Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

1379
Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

Voor het tweede seizoen op rij beleefde de Jupiler Pro League een razend spannende ontknoping. Toch acht de Pro League de tijd rijp om het competitieformat nog eens in een nieuw jasje te steken. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan.

In principe stond er woensdag een Algemene Vergadering op het progamma, waarin onze profclubs zouden stemmen over een voorstel om de hoogste voetbalafdeling vanaf het seizoen 2024-25 te hervormen. Eerder geraakte evenwel reeds bekend dat er van unanimiteit nog lang geen sprake was. Dat het al spoedig tot een akkoord zou komen viel dan ook sterk te betwijfelen.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Pro League stelt stemming uit

Die vrees blijkt nu niet ongegrond, want de Pro League meldt dat de vergadering alvast werd verschoven naar 20 juni. Op vraag van een aantal clubs moet die periode dienen om extra aanpassingen en alternatieven uit te werken voor de suggestie die nu op tafel ligt. Volgens de Raad van Bestuur is er momenteel tenslotte onvoldoende draagvlak voor een tweederdemeerderheid.

In het huidige voorstel blijven we met 16 eersteklassers, maar vinden de Champions' Play-Offs voortaan slechts met vier ploegen en zonder puntenhalvering plaats. In de Europe Play-Offs zou dan weer voor een knock-outsysteem worden geopteerd. Op die manier is het vooral de bedoeling om enigszins tegemoet te komen aan de verzuchtingen omtrent de bomvolle kalender.

Dreigement van Club Brugge

Dat is volgens Sporza echter niet naar de zin van onder meer Union, KRC Genk en Cercle Brugge, die verkiezen om toch gewoon met zes teams voor de titel te blijven strijden. AA Gent zou zich dan weer tegen het knock-outsysteem in de Europe Play-Offs kanten, terwijl ook Charleroi en Standard plots dwarsliggen. Tot groot ongenoegen uiteraard van vooral Club Brugge.

Daar hoopte Bart Verhaeghe de overige topclubs aan zijn kant te scharen. Tevergeefs dus, waardoor hij er volgens Het Laatste Nieuws nu opnieuw luidop over nadenkt om de tv-rechten van Blauw-Zwart individueel te verkopen. Ook volgens Sporza valt in de wandelgangen te horen dat het eerder al aangevoerde dreigement dit keer wel eens concreet zou kunnen worden.

Verdeeldheid voor deadline

Vast staat alleszins dat er straks nog weinig marge is om te debatteren over andere opties, want het nieuwe format moet voor 30 juni worden goedgekeurd door de Hoge Raad om samen met het nieuwe mediacontract van start te gaan in 2025. Van zodra er een definitieve beslissing valt over eventuele wijzigingen zal de Pro League naar eigen zeggen snel communiceren.

Denkt u dat er snel een overeenkomst zal volgen?

Meest recent

Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

6
6
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

54
54
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

7
7
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

33
33
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

20
20
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

180
180
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

75
75
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

25
25
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

18
18
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

65
65
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

153
153
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

35
35
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

114
114
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

60
60
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

133
133
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

216
216
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16

Meer sportnieuws