veelbelovende jongeren klaar om zich te bewijzen: Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere, Zeno Debast, Amadou Onana, ... . Aan talent geen gebrek.

Zeker in aanvallend opzicht is de weelde groot. Analist Marc Degryse heeft dan ook vertrouwen. "Wij hebben - in ideale omstandigheden - een ploeg die op Euro 2024 van élke tegenstander kan winnen. Althans, dat is mijn buikgevoel. Want de oefenwedstrijden tegen Montenegro en Luxemburg waren nauwelijks een waardemeter", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Defensieve zorgen

Toch ziet Degryse ook een groot probleem. Zo is hij allerminst overtuigd door de defensie. Zeker gezien de blessurezorgen rond Jan Vertonghen, Arthur Theate en Thomas Meunier. "Het enige probleem is… tja, die defensie hé. Er mag werkelijk niéts meer gebeuren achterin — een blessure of een schorsing —, of de boot zal lekken. Ja, je kunt Onana achteruit trekken, als de nood het hoogst is, maar dat zijn trucs waar ik geen fan van ben", aldus de analist.

Gelooft u dat België het EK kan winnen?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

73
73
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

39
39
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

34
34
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

31
31
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

501
501
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

240
240
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

384
384
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

135
135
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

185
185
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

142
142
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

98
98
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

312
312
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

153
153
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

523
523
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

121
121
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

528
528
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

397
397

Meer sportnieuws