Romano brengt laatste transferdetails Debast naar buiten

276 stemmen
Romano brengt laatste transferdetails Debast naar buiten

Het seizoen bij RSC Anderlecht zit er nog maar net op, of de recordkampioen is al druk in de weer op de transfermarkt. Zo bevindt het eerste grote uitgaande dossier zich inmiddels in de afrondende fase. Zeno Debast staat namelijk op punt om naar Portugal te verhuizen.

De 20-jarige verdediger is een rasproduct van Anderlecht. Toen hij amper zeven jaar was sloot hij aan bij de recordkampioen en vervolgens doorliep hij er alle jeugdreeksen. Oorspronkelijk werd Debast wel ingezet op aanvallende posities. Maar naarmate hij zich fysiek ontwikkelde, werd hij telkens een rijtje achteruit getrokken. Dat bleek evenwel een goede zet.

De jongeling maakte in zijn defensieve rol immers dusdanig indruk, dat hij op zijn 16de al een eerste profcontract mocht tekenen. Een jaartje later debuteerde hij ook bij de eerste ploeg. En daar geldt hij nu al voor het tweede seizoen op rij als één van de vaste steunpilaren in de verdediging. Aan de zijde van Jan Vertonghen heeft hij inmiddels grote stappen gezet.

LEES OOK: Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

Bezoek aan Lissabon

Stilaan lijkt hij dan ook klaar voor een nieuwe stap. Een jaartje geleden besloot hij Anderlecht nog trouw te blijven, nu is het toch echt wel tijd om een avontuur in het buitenland aan te gaan. En aan interesse in Debast alvast geen gebrek. In de voorbije weken raakte echter bekend dat vooral Sporting CP concreet in de markt is.

Zijn overgang naar de Portugese kampioen zou volgens de laatste berichten zelfs bijna rond zijn. Portugese bronnen beweren zelfs dat Debast deze week naar Lissabon is afgereisde. Daar zou hij een rondleiding hebben gekregen op de faciliteiten van Sporting en vervolgens er al zijn medische en fysieke proeven hebben afgelegd.

Totaaldeal van 18 miljoen

Er wordt dan ook snel witte rook verwacht. Transfergoeroe Fabrizio Romano bevestigt het bezoek van Debast aan zijn beoogde nieuwe werkgever. Volgens de Italiaanse journalist is ook een akkoord op clubniveau nabij. Anderlecht zou een totaalpakket van zo'n 18 miljoen euro ontvangen voor zijn jeugdproduct. Allicht zal daar ook een percentage op de latere doorverkoopsom bovenop komen. Het is enkel nog kwestie van de laatste details uit te klaren.

Debast moest hoger mikken dan Sporting ...

Meest recent

‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

11
11
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

244
244
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

318
318
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

125
125
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

42
42
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

198
198
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

74
74
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

80
80
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

100
100
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

148
148
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

35
35
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

149
149
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

38
38
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

215
215
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

62
62
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

326
326
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

234
234
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

763
763
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

221
221
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

88
88
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

81
81
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

370
370
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

734
734
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

63
63
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

572
572

Meer sportnieuws