Fredberg geeft aan Anderlecht-fans transferplannen prijs

door
Fredberg geeft aan Anderlecht-fans transferplannen prijs

RSC Anderlecht speelde tot de laatste speeldag mee voor de landstitel. Ze eindigden na een goed seizoen uiteindelijk derde. De Brusselaars hopen volgend jaar weer mee te strijden. Daarvoor zijn transfers nodig en CEO Sports Jesper Fredberg gaf daar meer duiding over.

Er zal zeker geen leegloop volgen, zoals her en der wordt beweerd. Onze redactie gaf de transferplannen van Anderlecht vele weken geleden al prijs. Die kan je hier nog eens terugvinden. Fredberg bevestigt dat artikel.

LEES OOK: RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Anderlecht zoekt vijftal nieuwe spelers

"Het is niet onze ambitie om de ploeg opnieuw volledig door elkaar te gooien, maar wel te bouwen op de ploeg die er nu is. Zo willen we de volgende stap zetten. Centraal achteraan moeten er zeker twee verdedigers bij. Dat is duidelijk. Daarnaast willen we nog twee à drie extra versterkingen. Op het middenveld moet er een offensieve kracht bij en vooraan een flankaanvaller om Thorgan Hazard te vervangen", vertelde Fredberg in een gesprek met de RSCA-fans.

Anderlecht wil graag Ludwig Augustinsson, Thomas Delaney en Federico Gattoni houden. Dat zijn géén nieuwe transfers, maar kadert in de tactiek om de spelerskern grotendeels bij elkaar te houden.

"Augustinsson, Delaney en Gattoni gaan nu terug naar hun club. Maar we willen sommigen houden, de gesprekken met Sevilla zijn gaande", aldus Fredberg. Die gaf ook aan dat RSCA een goed evenwicht wil tussen ervaring en jongere spelers.

Transfers kunnen even duren

"Je hebt spelers nodig die fysiek de strijd aankunnen, anders ga je ten onder. Maar uiteraard vinden we het belangrijk om snel combinatievoetbal te spelen, dus we moeten op zoek naar de goede mix tussen profielen. Verschaeren, Stroeykens, … kunnen dat en moeten goed omringd worden. We gaan geen drie spelers zoals Delaney opstellen, maar ook geen drie types als Verschaeren", klinkt het.

Fredberg laat ook weten dat de fans niet meteen moeten hopen op transfers. "Het kan even duren om versterkingen te halen. We zitten niet in de positie om meteen vanaf dag één 4 nieuwe versterkingen binnen te halen. Ook het EK speelt daarin een rol, want clubs verkopen nu niet. Zij wachten ook het einde van het EK af. Maar uiteraard zijn we al in onderhandeling over een aantal nieuwe targets. Wachten kan ook zijn voordeel hebben, zie de goede transfers die we hebben gedaan naar het einde van de mercato vorig seizoen."

Gaat RSCA een goede mercato kennen?

Meest recent

UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

17
17
‘Jackers verrast Club: transfer naar rivaal dreigt‘

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

185
185
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

27
27
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

42
42
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

198
198
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

265
265
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

45
45
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

143
143
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

118
118
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

73
73
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

32
32
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

262
262
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

49
49
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

45
45
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

115
115
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

293
293
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

225
225
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

282
282
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

672
672
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

284
284
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

153
153
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

531
531
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

135
135
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100

Meer sportnieuws