'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

478
'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

Vincent Kompany mag zich officieel de hoofdcoach van Bayern München noemen. De Belgische trainer werd donderdag zelfs al voorgesteld aan de pers. Dat Kompany deze topfunctie heeft te pakken, mag hij voor een deel danken aan een oude bekende.

Al tijdens zijn spelercarrière stond het in de sterren geschreven dat Kompany op termijn zijn kans zou wagen als hoofdcoach. De eerste stappen in die richting werden bij RSC Anderlecht gezet. Eerst met een mislukt experiment als speler-trainer, vervolgens als volwaardige T1. Al bij al werd dat een wisselend succes.

Na zijn vertrek uit Brussel ging Kompany meteen bij Burnley FC aan de slag. Een goede zet: in zijn eerste seizoen pakte hij er op overtuigende wijze de titel in de Championship. Maar de stap naar de Premier League bleek vervolgens toch wat te groot. Na amper één jaartje degradeerden de Clarets alweer.

LEES OOK: Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Al langer in beeld

Ondanks die degradatie krijgt Kompany nu toch de kans om aan de slag te gaan bij één van de grootste clubs in Europa. De Belg beschikt dan ook over voldoende kwaliteiten en juiste profiel volgens de sportieve leiding van Der Rekordmeister. Bovendien was hij blijkbaar al langer in beeld in de Allianz Arena.

Zo liet sportief directeur Max Eberl weten dat het parcours van de trainer al jarenlang gevolgd werd. "Vincents twee jaar bij Anderlecht waren uitzonderlijk. Hij speelde ongelooflijk aantrekkelijk voetbal en besloot vervolgens om naar de Championship te trekken. Hij deed het uitstekend in zijn eerste jaar in Engeland en brak het puntenrecord. Christoph Freund (TD, red.) en ik hebben het plaatje intensief bekeken", klonk het op de persbabbel.

Lofzang van Pep

Daarnaast vroeg Bayern ook om het advies van hun ex-trainer Pep Guardiola. Die werkte destijds bij City al nauw samen met Kompany, toen die zelf nog speelde. En ook daarna is hij de carrière van zijn poulain van dichtbij blijven volgen. Volgens transferexpert Fabrizio Romano was Guardiola dan ook bijzonder lovend. Zo noemde hij hem een 'getalenteerde trainer' en een 'slimme kerel', iemand die 'uiterst geschikt is voor de job'. De aanbeveling van Guardiola zou een belangrijke rol hebben gespeeld in het overtuigen van zwaargewichten in de Raad van Bestuur zoals Karl-Heinz Rummenigge en Uli Hoeness.

🚀 FC Bayern München-fans lezen nu:

‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’
134

Kompany wordt op een dag hoofdtrainer van City ...

Meest recent

'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

0
0
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

17
17
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

24
24
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

27
27
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

134
134
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

87
87
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

226
226
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

15
15
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

353
353
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

202
202
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

264
264
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

312
312
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

407
407
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

521
521
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

447
447
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

447
447
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

70
70
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

72
72
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

91
91
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

207
207
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

86
86
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

206
206
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

155
155
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

191
191
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

27
27

Meer sportnieuws