'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

478
'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

Vincent Kompany mag zich officieel de hoofdcoach van Bayern München noemen. De Belgische trainer werd donderdag zelfs al voorgesteld aan de pers. Dat Kompany deze topfunctie heeft te pakken, mag hij voor een deel danken aan een oude bekende.

Al tijdens zijn spelercarrière stond het in de sterren geschreven dat Kompany op termijn zijn kans zou wagen als hoofdcoach. De eerste stappen in die richting werden bij RSC Anderlecht gezet. Eerst met een mislukt experiment als speler-trainer, vervolgens als volwaardige T1. Al bij al werd dat een wisselend succes.

Na zijn vertrek uit Brussel ging Kompany meteen bij Burnley FC aan de slag. Een goede zet: in zijn eerste seizoen pakte hij er op overtuigende wijze de titel in de Championship. Maar de stap naar de Premier League bleek vervolgens toch wat te groot. Na amper één jaartje degradeerden de Clarets alweer.

LEES OOK: Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Al langer in beeld

Ondanks die degradatie krijgt Kompany nu toch de kans om aan de slag te gaan bij één van de grootste clubs in Europa. De Belg beschikt dan ook over voldoende kwaliteiten en juiste profiel volgens de sportieve leiding van Der Rekordmeister. Bovendien was hij blijkbaar al langer in beeld in de Allianz Arena.

Zo liet sportief directeur Max Eberl weten dat het parcours van de trainer al jarenlang gevolgd werd. "Vincents twee jaar bij Anderlecht waren uitzonderlijk. Hij speelde ongelooflijk aantrekkelijk voetbal en besloot vervolgens om naar de Championship te trekken. Hij deed het uitstekend in zijn eerste jaar in Engeland en brak het puntenrecord. Christoph Freund (TD, red.) en ik hebben het plaatje intensief bekeken", klonk het op de persbabbel.

Lofzang van Pep

Daarnaast vroeg Bayern ook om het advies van hun ex-trainer Pep Guardiola. Die werkte destijds bij City al nauw samen met Kompany, toen die zelf nog speelde. En ook daarna is hij de carrière van zijn poulain van dichtbij blijven volgen. Volgens transferexpert Fabrizio Romano was Guardiola dan ook bijzonder lovend. Zo noemde hij hem een 'getalenteerde trainer' en een 'slimme kerel', iemand die 'uiterst geschikt is voor de job'. De aanbeveling van Guardiola zou een belangrijke rol hebben gespeeld in het overtuigen van zwaargewichten in de Raad van Bestuur zoals Karl-Heinz Rummenigge en Uli Hoeness.

Kompany wordt op een dag hoofdtrainer van City ...

Meest recent

Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

1
1
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

3
3
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

11
11
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

19
19
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

31
31
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

245
245
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

311
311
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

57
57
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

75
75
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

68
68
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

27
27
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

183
183
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

111
111
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

42
42
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

56
56
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

108
108
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

133
133
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

152
152
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

18
18
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

46
46
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

96
96
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

48
48
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

45
45
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

361
361

Meer sportnieuws