Verhaeghe krijgt lik op stuk na keiharde uithaal

door
Verhaeghe krijgt lik op stuk na keiharde uithaal

In de voorbije dagen werd de 19de landstitel van Club Brugge uitgebreid gevierd. Ook voorzitter Bart Verhaeghe nam gretig deel aan de festiviteiten. De preses liet de kans echter niet onbenut om ook een flinke trap na te geven aan ex-trainer Ronny Deila.

Club heeft zijn landstitel deels te danken aan de puntenhalvering die aan de Champions' Play-Offs vooraf ging. Maar vooral aan zijn eigen straffe reeks. Onder het bewind van (interim-)trainer Nicky Hayen pakte Blauw-Zwart immers een puike 24 op 30 in de nacompetitie. Iets wat niemand voor aanvang had durven voorspellen.

De Bruggelingen waren voor aanvang van de PO's immers bezig aan een bijzonder wisselvallig seizoen. Zo werd de reguliere competitie uiteindelijk afgesloten op een bedroevende vierde plaats, op liefst 19 punten achterstand van Union SG. Het bestuur besloot dan ook om in te grijpen en maakte een einde aan de samenwerking met Deila.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Verhaeghe haalt uit

De gevolgen van die ingreep zijn inmiddels bekend. Verhaeghe deelde na het behalen van de titel dan ook een extra sneer uit aan de Noorse trainer. "We hebben heel veel knowhow opgebouwd om de trainer te ondersteunen. Op een bepaald moment zag je dat de knowhow niet meer gebruikt werd. Eerst zei hij (Deila, red.) dat hij de mensen zou gebruiken, maar als dat niet meer gebeurde, deed dat pijn", klonk het onder meer.

Het was overigens niet de eerste keer dat Verhaeghe besloot om na te trappen richting de Noorse coach. Na de Europese kwalificatie tegen PAOK FC hield de preses zich ook al niet in. "Ik denk dat we te sterk waren voor de vorige trainer", sakkerde hij toen. "Bij Club is een trainer niet dé baas. Het is hier geen onemanshow." Opvallend, zeker omdat Hayen en de spelers wél verwezen naar het aandeel van Deila in de titel.

Misplaatst moment

Analisten Frank Raes en Franky Van der Elst vonden die uitspraken van de voorzitter dan ook niet op hun plaats. Zeker niet op een vreugdevol moment als een titelviering. "Verhaeghe blijft zeggen dat Deila gefaald heeft omdat hij hun systeem niet goed gebruikt heeft. Dat blijf ik toch heel vreemd vinden", stelde Raes bij Sjotcast. "Het is altijd jammer, zo'n communicatie na een gewonnen titel. Dan denk ik van: 'geniet toch eens'. Je bent kampioen, geniet daarvan in plaats van ...", vulde Van der Elst aan.

Club heeft stilaan nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

34
34
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

119
119
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

125
125
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

164
164
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

215
215
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

351
351
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

159
159
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

244
244
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

71
71
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

533
533
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

460
460
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

502
502

Meer sportnieuws