Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

door
Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

Twee jaar geleden werd Vincent Kompany door Wouter Vandenhaute lichtjes richting uitgang geduwd bij RSC Anderlecht. Vandaag is hij trainer van Bayern München. Een pijnlijke fout in het Lotto Park. De internationale media pikte het grote nieuws van de transfer van Kompany naar Bayern ook op. Een overzicht.

The New York Times (VS): "Het lijdt geen twijfel dat Bayern München een sprong in het diepe waagt met Kompany. Een 38-jarige hoofdtrainer die nog nooit bij een grote club heeft gewerkt, laat staan een club van de omvang en schaal van Bayern; het is duidelijk een risico. Maar uiteindelijk gaat het om stijl. Bayern is van mening dat het voetbal van Kompany, dat zo sterk leunt op Pep Guardiola, voor wie hij bij Manchester City speelde, past bij hoe ze willen spelen en past bij de ploeg die ze momenteel hebben. Dat Kompany uitstekend Duits spreekt, helpt ook. Dat was geen doorslaggevende factor, maar toch belangrijk. Bayern wil natuurlijk een hoofdtrainer die goed met de spelers kan communiceren, maar ze willen iemand die zich in de club kan integreren in plaats van er een eiland in te creëren."

Sport (Spanje): "Pep Guardiola, die Bayern tussen 2013 en 2016 leidde en Kompany coachte in zijn eerste jaren bij Manchester, heeft duidelijk vertrouwen in zijn capaciteiten. “Ik heb een goed gevoel over zijn werk. Ik hou van hem als persoon, zijn persoonlijkheid, zijn kennis van het spel, zijn omgang met de media... Ik zou hem graag bij Bayern zien", zei hij. Zal de gok van Bayern goed uitpakken?"

L’Equipe (Frankrijk): "Het zat in de pijplijn, het is nu officieel. Bayern München formaliseerde deze woensdag de komst van Vincent Kompany, de voormalige coach van Burnley. Na weigeringen van Xabi Alonso, Ralf Rangnick en zelfs Julian Nagelsmann te hebben geleden, besloot Bayern daarom de teugels van de ploeg toe te vertrouwen aan de voormalige Belgische internationale verdediger."

La Gazetta Dello Sport (Italië): "Extern werd de keuze van de nieuwe coach met een groot vraagteken begroet. Maar intern niet. Na lang zoeken koos Bayern München voor Vincent Kompany. De Belg zal de komende drie jaar de club uit Beieren leiden. Algemeen directeur Max Eberl had de naam van Kompany meteen aangehaald. Bayern sprak vervolgens met Xabi Alonso, Nagelsmann, Rangnick en zelfs Tuchel, maar Kompany werd altijd als een interessant profiel gezien. Hij was niet de eerste keuze, maar hij is ook geen geïmproviseerde of last-minute naam. Buitenstaanders twijfelen, maar binnen de club zijn ze zeer overtuigd. Zozeer zelfs dat de Duitse club zo'n 12 miljoen euro voor hem zal betaalde om hem te kunnen losweken bij Burnley."

Clubmedia Bayern München (Duitsland): "Met zijn 38 jaar is Kompany volgend seizoen de derde jongste coach in de Bundesliga, achter St. Pauli's Fabian Hürzeler (31) en Werder Bremen's Ole Werner. Hij wordt beschouwd als een zeer communicatieve coach die wil dat zijn team moedig, op balbezit gebaseerd aanvallend voetbal speelt.

BBC (Engeland): "Uiteindelijk kozen ze voor Kompany, waarbij ze zijn sombere seizoen op Turf Moor over het hoofd zagen en verleid werden door het moderne en vooruitstrevende voetbal van zijn teams bij Burnley en Anderlecht. Kompany wordt al een tijdje begeerd door verschillende Europese clubs, maar de grote vraag is waarom Bayern München zo'n onaantrekkelijke baan is geworden? Hij is daarvoor waarschijnlijk de achtste of negende keuze. Kompany heeft echter een behoorlijke reputatie opgebouwd in zijn tijd bij Anderlecht en Burnley, ondanks de degradatie."

Lees ook:

LEES OOK: Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

Gaat Kompany de twijfels snel bannen?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

73
73
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

18
18
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

167
167
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

10
10
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

98
98
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

19
19
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

395
395
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

202
202
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

326
326
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

267
267
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

641
641
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

602
602
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

84
84
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

95
95
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

228
228
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

85
85
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

169
169
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

95
95
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

112
112
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

328
328
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

393
393

Meer sportnieuws