'Leegloop Standard: 17(!) vertrekkers in de maak'

door
'Leegloop Standard: 17(!) vertrekkers in de maak'

Het seizoen van Standard werd in de voorbije week afgesloten met een pijnlijke 3-2-nederlaag op het veld van KV Mechelen en het nieuws dat het een forfaitnederlaag aangesmeerd krijgt nadat de wedstrijd tegen Westerlo door een supportersprotest niet kon doorgaan. Het was een passend einde voor een tegenvallend seizoen.

De sportieve resultaten waren echter het minste van de Luikse zorgen door de zware financiële problemen van de club en van eigenaar 777 Partners, die ervoor zorgden dat er zelfs gespeculeerd werd over een mogelijk faillissement. Zover lijkt het niet te gaan komen, maar de club staat op dit moment wel te koop.

De zoektocht naar een nieuwe eigenaar zal echter niet makkelijk worden. De gerechtelijke problemen van 777 bemoeilijken een overname, maar vooral de stevige schuldenberg zal velen afschrikken. Bovendien is dat niet de enige investering die noodzakelijk zal zijn. De nieuwe eigenaar zal immers ook een vrijwel volledig nieuwe spelerskern bijeen moeten kopen.

LEES OOK: Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

17 vertrekkers mogelijk bij Standard

Het Laatste Nieuws weet dat er deze zomer maar liefst zeventien van de 27 A-kernspelers zouden kunnen gaan vertrekken. Enkel Henkinet, Epolo, Hautekiet, Fossey, Noubi, Ngoy, Kawabe, O'Neill, Sahabo en Djenepo lijken zeker aan boord te zullen blijven.

Wie al zeker Sclessin zullen verlaten, zijn Laifis, Bokadi, Panzo, Vanheusden, Alzate, Sowah en Kanga. De eerste twee zijn einde contract en krijgen geen nieuwe verbintenis, terwijl de anderen huurlingen zijn die niet konden overtuigen of niet te houden zijn voor Standard.

Sclessin wordt een duiventil

Ook Yeboah en Fini zullen de club in principe immers verlaten. Standard zou hen graag nog een jaar willen huren van zusterclub Genoa, maar het lijkt hoogst twijfelachtig of 777 daar ook na een verkoop aan zal willen meewerken. De verhuurde Ohio kan dan weer definitief vertrekken, daarover zou onderhandeld worden met Hull City.

Tenslotte hebben spelers als Bodart, Balikwisha en Canak zelf hun zinnen gezet op een transfer. Die laatste lijkt op weg naar Trabzonspor. Er is ook nog de nodige interesse voor Dewaele, Doumbia en Price, terwijl de overbodige Perica weg moet. Sclessin zal deze zomer dus een duiventil worden.

Zal Standard volgend seizoen een competitieve kern kunnen samenstellen?

Meest recent

Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

6
6
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

8
8
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

68
68
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

14
14
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

65
65
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

128
128
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

49
49
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

59
59
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

11
11
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

338
338
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

384
384
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

189
189
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

92
92
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

261
261
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

508
508
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

165
165
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

425
425
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

233
233
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

211
211
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

154
154
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

266
266
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

237
237
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

376
376
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

143
143
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

50
50

Meer sportnieuws