Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

1379
Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

Voor het tweede seizoen op rij beleefde de Jupiler Pro League een razend spannende ontknoping. Toch acht de Pro League de tijd rijp om het competitieformat nog eens in een nieuw jasje te steken. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan.

In principe stond er woensdag een Algemene Vergadering op het progamma, waarin onze profclubs zouden stemmen over een voorstel om de hoogste voetbalafdeling vanaf het seizoen 2024-25 te hervormen. Eerder geraakte evenwel reeds bekend dat er van unanimiteit nog lang geen sprake was. Dat het al spoedig tot een akkoord zou komen viel dan ook sterk te betwijfelen.

LEES OOK: Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

Pro League stelt stemming uit

Die vrees blijkt nu niet ongegrond, want de Pro League meldt dat de vergadering alvast werd verschoven naar 20 juni. Op vraag van een aantal clubs moet die periode dienen om extra aanpassingen en alternatieven uit te werken voor de suggestie die nu op tafel ligt. Volgens de Raad van Bestuur is er momenteel tenslotte onvoldoende draagvlak voor een tweederdemeerderheid.

In het huidige voorstel blijven we met 16 eersteklassers, maar vinden de Champions' Play-Offs voortaan slechts met vier ploegen en zonder puntenhalvering plaats. In de Europe Play-Offs zou dan weer voor een knock-outsysteem worden geopteerd. Op die manier is het vooral de bedoeling om enigszins tegemoet te komen aan de verzuchtingen omtrent de bomvolle kalender.

Dreigement van Club Brugge

Dat is volgens Sporza echter niet naar de zin van onder meer Union, KRC Genk en Cercle Brugge, die verkiezen om toch gewoon met zes teams voor de titel te blijven strijden. AA Gent zou zich dan weer tegen het knock-outsysteem in de Europe Play-Offs kanten, terwijl ook Charleroi en Standard plots dwarsliggen. Tot groot ongenoegen uiteraard van vooral Club Brugge.

Daar hoopte Bart Verhaeghe de overige topclubs aan zijn kant te scharen. Tevergeefs dus, waardoor hij er volgens Het Laatste Nieuws nu opnieuw luidop over nadenkt om de tv-rechten van Blauw-Zwart individueel te verkopen. Ook volgens Sporza valt in de wandelgangen te horen dat het eerder al aangevoerde dreigement dit keer wel eens concreet zou kunnen worden.

Verdeeldheid voor deadline

Vast staat alleszins dat er straks nog weinig marge is om te debatteren over andere opties, want het nieuwe format moet voor 30 juni worden goedgekeurd door de Hoge Raad om samen met het nieuwe mediacontract van start te gaan in 2025. Van zodra er een definitieve beslissing valt over eventuele wijzigingen zal de Pro League naar eigen zeggen snel communiceren.

Denkt u dat er snel een overeenkomst zal volgen?

Meest recent

Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

4
4
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

10
10
'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

174
174
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

391
391
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

275
275
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

205
205
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

222
222
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

368
368
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

136
136
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

75
75
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

509
509
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

936
936
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

182
182
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

216
216
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

183
183
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

365
365
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

2043
2043
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

534
534
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

318
318
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

435
435
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

794
794
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

444
444
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

339
339
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

238
238
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

137
137

Meer sportnieuws