Fredberg geeft aan Anderlecht-fans transferplannen prijs

825 stemmen
Fredberg geeft aan Anderlecht-fans transferplannen prijs

RSC Anderlecht speelde tot de laatste speeldag mee voor de landstitel. Ze eindigden na een goed seizoen uiteindelijk derde. De Brusselaars hopen volgend jaar weer mee te strijden. Daarvoor zijn transfers nodig en CEO Sports Jesper Fredberg gaf daar meer duiding over.

Er zal zeker geen leegloop volgen, zoals her en der wordt beweerd. Onze redactie gaf de transferplannen van Anderlecht vele weken geleden al prijs. Die kan je hier nog eens terugvinden. Fredberg bevestigt dat artikel.

LEES OOK: Nilis en Verstraeten geven hét probleem van Anderlecht prijs

Anderlecht zoekt vijftal nieuwe spelers

"Het is niet onze ambitie om de ploeg opnieuw volledig door elkaar te gooien, maar wel te bouwen op de ploeg die er nu is. Zo willen we de volgende stap zetten. Centraal achteraan moeten er zeker twee verdedigers bij. Dat is duidelijk. Daarnaast willen we nog twee à drie extra versterkingen. Op het middenveld moet er een offensieve kracht bij en vooraan een flankaanvaller om Thorgan Hazard te vervangen", vertelde Fredberg in een gesprek met de RSCA-fans.

Anderlecht wil graag Ludwig Augustinsson, Thomas Delaney en Federico Gattoni houden. Dat zijn géén nieuwe transfers, maar kadert in de tactiek om de spelerskern grotendeels bij elkaar te houden.

"Augustinsson, Delaney en Gattoni gaan nu terug naar hun club. Maar we willen sommigen houden, de gesprekken met Sevilla zijn gaande", aldus Fredberg. Die gaf ook aan dat RSCA een goed evenwicht wil tussen ervaring en jongere spelers.

Transfers kunnen even duren

"Je hebt spelers nodig die fysiek de strijd aankunnen, anders ga je ten onder. Maar uiteraard vinden we het belangrijk om snel combinatievoetbal te spelen, dus we moeten op zoek naar de goede mix tussen profielen. Verschaeren, Stroeykens, … kunnen dat en moeten goed omringd worden. We gaan geen drie spelers zoals Delaney opstellen, maar ook geen drie types als Verschaeren", klinkt het.

Fredberg laat ook weten dat de fans niet meteen moeten hopen op transfers. "Het kan even duren om versterkingen te halen. We zitten niet in de positie om meteen vanaf dag één 4 nieuwe versterkingen binnen te halen. Ook het EK speelt daarin een rol, want clubs verkopen nu niet. Zij wachten ook het einde van het EK af. Maar uiteraard zijn we al in onderhandeling over een aantal nieuwe targets. Wachten kan ook zijn voordeel hebben, zie de goede transfers die we hebben gedaan naar het einde van de mercato vorig seizoen."

Gaat RSCA een goede mercato kennen?

Meest recent

Nilis en Verstraeten geven hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

5
5
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

259
259
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

88
88
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

126
126
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

193
193
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

109
109
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

172
172
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

57
57
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

332
332
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

121
121
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

688
688
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

75
75
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

280
280
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

303
303
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

616
616
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

483
483
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

849
849
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

81
81
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

120
120
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

193
193
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

254
254
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

175
175

Meer sportnieuws