Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

door
Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

Twee jaar geleden werd Vincent Kompany door Wouter Vandenhaute lichtjes richting uitgang geduwd bij RSC Anderlecht. Vandaag is hij trainer van Bayern München. Een pijnlijke fout in het Lotto Park. De internationale media pikte het grote nieuws van de transfer van Kompany naar Bayern ook op. Een overzicht.

The New York Times (VS): "Het lijdt geen twijfel dat Bayern München een sprong in het diepe waagt met Kompany. Een 38-jarige hoofdtrainer die nog nooit bij een grote club heeft gewerkt, laat staan een club van de omvang en schaal van Bayern; het is duidelijk een risico. Maar uiteindelijk gaat het om stijl. Bayern is van mening dat het voetbal van Kompany, dat zo sterk leunt op Pep Guardiola, voor wie hij bij Manchester City speelde, past bij hoe ze willen spelen en past bij de ploeg die ze momenteel hebben. Dat Kompany uitstekend Duits spreekt, helpt ook. Dat was geen doorslaggevende factor, maar toch belangrijk. Bayern wil natuurlijk een hoofdtrainer die goed met de spelers kan communiceren, maar ze willen iemand die zich in de club kan integreren in plaats van er een eiland in te creëren."

Sport (Spanje): "Pep Guardiola, die Bayern tussen 2013 en 2016 leidde en Kompany coachte in zijn eerste jaren bij Manchester, heeft duidelijk vertrouwen in zijn capaciteiten. “Ik heb een goed gevoel over zijn werk. Ik hou van hem als persoon, zijn persoonlijkheid, zijn kennis van het spel, zijn omgang met de media... Ik zou hem graag bij Bayern zien", zei hij. Zal de gok van Bayern goed uitpakken?"

L’Equipe (Frankrijk): "Het zat in de pijplijn, het is nu officieel. Bayern München formaliseerde deze woensdag de komst van Vincent Kompany, de voormalige coach van Burnley. Na weigeringen van Xabi Alonso, Ralf Rangnick en zelfs Julian Nagelsmann te hebben geleden, besloot Bayern daarom de teugels van de ploeg toe te vertrouwen aan de voormalige Belgische internationale verdediger."

La Gazetta Dello Sport (Italië): "Extern werd de keuze van de nieuwe coach met een groot vraagteken begroet. Maar intern niet. Na lang zoeken koos Bayern München voor Vincent Kompany. De Belg zal de komende drie jaar de club uit Beieren leiden. Algemeen directeur Max Eberl had de naam van Kompany meteen aangehaald. Bayern sprak vervolgens met Xabi Alonso, Nagelsmann, Rangnick en zelfs Tuchel, maar Kompany werd altijd als een interessant profiel gezien. Hij was niet de eerste keuze, maar hij is ook geen geïmproviseerde of last-minute naam. Buitenstaanders twijfelen, maar binnen de club zijn ze zeer overtuigd. Zozeer zelfs dat de Duitse club zo'n 12 miljoen euro voor hem zal betaalde om hem te kunnen losweken bij Burnley."

Clubmedia Bayern München (Duitsland): "Met zijn 38 jaar is Kompany volgend seizoen de derde jongste coach in de Bundesliga, achter St. Pauli's Fabian Hürzeler (31) en Werder Bremen's Ole Werner. Hij wordt beschouwd als een zeer communicatieve coach die wil dat zijn team moedig, op balbezit gebaseerd aanvallend voetbal speelt.

BBC (Engeland): "Uiteindelijk kozen ze voor Kompany, waarbij ze zijn sombere seizoen op Turf Moor over het hoofd zagen en verleid werden door het moderne en vooruitstrevende voetbal van zijn teams bij Burnley en Anderlecht. Kompany wordt al een tijdje begeerd door verschillende Europese clubs, maar de grote vraag is waarom Bayern München zo'n onaantrekkelijke baan is geworden? Hij is daarvoor waarschijnlijk de achtste of negende keuze. Kompany heeft echter een behoorlijke reputatie opgebouwd in zijn tijd bij Anderlecht en Burnley, ondanks de degradatie."

Lees ook:

Gaat Kompany de twijfels snel bannen?

Meest recent

Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

9
9
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

110
110
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

79
79
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

31
31
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

186
186
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

239
239
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

286
286
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

71
71
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

377
377
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

308
308
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

410
410
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

200
200
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

91
91
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

195
195
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

73
73
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

395
395
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

593
593
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

89
89
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

300
300
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

249
249
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

528
528
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

460
460
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

734
734
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

599
599

Meer sportnieuws