Hervorming JPL: dit is het voorgestelde nieuwe format

1223 stemmen
Hervorming JPL: dit is het voorgestelde nieuwe format

Komende zondag zetten KRC Genk en AA Gent met de Europese barrage een punt achter het seizoen 2023/24 in de Jupiler Pro League. Daarin kroonde Club Brugge zich na een onwaarschijnlijke remonte in de play-offs tot landskampioen en dat deed de discussie over het competitieformat weer losbarsten.

Blauw-Zwart eindigde de reguliere competitie immers met maar liefst negentien punten achterstand op leider Union, maar dankzij een sterke reeks én de halvering van de punten werd het alsnog kampioen. Dat liet bij velen een zure nasmaak achter en dat is ook de Pro League niet ontgaan.

LEES OOK: Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Champions' Play-Off met 4 teams en zonder puntenhalvering

Daar werd er sowieso al gediscussieerd over een nieuwe competitiehervorming met het oog op het onderhandelen van een nieuw televisiecontract in 2025. En nu ligt er ook een concreet voorstel op tafel, dat rondgestuurd werd naar alle Vlaamse media. Er zitten enkele radicale veranderingen aan te komen.

Zo gaat de veelbesproken halvering van de punten eindelijk op de schop. Voortaan zal de Champions' Play-Off dus afgewerkt worden met de puntenaantallen die op het einde van de reguliere competitie op de tabel staan. Daarnaast wordt het aantal deelnemers teruggebracht van zes naar vier, waardoor de kalender wat lichter gemaakt zal worden.

Ook Europe Play-Off radicaal hervormd

Ook de Europe Play-Off ondergaat een stevige transformatie. Die zal voortaan immers afgewerkt worden volgens een knock-out-systeem, waarbij de nummers vijf tot en met veertien het tegen elkaar opnemen in heen- en terugwedstrijden. De laatste twee degraderen naar de Challenger Pro League, waar de kampioen rechtstreeks promoveert en een play-off tussen de eerstvolgende vier teams (uitgezonderd U23-teams) de tweede stijger moet bepalen.

Op 5 juni zullen de Belgische profclubs op de algemene vergadering van de Pro League stemmen over het nieuwe format. Als dat aangenomen wordt, is het de bedoeling dat het vanaf het seizoen 2025/26 in zal gaan.

Vind je dat een verbetering ten opzichte van het huidige format?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

42
42
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

57
57
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

21
21
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

56
56
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

183
183
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

397
397
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

62
62
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

257
257
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

390
390
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

351
351
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

350
350
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

261
261
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

236
236
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

455
455
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

310
310
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

289
289
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

304
304
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

79
79
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

196
196
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

178
178
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

322
322
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

502
502

Meer sportnieuws