'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

478
'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

Vincent Kompany mag zich officieel de hoofdcoach van Bayern München noemen. De Belgische trainer werd donderdag zelfs al voorgesteld aan de pers. Dat Kompany deze topfunctie heeft te pakken, mag hij voor een deel danken aan een oude bekende.

Al tijdens zijn spelercarrière stond het in de sterren geschreven dat Kompany op termijn zijn kans zou wagen als hoofdcoach. De eerste stappen in die richting werden bij RSC Anderlecht gezet. Eerst met een mislukt experiment als speler-trainer, vervolgens als volwaardige T1. Al bij al werd dat een wisselend succes.

Na zijn vertrek uit Brussel ging Kompany meteen bij Burnley FC aan de slag. Een goede zet: in zijn eerste seizoen pakte hij er op overtuigende wijze de titel in de Championship. Maar de stap naar de Premier League bleek vervolgens toch wat te groot. Na amper één jaartje degradeerden de Clarets alweer.

LEES OOK: Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Al langer in beeld

Ondanks die degradatie krijgt Kompany nu toch de kans om aan de slag te gaan bij één van de grootste clubs in Europa. De Belg beschikt dan ook over voldoende kwaliteiten en juiste profiel volgens de sportieve leiding van Der Rekordmeister. Bovendien was hij blijkbaar al langer in beeld in de Allianz Arena.

Zo liet sportief directeur Max Eberl weten dat het parcours van de trainer al jarenlang gevolgd werd. "Vincents twee jaar bij Anderlecht waren uitzonderlijk. Hij speelde ongelooflijk aantrekkelijk voetbal en besloot vervolgens om naar de Championship te trekken. Hij deed het uitstekend in zijn eerste jaar in Engeland en brak het puntenrecord. Christoph Freund (TD, red.) en ik hebben het plaatje intensief bekeken", klonk het op de persbabbel.

Lofzang van Pep

Daarnaast vroeg Bayern ook om het advies van hun ex-trainer Pep Guardiola. Die werkte destijds bij City al nauw samen met Kompany, toen die zelf nog speelde. En ook daarna is hij de carrière van zijn poulain van dichtbij blijven volgen. Volgens transferexpert Fabrizio Romano was Guardiola dan ook bijzonder lovend. Zo noemde hij hem een 'getalenteerde trainer' en een 'slimme kerel', iemand die 'uiterst geschikt is voor de job'. De aanbeveling van Guardiola zou een belangrijke rol hebben gespeeld in het overtuigen van zwaargewichten in de Raad van Bestuur zoals Karl-Heinz Rummenigge en Uli Hoeness.

🚀 FC Bayern München-fans lezen nu:

Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane
65

Kompany wordt op een dag hoofdtrainer van City ...

Meest recent

Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

5
5
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

168
168
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

9
9
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

128
128
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

28
28
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

123
123
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

64
64
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

31
31
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

194
194
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

117
117
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

46
46
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

76
76
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

199
199
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

94
94
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

430
430
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

456
456
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

392
392
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

139
139
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

248
248
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

201
201
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

462
462
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

341
341
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

227
227
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

474
474

Meer sportnieuws