Witsel reageert na comeback bij Duivels: "Bizar"

door
Witsel reageert na comeback bij Duivels:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun eerste oefenwedstrijd in de laatste rechte lijn naar het EK gewonnen. Montenegro bleek geen partij voor de Belgen, die het uiteindelijk wel bij een zuinige 2-0-zege hielden. Meer dan naar het resultaat was het echter uitkijken naar de twee 'debutanten' bij de Duivels.

Op de linksachter maakte Maxim De Cuyper zijn grote debuut bij de nationale ploeg, terwijl ook Axel Witsel voor de eerste keer onder Domenico Tedesco in actie kwam. De 35-jarige mocht bij de rust invallen als centrale verdediger en vormde achterin een duo met Zeno Debast.

LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Witsel bij terugkeer meteen aanvoerder

Voor Witsel voelde dat zeker wel als een debuut. "Het deed me veel om dit shirt weer aan te trekken. Het was een bizar gevoel na meer dan een jaar afwezigheid. Bij de eerste training voelde het een beetje alsof ik er voor de eerste keer bij was", vertelde hij achteraf immers aan La Dernière Heure.

Desondanks kreeg Witsel wel meteen de aanvoerdersband toegeschoven. "Daar heb ik niet om gevraagd. Kevin gaf me die bij de rust", vertelde hij daarover. "Maar voor mij is dat niet belangrijk. Je hebt geen band nodig om een leider te zijn."

Even tijd nodig om in het ritme te raken

Het was voor Witsel zijn eerste keer als centrale verdediger bij de Rode Duivels. Bij Atletico Madrid speelde hij het voorbije jaar al op die positie in een driemansdefensie, maar in de verdediging met vier bij de nationale ploeg leek hij zich toch nog wat aan te moeten passen

"Het heeft vijf à tien minuten geduurd om in het ritme te komen, maar daarna ging het beter", oordeelde hij over zijn eigen prestatie. "Ik probeer zo goed mogelijk te beantwoorden aan de manier waarop de trainer wil spelen. Hij vraagt om rustig te zijn aan de bal en om goed uit te voetballen."

Was het een geslaagde terugkeer voor Witsel?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

98
98
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

34
34
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

17
17
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

25
25
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

262
262
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

43
43
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

377
377
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

184
184
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

337
337
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

317
317
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

320
320
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1226
1226
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

415
415
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

698
698
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

315
315
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

403
403
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

991
991
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

464
464
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

481
481
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

93
93
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

355
355
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

140
140
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

127
127
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws