'Zirkzee op zucht van droomtransfer van 40 miljoen'

151
'Zirkzee op zucht van droomtransfer van 40 miljoen'

Nu het seizoen in het clubvoetbal achter rug is, begint de zomerse transfercarrousel in het Europese voetbal stilaan op volle toeren te draaien. Ook verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League komen in aanmerking voor een transfer. Joshua Zirkzee bijvoorbeeld.

De Nederlandse spits maakte destijds al flink indruk bij de jeugdopleiding van Feyenoord. In die mate zelfs dat het grote Bayern München hem al op jonge leeftijd kwam wegplukken uit Rotterdam. Maar bij de Duitse grootmacht zat een doorbraak er niet meteen in. En dus werd een oplossing op huurbasis gezocht.

Na een mislukte passage bij Parma FC, belandde Zirkzee in de zomer van 2021 uiteindelijk bij Anderlecht. En dat bleek een goede zaak voor zijn carrière. Onder de vleugels van toenmalig coach Vincent Kompany ontbolsterde hij helemaal. Dat leverde hem na een jaartje een definitieve transfer naar Bologna FC op.

LEES OOK: Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

Geweldig seizoen bij Bologna

En ook dat werd uiteindelijk een goede move. Na een jaartje aanpassen, groeide Zirkzee afgelopen seizoen uit tot één van de absolute smaakmakers bij Bologna. Met onder meer 11 goals en 5 assists had hij een groot aandeel in de onverwachte Champions League-kwalificatie van de Serie A-revelatie.

Maar de kans is klein dat Zirkzee met Bologna de UCL zal induiken. Zo heeft het er alle schijn van dat hij zijn knappe seizoen zal verzilveren met een mooie transfer. Even werd gespeculeerd over een reünie met Kompany bij Bayern, maar de Nederlander lijkt gewoon in Italië actief te blijven.

Clausule van 40 miljoen

Verschillende bronnen melden namelijk dat AC Milan doordrukt voor zijn komst. Volgens transferexpert Fabrizo Romano heeft Milan inmiddels aan Bologna laten weten dat het de aankoopoptie van 40 miljoen euro zal lichten. Momenteel wordt nog onderhandeld over de persoonlijke voorwaarden. Daarover worden echter geen problemen verwacht. Zirkzee wil graag in de Serie A blijven en zou helemaal overtuigd zijn van het Milanese project.

Wat is volgens u de sterkste competitie op dit moment?

Meest recent

Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

2
2
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

63
63
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

54
54
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

99
99
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

167
167
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

100
100
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

35
35
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

113
113
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

300
300
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

87
87
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

42
42
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

270
270
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

408
408
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

115
115
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

83
83
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

284
284
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

370
370
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

523
523
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

400
400
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

123
123
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

206
206
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

35
35

Meer sportnieuws