Hervorming JPL: dit is het voorgestelde nieuwe format

door
Hervorming JPL: dit is het voorgestelde nieuwe format

Komende zondag zetten KRC Genk en AA Gent met de Europese barrage een punt achter het seizoen 2023/24 in de Jupiler Pro League. Daarin kroonde Club Brugge zich na een onwaarschijnlijke remonte in de play-offs tot landskampioen en dat deed de discussie over het competitieformat weer losbarsten.

Blauw-Zwart eindigde de reguliere competitie immers met maar liefst negentien punten achterstand op leider Union, maar dankzij een sterke reeks én de halvering van de punten werd het alsnog kampioen. Dat liet bij velen een zure nasmaak achter en dat is ook de Pro League niet ontgaan.

LEES OOK: D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Champions' Play-Off met 4 teams en zonder puntenhalvering

Daar werd er sowieso al gediscussieerd over een nieuwe competitiehervorming met het oog op het onderhandelen van een nieuw televisiecontract in 2025. En nu ligt er ook een concreet voorstel op tafel, dat rondgestuurd werd naar alle Vlaamse media. Er zitten enkele radicale veranderingen aan te komen.

Zo gaat de veelbesproken halvering van de punten eindelijk op de schop. Voortaan zal de Champions' Play-Off dus afgewerkt worden met de puntenaantallen die op het einde van de reguliere competitie op de tabel staan. Daarnaast wordt het aantal deelnemers teruggebracht van zes naar vier, waardoor de kalender wat lichter gemaakt zal worden.

Ook Europe Play-Off radicaal hervormd

Ook de Europe Play-Off ondergaat een stevige transformatie. Die zal voortaan immers afgewerkt worden volgens een knock-out-systeem, waarbij de nummers vijf tot en met veertien het tegen elkaar opnemen in heen- en terugwedstrijden. De laatste twee degraderen naar de Challenger Pro League, waar de kampioen rechtstreeks promoveert en een play-off tussen de eerstvolgende vier teams (uitgezonderd U23-teams) de tweede stijger moet bepalen.

Op 5 juni zullen de Belgische profclubs op de algemene vergadering van de Pro League stemmen over het nieuwe format. Als dat aangenomen wordt, is het de bedoeling dat het vanaf het seizoen 2025/26 in zal gaan.

Vind je dat een verbetering ten opzichte van het huidige format?

Meest recent

Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

3
3
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

22
22
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

43
43
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

59
59
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

274
274
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

32
32
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

199
199
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

155
155
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

814
814
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

157
157
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

697
697
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

426
426
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

522
522
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

478
478
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

118
118
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

132
132
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

579
579
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

129
129
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

259
259
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

272
272
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

158
158
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

131
131

Meer sportnieuws