Sportieve baas Union komt met fors transferstatement

door
Sportieve baas Union komt met fors transferstatement

De landstitel zat er wederom niet in, maar Union SG kan desondanks toch weer terugblikken op een fraai seizoen. Door die sterke prestaties moeten de Brusselaars wel het vertrek van verschillende sterkhouders vrezen. Daar is de bekerwinnaar echter op voorbereid.

Sinds de terugkeer op het hoogste niveau, kan Union puike resultaten voorleggen. In de voorbije seizoenen deed de club telkens volop mee voor de landstitel. Dat was ook in de voorbije jaargang het geval, met een tweede plaats als einduitslag. Daarnaast werd de beker gewonnen én een knap Europees parcours afgelegd.

De club levert dus puik werk Maar die successen hebben ook een keerzijde. Zo moesten de Unionisten steevast afscheid nemen van hun dragende krachten. Ook afgelopen zomer volgde een heuse leegloop in het Dudenpark. Teddy Teuma, Siebe Van der Heyden, Senne Lynen, Victor Boniface, ... trokken allemaal andere oorden op.

LEES OOK: Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Smaakmakers grof wild

En komende zomer dreigt dat scenario zich te herhalen.Zo komen andermaal verschillende smaakmakers in aanmerking voor een vertrek. Koki Machida kan bijvoorbeeld rekenen op interesse uit Engeland. Gustaf Nilsson ambieert een stap hogerop, ook Mohamed Amoura en Cameron Puertas staan op verschillende verlanglijstjes.

Tot dusver werden de vertrokken steunpilaren echter telkens uitstekend vervangen. De scoutingscel en sportieve leiding leverde keer op keer puik werk af met het aantrekken van de vervangers. Dat trucje zullen ze komende zomer dus wellicht opnieuw moeten herhalen.

Voorbereid op vertrekkers

In gesprek met La Dernière Heure stelt sportieve architect Chris O'Loughlin de achterban echter gerust. Zo maakt hij zich sterk dat Union meer dan voldoende voorbereid is om eventuele vertrekkers op gepaste wijze te vervangen. "Als een ploeg successen boekt, is er altijd interesse in de spelers. Voorlopig is er met niemand direct contact voor een transfer, maar dat kan snel veranderen. En als het gebeurt, deze zomer of één van de volgende, zullen wij er klaar voor zijn", aldus O'Loughlin.

Indien Union slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

0
0
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

10
10
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

73
73
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

114
114
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

59
59
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

36
36
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

70
70
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

68
68
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

365
365
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

116
116
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

215
215
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

49
49
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

63
63
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

349
349
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

192
192
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

90
90
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

356
356
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

234
234
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

217
217
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

268
268
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

79
79
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

544
544
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

776
776
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

234
234
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

272
272

Meer sportnieuws