'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

door
'Tedesco verrast vriend en vijand met EK-titularis'

De blessure van Arthur Theate gaf Maxim De Cuyper zijn kans tegen Montenegro, waar hij indruk maakte met zijn aanvallende spel. 

De Standaard en RTL-journalist Emiliano Bonfigli zien hem als kanshebber voor een basisplaats tegen Slowakije, terwijl normaal Timothy Castagne op de linksachter verwacht wordt.

Ondanks zijn sterke optreden, werd hij defensief nauwelijks getest.

LEES OOK: Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Tedesco verkiest De Cuyper boven Deman

Maxim De Cuyper is de grootste verrassing in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco voor het EK 2024. Tedesco verklaarde zijn keuze door te benadrukken dat hij de beste spelers in topvorm wil meenemen:

“Maxim haalt de laatste weken een hoog niveau. Ik volg Maxim al sinds dag één, maar toen was Olivier Deman in goeden doen bij Werder.” Deman maakte in maart tegen Ierland geen overtuigende indruk en verloor sinds begin april zijn basisplaats bij zijn club.

“Dat terwijl De Cuyper met Club Brugge sterke Champions’ Play-offs speelde. Zijn trap op stilstaande fasen is aartsgevaarlijk en hij groeide als verdediger”, aldus Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad.

Hoewel De Cuyper nog nooit eerder geselecteerd werd voor de nationale ploeg, ziet Tedesco duidelijk potentieel in hem. Zijn selectie brengt uiteraard een risico met zich mee vanwege zijn gebrek aan ervaring op dit niveau.

De Cuyper is vooral offensief sterk

Hoewel Maxim De Cuyper in eerdere interlandperiodes genoemd werd als mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels, koos bondscoach Domenico Tedesco er telkens voor om hem niet te selecteren.

“Arthur (Theate, red.) is op die positie mijn nummer één, Olivier Deman is mijn nummer twee, en Maxim De Cuyper is nummer drie”, zei de bondscoach in maart.

De linksachterpositie, die Tedesco eerder al de achilleshiel van de selectie noemde, kent beperkte opties. Toch had de bondscoach De Cuyper tot nu toe niet geselecteerd voor de Rode Duivels.

De Cuyper toont echter een enorme drang en enthousiasme om zich te bewijzen. Hij speelt onbevangen en straalt altijd veel plezier uit op het veld. Hoewel hij offensief sterk aanwezig is, vertoont hij soms positionele fouten en slordigheden in de verdediging.

Defensief kwetsbaar: De Cuyper was risico voor Tedesco

Volgens De Standaard heeft Maxim De Cuyper's defensieve kwetsbaarheid hem er eerder van weerhouden om een Rode Duivel te worden. Ondanks zijn indrukwekkende offensieve inbreng, laat hij soms verdedigende gaten vallen, waardoor hij als een onzekere factor wordt gezien.

“Dit is blijkbaar een risico dat Tedesco op dit moment niet wil nemen voor de nationale ploeg, zeker niet aan de linkerkant die bestemd is om het domein van Jérémy Doku te worden”, verklaarde Le Vif eerder dit jaar.

Philippe Albert vond de selectie van De Cuyper niet onlogisch, maar de analist waarschuwde ook dat hij defensief nog niet over alle juiste reflexen beschikt.

“Eén tegen één en positioneel kan hij nog stappen zetten”, vindt ook Tuur Dierckx in Het Nieuwsblad. “Hoe hoger het niveau waarop hij gaat spelen, hoe beter de tegenstanders, hoe vaker hij gaat uitgedaagd worden.”

“De Cuyper start op het EK”

Door de blessure van Arthur Theate kreeg Maxim De Cuyper woensdag tegen Montenegro zijn eerste speelminuten bij de Rode Duivels, en hij wist zich aardig uit de slag te trekken.

Zoals verwacht toonde de speler van Club Brugge zich sterk in het aanvallende aspect, waarbij hij vaak mee oprukte naar voren en verschillende combinaties opzette. “Van plankenkoorts was er geen sprake en de wisselwerking met Yannick Carrasco liep uitstekend,” aldus Peter Vandenbempt.

De Standaard schreef dat De Cuyper punten heeft gescoord en zelfs een goede kans maakt om op 17 juni in de wedstrijd tegen Slowakije aan de aftrap te verschijnen, terwijl Timothy Castagne normaal op de linksachter verwacht wordt.

“Speciale vermelding voor De Cuyper die echt heel interessant was en zich kandidaat stelt voor een startplaats in de eerste wedstrijd van het EK,” zei RTL-commentator Emiliano Bonfigli.

De Cuyper kon zich aanvallend uitleven tegen Montenegro, aangezien hij geen directe tegenstander had en defensief nauwelijks werd getest. “Zeggen dat De Cuyper door Milutin Osmajic echt werd getest, dat nu ook weer niet,” aldus Het Nieuwsblad.

De Cuyper moet starten op het EK

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

26
26
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

16
16
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

53
53
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

82
82
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

269
269
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

263
263
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

174
174
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

206
206
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

188
188
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

111
111
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

445
445
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

380
380
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

139
139
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

428
428
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

814
814
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

289
289
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

231
231
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

432
432
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

161
161

Meer sportnieuws