Witsel in verlegenheid gebracht: "Dat was toch pijnlijk"

door
Witsel in verlegenheid gebracht:

De Rode Duivels hebben woensdagavond met 2-0 gewonnen in hun oefenwedstrijd tegen Montenegro. Die vriendschappelijke match werd tevens de grote comeback van Axel Witsel als international. Maar de routinier kon geen overtuigende indruk achterlaten.

Na de defensief matige prestatie in de oefenwedstrijd tegen Engeland, besloot bondscoach Domenico Tedesco om in te grijpen. Nadat hij zijn plan met enkele sterkhouders had besproken, besloot hij Witsel te overtuigen om terug te komen op zijn pensioen als international. En die ging daar vrij snel mee akkoord.

Daar zijn twee belangrijke redenen voor. Allereerst heeft Witsel een sterk seizoen achter de rug bij Atlético Madrid, waar hij zijn tweede jeugd beleeft als verdediger. Bovendien waren de alternatieven in de verdediging beperkt, zeker wat ervaren pionnen betreft. Dus mocht Witsel zijn koffers pakken voor de EK-eindronde.

LEES OOK: Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Pijnlijk afgetroefd

Woensdagavond maakte hij ook zijn grote rentree op het veld. Tegen Montenegro mocht Witsel aan de tweede helft beginnen als aanvoerder. Bij momenten stond hij goed gepositioneerd om de tegenaanvallen af te breken. Maar ook zijn mindere punten werden duidelijk in de verf gezet.

Vooral de manier waarop hij eraf werd gelopen in een sprintduel met Mislutin Osmajic was zorgwekkend. "Deze fase was toch pijnlijk. Hij heeft een metertje of twee voorsprong, maar wordt er toch helemaal uitgelopen. Maar dit is niet nieuw. Dat gebrek aan snelheid bij Witsel kent iedereen. Met Jan Vertonghen kan dat ook gebeuren", stelde analist Marc Degryse bij VTM.

Niet wanhopen

Desondanks is het nog te vroeg om te panikeren. Voor Witsel was het natuurlijk ook aanpassen geblazen. Zo speelt hij bij Atlético doorgaans met drie man centraal achterin, terwijl de Duivels onder Tedesco met twee centrale verdedigers spelen. "Ik maak me geen zorgen na die ene fase. Het is alom geweten dat hij geen wereldkampioen hardlopen is. Maar hij heeft een heel seizoen goed gespeeld. Het is precies zoals met Loïs Openda: dat komt wel goed", aldus Jan Mulder.

Witsel moet in de basis starten op het EK ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

14
14
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

27
27
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

51
51
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

104
104
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

43
43
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

164
164
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

82
82
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

98
98
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

492
492
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

399
399
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

328
328
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

297
297
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

135
135
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

570
570
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

483
483
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

303
303
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

165
165
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

447
447
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

223
223
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

304
304
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

85
85
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

197
197
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

452
452
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

131
131
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43

Meer sportnieuws