'Ophef omtrent competitieformat: 3 opties op tafel'

door
'Ophef omtrent competitieformat: 3 opties op tafel'

Wie dacht dat er snel een akkoord uit de bus zou vallen omtrent het toekomstige competitieformat komt bedrogen uit, want eerder deze week geraakte bekend dat de Algemene Vergadering van de Pro League werd verzet naar 20 juni. De vraag is of alle neuzen tegen dan wél in dezelfde richting staan.

Of althans voldoende om een tweederdemeerderheid te bekomen, wat nodig is om de huidige formule samen met het nieuwe mediacontract vanaf het seizoen 2025-2026 aan te passen. Het voorstel dat momenteel op tafel lag genoot in dat opzicht volgens diverse media daarvoor onvoldoende draagvlak.

LEES OOK: ‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Kloof binnen Pro League

In die opzet zou de hoogste afdeling uit 16 eersteklassers blijven bestaan, maar zouden de Champions' Play-Offs voortaan slechts met vier ploegen en zónder puntenhalvering plaatsvinden. In de Europe Play-Offs zou er dan weer een knock-outsysteem komen, onderin twee rechtstreekse degradanten.

De bedoeling was om daarover woensdag te stemmen, alleen dreigde dat door de toegenomen verdeeldheid achter de schermen weinig zoden aan de dijk te brengen. En dus besloot de Pro League de verschillende partijen nog wat meer tijd te gunnen om eventuele alternatieven verder uit te werken.

Drie alternatieven op tafel

Daarbij worden er volgens Het Laatste Nieuws drie pistes bekeken: het bovenvermeld voorstel, doorgaan met het huidige format zonder puntendeling of een klassieke competitie zonder play-offs met 18 clubs. "Al kunnen die kaarten de komende weken weer door mekaar geschud worden", aldus de krant.

Afwachten dus welk voorstel de voorkeur wegdraagt en of er misschien nog een andere optie naar voren wordt geschoven. De tijd dring alleszins, want een mogelijke hervorming moet ten laatste op 30 juni worden goedgekeurd door de Hoge Raad. Benieuwd of iedereen tijdig water bij de wijn wil doen.

Welk van deze 3 opties lijkt u het beste?

Meest recent

KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

18
18
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

89
89
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

31
31
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

148
148
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

65
65
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

58
58
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

128
128
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

173
173
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

439
439
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

98
98
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

65
65
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

159
159
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

576
576
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

184
184
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

227
227
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

801
801
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

356
356
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

129
129
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

142
142
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

159
159
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

58
58
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

104
104
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1482
1482
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

69
69
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

747
747

Meer sportnieuws