Witsel reageert na comeback bij Duivels: "Bizar"

door
Witsel reageert na comeback bij Duivels:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun eerste oefenwedstrijd in de laatste rechte lijn naar het EK gewonnen. Montenegro bleek geen partij voor de Belgen, die het uiteindelijk wel bij een zuinige 2-0-zege hielden. Meer dan naar het resultaat was het echter uitkijken naar de twee 'debutanten' bij de Duivels.

Op de linksachter maakte Maxim De Cuyper zijn grote debuut bij de nationale ploeg, terwijl ook Axel Witsel voor de eerste keer onder Domenico Tedesco in actie kwam. De 35-jarige mocht bij de rust invallen als centrale verdediger en vormde achterin een duo met Zeno Debast.

LEES OOK: Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

Witsel bij terugkeer meteen aanvoerder

Voor Witsel voelde dat zeker wel als een debuut. "Het deed me veel om dit shirt weer aan te trekken. Het was een bizar gevoel na meer dan een jaar afwezigheid. Bij de eerste training voelde het een beetje alsof ik er voor de eerste keer bij was", vertelde hij achteraf immers aan La Dernière Heure.

Desondanks kreeg Witsel wel meteen de aanvoerdersband toegeschoven. "Daar heb ik niet om gevraagd. Kevin gaf me die bij de rust", vertelde hij daarover. "Maar voor mij is dat niet belangrijk. Je hebt geen band nodig om een leider te zijn."

Even tijd nodig om in het ritme te raken

Het was voor Witsel zijn eerste keer als centrale verdediger bij de Rode Duivels. Bij Atletico Madrid speelde hij het voorbije jaar al op die positie in een driemansdefensie, maar in de verdediging met vier bij de nationale ploeg leek hij zich toch nog wat aan te moeten passen

"Het heeft vijf à tien minuten geduurd om in het ritme te komen, maar daarna ging het beter", oordeelde hij over zijn eigen prestatie. "Ik probeer zo goed mogelijk te beantwoorden aan de manier waarop de trainer wil spelen. Hij vraagt om rustig te zijn aan de bal en om goed uit te voetballen."

Was het een geslaagde terugkeer voor Witsel?

Meest recent

Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

66
66
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

98
98
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

118
118
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

66
66
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

77
77
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

50
50
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

104
104
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

120
120
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

174
174
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

62
62
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

144
144
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

410
410
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

390
390
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

77
77
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

92
92
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

104
104
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

851
851
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

120
120
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

113
113
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

416
416
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1244
1244
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

400
400
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

394
394
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

51
51

Meer sportnieuws