'Barça slachtoffert grote naam voor zomerse topaanwinst'

311 stemmen
'Barça slachtoffert grote naam voor zomerse topaanwinst'

FC Barcelona heeft een behoorlijk wisselvallig seizoen achter de rug en dat bleef niet zonder gevolgen. Zo werd de samenwerking met coach Xavi Hernandez stopgezet. Met Hansi Flick vond men inmiddels een opvolger en die zal van de nodige versterking voorzien worden.

Eind januari liet Xavi weten dat hij na het seizoen zou afzwaaien als hoofdcoach. Maar na weken van speculeren over een mogelijke opvolger, kon het bestuur hem toch op andere gedachten brengen. Zo kondigden club en trainer eind vorige maand aan dat de samenwerking alsnog wordt voortgezet. Xavi zou minstens tot eind volgend seizoen op post blijven.

LEES OOK: 'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Flick krijgt roer in handen

Tot de soap vorige week een zoveelste wending kende. Zo raakte bekend dat de clubleiding misnoegd zou zijn over enkele uitspraken van de coach. Xavi verklaarde immers dat de sportieve verwachtingen voor volgend seizoen beperkt zijn door de financiële restricties en dat hij pas na de transferperiode wil uitspreken hoe hoog de club kan mikken.

En die onvrede leidde tot een drastische beslissing. Zo werd Xavi alsnog op straat gezet. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger niet. Hansi Flick tekende immers al voor twee seizoenen. En dus kan de sportieve leiding zich nu toeleggen op de transfermarkt. Want om de doelstellingen te behalen moet er versterking volgen.

Raphinha geslachtofferd

Een nieuwe flankaanvaller staat helemaal bovenaan de verlanglijst. En één van de namen die bovenaan de verlanglijst staat is Luis Diaz. De Colombiaan staat echter wel nog bij Liverpool FC onder contract en de Engelsen zullen dus een pak geld vragen.

Maar bij Barça zijn de middelen zoals geweten erg beperkt. Daarom zou men een grote naam willen opofferen. Volgens The Daily Express wil men namelijk Braziliaans international Raphinha willen opnemen in de deal om de prijs te drukken. Voorlopig is niet duidelijk of Liverpool openstaat voor zo'n constructie.

Welke club heeft momenteel het meeste potentieel volgens u?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

123
123
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

96
96
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

73
73
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

104
104
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

155
155
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

117
117
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

346
346
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

46
46
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

738
738
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

179
179
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

351
351
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

118
118
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

786
786
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

308
308
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

719
719
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

930
930
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

91
91
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

655
655
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

900
900
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

134
134
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

384
384
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

642
642
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

240
240
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

543
543
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

213
213

Meer sportnieuws