Imke Courtois verrast: "Dan is het EK voor België geslaagd"

120 stemmen
Imke Courtois verrast:

Na hun twee opeenvolgende oefenzeges, genieten de Rode Duivels momenteel van enkele dagen vrijaf. Aanstaande woensdag trekken ze naar Duitsland om de laatste rechte lijn richting het EK in te zetten. De vraag is echter hoever ze kunnen geraken tijdens het grote toernooi.

Tijdens de vorige twee Europese kampioenschappen werd België telkens bij de (schaduw)favorieten gerekend. In 2016 liep het echter compleet fout na een tactisch fiasco tegen Wales. In 2021 werd een erg gehavende ploeg dan weer gewipt in de kwartfinales door de latere winnaar Italië.

Deze zomer kunnen de Belgen dus revanche nemen. Dat wordt tevens het eerste grote toernooi met Domenico Tedesco aan het roer als bondscoach. Die zal het moeten doen zonder grote namen als Eden Hazard, Thibaut Courtois en Dries Mertens, maar kan nog steeds op een aardige selectie rekenen.

LEES OOK: Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Kwartfinale voldoende?

Zo zorgen jongens als Romelu Lukaku, Axel Witsel, Kevin De Bruyne en Jan Vertonghen toch voor de nodige ervaring. Bovendien staat een blik aan veelbelovende jongeren klaar om zich te bewijzen: Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere, Zeno Debast, Amadou Onana, ... . Aan talent geen gebrek.

Toch ziet analiste Imke Courtois de Belgen niet als één van de favorieten of zelfs outsiders voor de eindzege. "Een halve finale zou ik knap vinden. Zelfs vanaf een kwartfinale vind ik het toch al geslaagd", laat de voormalige Red Flame noteren bij De Zondag.

Beter tweede worden

Veel zal natuurlijk afhangen van welke tegenstanders de Duivels treffen. Wat dat betreft raadt Courtois aan om goed te rekenen tijdens de groepsfase. "De groepsfase met Slovakije, Roemenië en Oekraïne mag nooit een probleem zijn. We moeten die altijd kunnen winnen. Al zou het ons beter uitkomen dat België in die groep tweede wordt, om zo na de achtste finales toch al Engeland en Frankrijk te ontwijken in de kwartfinales. Want dat zijn voor mij de twee topfavorieten."

Bij een kwartfinale is het EK voor de Duivels geslaagd ...

Meest recent

'Thorup speelt open kaart: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

33
33
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

188
188
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

126
126
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

210
210
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

200
200
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

56
56
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

43
43
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

437
437
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

158
158
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

33
33
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

125
125
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

345
345
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

241
241
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

72
72
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

120
120
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

260
260
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

102
102
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

623
623
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

451
451
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

256
256
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

214
214
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

701
701
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

532
532
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

137
137
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

365
365

Meer sportnieuws