Witsel reageert na comeback bij Duivels: "Bizar"

door
Witsel reageert na comeback bij Duivels:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun eerste oefenwedstrijd in de laatste rechte lijn naar het EK gewonnen. Montenegro bleek geen partij voor de Belgen, die het uiteindelijk wel bij een zuinige 2-0-zege hielden. Meer dan naar het resultaat was het echter uitkijken naar de twee 'debutanten' bij de Duivels.

Op de linksachter maakte Maxim De Cuyper zijn grote debuut bij de nationale ploeg, terwijl ook Axel Witsel voor de eerste keer onder Domenico Tedesco in actie kwam. De 35-jarige mocht bij de rust invallen als centrale verdediger en vormde achterin een duo met Zeno Debast.

LEES OOK: Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

Witsel bij terugkeer meteen aanvoerder

Voor Witsel voelde dat zeker wel als een debuut. "Het deed me veel om dit shirt weer aan te trekken. Het was een bizar gevoel na meer dan een jaar afwezigheid. Bij de eerste training voelde het een beetje alsof ik er voor de eerste keer bij was", vertelde hij achteraf immers aan La Dernière Heure.

Desondanks kreeg Witsel wel meteen de aanvoerdersband toegeschoven. "Daar heb ik niet om gevraagd. Kevin gaf me die bij de rust", vertelde hij daarover. "Maar voor mij is dat niet belangrijk. Je hebt geen band nodig om een leider te zijn."

Even tijd nodig om in het ritme te raken

Het was voor Witsel zijn eerste keer als centrale verdediger bij de Rode Duivels. Bij Atletico Madrid speelde hij het voorbije jaar al op die positie in een driemansdefensie, maar in de verdediging met vier bij de nationale ploeg leek hij zich toch nog wat aan te moeten passen

"Het heeft vijf à tien minuten geduurd om in het ritme te komen, maar daarna ging het beter", oordeelde hij over zijn eigen prestatie. "Ik probeer zo goed mogelijk te beantwoorden aan de manier waarop de trainer wil spelen. Hij vraagt om rustig te zijn aan de bal en om goed uit te voetballen."

Was het een geslaagde terugkeer voor Witsel?

Meest recent

Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

2
2
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

9
9
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o kent einde

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

30
30
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

83
83
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

105
105
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

116
116
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

234
234
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

170
170
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

293
293
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

127
127
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

148
148
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

90
90
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

201
201
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

788
788
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

207
207
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

532
532
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

362
362
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

186
186
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

265
265
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

167
167
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

528
528
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

401
401
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

206
206
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

390
390
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

991
991

Meer sportnieuws