Witsel reageert na comeback bij Duivels: "Bizar"

139
Witsel reageert na comeback bij Duivels:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun eerste oefenwedstrijd in de laatste rechte lijn naar het EK gewonnen. Montenegro bleek geen partij voor de Belgen, die het uiteindelijk wel bij een zuinige 2-0-zege hielden. Meer dan naar het resultaat was het echter uitkijken naar de twee 'debutanten' bij de Duivels.

Op de linksachter maakte Maxim De Cuyper zijn grote debuut bij de nationale ploeg, terwijl ook Axel Witsel voor de eerste keer onder Domenico Tedesco in actie kwam. De 35-jarige mocht bij de rust invallen als centrale verdediger en vormde achterin een duo met Zeno Debast.

LEES OOK: Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Witsel bij terugkeer meteen aanvoerder

Voor Witsel voelde dat zeker wel als een debuut. "Het deed me veel om dit shirt weer aan te trekken. Het was een bizar gevoel na meer dan een jaar afwezigheid. Bij de eerste training voelde het een beetje alsof ik er voor de eerste keer bij was", vertelde hij achteraf immers aan La Dernière Heure.

Desondanks kreeg Witsel wel meteen de aanvoerdersband toegeschoven. "Daar heb ik niet om gevraagd. Kevin gaf me die bij de rust", vertelde hij daarover. "Maar voor mij is dat niet belangrijk. Je hebt geen band nodig om een leider te zijn."

Even tijd nodig om in het ritme te raken

Het was voor Witsel zijn eerste keer als centrale verdediger bij de Rode Duivels. Bij Atletico Madrid speelde hij het voorbije jaar al op die positie in een driemansdefensie, maar in de verdediging met vier bij de nationale ploeg leek hij zich toch nog wat aan te moeten passen. 

"Het heeft vijf à tien minuten geduurd om in het ritme te komen, maar daarna ging het beter", oordeelde hij over zijn eigen prestatie. "Ik probeer zo goed mogelijk te beantwoorden aan de manier waarop de trainer wil spelen. Hij vraagt om rustig te zijn aan de bal en om goed uit te voetballen."

Was het een geslaagde terugkeer voor Witsel?

Meest recent

Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

2
2
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

3
3
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

36
36
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

101
101
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

51
51
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

50
50
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

515
515
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

67
67
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

114
114
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

68
68
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

31
31
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

337
337
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

363
363
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

346
346
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

311
311
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

77
77
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

340
340
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

129
129
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

45
45
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

322
322
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

205
205
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

61
61

Meer sportnieuws