Zorgen voor Tedesco: zwakke schakel krijgt 4 op 10

door
Zorgen voor Tedesco: zwakke schakel krijgt 4 op 10

De Rode Duivels hebben hun oefenwedstrijd tegen Montenegro al winnend afgesloten: 2-0. In de eerste helft kwam de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco voortvarend voor de dag, de tweede periode was van een veel minder niveau. Bepaalde spelers vielen dan ook door de mand.

Tedesco bracht tegen de Montenegrijnen niet zijn beste mogelijk basiself tussen de lijnen. Zo liet hij verschillende sterkhouders rusten en probeerde hij bepaalde zaken uit. Maxim De Cuyper mocht bijvoorbeeld debuteren als linksachter en speelde een meer dan verdienstelijke wedstrijd.

Kevin De Bruyne was in de eerste helft dan weer de grote draaischijf nadat hij toch meer dan een jaar niet meer voor de Duivels had gespeeld. Achterin toonde Wout Faes zich dan weer secuur, terwijl ook Koen Casteels op geen fout te betrappen was. Maar lang niet iedereen haalde het gewenste niveau.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Openda laat het afweten

Met name Loïs Openda speelde een tegenvallende partij. De spits heeft nochtans een puik seizoen bij RB Leipzig achter de rug, maar voorlopig lukt het niet om dat niveau ook bij de nationale ploeg te halen. Onder Tedesco scoorde hij zelfs nog geen enkele keer. Ook woensdag liet hij weer een pak kansen onbenut.

De commentaren in de kranten zijn dan ook scherp. Bij Het Nieuwsblad krijgt hij zelfs maar een 4 op 10. "Toonde zich niet de killer die hij in Duitsland is. Onvoldoende", klinkt het. "Hij deed een briljante pass naar De Bruyne, daar bleef het echter bij. Kreeg twee grote kansen, maar verbrodde die", verklaart La Dernière Heure zijn 4.5 op 10.

Vingers kruisen voor Lukaku

Het wordt dus vingers kruisen dat er tijdens het EK niets met Romelu Lukaku gebeurt, vermits Openda de enige andere spits in de selectie is. "Vrijwel onzichtbaar. Slordig in de combinaties. Miste oog in oog met de Montenegrijnse doelman. Kan de sluipschutter van Leipzig ook opstaan bij de Duivels?", aldus Het Laatste Nieuws. Bij SudPresse tot slot, onderstreept men wel de tomeloze inzet van Openda. "De doublure van Lukaku werkte hard voor het collectief. Maar hij faalde telkens in de afwerking."

Tedesco had nog een derde spits moeten oproepen ...

Meest recent

Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

6
6
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

29
29
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

82
82
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

15
15
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

405
405
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

68
68
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

115
115
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

10
10
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

475
475
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

251
251
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

171
171
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

94
94
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

33
33
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

337
337
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

259
259
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

151
151
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

182
182
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

108
108
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

38
38
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

99
99
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

550
550
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

71
71
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

80
80
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

154
154
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69

Meer sportnieuws