Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

521 stemmen
Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

Twee jaar geleden werd Vincent Kompany door Wouter Vandenhaute lichtjes richting uitgang geduwd bij RSC Anderlecht. Vandaag is hij trainer van Bayern München. Een pijnlijke fout in het Lotto Park. De internationale media pikte het grote nieuws van de transfer van Kompany naar Bayern ook op. Een overzicht.

The New York Times (VS): "Het lijdt geen twijfel dat Bayern München een sprong in het diepe waagt met Kompany. Een 38-jarige hoofdtrainer die nog nooit bij een grote club heeft gewerkt, laat staan een club van de omvang en schaal van Bayern; het is duidelijk een risico. Maar uiteindelijk gaat het om stijl. Bayern is van mening dat het voetbal van Kompany, dat zo sterk leunt op Pep Guardiola, voor wie hij bij Manchester City speelde, past bij hoe ze willen spelen en past bij de ploeg die ze momenteel hebben. Dat Kompany uitstekend Duits spreekt, helpt ook. Dat was geen doorslaggevende factor, maar toch belangrijk. Bayern wil natuurlijk een hoofdtrainer die goed met de spelers kan communiceren, maar ze willen iemand die zich in de club kan integreren in plaats van er een eiland in te creëren."

Sport (Spanje): "Pep Guardiola, die Bayern tussen 2013 en 2016 leidde en Kompany coachte in zijn eerste jaren bij Manchester, heeft duidelijk vertrouwen in zijn capaciteiten. “Ik heb een goed gevoel over zijn werk. Ik hou van hem als persoon, zijn persoonlijkheid, zijn kennis van het spel, zijn omgang met de media... Ik zou hem graag bij Bayern zien", zei hij. Zal de gok van Bayern goed uitpakken?"

L’Equipe (Frankrijk): "Het zat in de pijplijn, het is nu officieel. Bayern München formaliseerde deze woensdag de komst van Vincent Kompany, de voormalige coach van Burnley. Na weigeringen van Xabi Alonso, Ralf Rangnick en zelfs Julian Nagelsmann te hebben geleden, besloot Bayern daarom de teugels van de ploeg toe te vertrouwen aan de voormalige Belgische internationale verdediger."

La Gazetta Dello Sport (Italië): "Extern werd de keuze van de nieuwe coach met een groot vraagteken begroet. Maar intern niet. Na lang zoeken koos Bayern München voor Vincent Kompany. De Belg zal de komende drie jaar de club uit Beieren leiden. Algemeen directeur Max Eberl had de naam van Kompany meteen aangehaald. Bayern sprak vervolgens met Xabi Alonso, Nagelsmann, Rangnick en zelfs Tuchel, maar Kompany werd altijd als een interessant profiel gezien. Hij was niet de eerste keuze, maar hij is ook geen geïmproviseerde of last-minute naam. Buitenstaanders twijfelen, maar binnen de club zijn ze zeer overtuigd. Zozeer zelfs dat de Duitse club zo'n 12 miljoen euro voor hem zal betaalde om hem te kunnen losweken bij Burnley."

Clubmedia Bayern München (Duitsland): "Met zijn 38 jaar is Kompany volgend seizoen de derde jongste coach in de Bundesliga, achter St. Pauli's Fabian Hürzeler (31) en Werder Bremen's Ole Werner. Hij wordt beschouwd als een zeer communicatieve coach die wil dat zijn team moedig, op balbezit gebaseerd aanvallend voetbal speelt.

BBC (Engeland): "Uiteindelijk kozen ze voor Kompany, waarbij ze zijn sombere seizoen op Turf Moor over het hoofd zagen en verleid werden door het moderne en vooruitstrevende voetbal van zijn teams bij Burnley en Anderlecht. Kompany wordt al een tijdje begeerd door verschillende Europese clubs, maar de grote vraag is waarom Bayern München zo'n onaantrekkelijke baan is geworden? Hij is daarvoor waarschijnlijk de achtste of negende keuze. Kompany heeft echter een behoorlijke reputatie opgebouwd in zijn tijd bij Anderlecht en Burnley, ondanks de degradatie."

Lees ook:

🚀

Gaat Kompany de twijfels snel bannen?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

41
41
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

21
21
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

95
95
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

221
221
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

78
78
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

335
335
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

122
122
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

249
249
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

369
369
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

41
41
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

565
565
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

617
617
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

652
652
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

464
464
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

89
89
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

408
408
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

92
92
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

121
121
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

569
569
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

79
79
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

552
552
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

618
618
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

102
102
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

327
327
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1734
1734

Meer sportnieuws