Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

door
Opstelling Rode Duivels: debutant én centurion aan de aftrap?

De Rode Duivels staan woensdagavond voor één van hun laatste tests in aanloop naar het EK. In Brussel wordt namelijk een oefenwedstrijd afgewerkt tegen Montenegro. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

Op maandag 17 juni gaat de eindronde van het Europees kampioenschap officieel van start voor de Belgen. In de eerste groepsmatch vormt Slowakije de tegenstander van dienst. Tedesco heeft dus nog minder dan twee weken om zijn troepen volledig klaar te stomen. 

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Viertal moet forfait geven

Bijgevolg wordt opnieuw een versnelling hoger geschakeld in de voorbereiding. Enkele dagen voor de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg, wordt namelijk al gespard tegen Montenegro. Een niet-EK-ganger die in principe meer dan haalbaar is, maar wel een stugge ploeg blijft. 

De bondscoach zal tegen de Montenegrijnen een evenwicht moeten vinden tussen het verder kweken van automatismen én nog wat zaken last-minute uit te proberen. Al kan hij niet rekenen op zijn volledige selectie. Zo zijn Vertonghen, Theate, Vranckx en Tielemans geblesseerd.

Debuut MDC, honderdste voor KDB?

Die twee eerste zijn in principe sterkhouders achterin. Tedesco zal dus zijn defensie moeten herschikken. De algemene verwachting is dat Witsel hierdoor mag starten in de as van de verdediging. De Cuyper maakt dan weer een goede kans om als linksback zijn eerste cap te versieren.

Op het middenveld lijkt De Bruyne een certitude, hij kan zijn honderdste cap vieren. Mangala en Onana zijn de twee andere grote kandidaten op het middenveld. Voorin tot slot, is een drietand met Doku, Lukaku en Bakayoko logisch. Al zijn er met Openda, Trossard, Carrasco, ... meer dan voldoende alternatieven.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Witsel, De Cuyper; Onana, De Bruyne, Mangala; Doku, Lukaku, Bakayoko 

De Bruyne is de belangrijkste speler bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

16
16
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

124
124
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

72
72
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

30
30
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

89
89
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

106
106
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

213
213
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

92
92
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

787
787
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

115
115
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

162
162
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

15
15
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

632
632
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

311
311
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

225
225
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

132
132
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

39
39
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

386
386
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

300
300
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

161
161
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

219
219
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

115
115
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

44
44
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

110
110
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

586
586

Meer sportnieuws