Albert geen fan van keuze Tedesco: "Vergiftigd geschenk"

152 stemmen
Albert geen fan van keuze Tedesco:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun eerste oefenmatch in de aanloop naar het EK met 2-0 gewonnen van Montenegro. Het is echter maar de vraag hoeveel conclusies getrokken kunnen worden uit die match, want de tegenstander was niet bepaald van een hoog niveau. Bovendien bracht Domenico Tedesco een fel gewijzigd elftal tussen de lijnen.

Op de linksachter moest Maxim De Cuyper debuteren door de blessure van Theate, terwijl Arthur Vermeeren zijn kans kreeg op het middenveld. Bij de rust voerde Tedesco ook nog eens zes wissels door, waarbij vooral de rentree van Axel Witsel na meer dan een jaar afwezigheid opgemerkt werd.

LEES OOK: Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Witsel in viermansdefensie is risico

De 35-jarige speelde voor de eerste keer centraal achterin bij de nationale ploeg. Dat liep nog niet helemaal van een leien dakje. Zo sprong vooral een fase in het oog waarbij Witsel er losjes afgelopen werd door Osmajic. Het zette in de verf dat zijn gebrek aan snelheid en wendbaarheid een risico inhoudt.

Dat stelt ook Philippe Albert vast. "Axel kan voetballen en zijn spelintelligentie staat niet ter discussie. Maar zijn snelheid is in een verdediging met vier een probleem", aldus de ex-Rode Duivel bij RTBF. "Dat kan je hem niet kwalijk nemen. Het is een vergiftigd geschenk van Tedesco om hem in een viermansdefensie te laten spelen, en dan nog links op zijn slechte voet."

Achterin met drie of toch weer op middenveld?

Voor Albert zijn er dan ook twee oplossingen om Witsel goed te laten functioneren. "Als je met Witsel achterin wil spelen, dan moet het in een driemansdefensie zijn. Dat is hij gewoon bij Atletico Madrid en daar doet hij het goed", stelt hij. "Maar ik denk niet dat Tedesco dat zal doen. Dan moeten de flankaanvallers te veel defensief werk verrichten."

Albert oppert dan ook om Witsel alsnog op het middenveld te posteren. "Gezien zijn kwaliteiten kan hij ons daar nog diensten bewijzen. Het is aan de bondsoach om de goede beslissingen te nemen. Daar wordt hij genoeg voor betaald. Als hij dat niet doet, dan zal hij daar ook de gevolgen van dragen", besluit Albert nog.

Vond je het experiment met Witsel achterin geslaagd?

Meest recent

Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

26
26
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

100
100
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

64
64
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

258
258
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

101
101
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

46
46
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

288
288
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

143
143
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

88
88
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

55
55
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

47
47
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

288
288
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

139
139
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

131
131
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

224
224
Exodus Club Brugge: víj́f kampioenenmakers naar uitgang

Met het behalen van de 20ste landstitel en een knappe Champions League-campagne, kan Club Brugge ...

420
420
Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amper een jaar nadat hij de club naar de titel had geloodst, is het verhaal van Arne Slot bij ...

117
117
Ultiem duel Gent vs. Genk: "Zij zijn de favoriet"

Zondagavond wordt de allerlaatste match van het seizoen in de Jupiler Pro League afgewerkt. In de ...

214
214
'Carrick wordt beloond: United haalt Serie A-uitblinker'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

174
174
Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Union SG heeft zondagmiddag een drastische beslissing bekend gemaakt. Zo neemt de Belgische ...

446
446
'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Maandag begint Xabi Alonso aan zijn nieuwe avontuur bij Chelsea FC. De Spaanse trainer zal dan ...

827
827
Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Van de grasmat naar de camera. Olivier Deschacht heeft een opvallende nieuwe uitdaging gevonden na ...

62
62
'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

353
353
De Condé maakt agenda vrij: heftige transferzomer Genk

KRC Genk strijd zondagavond tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar ongeacht de ...

283
283
'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

623
623

Meer sportnieuws