Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

521
Van VS tot Italië: dit zegt internationale pers over Kompany

Twee jaar geleden werd Vincent Kompany door Wouter Vandenhaute lichtjes richting uitgang geduwd bij RSC Anderlecht. Vandaag is hij trainer van Bayern München. Een pijnlijke fout in het Lotto Park. De internationale media pikte het grote nieuws van de transfer van Kompany naar Bayern ook op. Een overzicht.

The New York Times (VS): "Het lijdt geen twijfel dat Bayern München een sprong in het diepe waagt met Kompany. Een 38-jarige hoofdtrainer die nog nooit bij een grote club heeft gewerkt, laat staan een club van de omvang en schaal van Bayern; het is duidelijk een risico. Maar uiteindelijk gaat het om stijl. Bayern is van mening dat het voetbal van Kompany, dat zo sterk leunt op Pep Guardiola, voor wie hij bij Manchester City speelde, past bij hoe ze willen spelen en past bij de ploeg die ze momenteel hebben. Dat Kompany uitstekend Duits spreekt, helpt ook. Dat was geen doorslaggevende factor, maar toch belangrijk. Bayern wil natuurlijk een hoofdtrainer die goed met de spelers kan communiceren, maar ze willen iemand die zich in de club kan integreren in plaats van er een eiland in te creëren."

Sport (Spanje): "Pep Guardiola, die Bayern tussen 2013 en 2016 leidde en Kompany coachte in zijn eerste jaren bij Manchester, heeft duidelijk vertrouwen in zijn capaciteiten. “Ik heb een goed gevoel over zijn werk. Ik hou van hem als persoon, zijn persoonlijkheid, zijn kennis van het spel, zijn omgang met de media... Ik zou hem graag bij Bayern zien", zei hij. Zal de gok van Bayern goed uitpakken?"

L’Equipe (Frankrijk): "Het zat in de pijplijn, het is nu officieel. Bayern München formaliseerde deze woensdag de komst van Vincent Kompany, de voormalige coach van Burnley. Na weigeringen van Xabi Alonso, Ralf Rangnick en zelfs Julian Nagelsmann te hebben geleden, besloot Bayern daarom de teugels van de ploeg toe te vertrouwen aan de voormalige Belgische internationale verdediger."

La Gazetta Dello Sport (Italië): "Extern werd de keuze van de nieuwe coach met een groot vraagteken begroet. Maar intern niet. Na lang zoeken koos Bayern München voor Vincent Kompany. De Belg zal de komende drie jaar de club uit Beieren leiden. Algemeen directeur Max Eberl had de naam van Kompany meteen aangehaald. Bayern sprak vervolgens met Xabi Alonso, Nagelsmann, Rangnick en zelfs Tuchel, maar Kompany werd altijd als een interessant profiel gezien. Hij was niet de eerste keuze, maar hij is ook geen geïmproviseerde of last-minute naam. Buitenstaanders twijfelen, maar binnen de club zijn ze zeer overtuigd. Zozeer zelfs dat de Duitse club zo'n 12 miljoen euro voor hem zal betaalde om hem te kunnen losweken bij Burnley."

Clubmedia Bayern München (Duitsland): "Met zijn 38 jaar is Kompany volgend seizoen de derde jongste coach in de Bundesliga, achter St. Pauli's Fabian Hürzeler (31) en Werder Bremen's Ole Werner. Hij wordt beschouwd als een zeer communicatieve coach die wil dat zijn team moedig, op balbezit gebaseerd aanvallend voetbal speelt.

BBC (Engeland): "Uiteindelijk kozen ze voor Kompany, waarbij ze zijn sombere seizoen op Turf Moor over het hoofd zagen en verleid werden door het moderne en vooruitstrevende voetbal van zijn teams bij Burnley en Anderlecht. Kompany wordt al een tijdje begeerd door verschillende Europese clubs, maar de grote vraag is waarom Bayern München zo'n onaantrekkelijke baan is geworden? Hij is daarvoor waarschijnlijk de achtste of negende keuze. Kompany heeft echter een behoorlijke reputatie opgebouwd in zijn tijd bij Anderlecht en Burnley, ondanks de degradatie."

Lees ook:

LEES OOK: Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Gaat Kompany de twijfels snel bannen?

Meest recent

Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

2
2
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

58
58
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

13
13
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

168
168
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

43
43
Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

RSC Anderlecht speelt vanavond in Polen tegen Jagiellonia. Een partij die de Brusselaars winnend ...

52
52
Grote uitblinker bij Club Brugge: "Ik ga genieten"

Club Brugge won gevleid met 3-0 van RC Lens, maar de zes op negen staat er wel. De ervaren jongens ...

143
143
Leko zag Club Brugge afzien:" Zonder hem was het 0-3"

Club Brugge won met 3-0 van RC Lens, maar die uitslag was niet correct. De Bruggelingen waren ...

138
138
L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

552
552
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

669
669
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

65
65
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

119
119
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

240
240
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

255
255
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

208
208
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

163
163
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

120
120
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

55
55
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

432
432
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

83
83
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

154
154
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

123
123
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

46
46
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

33
33
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

147
147

Meer sportnieuws