Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

1379 stemmen
Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

Voor het tweede seizoen op rij beleefde de Jupiler Pro League een razend spannende ontknoping. Toch acht de Pro League de tijd rijp om het competitieformat nog eens in een nieuw jasje te steken. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan.

In principe stond er woensdag een Algemene Vergadering op het progamma, waarin onze profclubs zouden stemmen over een voorstel om de hoogste voetbalafdeling vanaf het seizoen 2024-25 te hervormen. Eerder geraakte evenwel reeds bekend dat er van unanimiteit nog lang geen sprake was. Dat het al spoedig tot een akkoord zou komen viel dan ook sterk te betwijfelen.

LEES OOK: “We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Pro League stelt stemming uit

Die vrees blijkt nu niet ongegrond, want de Pro League meldt dat de vergadering alvast werd verschoven naar 20 juni. Op vraag van een aantal clubs moet die periode dienen om extra aanpassingen en alternatieven uit te werken voor de suggestie die nu op tafel ligt. Volgens de Raad van Bestuur is er momenteel tenslotte onvoldoende draagvlak voor een tweederdemeerderheid.

In het huidige voorstel blijven we met 16 eersteklassers, maar vinden de Champions' Play-Offs voortaan slechts met vier ploegen en zonder puntenhalvering plaats. In de Europe Play-Offs zou dan weer voor een knock-outsysteem worden geopteerd. Op die manier is het vooral de bedoeling om enigszins tegemoet te komen aan de verzuchtingen omtrent de bomvolle kalender.

Dreigement van Club Brugge

Dat is volgens Sporza echter niet naar de zin van onder meer Union, KRC Genk en Cercle Brugge, die verkiezen om toch gewoon met zes teams voor de titel te blijven strijden. AA Gent zou zich dan weer tegen het knock-outsysteem in de Europe Play-Offs kanten, terwijl ook Charleroi en Standard plots dwarsliggen. Tot groot ongenoegen uiteraard van vooral Club Brugge.

Daar hoopte Bart Verhaeghe de overige topclubs aan zijn kant te scharen. Tevergeefs dus, waardoor hij er volgens Het Laatste Nieuws nu opnieuw luidop over nadenkt om de tv-rechten van Blauw-Zwart individueel te verkopen. Ook volgens Sporza valt in de wandelgangen te horen dat het eerder al aangevoerde dreigement dit keer wel eens concreet zou kunnen worden.

Verdeeldheid voor deadline

Vast staat alleszins dat er straks nog weinig marge is om te debatteren over andere opties, want het nieuwe format moet voor 30 juni worden goedgekeurd door de Hoge Raad om samen met het nieuwe mediacontract van start te gaan in 2025. Van zodra er een definitieve beslissing valt over eventuele wijzigingen zal de Pro League naar eigen zeggen snel communiceren.

Denkt u dat er snel een overeenkomst zal volgen?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

11
11
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

12
12
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

19
19
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

105
105
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

41
41
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

195
195
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

77
77
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

88
88
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

575
575
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

28
28
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

55
55
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

67
67
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

245
245
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

118
118
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

143
143
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

239
239
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

81
81
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

133
133
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

140
140
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

154
154
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

104
104
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

449
449
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

142
142

Meer sportnieuws