'Vrancken drukt meteen stempel op transfers AA Gent'

1429 stemmen
'Vrancken drukt meteen stempel op transfers AA Gent'

AA Gent maakt zich momenteel op voor de laatste wedstrijd van het seizoen. Aanstaande zondag wordt immers tegen KRC Genk geknokt om het enige overgebleven Europese ticket. Maar ondertussen zijn de Buffalo's ook al druk in de weer met het komende seizoen. 

Voor Gent betekent de partij van zondag tevens het einde van een heus tijdperk. Zo zal definitief afscheid genomen worden van de legendarische voorzitter Ivan De Witte. Manager Michel Louwagie wordt op zijn beurt terug geplaatst naar een adviserende rol, in principe zal ook hij dus geen beslissingsrecht meer hebben. 

En ook de derde pilaar uit het triumviraat dat de club in 2015 naar de landstitel leidde, verdwijnt uit beeld. Zo werd anderhalve week geleden officieel bekend gemaakt dat Gent afscheid neemt van Hein Vanhaezebrouck. Tegen Genk zal hij zijn laatste match als hoofdcoach van de Buffalo's afwerken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

Volgende week witte rook

Inmiddels is het geen geheim meer wie zijn beoogde opvolger zal worden. Zo trekt Gent al een tijdje aan de mouw van Wouter Vrancken. De oud-middenvelder, die destijds zelf een tweetal seizoenen voor de Buffalo's speelde, zou naar verluidt hoog aangeschreven staan bij eigenaar Sam Baro.

En nadat zijn contract bij KRC Genk per direct werd ontbonden, leek de weg richting de Planet Group Arena open te liggen voor Vrancken. Inmiddels is zijn overgang ook al quasi rond. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri worden de laatste details nog afgerond en zal er volgende week een officiële aanknodiging volgen.

Inspraak in transferbeleid

Vervolgens kan Vrancken meteen aan de slag. Zeker als de Buffalo's opnieuw in de Europese voorrondes belanden, valt er geen tijd te verspillen. Bovendien meldt Tavolieri dat de nieuwe trainer meteen nauw betrokken zal worden bij het transferbeleid. Vrancken zal dus zijn stempel mogen drukken op welke spelers vertrekken en vooral welke aanwinsten worden aangetrokken. Al lijken de eerste versterkingen nu al op komst.

Vrancken is een goede trainer voor Gent ...

Meest recent

Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

22
22
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

79
79
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

118
118
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

109
109
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

100
100
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

41
41
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

40
40
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

42
42
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

127
127
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

118
118
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

466
466
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

87
87
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

164
164
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

332
332
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

980
980
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

510
510
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

967
967
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

162
162
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

461
461
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

850
850
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

578
578

Meer sportnieuws