Verhaeghe krijgt lik op stuk na keiharde uithaal

2634 stemmen
Verhaeghe krijgt lik op stuk na keiharde uithaal

In de voorbije dagen werd de 19de landstitel van Club Brugge uitgebreid gevierd. Ook voorzitter Bart Verhaeghe nam gretig deel aan de festiviteiten. De preses liet de kans echter niet onbenut om ook een flinke trap na te geven aan ex-trainer Ronny Deila.

Club heeft zijn landstitel deels te danken aan de puntenhalvering die aan de Champions' Play-Offs vooraf ging. Maar vooral aan zijn eigen straffe reeks. Onder het bewind van (interim-)trainer Nicky Hayen pakte Blauw-Zwart immers een puike 24 op 30 in de nacompetitie. Iets wat niemand voor aanvang had durven voorspellen.

De Bruggelingen waren voor aanvang van de PO's immers bezig aan een bijzonder wisselvallig seizoen. Zo werd de reguliere competitie uiteindelijk afgesloten op een bedroevende vierde plaats, op liefst 19 punten achterstand van Union SG. Het bestuur besloot dan ook om in te grijpen en maakte een einde aan de samenwerking met Deila.

LEES OOK: 'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Verhaeghe haalt uit

De gevolgen van die ingreep zijn inmiddels bekend. Verhaeghe deelde na het behalen van de titel dan ook een extra sneer uit aan de Noorse trainer. "We hebben heel veel knowhow opgebouwd om de trainer te ondersteunen. Op een bepaald moment zag je dat de knowhow niet meer gebruikt werd. Eerst zei hij (Deila, red.) dat hij de mensen zou gebruiken, maar als dat niet meer gebeurde, deed dat pijn", klonk het onder meer.

Het was overigens niet de eerste keer dat Verhaeghe besloot om na te trappen richting de Noorse coach. Na de Europese kwalificatie tegen PAOK FC hield de preses zich ook al niet in. "Ik denk dat we te sterk waren voor de vorige trainer", sakkerde hij toen. "Bij Club is een trainer niet dé baas. Het is hier geen onemanshow." Opvallend, zeker omdat Hayen en de spelers wél verwezen naar het aandeel van Deila in de titel.

Misplaatst moment

Analisten Frank Raes en Franky Van der Elst vonden die uitspraken van de voorzitter dan ook niet op hun plaats. Zeker niet op een vreugdevol moment als een titelviering. "Verhaeghe blijft zeggen dat Deila gefaald heeft omdat hij hun systeem niet goed gebruikt heeft. Dat blijf ik toch heel vreemd vinden", stelde Raes bij Sjotcast. "Het is altijd jammer, zo'n communicatie na een gewonnen titel. Dan denk ik van: 'geniet toch eens'. Je bent kampioen, geniet daarvan in plaats van ...", vulde Van der Elst aan.

Club heeft stilaan nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

12
12
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

42
42
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

99
99
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

16
16
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

31
31
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

46
46
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

86
86
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

72
72
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

161
161
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

201
201
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

442
442
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

199
199
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

307
307
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

32
32
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

43
43
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

174
174
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

204
204
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

498
498
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

189
189
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

46
46
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

132
132

Meer sportnieuws