Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

door
Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

Voor het tweede seizoen op rij beleefde de Jupiler Pro League een razend spannende ontknoping. Toch acht de Pro League de tijd rijp om het competitieformat nog eens in een nieuw jasje te steken. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan.

In principe stond er woensdag een Algemene Vergadering op het progamma, waarin onze profclubs zouden stemmen over een voorstel om de hoogste voetbalafdeling vanaf het seizoen 2024-25 te hervormen. Eerder geraakte evenwel reeds bekend dat er van unanimiteit nog lang geen sprake was. Dat het al spoedig tot een akkoord zou komen viel dan ook sterk te betwijfelen.

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

Pro League stelt stemming uit

Die vrees blijkt nu niet ongegrond, want de Pro League meldt dat de vergadering alvast werd verschoven naar 20 juni. Op vraag van een aantal clubs moet die periode dienen om extra aanpassingen en alternatieven uit te werken voor de suggestie die nu op tafel ligt. Volgens de Raad van Bestuur is er momenteel tenslotte onvoldoende draagvlak voor een tweederdemeerderheid.

In het huidige voorstel blijven we met 16 eersteklassers, maar vinden de Champions' Play-Offs voortaan slechts met vier ploegen en zonder puntenhalvering plaats. In de Europe Play-Offs zou dan weer voor een knock-outsysteem worden geopteerd. Op die manier is het vooral de bedoeling om enigszins tegemoet te komen aan de verzuchtingen omtrent de bomvolle kalender.

Dreigement van Club Brugge

Dat is volgens Sporza echter niet naar de zin van onder meer Union, KRC Genk en Cercle Brugge, die verkiezen om toch gewoon met zes teams voor de titel te blijven strijden. AA Gent zou zich dan weer tegen het knock-outsysteem in de Europe Play-Offs kanten, terwijl ook Charleroi en Standard plots dwarsliggen. Tot groot ongenoegen uiteraard van vooral Club Brugge.

Daar hoopte Bart Verhaeghe de overige topclubs aan zijn kant te scharen. Tevergeefs dus, waardoor hij er volgens Het Laatste Nieuws nu opnieuw luidop over nadenkt om de tv-rechten van Blauw-Zwart individueel te verkopen. Ook volgens Sporza valt in de wandelgangen te horen dat het eerder al aangevoerde dreigement dit keer wel eens concreet zou kunnen worden.

Verdeeldheid voor deadline

Vast staat alleszins dat er straks nog weinig marge is om te debatteren over andere opties, want het nieuwe format moet voor 30 juni worden goedgekeurd door de Hoge Raad om samen met het nieuwe mediacontract van start te gaan in 2025. Van zodra er een definitieve beslissing valt over eventuele wijzigingen zal de Pro League naar eigen zeggen snel communiceren.

Denkt u dat er snel een overeenkomst zal volgen?

Meest recent

Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

3
3
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

31
31
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

28
28
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

70
70
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

96
96
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

58
58
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

81
81
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

61
61
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

55
55
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

153
153
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

144
144
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

195
195
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

317
317
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

100
100
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

221
221
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

158
158
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

497
497
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

263
263
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

166
166
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

390
390
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

93
93
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

293
293
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

865
865

Meer sportnieuws