'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

door
'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

De blessure van Arthur Theate gaf Maxim De Cuyper zijn kans tegen Montenegro, waar hij indruk maakte met zijn aanvallende spel. 

De Standaard en RTL-journalist Emiliano Bonfigli zien hem als kanshebber voor een basisplaats tegen Slowakije, terwijl normaal Timothy Castagne op de linksachter verwacht wordt.

Ondanks zijn sterke optreden, werd hij defensief nauwelijks getest.

LEES OOK: ‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Tedesco verkiest De Cuyper boven Deman

Maxim De Cuyper is de grootste verrassing in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco voor het EK 2024. Tedesco verklaarde zijn keuze door te benadrukken dat hij de beste spelers in topvorm wil meenemen:

“Maxim haalt de laatste weken een hoog niveau. Ik volg Maxim al sinds dag één, maar toen was Olivier Deman in goeden doen bij Werder.” Deman maakte in maart tegen Ierland geen overtuigende indruk en verloor sinds begin april zijn basisplaats bij zijn club.

“Dat terwijl De Cuyper met Club Brugge sterke Champions’ Play-offs speelde. Zijn trap op stilstaande fasen is aartsgevaarlijk en hij groeide als verdediger”, aldus Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad.

Hoewel De Cuyper nog nooit eerder geselecteerd werd voor de nationale ploeg, ziet Tedesco duidelijk potentieel in hem. Zijn selectie brengt uiteraard een risico met zich mee vanwege zijn gebrek aan ervaring op dit niveau.

De Cuyper is vooral offensief sterk

Hoewel Maxim De Cuyper in eerdere interlandperiodes genoemd werd als mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels, koos bondscoach Domenico Tedesco er telkens voor om hem niet te selecteren.

“Arthur (Theate, red.) is op die positie mijn nummer één, Olivier Deman is mijn nummer twee, en Maxim De Cuyper is nummer drie”, zei de bondscoach in maart.

De linksachterpositie, die Tedesco eerder al de achilleshiel van de selectie noemde, kent beperkte opties. Toch had de bondscoach De Cuyper tot nu toe niet geselecteerd voor de Rode Duivels.

De Cuyper toont echter een enorme drang en enthousiasme om zich te bewijzen. Hij speelt onbevangen en straalt altijd veel plezier uit op het veld. Hoewel hij offensief sterk aanwezig is, vertoont hij soms positionele fouten en slordigheden in de verdediging.

Defensief kwetsbaar: De Cuyper was risico voor Tedesco

Volgens De Standaard heeft Maxim De Cuyper's defensieve kwetsbaarheid hem er eerder van weerhouden om een Rode Duivel te worden. Ondanks zijn indrukwekkende offensieve inbreng, laat hij soms verdedigende gaten vallen, waardoor hij als een onzekere factor wordt gezien.

“Dit is blijkbaar een risico dat Tedesco op dit moment niet wil nemen voor de nationale ploeg, zeker niet aan de linkerkant die bestemd is om het domein van Jérémy Doku te worden”, verklaarde Le Vif eerder dit jaar.

Philippe Albert vond de selectie van De Cuyper niet onlogisch, maar de analist waarschuwde ook dat hij defensief nog niet over alle juiste reflexen beschikt.

“Eén tegen één en positioneel kan hij nog stappen zetten”, vindt ook Tuur Dierckx in Het Nieuwsblad. “Hoe hoger het niveau waarop hij gaat spelen, hoe beter de tegenstanders, hoe vaker hij gaat uitgedaagd worden.”

“De Cuyper start op het EK”

Door de blessure van Arthur Theate kreeg Maxim De Cuyper woensdag tegen Montenegro zijn eerste speelminuten bij de Rode Duivels, en hij wist zich aardig uit de slag te trekken.

Zoals verwacht toonde de speler van Club Brugge zich sterk in het aanvallende aspect, waarbij hij vaak mee oprukte naar voren en verschillende combinaties opzette. “Van plankenkoorts was er geen sprake en de wisselwerking met Yannick Carrasco liep uitstekend,” aldus Peter Vandenbempt.

De Standaard schreef dat De Cuyper punten heeft gescoord en zelfs een goede kans maakt om op 17 juni in de wedstrijd tegen Slowakije aan de aftrap te verschijnen, terwijl Timothy Castagne normaal op de linksachter verwacht wordt.

“Speciale vermelding voor De Cuyper die echt heel interessant was en zich kandidaat stelt voor een startplaats in de eerste wedstrijd van het EK,” zei RTL-commentator Emiliano Bonfigli.

De Cuyper kon zich aanvallend uitleven tegen Montenegro, aangezien hij geen directe tegenstander had en defensief nauwelijks werd getest. “Zeggen dat De Cuyper door Milutin Osmajic echt werd getest, dat nu ook weer niet,” aldus Het Nieuwsblad.

De Cuyper moet starten op het EK

Meest recent

Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

17
17
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

42
42
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

274
274
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

310
310
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

284
284
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

336
336
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

71
71
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

21
21
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

331
331
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

221
221
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

51
51
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

604
604
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

546
546
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

162
162
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

301
301
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

428
428
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

98
98
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

79
79
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

87
87
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

303
303
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

288
288
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

129
129
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

387
387
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

694
694
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

74
74

Meer sportnieuws