Romano brengt laatste transferdetails Debast naar buiten

door
Romano brengt laatste transferdetails Debast naar buiten

Het seizoen bij RSC Anderlecht zit er nog maar net op, of de recordkampioen is al druk in de weer op de transfermarkt. Zo bevindt het eerste grote uitgaande dossier zich inmiddels in de afrondende fase. Zeno Debast staat namelijk op punt om naar Portugal te verhuizen.

De 20-jarige verdediger is een rasproduct van Anderlecht. Toen hij amper zeven jaar was sloot hij aan bij de recordkampioen en vervolgens doorliep hij er alle jeugdreeksen. Oorspronkelijk werd Debast wel ingezet op aanvallende posities. Maar naarmate hij zich fysiek ontwikkelde, werd hij telkens een rijtje achteruit getrokken. Dat bleek evenwel een goede zet.

De jongeling maakte in zijn defensieve rol immers dusdanig indruk, dat hij op zijn 16de al een eerste profcontract mocht tekenen. Een jaartje later debuteerde hij ook bij de eerste ploeg. En daar geldt hij nu al voor het tweede seizoen op rij als één van de vaste steunpilaren in de verdediging. Aan de zijde van Jan Vertonghen heeft hij inmiddels grote stappen gezet.

LEES OOK: Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Bezoek aan Lissabon

Stilaan lijkt hij dan ook klaar voor een nieuwe stap. Een jaartje geleden besloot hij Anderlecht nog trouw te blijven, nu is het toch echt wel tijd om een avontuur in het buitenland aan te gaan. En aan interesse in Debast alvast geen gebrek. In de voorbije weken raakte echter bekend dat vooral Sporting CP concreet in de markt is.

Zijn overgang naar de Portugese kampioen zou volgens de laatste berichten zelfs bijna rond zijn. Portugese bronnen beweren zelfs dat Debast deze week naar Lissabon is afgereisde. Daar zou hij een rondleiding hebben gekregen op de faciliteiten van Sporting en vervolgens er al zijn medische en fysieke proeven hebben afgelegd.

Totaaldeal van 18 miljoen

Er wordt dan ook snel witte rook verwacht. Transfergoeroe Fabrizio Romano bevestigt het bezoek van Debast aan zijn beoogde nieuwe werkgever. Volgens de Italiaanse journalist is ook een akkoord op clubniveau nabij. Anderlecht zou een totaalpakket van zo'n 18 miljoen euro ontvangen voor zijn jeugdproduct. Allicht zal daar ook een percentage op de latere doorverkoopsom bovenop komen. Het is enkel nog kwestie van de laatste details uit te klaren.

Debast moest hoger mikken dan Sporting ...

Meest recent

Keeperssoap Club Brugge: Jackers richting JPL-concurrent?

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

17
17
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

10
10
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

30
30
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

154
154
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

225
225
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

40
40
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

131
131
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

110
110
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

68
68
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

259
259
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

45
45
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

219
219
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

285
285
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

273
273
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

652
652
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

521
521
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

228
228

Meer sportnieuws