Albert geen fan van keuze Tedesco: "Vergiftigd geschenk"

152 stemmen
Albert geen fan van keuze Tedesco:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun eerste oefenmatch in de aanloop naar het EK met 2-0 gewonnen van Montenegro. Het is echter maar de vraag hoeveel conclusies getrokken kunnen worden uit die match, want de tegenstander was niet bepaald van een hoog niveau. Bovendien bracht Domenico Tedesco een fel gewijzigd elftal tussen de lijnen.

Op de linksachter moest Maxim De Cuyper debuteren door de blessure van Theate, terwijl Arthur Vermeeren zijn kans kreeg op het middenveld. Bij de rust voerde Tedesco ook nog eens zes wissels door, waarbij vooral de rentree van Axel Witsel na meer dan een jaar afwezigheid opgemerkt werd.

LEES OOK: Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Witsel in viermansdefensie is risico

De 35-jarige speelde voor de eerste keer centraal achterin bij de nationale ploeg. Dat liep nog niet helemaal van een leien dakje. Zo sprong vooral een fase in het oog waarbij Witsel er losjes afgelopen werd door Osmajic. Het zette in de verf dat zijn gebrek aan snelheid en wendbaarheid een risico inhoudt.

Dat stelt ook Philippe Albert vast. "Axel kan voetballen en zijn spelintelligentie staat niet ter discussie. Maar zijn snelheid is in een verdediging met vier een probleem", aldus de ex-Rode Duivel bij RTBF. "Dat kan je hem niet kwalijk nemen. Het is een vergiftigd geschenk van Tedesco om hem in een viermansdefensie te laten spelen, en dan nog links op zijn slechte voet."

Achterin met drie of toch weer op middenveld?

Voor Albert zijn er dan ook twee oplossingen om Witsel goed te laten functioneren. "Als je met Witsel achterin wil spelen, dan moet het in een driemansdefensie zijn. Dat is hij gewoon bij Atletico Madrid en daar doet hij het goed", stelt hij. "Maar ik denk niet dat Tedesco dat zal doen. Dan moeten de flankaanvallers te veel defensief werk verrichten."

Albert oppert dan ook om Witsel alsnog op het middenveld te posteren. "Gezien zijn kwaliteiten kan hij ons daar nog diensten bewijzen. Het is aan de bondsoach om de goede beslissingen te nemen. Daar wordt hij genoeg voor betaald. Als hij dat niet doet, dan zal hij daar ook de gevolgen van dragen", besluit Albert nog.

Vond je het experiment met Witsel achterin geslaagd?

Meest recent

Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

0
0
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

12
12
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

13
13
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

52
52
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

30
30
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

158
158
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

50
50
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

667
667
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

422
422
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

373
373
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

306
306
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

209
209
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

782
782
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

549
549
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

410
410
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

284
284
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

265
265
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

106
106
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

69
69

Meer sportnieuws