Verhaeghe krijgt lik op stuk na keiharde uithaal

door
Verhaeghe krijgt lik op stuk na keiharde uithaal

In de voorbije dagen werd de 19de landstitel van Club Brugge uitgebreid gevierd. Ook voorzitter Bart Verhaeghe nam gretig deel aan de festiviteiten. De preses liet de kans echter niet onbenut om ook een flinke trap na te geven aan ex-trainer Ronny Deila.

Club heeft zijn landstitel deels te danken aan de puntenhalvering die aan de Champions' Play-Offs vooraf ging. Maar vooral aan zijn eigen straffe reeks. Onder het bewind van (interim-)trainer Nicky Hayen pakte Blauw-Zwart immers een puike 24 op 30 in de nacompetitie. Iets wat niemand voor aanvang had durven voorspellen.

De Bruggelingen waren voor aanvang van de PO's immers bezig aan een bijzonder wisselvallig seizoen. Zo werd de reguliere competitie uiteindelijk afgesloten op een bedroevende vierde plaats, op liefst 19 punten achterstand van Union SG. Het bestuur besloot dan ook om in te grijpen en maakte een einde aan de samenwerking met Deila.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Verhaeghe haalt uit

De gevolgen van die ingreep zijn inmiddels bekend. Verhaeghe deelde na het behalen van de titel dan ook een extra sneer uit aan de Noorse trainer. "We hebben heel veel knowhow opgebouwd om de trainer te ondersteunen. Op een bepaald moment zag je dat de knowhow niet meer gebruikt werd. Eerst zei hij (Deila, red.) dat hij de mensen zou gebruiken, maar als dat niet meer gebeurde, deed dat pijn", klonk het onder meer.

Het was overigens niet de eerste keer dat Verhaeghe besloot om na te trappen richting de Noorse coach. Na de Europese kwalificatie tegen PAOK FC hield de preses zich ook al niet in. "Ik denk dat we te sterk waren voor de vorige trainer", sakkerde hij toen. "Bij Club is een trainer niet dé baas. Het is hier geen onemanshow." Opvallend, zeker omdat Hayen en de spelers wél verwezen naar het aandeel van Deila in de titel.

Misplaatst moment

Analisten Frank Raes en Franky Van der Elst vonden die uitspraken van de voorzitter dan ook niet op hun plaats. Zeker niet op een vreugdevol moment als een titelviering. "Verhaeghe blijft zeggen dat Deila gefaald heeft omdat hij hun systeem niet goed gebruikt heeft. Dat blijf ik toch heel vreemd vinden", stelde Raes bij Sjotcast. "Het is altijd jammer, zo'n communicatie na een gewonnen titel. Dan denk ik van: 'geniet toch eens'. Je bent kampioen, geniet daarvan in plaats van ...", vulde Van der Elst aan.

Club heeft stilaan nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

40
40
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

4
4
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

51
51
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

240
240
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

69
69
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

125
125
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

224
224
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

261
261
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

300
300
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

438
438
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

143
143
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

259
259
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

452
452
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

355
355
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

175
175
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

378
378
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

321
321
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

187
187
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

711
711
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

264
264
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

360
360
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

277
277
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

181
181
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

35
35
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

52
52

Meer sportnieuws