Lukaku weldra terug naar Anderlecht? "Hij kan er vlot mee"

627
Lukaku weldra terug naar Anderlecht?

Romelu Lukaku wil in de komende weken uitpakken met de Rode Duivels op het EK in Duitsland. Ondertussen is nog lang niet duidelijk bij welke club hij komend seizoen zal spelen. Al blijft hij bij zijn intenties om op een dag terug te keren naar zijn geliefde RSC Anderlecht.

Momenteel is de nationale topschutter aller tijden nog steeds eigendom van Chelsea FC. Dat betaalde in de zomer van 2021 nog een enorm bedrag om hem over te nemen van Internazionale. Maar zijn terugkeer naar Stamford Bridge werd geen succes. Lukaku heeft dan ook geen toekomst meer bij de Blues.

Lukaku zal tijdens de zomerse transferperiode dus op zoek moeten naar een andere werkgever. Een lucratieve verhuis naar Saudi-Arabië werd al geopperd, ook enkele Europese clubs toonden al interesse. De komende weken zullen uitsluitsel moeten geven. Op langere termijn is zijn plan echter duidelijk.

LEES OOK: Van Bommel zoekt: twee posities waar België problemen heeft

Paars-witte droom

Zo heeft de spits er nooit een geheim van gemaakt dat hij op een dag wil terugkeren naar Anderlecht. En bij RTL Sports bevestigde Lukaku vorige week zijn intentie. "Die terugkeer gaat er sowieso komen. Daar bestaat geen twijfel over. Ik verwacht zelfs veel sneller dan de mensen denken", klonk het.

Analist Patrick Goots is echter verrast door die verklaring. "Ik begrijp maar al te goed dat Anderlecht de club van zijn hart is, maar in het voetbal krijg je zo’n carrièreplanning toch niet op bestelling? Er zijn zoveel variabelen, om te beginnen zijn nog lopende contract bij Chelsea tot 2026. Kiest hij opnieuw voor Italië of gaat hij nu al naar Saudi-Arabië? Én vooral: blijft hij de komende jaren gespaard van blessures?", stelt hij bij Gazet van Antwerpen.

Onbetwistbare meerwaarde

Daar tegenover is Goots er wel van overtuigd dat Lukaku sowieso een sportieve meerwaarde zou zijn voor de recordkampioen. Zelfs binnen enkele seizoenen nog steeds. "Ook als hij 34 is, zal deze Lukaku nog vlot meekunnen bij Anderlecht. Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, eveneens twee toppers die voor hun vak geleefd hebben en gespaard bleven van langdurige blessures, gaven het voorbeeld dat je op latere leeftijd, en ondanks de natuurlijke slijtage, een meerwaarde kunt zijn in België.”

Lukaku speelt binnen de vier seizoenen terug bij RSCA ...

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

17
17
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

26
26
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

90
90
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

33
33
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

51
51
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

46
46
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

51
51
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

64
64
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

159
159
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

70
70
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

151
151
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

75
75
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

102
102
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

77
77
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

176
176
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

71
71
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

106
106
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

204
204
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

299
299
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

251
251
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

368
368
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

139
139
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

103
103

Meer sportnieuws