Witsel in verlegenheid gebracht: "Dat was toch pijnlijk"

door
Witsel in verlegenheid gebracht:

De Rode Duivels hebben woensdagavond met 2-0 gewonnen in hun oefenwedstrijd tegen Montenegro. Die vriendschappelijke match werd tevens de grote comeback van Axel Witsel als international. Maar de routinier kon geen overtuigende indruk achterlaten.

Na de defensief matige prestatie in de oefenwedstrijd tegen Engeland, besloot bondscoach Domenico Tedesco om in te grijpen. Nadat hij zijn plan met enkele sterkhouders had besproken, besloot hij Witsel te overtuigen om terug te komen op zijn pensioen als international. En die ging daar vrij snel mee akkoord.

Daar zijn twee belangrijke redenen voor. Allereerst heeft Witsel een sterk seizoen achter de rug bij Atlético Madrid, waar hij zijn tweede jeugd beleeft als verdediger. Bovendien waren de alternatieven in de verdediging beperkt, zeker wat ervaren pionnen betreft. Dus mocht Witsel zijn koffers pakken voor de EK-eindronde.

LEES OOK: Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

Pijnlijk afgetroefd

Woensdagavond maakte hij ook zijn grote rentree op het veld. Tegen Montenegro mocht Witsel aan de tweede helft beginnen als aanvoerder. Bij momenten stond hij goed gepositioneerd om de tegenaanvallen af te breken. Maar ook zijn mindere punten werden duidelijk in de verf gezet.

Vooral de manier waarop hij eraf werd gelopen in een sprintduel met Mislutin Osmajic was zorgwekkend. "Deze fase was toch pijnlijk. Hij heeft een metertje of twee voorsprong, maar wordt er toch helemaal uitgelopen. Maar dit is niet nieuw. Dat gebrek aan snelheid bij Witsel kent iedereen. Met Jan Vertonghen kan dat ook gebeuren", stelde analist Marc Degryse bij VTM.

Niet wanhopen

Desondanks is het nog te vroeg om te panikeren. Voor Witsel was het natuurlijk ook aanpassen geblazen. Zo speelt hij bij Atlético doorgaans met drie man centraal achterin, terwijl de Duivels onder Tedesco met twee centrale verdedigers spelen. "Ik maak me geen zorgen na die ene fase. Het is alom geweten dat hij geen wereldkampioen hardlopen is. Maar hij heeft een heel seizoen goed gespeeld. Het is precies zoals met Loïs Openda: dat komt wel goed", aldus Jan Mulder.

Witsel moet in de basis starten op het EK ...

Meest recent

'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

36
36
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

154
154
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

349
349
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

195
195
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

245
245
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

190
190
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

490
490
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

183
183
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

75
75
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

216
216
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

72
72
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

408
408
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

178
178
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

64
64
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

69
69
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

174
174
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

111
111
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

253
253
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

115
115
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

79
79
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

267
267
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

164
164
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1123
1123

Meer sportnieuws