Albert geen fan van keuze Tedesco: "Vergiftigd geschenk"

door
Albert geen fan van keuze Tedesco:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun eerste oefenmatch in de aanloop naar het EK met 2-0 gewonnen van Montenegro. Het is echter maar de vraag hoeveel conclusies getrokken kunnen worden uit die match, want de tegenstander was niet bepaald van een hoog niveau. Bovendien bracht Domenico Tedesco een fel gewijzigd elftal tussen de lijnen.

Op de linksachter moest Maxim De Cuyper debuteren door de blessure van Theate, terwijl Arthur Vermeeren zijn kans kreeg op het middenveld. Bij de rust voerde Tedesco ook nog eens zes wissels door, waarbij vooral de rentree van Axel Witsel na meer dan een jaar afwezigheid opgemerkt werd.

LEES OOK: Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Witsel in viermansdefensie is risico

De 35-jarige speelde voor de eerste keer centraal achterin bij de nationale ploeg. Dat liep nog niet helemaal van een leien dakje. Zo sprong vooral een fase in het oog waarbij Witsel er losjes afgelopen werd door Osmajic. Het zette in de verf dat zijn gebrek aan snelheid en wendbaarheid een risico inhoudt.

Dat stelt ook Philippe Albert vast. "Axel kan voetballen en zijn spelintelligentie staat niet ter discussie. Maar zijn snelheid is in een verdediging met vier een probleem", aldus de ex-Rode Duivel bij RTBF. "Dat kan je hem niet kwalijk nemen. Het is een vergiftigd geschenk van Tedesco om hem in een viermansdefensie te laten spelen, en dan nog links op zijn slechte voet."

Achterin met drie of toch weer op middenveld?

Voor Albert zijn er dan ook twee oplossingen om Witsel goed te laten functioneren. "Als je met Witsel achterin wil spelen, dan moet het in een driemansdefensie zijn. Dat is hij gewoon bij Atletico Madrid en daar doet hij het goed", stelt hij. "Maar ik denk niet dat Tedesco dat zal doen. Dan moeten de flankaanvallers te veel defensief werk verrichten."

Albert oppert dan ook om Witsel alsnog op het middenveld te posteren. "Gezien zijn kwaliteiten kan hij ons daar nog diensten bewijzen. Het is aan de bondsoach om de goede beslissingen te nemen. Daar wordt hij genoeg voor betaald. Als hij dat niet doet, dan zal hij daar ook de gevolgen van dragen", besluit Albert nog.

Vond je het experiment met Witsel achterin geslaagd?

Meest recent

'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

4
4
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

7
7
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

38
38
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

45
45
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

32
32
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

165
165
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

273
273
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

61
61
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

118
118
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

127
127
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

95
95
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

93
93
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

109
109
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

182
182
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

133
133
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

628
628
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

509
509
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

168
168
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

172
172
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

218
218
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

274
274
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

189
189
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

158
158
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

227
227

Meer sportnieuws