Puntenaftrek voor Beerschot? "Iedereen is zich er van bewust"

1224
Puntenaftrek voor Beerschot?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er nagenoeg op en dus zijn de meeste ploegen al volop bezig met de voorbereidingen op de komende jaargang. Dat is ook bij Beerschot VA het geval. Maar de promovendus heeft nog een pak werk op de plank liggen.

Deze week kwamen de Antwerpenaren alvast met groot nieuws naar buiten. Zo werd dan toch een akkoord gevonden met Dirk Kuyt over de verlenging van zijn contract als hoofdcoach. Ook zijn sportieve omkadering blijft volgend seizoen op post in 't Kiel. Daarmee werd al een belangrijk dossier afgerond.

Maar het einde van het werk is nog lang niet in zicht. Zo zal Kuyt voorzien moeten worden van een selectie die in staat moet zijn om volgend seizoen het behoud af te dwingen in de Jupiler Pro League. Daar is de clubleiding ook al volop mee bezig. Daarnaast moet ook de budgettering op orde worden gebracht.

LEES OOK: Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Voorwaarden voor licentie

Beerschot verzekerde zich inmiddels wel al van een proflicentie voor komend seizoen. Maar daar stonden wel enkele voorwaarden tegenover. Zo moeten de aandeelhouders zich houden aan de vooropgestelde kapitaal-verhogingen. Gebeurt dat niet, dan kunnen er zware sportieve consequenties volgen.

Dat bevestigt de beoogde CEO Thorsten Theys op de clubwebstek. "Iedereen is er zich van bewust dat dit moet gebeuren om een puntenaftrek te vermijden. Op dit moment zijn er daarover gesprekken tussen de aandeelhouders over verschillende financiële topics. Hoe sneller er een globale overeenstemming is tussen de aandeelhouders, hoe sneller hiervoor een oplossing voorzien kan worden", klinkt het.

Cashinjectie op komst

Overigens is dat verse kapitaal welgekomen om ook de openstaande facturen af te kunnen rekenen. Maar Theys verwacht dat ook daarover snel goed nieuws zal volgen. "De maanden mei en juni zijn altijd de moeilijkste maanden van het seizoen op dat vlak. Daar lopen veel clubs een achterstand op. Ik verwacht tegen het einde van deze maand een cashinjectie en dan zullen wij onze beloftes nakomen. Dat moet ervoor zorgen dat we op dat vlak verder kunnen", maakt hij zich sterk.

Beerschot wordt momenteel goed gerund ...

Meest recent

Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

12
12
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

31
31
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

34
34
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

127
127
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

223
223
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

82
82
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

210
210
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

106
106
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

78
78
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

383
383
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

30
30
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

496
496
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

60
60
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

718
718
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

70
70
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

594
594
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

218
218
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1095
1095
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

165
165
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

214
214
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

115
115
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

352
352

Meer sportnieuws