Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

1379
Topclubs kibbelen over competitieformat: Verhaeghe razend

Voor het tweede seizoen op rij beleefde de Jupiler Pro League een razend spannende ontknoping. Toch acht de Pro League de tijd rijp om het competitieformat nog eens in een nieuw jasje te steken. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan.

In principe stond er woensdag een Algemene Vergadering op het progamma, waarin onze profclubs zouden stemmen over een voorstel om de hoogste voetbalafdeling vanaf het seizoen 2024-25 te hervormen. Eerder geraakte evenwel reeds bekend dat er van unanimiteit nog lang geen sprake was. Dat het al spoedig tot een akkoord zou komen viel dan ook sterk te betwijfelen.

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Pro League stelt stemming uit

Die vrees blijkt nu niet ongegrond, want de Pro League meldt dat de vergadering alvast werd verschoven naar 20 juni. Op vraag van een aantal clubs moet die periode dienen om extra aanpassingen en alternatieven uit te werken voor de suggestie die nu op tafel ligt. Volgens de Raad van Bestuur is er momenteel tenslotte onvoldoende draagvlak voor een tweederdemeerderheid.

In het huidige voorstel blijven we met 16 eersteklassers, maar vinden de Champions' Play-Offs voortaan slechts met vier ploegen en zonder puntenhalvering plaats. In de Europe Play-Offs zou dan weer voor een knock-outsysteem worden geopteerd. Op die manier is het vooral de bedoeling om enigszins tegemoet te komen aan de verzuchtingen omtrent de bomvolle kalender.

Dreigement van Club Brugge

Dat is volgens Sporza echter niet naar de zin van onder meer Union, KRC Genk en Cercle Brugge, die verkiezen om toch gewoon met zes teams voor de titel te blijven strijden. AA Gent zou zich dan weer tegen het knock-outsysteem in de Europe Play-Offs kanten, terwijl ook Charleroi en Standard plots dwarsliggen. Tot groot ongenoegen uiteraard van vooral Club Brugge.

Daar hoopte Bart Verhaeghe de overige topclubs aan zijn kant te scharen. Tevergeefs dus, waardoor hij er volgens Het Laatste Nieuws nu opnieuw luidop over nadenkt om de tv-rechten van Blauw-Zwart individueel te verkopen. Ook volgens Sporza valt in de wandelgangen te horen dat het eerder al aangevoerde dreigement dit keer wel eens concreet zou kunnen worden.

Verdeeldheid voor deadline

Vast staat alleszins dat er straks nog weinig marge is om te debatteren over andere opties, want het nieuwe format moet voor 30 juni worden goedgekeurd door de Hoge Raad om samen met het nieuwe mediacontract van start te gaan in 2025. Van zodra er een definitieve beslissing valt over eventuele wijzigingen zal de Pro League naar eigen zeggen snel communiceren.

Denkt u dat er snel een overeenkomst zal volgen?

Meest recent

Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

1
1
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

11
11
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

69
69
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

17
17
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

25
25
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

44
44
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

63
63
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

10
10
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

47
47
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

301
301
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

148
148
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

171
171
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

72
72
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

124
124
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

85
85
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

64
64
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

133
133
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

289
289
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

65
65
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

206
206
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

128
128
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

479
479
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

165
165

Meer sportnieuws