Witsel in verlegenheid gebracht: "Dat was toch pijnlijk"

392 stemmen
Witsel in verlegenheid gebracht:

De Rode Duivels hebben woensdagavond met 2-0 gewonnen in hun oefenwedstrijd tegen Montenegro. Die vriendschappelijke match werd tevens de grote comeback van Axel Witsel als international. Maar de routinier kon geen overtuigende indruk achterlaten.

Na de defensief matige prestatie in de oefenwedstrijd tegen Engeland, besloot bondscoach Domenico Tedesco om in te grijpen. Nadat hij zijn plan met enkele sterkhouders had besproken, besloot hij Witsel te overtuigen om terug te komen op zijn pensioen als international. En die ging daar vrij snel mee akkoord.

Daar zijn twee belangrijke redenen voor. Allereerst heeft Witsel een sterk seizoen achter de rug bij Atlético Madrid, waar hij zijn tweede jeugd beleeft als verdediger. Bovendien waren de alternatieven in de verdediging beperkt, zeker wat ervaren pionnen betreft. Dus mocht Witsel zijn koffers pakken voor de EK-eindronde.

LEES OOK: Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Pijnlijk afgetroefd

Woensdagavond maakte hij ook zijn grote rentree op het veld. Tegen Montenegro mocht Witsel aan de tweede helft beginnen als aanvoerder. Bij momenten stond hij goed gepositioneerd om de tegenaanvallen af te breken. Maar ook zijn mindere punten werden duidelijk in de verf gezet.

Vooral de manier waarop hij eraf werd gelopen in een sprintduel met Mislutin Osmajic was zorgwekkend. "Deze fase was toch pijnlijk. Hij heeft een metertje of twee voorsprong, maar wordt er toch helemaal uitgelopen. Maar dit is niet nieuw. Dat gebrek aan snelheid bij Witsel kent iedereen. Met Jan Vertonghen kan dat ook gebeuren", stelde analist Marc Degryse bij VTM.

Niet wanhopen

Desondanks is het nog te vroeg om te panikeren. Voor Witsel was het natuurlijk ook aanpassen geblazen. Zo speelt hij bij Atlético doorgaans met drie man centraal achterin, terwijl de Duivels onder Tedesco met twee centrale verdedigers spelen. "Ik maak me geen zorgen na die ene fase. Het is alom geweten dat hij geen wereldkampioen hardlopen is. Maar hij heeft een heel seizoen goed gespeeld. Het is precies zoals met Loïs Openda: dat komt wel goed", aldus Jan Mulder.

Witsel moet in de basis starten op het EK ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

78
78
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

32
32
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

28
28
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

309
309
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

50
50
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

187
187
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

222
222
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

155
155
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

662
662
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

164
164
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

164
164
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1044
1044
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

665
665
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

832
832
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

826
826
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

134
134
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

487
487
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

803
803
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

393
393

Meer sportnieuws