'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

door
'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

De blessure van Arthur Theate gaf Maxim De Cuyper zijn kans tegen Montenegro, waar hij indruk maakte met zijn aanvallende spel. 

De Standaard en RTL-journalist Emiliano Bonfigli zien hem als kanshebber voor een basisplaats tegen Slowakije, terwijl normaal Timothy Castagne op de linksachter verwacht wordt.

Ondanks zijn sterke optreden, werd hij defensief nauwelijks getest.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Tedesco verkiest De Cuyper boven Deman

Maxim De Cuyper is de grootste verrassing in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco voor het EK 2024. Tedesco verklaarde zijn keuze door te benadrukken dat hij de beste spelers in topvorm wil meenemen:

“Maxim haalt de laatste weken een hoog niveau. Ik volg Maxim al sinds dag één, maar toen was Olivier Deman in goeden doen bij Werder.” Deman maakte in maart tegen Ierland geen overtuigende indruk en verloor sinds begin april zijn basisplaats bij zijn club.

“Dat terwijl De Cuyper met Club Brugge sterke Champions’ Play-offs speelde. Zijn trap op stilstaande fasen is aartsgevaarlijk en hij groeide als verdediger”, aldus Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad.

Hoewel De Cuyper nog nooit eerder geselecteerd werd voor de nationale ploeg, ziet Tedesco duidelijk potentieel in hem. Zijn selectie brengt uiteraard een risico met zich mee vanwege zijn gebrek aan ervaring op dit niveau.

De Cuyper is vooral offensief sterk

Hoewel Maxim De Cuyper in eerdere interlandperiodes genoemd werd als mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels, koos bondscoach Domenico Tedesco er telkens voor om hem niet te selecteren.

“Arthur (Theate, red.) is op die positie mijn nummer één, Olivier Deman is mijn nummer twee, en Maxim De Cuyper is nummer drie”, zei de bondscoach in maart.

De linksachterpositie, die Tedesco eerder al de achilleshiel van de selectie noemde, kent beperkte opties. Toch had de bondscoach De Cuyper tot nu toe niet geselecteerd voor de Rode Duivels.

De Cuyper toont echter een enorme drang en enthousiasme om zich te bewijzen. Hij speelt onbevangen en straalt altijd veel plezier uit op het veld. Hoewel hij offensief sterk aanwezig is, vertoont hij soms positionele fouten en slordigheden in de verdediging.

Defensief kwetsbaar: De Cuyper was risico voor Tedesco

Volgens De Standaard heeft Maxim De Cuyper's defensieve kwetsbaarheid hem er eerder van weerhouden om een Rode Duivel te worden. Ondanks zijn indrukwekkende offensieve inbreng, laat hij soms verdedigende gaten vallen, waardoor hij als een onzekere factor wordt gezien.

“Dit is blijkbaar een risico dat Tedesco op dit moment niet wil nemen voor de nationale ploeg, zeker niet aan de linkerkant die bestemd is om het domein van Jérémy Doku te worden”, verklaarde Le Vif eerder dit jaar.

Philippe Albert vond de selectie van De Cuyper niet onlogisch, maar de analist waarschuwde ook dat hij defensief nog niet over alle juiste reflexen beschikt.

“Eén tegen één en positioneel kan hij nog stappen zetten”, vindt ook Tuur Dierckx in Het Nieuwsblad. “Hoe hoger het niveau waarop hij gaat spelen, hoe beter de tegenstanders, hoe vaker hij gaat uitgedaagd worden.”

“De Cuyper start op het EK”

Door de blessure van Arthur Theate kreeg Maxim De Cuyper woensdag tegen Montenegro zijn eerste speelminuten bij de Rode Duivels, en hij wist zich aardig uit de slag te trekken.

Zoals verwacht toonde de speler van Club Brugge zich sterk in het aanvallende aspect, waarbij hij vaak mee oprukte naar voren en verschillende combinaties opzette. “Van plankenkoorts was er geen sprake en de wisselwerking met Yannick Carrasco liep uitstekend,” aldus Peter Vandenbempt.

De Standaard schreef dat De Cuyper punten heeft gescoord en zelfs een goede kans maakt om op 17 juni in de wedstrijd tegen Slowakije aan de aftrap te verschijnen, terwijl Timothy Castagne normaal op de linksachter verwacht wordt.

“Speciale vermelding voor De Cuyper die echt heel interessant was en zich kandidaat stelt voor een startplaats in de eerste wedstrijd van het EK,” zei RTL-commentator Emiliano Bonfigli.

De Cuyper kon zich aanvallend uitleven tegen Montenegro, aangezien hij geen directe tegenstander had en defensief nauwelijks werd getest. “Zeggen dat De Cuyper door Milutin Osmajic echt werd getest, dat nu ook weer niet,” aldus Het Nieuwsblad.

De Cuyper moet starten op het EK

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

31
31
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

15
15
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

115
115
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

121
121
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

161
161
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

208
208
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

344
344
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

240
240
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

196
196
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

70
70
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

531
531
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

458
458
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

501
501

Meer sportnieuws