Imke Courtois verrast: "Dan is het EK voor België geslaagd"

door
Imke Courtois verrast:

Na hun twee opeenvolgende oefenzeges, genieten de Rode Duivels momenteel van enkele dagen vrijaf. Aanstaande woensdag trekken ze naar Duitsland om de laatste rechte lijn richting het EK in te zetten. De vraag is echter hoever ze kunnen geraken tijdens het grote toernooi.

Tijdens de vorige twee Europese kampioenschappen werd België telkens bij de (schaduw)favorieten gerekend. In 2016 liep het echter compleet fout na een tactisch fiasco tegen Wales. In 2021 werd een erg gehavende ploeg dan weer gewipt in de kwartfinales door de latere winnaar Italië.

Deze zomer kunnen de Belgen dus revanche nemen. Dat wordt tevens het eerste grote toernooi met Domenico Tedesco aan het roer als bondscoach. Die zal het moeten doen zonder grote namen als Eden Hazard, Thibaut Courtois en Dries Mertens, maar kan nog steeds op een aardige selectie rekenen.

LEES OOK: Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Kwartfinale voldoende?

Zo zorgen jongens als Romelu Lukaku, Axel Witsel, Kevin De Bruyne en Jan Vertonghen toch voor de nodige ervaring. Bovendien staat een blik aan veelbelovende jongeren klaar om zich te bewijzen: Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere, Zeno Debast, Amadou Onana, ... . Aan talent geen gebrek.

Toch ziet analiste Imke Courtois de Belgen niet als één van de favorieten of zelfs outsiders voor de eindzege. "Een halve finale zou ik knap vinden. Zelfs vanaf een kwartfinale vind ik het toch al geslaagd", laat de voormalige Red Flame noteren bij De Zondag.

Beter tweede worden

Veel zal natuurlijk afhangen van welke tegenstanders de Duivels treffen. Wat dat betreft raadt Courtois aan om goed te rekenen tijdens de groepsfase. "De groepsfase met Slovakije, Roemenië en Oekraïne mag nooit een probleem zijn. We moeten die altijd kunnen winnen. Al zou het ons beter uitkomen dat België in die groep tweede wordt, om zo na de achtste finales toch al Engeland en Frankrijk te ontwijken in de kwartfinales. Want dat zijn voor mij de twee topfavorieten."

Bij een kwartfinale is het EK voor de Duivels geslaagd ...

Meest recent

El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

0
0
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

32
32
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

96
96
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

41
41
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

25
25
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

15
15
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

105
105
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

211
211
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

363
363
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

165
165
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

140
140
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

78
78
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

63
63
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

336
336
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

56
56
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

57
57
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

96
96
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

203
203
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

258
258

Meer sportnieuws