Romano brengt laatste transferdetails Debast naar buiten

door
Romano brengt laatste transferdetails Debast naar buiten

Het seizoen bij RSC Anderlecht zit er nog maar net op, of de recordkampioen is al druk in de weer op de transfermarkt. Zo bevindt het eerste grote uitgaande dossier zich inmiddels in de afrondende fase. Zeno Debast staat namelijk op punt om naar Portugal te verhuizen.

De 20-jarige verdediger is een rasproduct van Anderlecht. Toen hij amper zeven jaar was sloot hij aan bij de recordkampioen en vervolgens doorliep hij er alle jeugdreeksen. Oorspronkelijk werd Debast wel ingezet op aanvallende posities. Maar naarmate hij zich fysiek ontwikkelde, werd hij telkens een rijtje achteruit getrokken. Dat bleek evenwel een goede zet.

De jongeling maakte in zijn defensieve rol immers dusdanig indruk, dat hij op zijn 16de al een eerste profcontract mocht tekenen. Een jaartje later debuteerde hij ook bij de eerste ploeg. En daar geldt hij nu al voor het tweede seizoen op rij als één van de vaste steunpilaren in de verdediging. Aan de zijde van Jan Vertonghen heeft hij inmiddels grote stappen gezet.

LEES OOK: Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Bezoek aan Lissabon

Stilaan lijkt hij dan ook klaar voor een nieuwe stap. Een jaartje geleden besloot hij Anderlecht nog trouw te blijven, nu is het toch echt wel tijd om een avontuur in het buitenland aan te gaan. En aan interesse in Debast alvast geen gebrek. In de voorbije weken raakte echter bekend dat vooral Sporting CP concreet in de markt is.

Zijn overgang naar de Portugese kampioen zou volgens de laatste berichten zelfs bijna rond zijn. Portugese bronnen beweren zelfs dat Debast deze week naar Lissabon is afgereisde. Daar zou hij een rondleiding hebben gekregen op de faciliteiten van Sporting en vervolgens er al zijn medische en fysieke proeven hebben afgelegd.

Totaaldeal van 18 miljoen

Er wordt dan ook snel witte rook verwacht. Transfergoeroe Fabrizio Romano bevestigt het bezoek van Debast aan zijn beoogde nieuwe werkgever. Volgens de Italiaanse journalist is ook een akkoord op clubniveau nabij. Anderlecht zou een totaalpakket van zo'n 18 miljoen euro ontvangen voor zijn jeugdproduct. Allicht zal daar ook een percentage op de latere doorverkoopsom bovenop komen. Het is enkel nog kwestie van de laatste details uit te klaren.

Debast moest hoger mikken dan Sporting ...

Meest recent

'Drukke zomer bij Club Brugge: eerste toptargets bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

2
2
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

146
146
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

50
50
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

19
19
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

23
23
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

99
99
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

101
101
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

339
339
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

81
81
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

171
171
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

37
37
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

125
125
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

135
135
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

305
305
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

117
117
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

87
87
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

363
363
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

144
144
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

156
156
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

331
331
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

433
433
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

143
143
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

145
145

Meer sportnieuws