Frankrijk scoort niet en loopt kater op vlak voor EK

door
Frankrijk scoort niet en loopt kater op vlak voor EK

Niet alle topfavorieten reizen met een even goed gevoel af naar het EK. Engeland leed in zijn laatste thuismatch bijvoorbeeld een pijnlijke nederlaag tegen IJsland en ook Frankrijk heef in zijn uitzwaaimatch niet bepaald vertrouwen kunnen tanken. Les Bleus kwamen tegen Canada niet tot scoren.

Opvallend genoeg had bondscoach Didier Deschamps in de laatste match voor de start van het EK geen plaats in zijn basiself voor Kylian Mbappé. De steraanvaller sukkelt immers met de knie en rug en werd daarom uit voorzorg op de bank gehouden. Daardoor mocht Olivier Giroud in zijn laatste interland op Franse bodem de aanvoerdersband dragen.

Frankrijk scoort niet tegen Canada

De 37-jarige spits kon echter geen afscheid in schoonheid nemen, want scoren lukte hem niet. Ook Kanté en Thuram misten grote kansen. Op het uur kreeg Giroud wel een mooie applauswissel, waarbij hij een staande ovatie kreeg van het stadion in Bordeaux.

Een kwartier voor tijd gooide Deschamps alsnog Mbappé in de strijd, maar ook hij kon een zege niet meer uit de brand slepen. Hij zag Frankrijk nog even ontsnappen toen Buchanan tien minuten voor tijd de beste Canadese kans verkwanselde. In blessuretijd kreeg Kolo Muani nog een vrije kopkans, maar hij plaatste de bal naast.

Zorgen voor Deschamps

Een 0-0 is dus niet het resultaat waarop ze gehoopt hadden bij Frankrijk, dat toch met de nodige zorgen afreist naar Duitsland. Naast dit tegenvallende resultaat zit Deschamps immers ook met blessurezorgen, want naast Mbappé zijn ook Coman, Rabiot en Tchouaméni niet helemaal fit.

Deschamps heeft nog acht dagen om hen klaar te stomen, want Frankrijk moet op 17 juni een eerste keer aan de bak op het EK. Dan nemen ze het op tegen Oostenrijk. Daarna treft de topfavoriet in de groepsfase ook nog Nederland en Polen.

Is Frankrijk de grootste favoriet voor de Europese titel?

Meest recent

'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

27
27
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

232
232
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

206
206
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

386
386
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

507
507
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

766
766
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

56
56
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

924
924
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

164
164
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

604
604
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

375
375
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

400
400
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

631
631
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

395
395
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

369
369
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

555
555
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

421
421
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

933
933
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

439
439
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

441
441
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

464
464
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1259
1259
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

31
31
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

263
263
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

468
468

Meer sportnieuws