Verhaeghe krijgt lik op stuk na keiharde uithaal

2634
Verhaeghe krijgt lik op stuk na keiharde uithaal

In de voorbije dagen werd de 19de landstitel van Club Brugge uitgebreid gevierd. Ook voorzitter Bart Verhaeghe nam gretig deel aan de festiviteiten. De preses liet de kans echter niet onbenut om ook een flinke trap na te geven aan ex-trainer Ronny Deila.

Club heeft zijn landstitel deels te danken aan de puntenhalvering die aan de Champions' Play-Offs vooraf ging. Maar vooral aan zijn eigen straffe reeks. Onder het bewind van (interim-)trainer Nicky Hayen pakte Blauw-Zwart immers een puike 24 op 30 in de nacompetitie. Iets wat niemand voor aanvang had durven voorspellen.

De Bruggelingen waren voor aanvang van de PO's immers bezig aan een bijzonder wisselvallig seizoen. Zo werd de reguliere competitie uiteindelijk afgesloten op een bedroevende vierde plaats, op liefst 19 punten achterstand van Union SG. Het bestuur besloot dan ook om in te grijpen en maakte een einde aan de samenwerking met Deila.

LEES OOK: Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Verhaeghe haalt uit

De gevolgen van die ingreep zijn inmiddels bekend. Verhaeghe deelde na het behalen van de titel dan ook een extra sneer uit aan de Noorse trainer. "We hebben heel veel knowhow opgebouwd om de trainer te ondersteunen. Op een bepaald moment zag je dat de knowhow niet meer gebruikt werd. Eerst zei hij (Deila, red.) dat hij de mensen zou gebruiken, maar als dat niet meer gebeurde, deed dat pijn", klonk het onder meer.

Het was overigens niet de eerste keer dat Verhaeghe besloot om na te trappen richting de Noorse coach. Na de Europese kwalificatie tegen PAOK FC hield de preses zich ook al niet in. "Ik denk dat we te sterk waren voor de vorige trainer", sakkerde hij toen. "Bij Club is een trainer niet dé baas. Het is hier geen onemanshow." Opvallend, zeker omdat Hayen en de spelers wél verwezen naar het aandeel van Deila in de titel.

Misplaatst moment

Analisten Frank Raes en Franky Van der Elst vonden die uitspraken van de voorzitter dan ook niet op hun plaats. Zeker niet op een vreugdevol moment als een titelviering. "Verhaeghe blijft zeggen dat Deila gefaald heeft omdat hij hun systeem niet goed gebruikt heeft. Dat blijf ik toch heel vreemd vinden", stelde Raes bij Sjotcast. "Het is altijd jammer, zo'n communicatie na een gewonnen titel. Dan denk ik van: 'geniet toch eens'. Je bent kampioen, geniet daarvan in plaats van ...", vulde Van der Elst aan.

Club heeft stilaan nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

8
8
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

4
4
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

20
20
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

16
16
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

52
52
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

27
27
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

31
31
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

94
94
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

87
87
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

173
173
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

184
184
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

413
413
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

353
353
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

333
333
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

48
48
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

338
338
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

92
92
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

170
170
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

145
145
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

90
90
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60

Meer sportnieuws