'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

478
'Onthuld: wat Guardiola tegen Bayern zei over Kompany'

Vincent Kompany mag zich officieel de hoofdcoach van Bayern München noemen. De Belgische trainer werd donderdag zelfs al voorgesteld aan de pers. Dat Kompany deze topfunctie heeft te pakken, mag hij voor een deel danken aan een oude bekende.

Al tijdens zijn spelercarrière stond het in de sterren geschreven dat Kompany op termijn zijn kans zou wagen als hoofdcoach. De eerste stappen in die richting werden bij RSC Anderlecht gezet. Eerst met een mislukt experiment als speler-trainer, vervolgens als volwaardige T1. Al bij al werd dat een wisselend succes.

Na zijn vertrek uit Brussel ging Kompany meteen bij Burnley FC aan de slag. Een goede zet: in zijn eerste seizoen pakte hij er op overtuigende wijze de titel in de Championship. Maar de stap naar de Premier League bleek vervolgens toch wat te groot. Na amper één jaartje degradeerden de Clarets alweer.

LEES OOK: Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Al langer in beeld

Ondanks die degradatie krijgt Kompany nu toch de kans om aan de slag te gaan bij één van de grootste clubs in Europa. De Belg beschikt dan ook over voldoende kwaliteiten en juiste profiel volgens de sportieve leiding van Der Rekordmeister. Bovendien was hij blijkbaar al langer in beeld in de Allianz Arena.

Zo liet sportief directeur Max Eberl weten dat het parcours van de trainer al jarenlang gevolgd werd. "Vincents twee jaar bij Anderlecht waren uitzonderlijk. Hij speelde ongelooflijk aantrekkelijk voetbal en besloot vervolgens om naar de Championship te trekken. Hij deed het uitstekend in zijn eerste jaar in Engeland en brak het puntenrecord. Christoph Freund (TD, red.) en ik hebben het plaatje intensief bekeken", klonk het op de persbabbel.

Lofzang van Pep

Daarnaast vroeg Bayern ook om het advies van hun ex-trainer Pep Guardiola. Die werkte destijds bij City al nauw samen met Kompany, toen die zelf nog speelde. En ook daarna is hij de carrière van zijn poulain van dichtbij blijven volgen. Volgens transferexpert Fabrizio Romano was Guardiola dan ook bijzonder lovend. Zo noemde hij hem een 'getalenteerde trainer' en een 'slimme kerel', iemand die 'uiterst geschikt is voor de job'. De aanbeveling van Guardiola zou een belangrijke rol hebben gespeeld in het overtuigen van zwaargewichten in de Raad van Bestuur zoals Karl-Heinz Rummenigge en Uli Hoeness.

Kompany wordt op een dag hoofdtrainer van City ...

Meest recent

Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

0
0
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

69
69
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

27
27
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

33
33
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

209
209
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

900
900
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

382
382
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

408
408
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

435
435
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

44
44
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

119
119
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

130
130
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

481
481
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

204
204
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

195
195
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

141
141
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

172
172
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

121
121
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

282
282
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

671
671
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

62
62
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

237
237
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

164
164
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

136
136
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

223
223

Meer sportnieuws