'Leegloop Standard: 17(!) vertrekkers in de maak'

1206 stemmen
'Leegloop Standard: 17(!) vertrekkers in de maak'

Het seizoen van Standard werd in de voorbije week afgesloten met een pijnlijke 3-2-nederlaag op het veld van KV Mechelen en het nieuws dat het een forfaitnederlaag aangesmeerd krijgt nadat de wedstrijd tegen Westerlo door een supportersprotest niet kon doorgaan. Het was een passend einde voor een tegenvallend seizoen.

De sportieve resultaten waren echter het minste van de Luikse zorgen door de zware financiële problemen van de club en van eigenaar 777 Partners, die ervoor zorgden dat er zelfs gespeculeerd werd over een mogelijk faillissement. Zover lijkt het niet te gaan komen, maar de club staat op dit moment wel te koop.

De zoektocht naar een nieuwe eigenaar zal echter niet makkelijk worden. De gerechtelijke problemen van 777 bemoeilijken een overname, maar vooral de stevige schuldenberg zal velen afschrikken. Bovendien is dat niet de enige investering die noodzakelijk zal zijn. De nieuwe eigenaar zal immers ook een vrijwel volledig nieuwe spelerskern bijeen moeten kopen.

LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

17 vertrekkers mogelijk bij Standard

Het Laatste Nieuws weet dat er deze zomer maar liefst zeventien van de 27 A-kernspelers zouden kunnen gaan vertrekken. Enkel Henkinet, Epolo, Hautekiet, Fossey, Noubi, Ngoy, Kawabe, O'Neill, Sahabo en Djenepo lijken zeker aan boord te zullen blijven.

Wie al zeker Sclessin zullen verlaten, zijn Laifis, Bokadi, Panzo, Vanheusden, Alzate, Sowah en Kanga. De eerste twee zijn einde contract en krijgen geen nieuwe verbintenis, terwijl de anderen huurlingen zijn die niet konden overtuigen of niet te houden zijn voor Standard.

Sclessin wordt een duiventil

Ook Yeboah en Fini zullen de club in principe immers verlaten. Standard zou hen graag nog een jaar willen huren van zusterclub Genoa, maar het lijkt hoogst twijfelachtig of 777 daar ook na een verkoop aan zal willen meewerken. De verhuurde Ohio kan dan weer definitief vertrekken, daarover zou onderhandeld worden met Hull City.

Tenslotte hebben spelers als Bodart, Balikwisha en Canak zelf hun zinnen gezet op een transfer. Die laatste lijkt op weg naar Trabzonspor. Er is ook nog de nodige interesse voor Dewaele, Doumbia en Price, terwijl de overbodige Perica weg moet. Sclessin zal deze zomer dus een duiventil worden.

Zal Standard volgend seizoen een competitieve kern kunnen samenstellen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

102
102
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

56
56
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

90
90
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

190
190
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

84
84
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

179
179
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

470
470
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

109
109
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

549
549
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

654
654
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

169
169
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

413
413
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

187
187
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

304
304
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

459
459
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

519
519
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

186
186
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

90
90

Meer sportnieuws