'Ophef omtrent competitieformat: 3 opties op tafel'

door
'Ophef omtrent competitieformat: 3 opties op tafel'

Wie dacht dat er snel een akkoord uit de bus zou vallen omtrent het toekomstige competitieformat komt bedrogen uit, want eerder deze week geraakte bekend dat de Algemene Vergadering van de Pro League werd verzet naar 20 juni. De vraag is of alle neuzen tegen dan wél in dezelfde richting staan.

Of althans voldoende om een tweederdemeerderheid te bekomen, wat nodig is om de huidige formule samen met het nieuwe mediacontract vanaf het seizoen 2025-2026 aan te passen. Het voorstel dat momenteel op tafel lag genoot in dat opzicht volgens diverse media daarvoor onvoldoende draagvlak.

LEES OOK: KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

Kloof binnen Pro League

In die opzet zou de hoogste afdeling uit 16 eersteklassers blijven bestaan, maar zouden de Champions' Play-Offs voortaan slechts met vier ploegen en zónder puntenhalvering plaatsvinden. In de Europe Play-Offs zou er dan weer een knock-outsysteem komen, onderin twee rechtstreekse degradanten.

De bedoeling was om daarover woensdag te stemmen, alleen dreigde dat door de toegenomen verdeeldheid achter de schermen weinig zoden aan de dijk te brengen. En dus besloot de Pro League de verschillende partijen nog wat meer tijd te gunnen om eventuele alternatieven verder uit te werken.

Drie alternatieven op tafel

Daarbij worden er volgens Het Laatste Nieuws drie pistes bekeken: het bovenvermeld voorstel, doorgaan met het huidige format zonder puntendeling of een klassieke competitie zonder play-offs met 18 clubs. "Al kunnen die kaarten de komende weken weer door mekaar geschud worden", aldus de krant.

Afwachten dus welk voorstel de voorkeur wegdraagt en of er misschien nog een andere optie naar voren wordt geschoven. De tijd dring alleszins, want een mogelijke hervorming moet ten laatste op 30 juni worden goedgekeurd door de Hoge Raad. Benieuwd of iedereen tijdig water bij de wijn wil doen.

Welk van deze 3 opties lijkt u het beste?

Meest recent

Krop in keel bij fans: Boskamp breekt stilte over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

3
3
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

418
418
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

146
146
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

60
60
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

217
217
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

27
27
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

86
86
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

34
34
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

42
42
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

59
59
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

257
257
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

398
398
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

211
211
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

140
140
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

601
601
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

919
919
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

74
74
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

310
310
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

591
591
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

111
111
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

451
451
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

591
591
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

679
679
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

376
376

Meer sportnieuws