Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

door
Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

De Rode Duivels staan woensdagavond voor één van hun laatste tests in aanloop naar het EK. In Brussel wordt namelijk een oefenwedstrijd afgewerkt tegen Montenegro. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

Op maandag 17 juni gaat de eindronde van het Europees kampioenschap officieel van start voor de Belgen. In de eerste groepsmatch vormt Slowakije de tegenstander van dienst. Tedesco heeft dus nog minder dan twee weken om zijn troepen volledig klaar te stomen. 

LEES OOK: Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Viertal moet forfait geven

Bijgevolg wordt opnieuw een versnelling hoger geschakeld in de voorbereiding. Enkele dagen voor de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg, wordt namelijk al gespard tegen Montenegro. Een niet-EK-ganger die in principe meer dan haalbaar is, maar wel een stugge ploeg blijft. 

De bondscoach zal tegen de Montenegrijnen een evenwicht moeten vinden tussen het verder kweken van automatismen én nog wat zaken last-minute uit te proberen. Al kan hij niet rekenen op zijn volledige selectie. Zo zijn Vertonghen, Theate, Vranckx en Tielemans geblesseerd.

Debuut MDC, honderdste voor KDB?

Die twee eerste zijn in principe sterkhouders achterin. Tedesco zal dus zijn defensie moeten herschikken. De algemene verwachting is dat Witsel hierdoor mag starten in de as van de verdediging. De Cuyper maakt dan weer een goede kans om als linksback zijn eerste cap te versieren.

Op het middenveld lijkt De Bruyne een certitude, hij kan zijn honderdste cap vieren. Mangala en Onana zijn de twee andere grote kandidaten op het middenveld. Voorin tot slot, is een drietand met Doku, Lukaku en Bakayoko logisch. Al zijn er met Openda, Trossard, Carrasco, ... meer dan voldoende alternatieven.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Witsel, De Cuyper; Onana, De Bruyne, Mangala; Doku, Lukaku, Bakayoko 

De Bruyne is de belangrijkste speler bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

4
4
'Anderlecht kruist vingers: jackpot voor trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

52
52
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

162
162
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

18
18
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

27
27
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

78
78
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

159
159
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

27
27
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

73
73
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

58
58
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

104
104
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

63
63
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

495
495
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

98
98
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

333
333
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

91
91
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

158
158
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

112
112
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

124
124
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

145
145
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

441
441
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

92
92
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

88
88

Meer sportnieuws