Albert geen fan van keuze Tedesco: "Vergiftigd geschenk"

152 stemmen
Albert geen fan van keuze Tedesco:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun eerste oefenmatch in de aanloop naar het EK met 2-0 gewonnen van Montenegro. Het is echter maar de vraag hoeveel conclusies getrokken kunnen worden uit die match, want de tegenstander was niet bepaald van een hoog niveau. Bovendien bracht Domenico Tedesco een fel gewijzigd elftal tussen de lijnen.

Op de linksachter moest Maxim De Cuyper debuteren door de blessure van Theate, terwijl Arthur Vermeeren zijn kans kreeg op het middenveld. Bij de rust voerde Tedesco ook nog eens zes wissels door, waarbij vooral de rentree van Axel Witsel na meer dan een jaar afwezigheid opgemerkt werd.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Witsel in viermansdefensie is risico

De 35-jarige speelde voor de eerste keer centraal achterin bij de nationale ploeg. Dat liep nog niet helemaal van een leien dakje. Zo sprong vooral een fase in het oog waarbij Witsel er losjes afgelopen werd door Osmajic. Het zette in de verf dat zijn gebrek aan snelheid en wendbaarheid een risico inhoudt.

Dat stelt ook Philippe Albert vast. "Axel kan voetballen en zijn spelintelligentie staat niet ter discussie. Maar zijn snelheid is in een verdediging met vier een probleem", aldus de ex-Rode Duivel bij RTBF. "Dat kan je hem niet kwalijk nemen. Het is een vergiftigd geschenk van Tedesco om hem in een viermansdefensie te laten spelen, en dan nog links op zijn slechte voet."

Achterin met drie of toch weer op middenveld?

Voor Albert zijn er dan ook twee oplossingen om Witsel goed te laten functioneren. "Als je met Witsel achterin wil spelen, dan moet het in een driemansdefensie zijn. Dat is hij gewoon bij Atletico Madrid en daar doet hij het goed", stelt hij. "Maar ik denk niet dat Tedesco dat zal doen. Dan moeten de flankaanvallers te veel defensief werk verrichten."

Albert oppert dan ook om Witsel alsnog op het middenveld te posteren. "Gezien zijn kwaliteiten kan hij ons daar nog diensten bewijzen. Het is aan de bondsoach om de goede beslissingen te nemen. Daar wordt hij genoeg voor betaald. Als hij dat niet doet, dan zal hij daar ook de gevolgen van dragen", besluit Albert nog.

Vond je het experiment met Witsel achterin geslaagd?

Meest recent

'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

47
47
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

183
183
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

59
59
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

43
43
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

259
259
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

279
279
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

83
83
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

185
185
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

137
137
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

305
305
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

243
243
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

79
79
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

278
278
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

289
289
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

496
496
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

361
361
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

269
269
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

484
484
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

150
150
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

60
60
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

289
289
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

277
277
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

632
632
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

347
347
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

503
503

Meer sportnieuws