'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

478
'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

Vincent Kompany mag zich officieel de hoofdcoach van Bayern München noemen. De Belgische trainer werd donderdag zelfs al voorgesteld aan de pers. Dat Kompany deze topfunctie heeft te pakken, mag hij voor een deel danken aan een oude bekende.

Al tijdens zijn spelercarrière stond het in de sterren geschreven dat Kompany op termijn zijn kans zou wagen als hoofdcoach. De eerste stappen in die richting werden bij RSC Anderlecht gezet. Eerst met een mislukt experiment als speler-trainer, vervolgens als volwaardige T1. Al bij al werd dat een wisselend succes.

Na zijn vertrek uit Brussel ging Kompany meteen bij Burnley FC aan de slag. Een goede zet: in zijn eerste seizoen pakte hij er op overtuigende wijze de titel in de Championship. Maar de stap naar de Premier League bleek vervolgens toch wat te groot. Na amper één jaartje degradeerden de Clarets alweer.

LEES OOK: Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Al langer in beeld

Ondanks die degradatie krijgt Kompany nu toch de kans om aan de slag te gaan bij één van de grootste clubs in Europa. De Belg beschikt dan ook over voldoende kwaliteiten en juiste profiel volgens de sportieve leiding van Der Rekordmeister. Bovendien was hij blijkbaar al langer in beeld in de Allianz Arena.

Zo liet sportief directeur Max Eberl weten dat het parcours van de trainer al jarenlang gevolgd werd. "Vincents twee jaar bij Anderlecht waren uitzonderlijk. Hij speelde ongelooflijk aantrekkelijk voetbal en besloot vervolgens om naar de Championship te trekken. Hij deed het uitstekend in zijn eerste jaar in Engeland en brak het puntenrecord. Christoph Freund (TD, red.) en ik hebben het plaatje intensief bekeken", klonk het op de persbabbel.

Lofzang van Pep

Daarnaast vroeg Bayern ook om het advies van hun ex-trainer Pep Guardiola. Die werkte destijds bij City al nauw samen met Kompany, toen die zelf nog speelde. En ook daarna is hij de carrière van zijn poulain van dichtbij blijven volgen. Volgens transferexpert Fabrizio Romano was Guardiola dan ook bijzonder lovend. Zo noemde hij hem een 'getalenteerde trainer' en een 'slimme kerel', iemand die 'uiterst geschikt is voor de job'. De aanbeveling van Guardiola zou een belangrijke rol hebben gespeeld in het overtuigen van zwaargewichten in de Raad van Bestuur zoals Karl-Heinz Rummenigge en Uli Hoeness.

Kompany wordt op een dag hoofdtrainer van City ...

Meest recent

Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

2
2
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

0
0
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

27
27
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

89
89
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

53
53
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

35
35
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

33
33
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

38
38
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

54
54
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

51
51
'De Jong in vizier Premier League-gigant: Barça moet vrezen'

Oranje moest het in de voorbije interlands stellen zonder Frenkie de Jong, want de 29-jarige ...

24
24
Kompany reageert voor eerst op veroordeling Man CIty

De voetbalwereld staat al weken in rep en roer nadat Manchester City door de Premier League schuldig ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

214
214
Rampscenario Duranville: wat is er aan de hand?

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

101
101
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

85
85
Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

82
82
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

58
58
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

48
48
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

152
152
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

150
150
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

127
127
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

37
37
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

184
184
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

290
290
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

50
50

Meer sportnieuws