Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

door
Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

De Rode Duivels staan woensdagavond voor één van hun laatste tests in aanloop naar het EK. In Brussel wordt namelijk een oefenwedstrijd afgewerkt tegen Montenegro. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

Op maandag 17 juni gaat de eindronde van het Europees kampioenschap officieel van start voor de Belgen. In de eerste groepsmatch vormt Slowakije de tegenstander van dienst. Tedesco heeft dus nog minder dan twee weken om zijn troepen volledig klaar te stomen. 

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Viertal moet forfait geven

Bijgevolg wordt opnieuw een versnelling hoger geschakeld in de voorbereiding. Enkele dagen voor de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg, wordt namelijk al gespard tegen Montenegro. Een niet-EK-ganger die in principe meer dan haalbaar is, maar wel een stugge ploeg blijft. 

De bondscoach zal tegen de Montenegrijnen een evenwicht moeten vinden tussen het verder kweken van automatismen én nog wat zaken last-minute uit te proberen. Al kan hij niet rekenen op zijn volledige selectie. Zo zijn Vertonghen, Theate, Vranckx en Tielemans geblesseerd.

Debuut MDC, honderdste voor KDB?

Die twee eerste zijn in principe sterkhouders achterin. Tedesco zal dus zijn defensie moeten herschikken. De algemene verwachting is dat Witsel hierdoor mag starten in de as van de verdediging. De Cuyper maakt dan weer een goede kans om als linksback zijn eerste cap te versieren.

Op het middenveld lijkt De Bruyne een certitude, hij kan zijn honderdste cap vieren. Mangala en Onana zijn de twee andere grote kandidaten op het middenveld. Voorin tot slot, is een drietand met Doku, Lukaku en Bakayoko logisch. Al zijn er met Openda, Trossard, Carrasco, ... meer dan voldoende alternatieven.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Witsel, De Cuyper; Onana, De Bruyne, Mangala; Doku, Lukaku, Bakayoko 

De Bruyne is de belangrijkste speler bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

93
93
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

114
114
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

49
49
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

61
61
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

254
254
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

304
304
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

459
459
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

220
220
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

738
738
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

450
450
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

119
119
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

187
187
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

135
135
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

115
115
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

263
263
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

165
165
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

601
601
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

310
310
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

95
95
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

498
498
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

129
129
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

517
517
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

255
255
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

406
406

Meer sportnieuws