Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

door
Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

Twee jaar geleden werd Vincent Kompany door Wouter Vandenhaute lichtjes richting uitgang geduwd bij RSC Anderlecht. Vandaag is hij trainer van Bayern München. Een pijnlijke fout in het Lotto Park. De internationale media pikte het grote nieuws van de transfer van Kompany naar Bayern ook op. Een overzicht.

The New York Times (VS): "Het lijdt geen twijfel dat Bayern München een sprong in het diepe waagt met Kompany. Een 38-jarige hoofdtrainer die nog nooit bij een grote club heeft gewerkt, laat staan een club van de omvang en schaal van Bayern; het is duidelijk een risico. Maar uiteindelijk gaat het om stijl. Bayern is van mening dat het voetbal van Kompany, dat zo sterk leunt op Pep Guardiola, voor wie hij bij Manchester City speelde, past bij hoe ze willen spelen en past bij de ploeg die ze momenteel hebben. Dat Kompany uitstekend Duits spreekt, helpt ook. Dat was geen doorslaggevende factor, maar toch belangrijk. Bayern wil natuurlijk een hoofdtrainer die goed met de spelers kan communiceren, maar ze willen iemand die zich in de club kan integreren in plaats van er een eiland in te creëren."

Sport (Spanje): "Pep Guardiola, die Bayern tussen 2013 en 2016 leidde en Kompany coachte in zijn eerste jaren bij Manchester, heeft duidelijk vertrouwen in zijn capaciteiten. “Ik heb een goed gevoel over zijn werk. Ik hou van hem als persoon, zijn persoonlijkheid, zijn kennis van het spel, zijn omgang met de media... Ik zou hem graag bij Bayern zien", zei hij. Zal de gok van Bayern goed uitpakken?"

L’Equipe (Frankrijk): "Het zat in de pijplijn, het is nu officieel. Bayern München formaliseerde deze woensdag de komst van Vincent Kompany, de voormalige coach van Burnley. Na weigeringen van Xabi Alonso, Ralf Rangnick en zelfs Julian Nagelsmann te hebben geleden, besloot Bayern daarom de teugels van de ploeg toe te vertrouwen aan de voormalige Belgische internationale verdediger."

La Gazetta Dello Sport (Italië): "Extern werd de keuze van de nieuwe coach met een groot vraagteken begroet. Maar intern niet. Na lang zoeken koos Bayern München voor Vincent Kompany. De Belg zal de komende drie jaar de club uit Beieren leiden. Algemeen directeur Max Eberl had de naam van Kompany meteen aangehaald. Bayern sprak vervolgens met Xabi Alonso, Nagelsmann, Rangnick en zelfs Tuchel, maar Kompany werd altijd als een interessant profiel gezien. Hij was niet de eerste keuze, maar hij is ook geen geïmproviseerde of last-minute naam. Buitenstaanders twijfelen, maar binnen de club zijn ze zeer overtuigd. Zozeer zelfs dat de Duitse club zo'n 12 miljoen euro voor hem zal betaalde om hem te kunnen losweken bij Burnley."

Clubmedia Bayern München (Duitsland): "Met zijn 38 jaar is Kompany volgend seizoen de derde jongste coach in de Bundesliga, achter St. Pauli's Fabian Hürzeler (31) en Werder Bremen's Ole Werner. Hij wordt beschouwd als een zeer communicatieve coach die wil dat zijn team moedig, op balbezit gebaseerd aanvallend voetbal speelt.

BBC (Engeland): "Uiteindelijk kozen ze voor Kompany, waarbij ze zijn sombere seizoen op Turf Moor over het hoofd zagen en verleid werden door het moderne en vooruitstrevende voetbal van zijn teams bij Burnley en Anderlecht. Kompany wordt al een tijdje begeerd door verschillende Europese clubs, maar de grote vraag is waarom Bayern München zo'n onaantrekkelijke baan is geworden? Hij is daarvoor waarschijnlijk de achtste of negende keuze. Kompany heeft echter een behoorlijke reputatie opgebouwd in zijn tijd bij Anderlecht en Burnley, ondanks de degradatie."

Lees ook:

LEES OOK: Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Gaat Kompany de twijfels snel bannen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

3
3
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

20
20
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

55
55
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

60
60
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

28
28
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

136
136
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

93
93
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

312
312
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

105
105
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

128
128
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

169
169
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

301
301
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

298
298
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

62
62
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

352
352
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

300
300
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

182
182
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

323
323
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

309
309
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

242
242
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

49
49
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

112
112
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

253
253
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

208
208

Meer sportnieuws