Last-minute wijziging in EK-selectie? Kopzorgen rond Duivel

875 stemmen
Last-minute wijziging in EK-selectie? Kopzorgen rond Duivel

De Rode Duivels werken woensdagavond nog een belangrijke test af in aanloop naar het Europees kampioenschap. In Brussel staat dan namelijk een oefenwedstrijd tegen Montenegro op het programma. Maar bondscoach Domenico Tedesco dreigt dan enkele pionnen te moeten missen.

Afgelopen vrijdag verzamelden de Belgische EK-gangers op het trainingscentrum in Tubeke. Daar werden inmiddels ook de eerste trainingen al afgewerkt. Deze week staan dan weer de laatste tests voor het EK op het programma. Woensdag wacht dus een oefenmatch tegen Montenegro, enkele dagen later vormt Luxemburg de tegenstander van dienst.

Bondscoach Domenico Tedesco zal van die duels gebruik maken om bepaalde automatismen verder uit te bouwen, maar ook om verschillende zaken uit te proberen. De kans is bijvoorbeeld groot dat kersvers international Maxim De Cuyper speelminuten zal maken in één of beide oefenwedstrijd(en).

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Drie grote vraagtekens

Voor drie Duivels lijken de vriendschappelijke duels echter te vroeg te komen. Jan Vertongen en Arthur Theate arriveerden immers geblesseerd in Tubeke en werkten sindsdien een individueel programma af. En ook achter Youri Tielemans staat nog een vraagteken.

De middenvelder heeft een goed seizoen bij Aston Villa achter de rug, maar ontbrak in de laatste wedstrijd wegens een blessure. En bij de nationale ploeg hield hij het voorlopig bij individuele oefeningen. Momenteel is niet duidelijk wanneer hij terug inzetbaar zal zijn.

Engels of Keita?

Normaal gezien moet Tielemans wel fit geraken voor het EK. Zo niet, zal hij naar alle waarschijnlijkheid vervangen worden. Met Arne Engels en Mandela Keita werden alvast twee beloften aan de selectie toegevoegd, zij mogen zich tijdens de voorbereiding bewijzen. Maar TD Frank Vercauteren bevestigde eerder al dat het de bedoeling blijft om met 25 spelers naar Duitsland te trekken. Engels en/of Keita zullen dus enkel meegenomen worden indien alsnog een andere speler afhaakt.

België moet met deze selectie minstens de kwartfinale kunnen halen ...

Meest recent

Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

30
30
'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

61
61
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

132
132
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

25
25
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

173
173
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

155
155
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

28
28
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

31
31
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

132
132
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

226
226
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

60
60
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

197
197
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

194
194
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

274
274
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

106
106
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

420
420
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

603
603
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

152
152
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

238
238
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

319
319
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

302
302
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

593
593
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

163
163

Meer sportnieuws