Lukaku weldra terug naar Anderlecht? "Hij kan er vlot mee"

door
Lukaku weldra terug naar Anderlecht?

Romelu Lukaku wil in de komende weken uitpakken met de Rode Duivels op het EK in Duitsland. Ondertussen is nog lang niet duidelijk bij welke club hij komend seizoen zal spelen. Al blijft hij bij zijn intenties om op een dag terug te keren naar zijn geliefde RSC Anderlecht.

Momenteel is de nationale topschutter aller tijden nog steeds eigendom van Chelsea FC. Dat betaalde in de zomer van 2021 nog een enorm bedrag om hem over te nemen van Internazionale. Maar zijn terugkeer naar Stamford Bridge werd geen succes. Lukaku heeft dan ook geen toekomst meer bij de Blues.

Lukaku zal tijdens de zomerse transferperiode dus op zoek moeten naar een andere werkgever. Een lucratieve verhuis naar Saudi-Arabië werd al geopperd, ook enkele Europese clubs toonden al interesse. De komende weken zullen uitsluitsel moeten geven. Op langere termijn is zijn plan echter duidelijk.

LEES OOK: 'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Paars-witte droom

Zo heeft de spits er nooit een geheim van gemaakt dat hij op een dag wil terugkeren naar Anderlecht. En bij RTL Sports bevestigde Lukaku vorige week zijn intentie. "Die terugkeer gaat er sowieso komen. Daar bestaat geen twijfel over. Ik verwacht zelfs veel sneller dan de mensen denken", klonk het.

Analist Patrick Goots is echter verrast door die verklaring. "Ik begrijp maar al te goed dat Anderlecht de club van zijn hart is, maar in het voetbal krijg je zo’n carrièreplanning toch niet op bestelling? Er zijn zoveel variabelen, om te beginnen zijn nog lopende contract bij Chelsea tot 2026. Kiest hij opnieuw voor Italië of gaat hij nu al naar Saudi-Arabië? Én vooral: blijft hij de komende jaren gespaard van blessures?", stelt hij bij Gazet van Antwerpen.

Onbetwistbare meerwaarde

Daar tegenover is Goots er wel van overtuigd dat Lukaku sowieso een sportieve meerwaarde zou zijn voor de recordkampioen. Zelfs binnen enkele seizoenen nog steeds. "Ook als hij 34 is, zal deze Lukaku nog vlot meekunnen bij Anderlecht. Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, eveneens twee toppers die voor hun vak geleefd hebben en gespaard bleven van langdurige blessures, gaven het voorbeeld dat je op latere leeftijd, en ondanks de natuurlijke slijtage, een meerwaarde kunt zijn in België.”

Lukaku speelt binnen de vier seizoenen terug bij RSCA ...

Meest recent

België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

30
30
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

58
58
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

135
135
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

73
73
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

65
65
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

114
114
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

166
166
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

87
87
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

78
78
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

86
86
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

575
575
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

31
31
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

68
68
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

183
183
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

205
205
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

64
64
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

81
81
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

255
255
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

210
210
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

73
73
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

310
310
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

505
505
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

213
213
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

178
178
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

606
606

Meer sportnieuws