Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

door
Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

De Rode Duivels staan woensdagavond voor één van hun laatste tests in aanloop naar het EK. In Brussel wordt namelijk een oefenwedstrijd afgewerkt tegen Montenegro. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

Op maandag 17 juni gaat de eindronde van het Europees kampioenschap officieel van start voor de Belgen. In de eerste groepsmatch vormt Slowakije de tegenstander van dienst. Tedesco heeft dus nog minder dan twee weken om zijn troepen volledig klaar te stomen. 

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Viertal moet forfait geven

Bijgevolg wordt opnieuw een versnelling hoger geschakeld in de voorbereiding. Enkele dagen voor de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg, wordt namelijk al gespard tegen Montenegro. Een niet-EK-ganger die in principe meer dan haalbaar is, maar wel een stugge ploeg blijft. 

De bondscoach zal tegen de Montenegrijnen een evenwicht moeten vinden tussen het verder kweken van automatismen én nog wat zaken last-minute uit te proberen. Al kan hij niet rekenen op zijn volledige selectie. Zo zijn Vertonghen, Theate, Vranckx en Tielemans geblesseerd.

Debuut MDC, honderdste voor KDB?

Die twee eerste zijn in principe sterkhouders achterin. Tedesco zal dus zijn defensie moeten herschikken. De algemene verwachting is dat Witsel hierdoor mag starten in de as van de verdediging. De Cuyper maakt dan weer een goede kans om als linksback zijn eerste cap te versieren.

Op het middenveld lijkt De Bruyne een certitude, hij kan zijn honderdste cap vieren. Mangala en Onana zijn de twee andere grote kandidaten op het middenveld. Voorin tot slot, is een drietand met Doku, Lukaku en Bakayoko logisch. Al zijn er met Openda, Trossard, Carrasco, ... meer dan voldoende alternatieven.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Witsel, De Cuyper; Onana, De Bruyne, Mangala; Doku, Lukaku, Bakayoko 

De Bruyne is de belangrijkste speler bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

2
2
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

149
149
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

66
66
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

63
63
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

221
221
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

71
71
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

138
138
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

480
480
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

410
410
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

70
70
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

116
116
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

69
69
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

232
232
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

34
34
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

53
53
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

219
219
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

112
112
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

179
179
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

262
262
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

153
153
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

185
185
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

323
323

Meer sportnieuws