'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

door
'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

De blessure van Arthur Theate gaf Maxim De Cuyper zijn kans tegen Montenegro, waar hij indruk maakte met zijn aanvallende spel. 

De Standaard en RTL-journalist Emiliano Bonfigli zien hem als kanshebber voor een basisplaats tegen Slowakije, terwijl normaal Timothy Castagne op de linksachter verwacht wordt.

Ondanks zijn sterke optreden, werd hij defensief nauwelijks getest.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Tedesco verkiest De Cuyper boven Deman

Maxim De Cuyper is de grootste verrassing in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco voor het EK 2024. Tedesco verklaarde zijn keuze door te benadrukken dat hij de beste spelers in topvorm wil meenemen:

“Maxim haalt de laatste weken een hoog niveau. Ik volg Maxim al sinds dag één, maar toen was Olivier Deman in goeden doen bij Werder.” Deman maakte in maart tegen Ierland geen overtuigende indruk en verloor sinds begin april zijn basisplaats bij zijn club.

“Dat terwijl De Cuyper met Club Brugge sterke Champions’ Play-offs speelde. Zijn trap op stilstaande fasen is aartsgevaarlijk en hij groeide als verdediger”, aldus Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad.

Hoewel De Cuyper nog nooit eerder geselecteerd werd voor de nationale ploeg, ziet Tedesco duidelijk potentieel in hem. Zijn selectie brengt uiteraard een risico met zich mee vanwege zijn gebrek aan ervaring op dit niveau.

De Cuyper is vooral offensief sterk

Hoewel Maxim De Cuyper in eerdere interlandperiodes genoemd werd als mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels, koos bondscoach Domenico Tedesco er telkens voor om hem niet te selecteren.

“Arthur (Theate, red.) is op die positie mijn nummer één, Olivier Deman is mijn nummer twee, en Maxim De Cuyper is nummer drie”, zei de bondscoach in maart.

De linksachterpositie, die Tedesco eerder al de achilleshiel van de selectie noemde, kent beperkte opties. Toch had de bondscoach De Cuyper tot nu toe niet geselecteerd voor de Rode Duivels.

De Cuyper toont echter een enorme drang en enthousiasme om zich te bewijzen. Hij speelt onbevangen en straalt altijd veel plezier uit op het veld. Hoewel hij offensief sterk aanwezig is, vertoont hij soms positionele fouten en slordigheden in de verdediging.

Defensief kwetsbaar: De Cuyper was risico voor Tedesco

Volgens De Standaard heeft Maxim De Cuyper's defensieve kwetsbaarheid hem er eerder van weerhouden om een Rode Duivel te worden. Ondanks zijn indrukwekkende offensieve inbreng, laat hij soms verdedigende gaten vallen, waardoor hij als een onzekere factor wordt gezien.

“Dit is blijkbaar een risico dat Tedesco op dit moment niet wil nemen voor de nationale ploeg, zeker niet aan de linkerkant die bestemd is om het domein van Jérémy Doku te worden”, verklaarde Le Vif eerder dit jaar.

Philippe Albert vond de selectie van De Cuyper niet onlogisch, maar de analist waarschuwde ook dat hij defensief nog niet over alle juiste reflexen beschikt.

“Eén tegen één en positioneel kan hij nog stappen zetten”, vindt ook Tuur Dierckx in Het Nieuwsblad. “Hoe hoger het niveau waarop hij gaat spelen, hoe beter de tegenstanders, hoe vaker hij gaat uitgedaagd worden.”

“De Cuyper start op het EK”

Door de blessure van Arthur Theate kreeg Maxim De Cuyper woensdag tegen Montenegro zijn eerste speelminuten bij de Rode Duivels, en hij wist zich aardig uit de slag te trekken.

Zoals verwacht toonde de speler van Club Brugge zich sterk in het aanvallende aspect, waarbij hij vaak mee oprukte naar voren en verschillende combinaties opzette. “Van plankenkoorts was er geen sprake en de wisselwerking met Yannick Carrasco liep uitstekend,” aldus Peter Vandenbempt.

De Standaard schreef dat De Cuyper punten heeft gescoord en zelfs een goede kans maakt om op 17 juni in de wedstrijd tegen Slowakije aan de aftrap te verschijnen, terwijl Timothy Castagne normaal op de linksachter verwacht wordt.

“Speciale vermelding voor De Cuyper die echt heel interessant was en zich kandidaat stelt voor een startplaats in de eerste wedstrijd van het EK,” zei RTL-commentator Emiliano Bonfigli.

De Cuyper kon zich aanvallend uitleven tegen Montenegro, aangezien hij geen directe tegenstander had en defensief nauwelijks werd getest. “Zeggen dat De Cuyper door Milutin Osmajic echt werd getest, dat nu ook weer niet,” aldus Het Nieuwsblad.

De Cuyper moet starten op het EK

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

36
36
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

105
105
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

213
213
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

71
71
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

340
340
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

183
183
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

246
246
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

475
475
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

362
362
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

838
838
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws