Hervorming JPL: dit is het voorgestelde nieuwe format

1223
Hervorming JPL: dit is het voorgestelde nieuwe format

Komende zondag zetten KRC Genk en AA Gent met de Europese barrage een punt achter het seizoen 2023/24 in de Jupiler Pro League. Daarin kroonde Club Brugge zich na een onwaarschijnlijke remonte in de play-offs tot landskampioen en dat deed de discussie over het competitieformat weer losbarsten.

Blauw-Zwart eindigde de reguliere competitie immers met maar liefst negentien punten achterstand op leider Union, maar dankzij een sterke reeks én de halvering van de punten werd het alsnog kampioen. Dat liet bij velen een zure nasmaak achter en dat is ook de Pro League niet ontgaan.

LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Champions' Play-Off met 4 teams en zonder puntenhalvering

Daar werd er sowieso al gediscussieerd over een nieuwe competitiehervorming met het oog op het onderhandelen van een nieuw televisiecontract in 2025. En nu ligt er ook een concreet voorstel op tafel, dat rondgestuurd werd naar alle Vlaamse media. Er zitten enkele radicale veranderingen aan te komen.

Zo gaat de veelbesproken halvering van de punten eindelijk op de schop. Voortaan zal de Champions' Play-Off dus afgewerkt worden met de puntenaantallen die op het einde van de reguliere competitie op de tabel staan. Daarnaast wordt het aantal deelnemers teruggebracht van zes naar vier, waardoor de kalender wat lichter gemaakt zal worden.

Ook Europe Play-Off radicaal hervormd

Ook de Europe Play-Off ondergaat een stevige transformatie. Die zal voortaan immers afgewerkt worden volgens een knock-out-systeem, waarbij de nummers vijf tot en met veertien het tegen elkaar opnemen in heen- en terugwedstrijden. De laatste twee degraderen naar de Challenger Pro League, waar de kampioen rechtstreeks promoveert en een play-off tussen de eerstvolgende vier teams (uitgezonderd U23-teams) de tweede stijger moet bepalen.

Op 5 juni zullen de Belgische profclubs op de algemene vergadering van de Pro League stemmen over het nieuwe format. Als dat aangenomen wordt, is het de bedoeling dat het vanaf het seizoen 2025/26 in zal gaan.

Vind je dat een verbetering ten opzichte van het huidige format?

Meest recent

Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

0
0
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

14
14
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

58
58
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

22
22
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

30
30
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

161
161
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

151
151
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

96
96
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

696
696
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

255
255
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

91
91
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

179
179
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

74
74
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

202
202
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

251
251
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

511
511
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

257
257
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

253
253
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

73
73
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

327
327
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

183
183
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

52
52
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

56
56
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41

Meer sportnieuws