Zorgen voor Tedesco: zwakke schakel krijgt 4 op 10

589 stemmen
Zorgen voor Tedesco: zwakke schakel krijgt 4 op 10

De Rode Duivels hebben hun oefenwedstrijd tegen Montenegro al winnend afgesloten: 2-0. In de eerste helft kwam de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco voortvarend voor de dag, de tweede periode was van een veel minder niveau. Bepaalde spelers vielen dan ook door de mand.

Tedesco bracht tegen de Montenegrijnen niet zijn beste mogelijk basiself tussen de lijnen. Zo liet hij verschillende sterkhouders rusten en probeerde hij bepaalde zaken uit. Maxim De Cuyper mocht bijvoorbeeld debuteren als linksachter en speelde een meer dan verdienstelijke wedstrijd.

Kevin De Bruyne was in de eerste helft dan weer de grote draaischijf nadat hij toch meer dan een jaar niet meer voor de Duivels had gespeeld. Achterin toonde Wout Faes zich dan weer secuur, terwijl ook Koen Casteels op geen fout te betrappen was. Maar lang niet iedereen haalde het gewenste niveau.

LEES OOK: Vanaken vernederd: Garcia hakt er genadeloos in

Openda laat het afweten

Met name Loïs Openda speelde een tegenvallende partij. De spits heeft nochtans een puik seizoen bij RB Leipzig achter de rug, maar voorlopig lukt het niet om dat niveau ook bij de nationale ploeg te halen. Onder Tedesco scoorde hij zelfs nog geen enkele keer. Ook woensdag liet hij weer een pak kansen onbenut.

De commentaren in de kranten zijn dan ook scherp. Bij Het Nieuwsblad krijgt hij zelfs maar een 4 op 10. "Toonde zich niet de killer die hij in Duitsland is. Onvoldoende", klinkt het. "Hij deed een briljante pass naar De Bruyne, daar bleef het echter bij. Kreeg twee grote kansen, maar verbrodde die", verklaart La Dernière Heure zijn 4.5 op 10.

Vingers kruisen voor Lukaku

Het wordt dus vingers kruisen dat er tijdens het EK niets met Romelu Lukaku gebeurt, vermits Openda de enige andere spits in de selectie is. "Vrijwel onzichtbaar. Slordig in de combinaties. Miste oog in oog met de Montenegrijnse doelman. Kan de sluipschutter van Leipzig ook opstaan bij de Duivels?", aldus Het Laatste Nieuws. Bij SudPresse tot slot, onderstreept men wel de tomeloze inzet van Openda. "De doublure van Lukaku werkte hard voor het collectief. Maar hij faalde telkens in de afwerking."

Tedesco had nog een derde spits moeten oproepen ...

Meest recent

Vanaken vernederd: Garcia hakt er genadeloos in

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

90
90
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

39
39
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

45
45
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

41
41
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

35
35
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

321
321
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

99
99
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

142
142
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

214
214
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

121
121
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

194
194
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

67
67
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

346
346
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

127
127
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

709
709
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

78
78
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

291
291
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

316
316
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

631
631
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

490
490
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

906
906
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

83
83
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

125
125
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

197
197
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87

Meer sportnieuws