Zorgen voor Tedesco: zwakke schakel krijgt 4 op 10

door
Zorgen voor Tedesco: zwakke schakel krijgt 4 op 10

De Rode Duivels hebben hun oefenwedstrijd tegen Montenegro al winnend afgesloten: 2-0. In de eerste helft kwam de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco voortvarend voor de dag, de tweede periode was van een veel minder niveau. Bepaalde spelers vielen dan ook door de mand.

Tedesco bracht tegen de Montenegrijnen niet zijn beste mogelijk basiself tussen de lijnen. Zo liet hij verschillende sterkhouders rusten en probeerde hij bepaalde zaken uit. Maxim De Cuyper mocht bijvoorbeeld debuteren als linksachter en speelde een meer dan verdienstelijke wedstrijd.

Kevin De Bruyne was in de eerste helft dan weer de grote draaischijf nadat hij toch meer dan een jaar niet meer voor de Duivels had gespeeld. Achterin toonde Wout Faes zich dan weer secuur, terwijl ook Koen Casteels op geen fout te betrappen was. Maar lang niet iedereen haalde het gewenste niveau.

LEES OOK: Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Openda laat het afweten

Met name Loïs Openda speelde een tegenvallende partij. De spits heeft nochtans een puik seizoen bij RB Leipzig achter de rug, maar voorlopig lukt het niet om dat niveau ook bij de nationale ploeg te halen. Onder Tedesco scoorde hij zelfs nog geen enkele keer. Ook woensdag liet hij weer een pak kansen onbenut.

De commentaren in de kranten zijn dan ook scherp. Bij Het Nieuwsblad krijgt hij zelfs maar een 4 op 10. "Toonde zich niet de killer die hij in Duitsland is. Onvoldoende", klinkt het. "Hij deed een briljante pass naar De Bruyne, daar bleef het echter bij. Kreeg twee grote kansen, maar verbrodde die", verklaart La Dernière Heure zijn 4.5 op 10.

Vingers kruisen voor Lukaku

Het wordt dus vingers kruisen dat er tijdens het EK niets met Romelu Lukaku gebeurt, vermits Openda de enige andere spits in de selectie is. "Vrijwel onzichtbaar. Slordig in de combinaties. Miste oog in oog met de Montenegrijnse doelman. Kan de sluipschutter van Leipzig ook opstaan bij de Duivels?", aldus Het Laatste Nieuws. Bij SudPresse tot slot, onderstreept men wel de tomeloze inzet van Openda. "De doublure van Lukaku werkte hard voor het collectief. Maar hij faalde telkens in de afwerking."

Tedesco had nog een derde spits moeten oproepen ...

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

15
15
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

17
17
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

31
31
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

141
141
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

72
72
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

103
103
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

186
186
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

118
118
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

76
76
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

93
93
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

268
268
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

880
880
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

93
93
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

78
78
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

90
90
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

344
344
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

474
474
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

394
394
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

720
720
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

211
211
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

269
269
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

538
538
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

375
375
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

286
286

Meer sportnieuws