Albert geen fan van keuze Tedesco: "Vergiftigd geschenk"

door
Albert geen fan van keuze Tedesco:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun eerste oefenmatch in de aanloop naar het EK met 2-0 gewonnen van Montenegro. Het is echter maar de vraag hoeveel conclusies getrokken kunnen worden uit die match, want de tegenstander was niet bepaald van een hoog niveau. Bovendien bracht Domenico Tedesco een fel gewijzigd elftal tussen de lijnen.

Op de linksachter moest Maxim De Cuyper debuteren door de blessure van Theate, terwijl Arthur Vermeeren zijn kans kreeg op het middenveld. Bij de rust voerde Tedesco ook nog eens zes wissels door, waarbij vooral de rentree van Axel Witsel na meer dan een jaar afwezigheid opgemerkt werd.

LEES OOK: Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Witsel in viermansdefensie is risico

De 35-jarige speelde voor de eerste keer centraal achterin bij de nationale ploeg. Dat liep nog niet helemaal van een leien dakje. Zo sprong vooral een fase in het oog waarbij Witsel er losjes afgelopen werd door Osmajic. Het zette in de verf dat zijn gebrek aan snelheid en wendbaarheid een risico inhoudt.

Dat stelt ook Philippe Albert vast. "Axel kan voetballen en zijn spelintelligentie staat niet ter discussie. Maar zijn snelheid is in een verdediging met vier een probleem", aldus de ex-Rode Duivel bij RTBF. "Dat kan je hem niet kwalijk nemen. Het is een vergiftigd geschenk van Tedesco om hem in een viermansdefensie te laten spelen, en dan nog links op zijn slechte voet."

Achterin met drie of toch weer op middenveld?

Voor Albert zijn er dan ook twee oplossingen om Witsel goed te laten functioneren. "Als je met Witsel achterin wil spelen, dan moet het in een driemansdefensie zijn. Dat is hij gewoon bij Atletico Madrid en daar doet hij het goed", stelt hij. "Maar ik denk niet dat Tedesco dat zal doen. Dan moeten de flankaanvallers te veel defensief werk verrichten."

Albert oppert dan ook om Witsel alsnog op het middenveld te posteren. "Gezien zijn kwaliteiten kan hij ons daar nog diensten bewijzen. Het is aan de bondsoach om de goede beslissingen te nemen. Daar wordt hij genoeg voor betaald. Als hij dat niet doet, dan zal hij daar ook de gevolgen van dragen", besluit Albert nog.

Vond je het experiment met Witsel achterin geslaagd?

Meest recent

Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

2
2
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

53
53
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

190
190
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

57
57
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

248
248
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

104
104
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

63
63
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

116
116
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

258
258
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

63
63
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

66
66
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

21
21
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

61
61
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

87
87
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

134
134
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

310
310
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

104
104
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

99
99
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

91
91
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

111
111
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

136
136
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

96
96
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

122
122
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

275
275

Meer sportnieuws