'Deal van 40 miljoen: Premier League wenkt voor Zirkzee'

106 stemmen
'Deal van 40 miljoen: Premier League wenkt voor Zirkzee'

Nu het seizoen in het clubvoetbal achter rug is, begint de zomerse transfercarrousel in het Europese voetbal stilaan op volle toeren te draaien. Ook verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League komen in aanmerking voor een transfer. Joshua Zirkzee bijvoorbeeld.

De Nederlandse spits maakte destijds al flink indruk bij de jeugdopleiding van Feyenoord. In die mate zelfs dat het grote Bayern München hem al op jonge leeftijd kwam wegplukken uit Rotterdam. Maar bij de Duitse grootmacht zat een doorbraak er niet meteen in. En dus werd een oplossing op huurbasis gezocht.

Na een mislukte passage bij Parma FC, belandde Zirkzee in de zomer van 2021 uiteindelijk bij Anderlecht. En dat bleek een goede zaak voor zijn carrière. Onder de vleugels van toenmalig coach Vincent Kompany ontbolsterde hij helemaal. Dat leverde hem na een jaartje een definitieve transfer naar Bologna FC op.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Champions League-ticket

En ook dat werd uiteindelijk een goede move. Na een jaartje aanpassen, groeide Zirkzee afgelopen seizoen uit tot één van de absolute smaakmakers bij Bologna. Met onder meer 11 goals en 5 assists had hij een groot aandeel in de onverwachte Champions League-kwalificatie van de Serie A-revelatie.

Maar de kans is klein dat Zirkzee met Bologna de UCL zal induiken. Zo heeft het er alle schijn van dat hij zijn knappe seizoen zal verzilveren met een mooie transfer. Even werd gespeculeerd over een reünie met Kompany bij Bayern, maar de Nederlander lijkt gewoon in Italië actief te blijven.

Engelsen op de loer

Verschillende bronnen melden namelijk dat AC Milan doordrukt voor zijn komst. Volgens transferexpert Fabrizo Romano heeft Milan inmiddels aan Bologna laten weten dat het de aankoopoptie van 40 miljoen euro zal lichten. Momenteel wordt nog onderhandeld over de persoonlijke voorwaarden.

Toch zijn de Rossoneri nog niet thuis. Volgens Sky Sports liggen namelijk twee Engelse clubs op de loer om de deal alsnog te kapen. Zo zouden Arsenal en Manchester United de ontwikkelingen in het dossier van dichtbij opvolgen. Ook Juventus zou interesse tonen, maar daar is hij geen prioriteit.

Welke spits maakte bij Anderlecht de beste indruk?

Meest recent

Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

0
0
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

61
61
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

42
42
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

238
238
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

375
375
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

54
54
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

104
104
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

198
198
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

237
237
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

263
263
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

75
75
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

55
55
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

260
260
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

103
103
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

281
281
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

342
342
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

75
75
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

63
63
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

582
582
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

74
74
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

189
189
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

418
418
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

66
66
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

175
175
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

329
329

Meer sportnieuws