'Zirkzee op zucht van droomtransfer van 40 miljoen'

151
'Zirkzee op zucht van droomtransfer van 40 miljoen'

Nu het seizoen in het clubvoetbal achter rug is, begint de zomerse transfercarrousel in het Europese voetbal stilaan op volle toeren te draaien. Ook verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League komen in aanmerking voor een transfer. Joshua Zirkzee bijvoorbeeld.

De Nederlandse spits maakte destijds al flink indruk bij de jeugdopleiding van Feyenoord. In die mate zelfs dat het grote Bayern München hem al op jonge leeftijd kwam wegplukken uit Rotterdam. Maar bij de Duitse grootmacht zat een doorbraak er niet meteen in. En dus werd een oplossing op huurbasis gezocht.

Na een mislukte passage bij Parma FC, belandde Zirkzee in de zomer van 2021 uiteindelijk bij Anderlecht. En dat bleek een goede zaak voor zijn carrière. Onder de vleugels van toenmalig coach Vincent Kompany ontbolsterde hij helemaal. Dat leverde hem na een jaartje een definitieve transfer naar Bologna FC op.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

Geweldig seizoen bij Bologna

En ook dat werd uiteindelijk een goede move. Na een jaartje aanpassen, groeide Zirkzee afgelopen seizoen uit tot één van de absolute smaakmakers bij Bologna. Met onder meer 11 goals en 5 assists had hij een groot aandeel in de onverwachte Champions League-kwalificatie van de Serie A-revelatie.

Maar de kans is klein dat Zirkzee met Bologna de UCL zal induiken. Zo heeft het er alle schijn van dat hij zijn knappe seizoen zal verzilveren met een mooie transfer. Even werd gespeculeerd over een reünie met Kompany bij Bayern, maar de Nederlander lijkt gewoon in Italië actief te blijven.

Clausule van 40 miljoen

Verschillende bronnen melden namelijk dat AC Milan doordrukt voor zijn komst. Volgens transferexpert Fabrizo Romano heeft Milan inmiddels aan Bologna laten weten dat het de aankoopoptie van 40 miljoen euro zal lichten. Momenteel wordt nog onderhandeld over de persoonlijke voorwaarden. Daarover worden echter geen problemen verwacht. Zirkzee wil graag in de Serie A blijven en zou helemaal overtuigd zijn van het Milanese project.

Wat is volgens u de sterkste competitie op dit moment?

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

114
114
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

49
49
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

14
14
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

20
20
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

13
13
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

22
22
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

81
81
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

67
67
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

45
45
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

22
22
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

22
22
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

231
231
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

76
76
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

240
240
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws