KRC Genk ondersteboven: ’stunttransfer’ gaat compleet fout

1692 stemmen
KRC Genk ondersteboven: ’stunttransfer’ gaat compleet fout

KRC Genk verraste vorige zomer door Christopher Bonsu Baah aan te trekken voor 5,2 miljoen euro. Het jonge talent van Sarpsborg 08 koos voor Genk ondanks interesse van grotere clubs als Everton en Brighton.

Dimitri de Condé, Head of Football bij Genk, was overtuigd van zijn potentieel, die hij vergeleek met Leon Bailey. De jonge Ghanees imponeerde direct met zijn snelheid en dribbelvaardigheid.

Na een sterke start had Bonsu Baah moeite om consistent te presteren. Hij kon weinig dreigen, speelde vaak overhaast en maakte fouten. Hij kreeg drie rode kaarten en scoorde slechts twee keer in 46 wedstrijden.

Ondanks zijn wisselvallige debuutseizoen blijft Genk geloven in Bonsu Baah's potentieel. De Condé benadrukte dat de jonge speler tijd nodig heeft om zich te ontwikkelen en uiteindelijk zijn waarde zal bewijzen.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Genk moet Bonsu Baah naar de Europese top brengen

Vorige zomer verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah aan te trekken als hun nieuwste aanwinst. De toen 18-jarige aanvaller kwam over van het Noorse Sarpsborg 08 voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro.

Met mogelijke bonussen van bijna 2 miljoen euro zou de totale som zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer van Théo Bongonda, die destijds voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Dimitri de Condé, de Head of Football bij KRC Genk, behandelde het dossier van Bonsu Baah uiterst discreet.

Zijn doel was om de interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs te vermijden, zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en vooral Brighton & Hove Albion, dat bereid was maar liefst tien miljoen euro te betalen aan Sarpsborg.

De Condé slaagde er echter in om het jonge talent te overtuigen van het project van KRC Genk. “Bij KRC Genk komt hij terecht in de ideale omgeving om de volgende stappen te zetten in zijn carrière voor hij de overstap maakt richting de Europese top,” aldus de fiere Head of Football.

Het niveau van Bailey en de linksvoetige versie van Doku

Het dossier van Christopher Bonsu Baah illustreerde dat KRC Genk er steeds beter in slaagt om kort op de bal te spelen en snel in te grijpen op de transfermarkt. “De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen.

Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa,” zei Dimitri de Condé.

Hij durfde zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

De toenmalige coach Wouter Vrancken bestempelde Bonsu Baah onmiddellijk als een rastalent, die niet voor niets op de 59ste plaats stond in de Golden Boy Award. Vrancken waarschuwde wel dat hij zich moest aanpassen aan het fysieke aspect van het Belgische voetbal.

“Maar je ziet zo dat hij dat zal doen. Hij heeft een dribbel zoals Paintsil. Je kan er al eens tegen duwen,” zei Vrancken in Het Laatste Nieuws.

Joris Kayembe was meteen overtuigd van het grote talent van Bonsu Baah tijdens de eerste trainingen van het seizoen. “Hij doet me een beetje denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.”

Supertalent Bonsu Baah: Genk gaat daar geld van maken

Christopher Bonsu Baah maakte meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid zijn opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“'t Is niet alleen maar naar binnen komen van rechts en dan met links trappen. Hij heeft ook overzicht,” aldus Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken.”

Dimitri de Condé was tevreden dat zijn dure aankoop rendeerde bij Genk. Hij noemt Bonsu Baah een supertalent met een enorm potentieel, en dat het voor dat soort spelers is dat de club hun spaarpot vergaard heeft.

“Omdat ik in mijn functie op lange termijn moet denken en dergelijke spelers de waarde van de kern stevig kunnen optrekken,” zei hij aan Het Nieuwsblad.

Geen achtste wereldwonder: meer rode kaarten dan goals

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen rond Christopher Bonsu Baah aanvankelijk nog wat te temperen. “Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Na zijn sterke start in het shirt van KRC Genk kende de Ghanese aanvaller moeite om het verschil te maken. Hij kon weinig dreigen en speelde vaak overhaast. Zijn balcontroles en voorzetten kwamen er niet meer uit en hij speelde veel matige wedstrijden.

Thomas Chatelle stelde vast dat Bonsu Baah zijn momenten heeft, maar nog te licht weegt om ook in topwedstrijden het verschil te maken. Hij liep zich meermaals vast tegen zijn tegenstander, was vaak onzichtbaar en zijn acties brachten te weinig dreiging.

De Ghanees is nog te onregelmatig en kan soms volledig uit de wedstrijd verdwijnen. Hoewel hij progressie maakte, ontbreekt de finishing touch en moet hij nog beslissender worden. Ploegmaat Joris Kayembe zei dat Bonsu Baah veel zakelijker moet worden voor het doel en altijd moet willen scoren.

Helaas kwam de jonge aanvaller weinig op een positieve manier in de voetbalactualiteit, maar wel door zijn drie rode kaarten dit seizoen - geen enkele speler werd meer uitgesloten in de Jupiler Pro League vorig seizoen.

Bovendien bleven zijn statistieken achterwege met amper 2 goals en 2 assists in 46 wedstrijden.

Het is niet de vraag of, maar wel wanneer

Christopher Bonsu Baah moest zich vorig seizoen duidelijk aanpassen aan het niveau op trainingen en in de matchen, die op een beduidend hoger niveau liggen dan in Noorwegen.

Ondanks zijn wisselvallig debuutseizoen is KRC Genk ervan overtuigd dat de Ghanees over een paar jaar voor een veelvoud van zijn aankoopprijs verkocht zal worden. Bonsu Baah maakt deel uit van de nieuwe cyclus bij de club.

“Hij zal mogelijk pas in de toekomst renderen”, stelde Het Belang van Limburg.

Dimitri de Condé beaamde dat de komst van Bonsu Baah hoge verwachtingen creëerde, maar dat de 19-jarige ook tijd moet krijgen om zich te kunnen profileren. “Wie af en toe een training meepikt, zal zien dat het niet de vraag is of, maar wel wanneer zijn enorme potentieel tot uiting komt”, zei de Head of Football.

“Er zijn hier genoeg voorbeelden van spelers die een jaar of anderhalf jaar nodig hadden.”

Zal Bonsu Baah nog ontploffen bij KRC Genk?

Meest recent

STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

26
26
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

32
32
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

44
44
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

110
110
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

86
86
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

56
56
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

32
32
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

130
130
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

169
169
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

70
70
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

42
42
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

67
67
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

373
373
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

402
402
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

232
232
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

215
215
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

268
268
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

514
514
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

134
134
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

76
76
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

125
125
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

590
590
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

111
111
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

398
398
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

213
213

Meer sportnieuws