'Krachtmeting: Club Brugge beukt door voor JPL-transfer'

1278 stemmen
'Krachtmeting: Club Brugge beukt door voor JPL-transfer'

Club Brugge lijkt deze zomer niet van plan om veel geld uit te geven in de transfermarkt, maar richt zich eerder op slimme investeringen in jonge spelers met doorverkoop potentieel.

Een van de namen die genoemd wordt, is Rein Van Helden van Sint-Truiden. De 21-jarige verdediger heeft dit seizoen indruk gemaakt en wordt gevolgd door Club Brugge. Sint-Truiden lijkt wel niet van plan om hem gemakkelijk te laten gaan, gezien de verlenging van zijn contract en lopende gesprekken over een langere overeenkomst.

Van Helden zelf staat open voor een langer verblijf bij Sint-Truiden, maar de tijd zal uitwijzen of hij zijn plafond daar heeft bereikt.

LEES OOK: 'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Slimme transfers: Club investeert in jonge spelers met doorverkoop potentieel

Club Brugge lijkt niet van plan te zijn om tijdens de komende zomermercato veel geld uit te geven.

Ondanks het behalen van de landstitel en de kwalificatie voor de Champions League, zal het transferbudget naar verluidt rond de 30 miljoen euro liggen, gelijkaardig als vorig jaar, volgens Het Laatste Nieuws.

Grote en dure transfers worden er niet verwacht, maar wel investeringen in jonge, talentvolle spelers met het oog op toekomstige doorverkoop. Het Belang van Limburg meldt dat Club Brugge al een lijst heeft met potentiële versterkingen, waarop de naam van Rein Van Helden (21, Sint-Truiden) prijkt.

De jonge verdediger lijkt perfect te passen in de transferfilosofie van Club Brugge, die gericht is op slimme investeringen voor de toekomst. Volgens de krant volgt Club Brugge het dossier van Van Helden van dichtbij op.

Fink geeft vertrouwen aan Van Helden

Rein Van Helden werd vorig seizoen door Bernd Hollerbach, destijds coach van Sint-Truiden, nog niet klaar geacht voor het grote werk. Als reactie koos de jonge verdediger ervoor om een jaar te rijpen bij MVV in de Nederlandse tweede klasse.

Daar toonde hij veel potentieel en groeide hij op alle vlakken als voetballer. De fysiek sterke verdediger genoot van zijn rol als basisspeler en was vastberaden om te spelen bij Sint-Truiden dit seizoen.

Aanvankelijk overwoog STVV aan het begin van dit seizoen om Van Helden opnieuw uit te lenen. Dit veranderde snel toen hij het vertrouwen voelde van de nieuwe coach Thorsten Fink.

Van Helden werd al snel een vaste waarde in het team en maakte indruk in Limburg. Na de wedstrijd tegen KV Kortrijk benadrukte voorzitter David Meekers zijn prestaties door Van Helden uit te roepen tot "man van de match".

Fysiek sterk, goede vista en technisch onderlegd

Rein Van Helden greep zijn kans dit seizoen en groeide uit tot de stille kracht in de verdediging van Sint-Truiden, waar hij fungeerde als de rechter pion in de driemansdefensie.

Hoewel hij elke week beter werd, maakte hij ook foutjes en betaalde hij leergeld door zich soms te laten ringeloren door tegenstanders en verkeerde inspeelpasses te geven. Dit hoort allemaal bij het leerproces van een 21-jarige speler.

Desondanks maakte Van Helden in andere wedstrijden indruk door zijn sterke anticipatie en was hij vrijwel foutloos. Hij leest het spel goed, beweegt op het juiste moment mee naar voren en toont zich technisch onderlegd, mede dankzij zijn achtergrond in het zaalvoetbal.

Sint-Truiden laat Van Helden niet zo gemakkelijk vertrekken

“Is Sint-Truiden het plafond voor Rein Van Helden? De tijd zal het leren,” vraagt La Dernière Heure zich af.

De Limburgers worden geconfronteerd met een mogelijke exodus in de komende zomermercato, waarbij Van Helden samen met Aboubakary Koita, Matte Smets, Jarne Steuckers en Mathias Delorge regelmatig wordt genoemd als potentiële vertrekkers van Stayen.

Hoewel er interesse is van andere clubs, betekent dit niet dat STVV Van Helden gemakkelijk zal laten gaan. Eind maart heeft de club de optie in het contract van Van Helden gelicht, waardoor hij nog minstens een extra seizoen onder contract staat.

Bovendien zijn er gesprekken gaande tussen de club en de speler om de overeenkomst voor een langere periode te verlengen.

“Persoonlijk sta ik niet te springen om de club te verlaten. Als ik nog een seizoen in Sint-Truiden kan bevestigen, zou dat ook goed zijn. We zien wel,” vertelde Van Helden onlangs aan Het Belang van Limburg.

Moet Club Brugge hem halen?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

437
437
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

72
72
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

80
80
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

70
70
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

70
70
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

226
226
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

97
97
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

295
295
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

32
32
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

87
87
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

81
81
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

276
276
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

66
66
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

181
181
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

182
182
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

684
684
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

271
271
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

512
512
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

44
44
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

105
105
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

134
134
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

629
629

Meer sportnieuws