Fredberg geeft aan Anderlecht-fans transferplannen prijs

door
Fredberg geeft aan Anderlecht-fans transferplannen prijs

RSC Anderlecht speelde tot de laatste speeldag mee voor de landstitel. Ze eindigden na een goed seizoen uiteindelijk derde. De Brusselaars hopen volgend jaar weer mee te strijden. Daarvoor zijn transfers nodig en CEO Sports Jesper Fredberg gaf daar meer duiding over.

Er zal zeker geen leegloop volgen, zoals her en der wordt beweerd. Onze redactie gaf de transferplannen van Anderlecht vele weken geleden al prijs. Die kan je hier nog eens terugvinden. Fredberg bevestigt dat artikel.

LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Anderlecht zoekt vijftal nieuwe spelers

"Het is niet onze ambitie om de ploeg opnieuw volledig door elkaar te gooien, maar wel te bouwen op de ploeg die er nu is. Zo willen we de volgende stap zetten. Centraal achteraan moeten er zeker twee verdedigers bij. Dat is duidelijk. Daarnaast willen we nog twee à drie extra versterkingen. Op het middenveld moet er een offensieve kracht bij en vooraan een flankaanvaller om Thorgan Hazard te vervangen", vertelde Fredberg in een gesprek met de RSCA-fans.

Anderlecht wil graag Ludwig Augustinsson, Thomas Delaney en Federico Gattoni houden. Dat zijn géén nieuwe transfers, maar kadert in de tactiek om de spelerskern grotendeels bij elkaar te houden.

"Augustinsson, Delaney en Gattoni gaan nu terug naar hun club. Maar we willen sommigen houden, de gesprekken met Sevilla zijn gaande", aldus Fredberg. Die gaf ook aan dat RSCA een goed evenwicht wil tussen ervaring en jongere spelers.

Transfers kunnen even duren

"Je hebt spelers nodig die fysiek de strijd aankunnen, anders ga je ten onder. Maar uiteraard vinden we het belangrijk om snel combinatievoetbal te spelen, dus we moeten op zoek naar de goede mix tussen profielen. Verschaeren, Stroeykens, … kunnen dat en moeten goed omringd worden. We gaan geen drie spelers zoals Delaney opstellen, maar ook geen drie types als Verschaeren", klinkt het.

Fredberg laat ook weten dat de fans niet meteen moeten hopen op transfers. "Het kan even duren om versterkingen te halen. We zitten niet in de positie om meteen vanaf dag één 4 nieuwe versterkingen binnen te halen. Ook het EK speelt daarin een rol, want clubs verkopen nu niet. Zij wachten ook het einde van het EK af. Maar uiteraard zijn we al in onderhandeling over een aantal nieuwe targets. Wachten kan ook zijn voordeel hebben, zie de goede transfers die we hebben gedaan naar het einde van de mercato vorig seizoen."

Gaat RSCA een goede mercato kennen?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

71
71
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

6
6
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

353
353
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

26
26
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

105
105
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

50
50
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

131
131
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

52
52
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

175
175
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

237
237
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

264
264
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

49
49
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

477
477
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

193
193
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

543
543
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

297
297
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

288
288
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

266
266
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

258
258
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

133
133
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

435
435
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

418
418
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

235
235

Meer sportnieuws