Witsel in verlegenheid gebracht: "Dat was toch pijnlijk"

392 stemmen
Witsel in verlegenheid gebracht:

De Rode Duivels hebben woensdagavond met 2-0 gewonnen in hun oefenwedstrijd tegen Montenegro. Die vriendschappelijke match werd tevens de grote comeback van Axel Witsel als international. Maar de routinier kon geen overtuigende indruk achterlaten.

Na de defensief matige prestatie in de oefenwedstrijd tegen Engeland, besloot bondscoach Domenico Tedesco om in te grijpen. Nadat hij zijn plan met enkele sterkhouders had besproken, besloot hij Witsel te overtuigen om terug te komen op zijn pensioen als international. En die ging daar vrij snel mee akkoord.

Daar zijn twee belangrijke redenen voor. Allereerst heeft Witsel een sterk seizoen achter de rug bij Atlético Madrid, waar hij zijn tweede jeugd beleeft als verdediger. Bovendien waren de alternatieven in de verdediging beperkt, zeker wat ervaren pionnen betreft. Dus mocht Witsel zijn koffers pakken voor de EK-eindronde.

LEES OOK: The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Pijnlijk afgetroefd

Woensdagavond maakte hij ook zijn grote rentree op het veld. Tegen Montenegro mocht Witsel aan de tweede helft beginnen als aanvoerder. Bij momenten stond hij goed gepositioneerd om de tegenaanvallen af te breken. Maar ook zijn mindere punten werden duidelijk in de verf gezet.

Vooral de manier waarop hij eraf werd gelopen in een sprintduel met Mislutin Osmajic was zorgwekkend. "Deze fase was toch pijnlijk. Hij heeft een metertje of twee voorsprong, maar wordt er toch helemaal uitgelopen. Maar dit is niet nieuw. Dat gebrek aan snelheid bij Witsel kent iedereen. Met Jan Vertonghen kan dat ook gebeuren", stelde analist Marc Degryse bij VTM.

Niet wanhopen

Desondanks is het nog te vroeg om te panikeren. Voor Witsel was het natuurlijk ook aanpassen geblazen. Zo speelt hij bij Atlético doorgaans met drie man centraal achterin, terwijl de Duivels onder Tedesco met twee centrale verdedigers spelen. "Ik maak me geen zorgen na die ene fase. Het is alom geweten dat hij geen wereldkampioen hardlopen is. Maar hij heeft een heel seizoen goed gespeeld. Het is precies zoals met Loïs Openda: dat komt wel goed", aldus Jan Mulder.

Witsel moet in de basis starten op het EK ...

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

577
577
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

128
128
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

98
98
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

80
80
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

73
73
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

239
239
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

112
112
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

308
308
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

34
34
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

98
98
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

85
85
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

280
280
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

67
67
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

183
183
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

701
701
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

282
282
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

520
520
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

45
45
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

108
108
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

137
137
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

633
633

Meer sportnieuws