KRC Genk ondersteboven: ’stunttransfer’ gaat compleet fout

door
KRC Genk ondersteboven: ’stunttransfer’ gaat compleet fout

KRC Genk verraste vorige zomer door Christopher Bonsu Baah aan te trekken voor 5,2 miljoen euro. Het jonge talent van Sarpsborg 08 koos voor Genk ondanks interesse van grotere clubs als Everton en Brighton.

Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, was overtuigd van zijn potentieel, die hij vergeleek met Leon Bailey. De jonge Ghanees imponeerde direct met zijn snelheid en dribbelvaardigheid.

Na een sterke start had Bonsu Baah moeite om consistent te presteren. Hij kon weinig dreigen, speelde vaak overhaast en maakte fouten. Hij kreeg drie rode kaarten en scoorde slechts twee keer in 46 wedstrijden.

Ondanks zijn wisselvallige debuutseizoen blijft Genk geloven in Bonsu Baah's potentieel. De Condé benadrukte dat de jonge speler tijd nodig heeft om zich te ontwikkelen en uiteindelijk zijn waarde zal bewijzen.

LEES OOK: Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

Genk moet Bonsu Baah naar de Europese top brengen

Vorige zomer verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah aan te trekken als hun nieuwste aanwinst. De toen 18-jarige aanvaller kwam over van het Noorse Sarpsborg 08 voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro.

Met mogelijke bonussen van bijna 2 miljoen euro zou de totale som zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer van Théo Bongonda, die destijds voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Dimitri de Condé, de Head of Football bij KRC Genk, behandelde het dossier van Bonsu Baah uiterst discreet.

Zijn doel was om de interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs te vermijden, zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en vooral Brighton & Hove Albion, dat bereid was maar liefst tien miljoen euro te betalen aan Sarpsborg.

De Condé slaagde er echter in om het jonge talent te overtuigen van het project van KRC Genk. “Bij KRC Genk komt hij terecht in de ideale omgeving om de volgende stappen te zetten in zijn carrière voor hij de overstap maakt richting de Europese top,” aldus de fiere Head of Football.

Het niveau van Bailey en de linksvoetige versie van Doku

Het dossier van Christopher Bonsu Baah illustreerde dat KRC Genk er steeds beter in slaagt om kort op de bal te spelen en snel in te grijpen op de transfermarkt. “De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen.

Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa,” zei Dimitri de Condé.

Hij durfde zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

De toenmalige coach Wouter Vrancken bestempelde Bonsu Baah onmiddellijk als een rastalent, die niet voor niets op de 59ste plaats stond in de Golden Boy Award. Vrancken waarschuwde wel dat hij zich moest aanpassen aan het fysieke aspect van het Belgische voetbal.

“Maar je ziet zo dat hij dat zal doen. Hij heeft een dribbel zoals Paintsil. Je kan er al eens tegen duwen,” zei Vrancken in Het Laatste Nieuws.

Joris Kayembe was meteen overtuigd van het grote talent van Bonsu Baah tijdens de eerste trainingen van het seizoen. “Hij doet me een beetje denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.”

Supertalent Bonsu Baah: Genk gaat daar geld van maken

Christopher Bonsu Baah maakte meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid zijn opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“'t Is niet alleen maar naar binnen komen van rechts en dan met links trappen. Hij heeft ook overzicht,” aldus Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken.”

Dimitri de Condé was tevreden dat zijn dure aankoop rendeerde bij Genk. Hij noemt Bonsu Baah een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

“Omdat ik in mijn functie op lange termijn moet denken en dergelijke spelers de waarde van de kern stevig kunnen optrekken,” zei hij aan Het Nieuwsblad.

Geen achtste wereldwonder: meer rode kaarten dan goals

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen rond Christopher Bonsu Baah aanvankelijk nog wat te temperen. “Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Na zijn sterke start in het shirt van KRC Genk kende de Ghanese aanvaller moeite om het verschil te maken. Hij kon weinig dreigen en speelde vaak overhaast. Zijn balcontroles en voorzetten kwamen er niet meer uit en hij speelde veel matige wedstrijden.

Thomas Chatelle stelde vast dat Bonsu Baah zijn momenten heeft, maar nog te licht weegt om ook in topwedstrijden het verschil te maken. Hij liep zich meermaals vast tegen zijn tegenstander, was vaak onzichtbaar en zijn acties brachten te weinig dreiging.

De Ghanees is nog te onregelmatig en kan soms volledig uit de wedstrijd verdwijnen. Hoewel hij progressie maakte, ontbreekt de finishing touch en moet hij nog beslissender worden. Ploegmaat Joris Kayembe zei dat Bonsu Baah veel zakelijker moet worden voor het doel en altijd moet willen scoren.

Helaas kwam de jonge aanvaller weinig op een positieve manier in de voetbalactualiteit, maar wel door zijn drie rode kaarten dit seizoen - geen enkele speler werd meer uitgesloten in de Jupiler Pro League vorig seizoen.

Bovendien bleven zijn statistieken achterwege met amper 2 goals en 2 assists in 46 wedstrijden.

Het is niet de vraag of, maar wel wanneer

Christopher Bonsu Baah moest zich vorig seizoen duidelijk aanpassen aan het niveau op trainingen en in de matchen, die op een beduidend hoger niveau liggen dan in Noorwegen.

Ondanks zijn wisselvallig debuutseizoen is KRC Genk ervan overtuigd dat de Ghanees over een paar jaar voor een veelvoud van zijn aankoopprijs verkocht zal worden. Bonsu Baah maakt deel uit van de nieuwe cyclus bij de club.

“Hij zal mogelijk pas in de toekomst renderen”, stelde Het Belang van Limburg.

Dimitri de Condé beaamde dat de komst van Bonsu Baah hoge verwachtingen creëerde, maar dat de 19-jarige ook tijd moet krijgen om zich te kunnen profileren. “Wie af en toe een training meepikt, zal zien dat het niet de vraag is of, maar wel wanneer zijn enorme potentieel tot uiting komt”, zei de Head of Football.

“Er zijn hier genoeg voorbeelden van spelers die een jaar of anderhalf jaar nodig hadden.”

Zal Bonsu Baah nog ontploffen bij KRC Genk?

Meest recent

Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

19
19
Achilleshiel Duivels blootgelegd: "Het blijft maar duren"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

50
50
Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

72
72
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

36
36
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

67
67
De Winter geeft oorzaak voor uitbarstingen De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

97
97
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

214
214
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

484
484
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

53
53
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

158
158
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

416
416
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

42
42
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

105
105
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

156
156
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

196
196
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

121
121
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

87
87
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

154
154
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

213
213
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

159
159
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

96
96
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

107
107
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

866
866
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

34
34
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

89
89

Meer sportnieuws