Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

door
Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

De Rode Duivels staan woensdagavond voor één van hun laatste tests in aanloop naar het EK. In Brussel wordt namelijk een oefenwedstrijd afgewerkt tegen Montenegro. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

Op maandag 17 juni gaat de eindronde van het Europees kampioenschap officieel van start voor de Belgen. In de eerste groepsmatch vormt Slowakije de tegenstander van dienst. Tedesco heeft dus nog minder dan twee weken om zijn troepen volledig klaar te stomen. 

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Viertal moet forfait geven

Bijgevolg wordt opnieuw een versnelling hoger geschakeld in de voorbereiding. Enkele dagen voor de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg, wordt namelijk al gespard tegen Montenegro. Een niet-EK-ganger die in principe meer dan haalbaar is, maar wel een stugge ploeg blijft. 

De bondscoach zal tegen de Montenegrijnen een evenwicht moeten vinden tussen het verder kweken van automatismen én nog wat zaken last-minute uit te proberen. Al kan hij niet rekenen op zijn volledige selectie. Zo zijn Vertonghen, Theate, Vranckx en Tielemans geblesseerd.

Debuut MDC, honderdste voor KDB?

Die twee eerste zijn in principe sterkhouders achterin. Tedesco zal dus zijn defensie moeten herschikken. De algemene verwachting is dat Witsel hierdoor mag starten in de as van de verdediging. De Cuyper maakt dan weer een goede kans om als linksback zijn eerste cap te versieren.

Op het middenveld lijkt De Bruyne een certitude, hij kan zijn honderdste cap vieren. Mangala en Onana zijn de twee andere grote kandidaten op het middenveld. Voorin tot slot, is een drietand met Doku, Lukaku en Bakayoko logisch. Al zijn er met Openda, Trossard, Carrasco, ... meer dan voldoende alternatieven.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Witsel, De Cuyper; Onana, De Bruyne, Mangala; Doku, Lukaku, Bakayoko 

De Bruyne is de belangrijkste speler bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

5
5
Wesley Sonck en Timtation: Plotse clash zorgt voor vuurwerk

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

3
3
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

25
25
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

134
134
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

87
87
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

25
25
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

107
107
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

70
70
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

51
51
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

307
307
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

52
52
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

105
105
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

44
44
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

127
127
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

128
128
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

79
79
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

209
209
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

214
214
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

619
619
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

109
109
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

176
176
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

43
43
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

410
410
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

201
201

Meer sportnieuws