Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

door
Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

Vincent Kompany staat op het punt om trainer te worden van Bayern München. Zij betalen 12 à 13 miljoen euro aan Burnley. Het is de grootste Belgische trainerstransfer ooit. Onze redactie ging eens polsen bij vier personen die zeer nauw samenwerkten met de 38-jarige trainer. Is Kompany de geknipte coach voor Bayern?

Vital Borkelmans werkte als assistent-bondscoach van de Rode Duivels samen met de speler Kompany. Hij had deze overgang niet verwacht. "Dit verrast mij enorm. Ik gun het Kompany heel erg, want dit is een fantastische uitdaging. Trainer worden van Bayern München, dat is een ongelooflijke kans. Ik kan het amper geloven, want bij Anderlecht en Burnley was het toch geen onverdeeld succes. Ik sta er toch zeer versteld van. Het zou zeker goede reclame zijn voor de Belgische trainers. Maar we moeten nog zien of het een succes gaat worden."

LEES OOK: Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Geen verrassing voor Leekens

Georges Leekens was minder verrast. "Mij verrast niets meer (lacht). Ik ken hem als geen ander. Ik maakte hem aanvoerder bij de Rode Duivels, want hij was in alles de beste leider. We mogen blij zijn dat een Belgische coach die naar Burnley gaat, daar de titel wint en dan weliswaar zakt, dan naar Bayern trekt. Het heeft ook niet altijd alleen maar te maken met resultaten", aldus Leekens aan onze redactie. 

"Vincent is vijftalig, heeft een duidelijke visie, het respect van de buitenwereld, een Duits verleden, is een moderne coach en heeft goede leermeesters gehad. Zelf heeft hij ook een enorme uitstraling. Het is niet de makkelijkste opdracht, maar het is een héél leuke overstap", klinkt het nog.

Dat is ook de mening van Willem Weijs. De Nederlander is nu hoofdtrainer bij FC Eindhoven, maar was bij Anderlecht een jaar lang zijn assistent. “Ik ben niet verrast omdat ik denk dat hij heel veel kwaliteiten heeft. Dat de stap van Burnley naar München groot is, dat spreekt voor zich en zou je in die hoedanigheid opvallend kunnen noemen."

Hij kijkt alleen maar tevreden terug op de samenwerking met het icoon van Anderlecht en Man City. "We hebben heel fijn samengewerkt, omdat het de perfecte combinatie was tussen hard werken en veel lachen met elkaar."

Kompany lijkt met zijn visie als gegoten te passen bij Bayern. Hij wil dominant en aanvallend combinatievoetbal brengen. Bayern past dus mogelijk nog beter bij hem. “Klopt, bovendien kent hij de Duitse competitie”, zegt Leekens.

Lof van Weijs en Dauda

"In België doen we nog altijd wat meewarig over de trainer Kompany, wat ik altijd vreemd en onterecht heb gevonden. Maar een trainer zet net als spelers evenzeer stappen voorwaarts naarmate zijn carrière vordert. Vincent is iemand die keihard werkt en héél veel over voetbal weet én er ook over nadenkt. Bovendien stelt hij zichzelf ook in vraag. Het is iemand die heel veel uren steekt in het voetbal, dat was als speler al zo. Hij was een voorloper van dit moderne voetbal."

Weijs beaamt dat. "Hij is een echte workaholic die de lat hoog legt, veel energie brengt, goed voorbereid is, tactisch sterk en goed is in de relatie met spelers en staf.” Hij kwam ook met een opvallende anekdote over de werkethiek van Kompany.

"We waren in voorbereiding op de bekerfinale tegen AA Gent en liepen alle profielen van hen door en hun mogelijke opstelling op het middenveld. Hiervoor had ieder staflid tientallen clips bekeken. Vervolgens hebben we dit samen besproken. Na twee uur discussiëren dachten we eruit te zijn totdat Vince zei: we lopen het allemaal nog 1 keer door."

Kompany als pionier

Mohammed Dauda werkte als speler ook onder de hoede van Kompany. Niets dan mooie woorden voor ‘Vince the Prince’. "Kompany als manager hebben was speciaal. Hij had een hele grote impact op de jonge spelers en maakte de meesten van ons beter. Hij geeft je heel veel details omtrent een wedstrijd en dat maakt het makkelijker om een partij aan te vatten."

"Hij heeft heel veel kwaliteiten als coach, maar hetgene wat ik het meeste apprecieerde aan hem, was het feit dat hij de spelers enorm goed wist te motiveren voor wedstrijden”, aldus de aanvaller.

Kompany was als voetballer een pionier. Hij opende de deur voor de Gouden Generatie richting de topcompetities. Dat kan hij ook doen als coach, als hij uiteraard weet te presteren bij Bayern.

"Hij weet dat de druk hoog is bij Bayern: titel en Champions League. Het is echter een ideaal moment om in te stappen, want ze kenden een slecht seizoen. Voor hem is het een paar jaren winst in zijn carrière. Er ging op korte tijd toch sowieso interesse komen van de grote clubs zoals Manchester City en nu is dat dus Bayern geworden. Dat is geen grote verrassing. Het is een fantastisch mooie kans voor hem. Het is alvast goed voor het Belgisch voetbal. We verlangen al lang naar een coach op het allerhoogste niveau. Hopelijk kan Philippe Clement nog succesvol zijn bij Rangers FC en nadien de stap naar de Premier League zetten", besloot Leekens.

Lees ook: 

Gaat Kompany Bayern weer prijzen opleveren?

Meest recent

Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

0
0
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

26
26
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

63
63
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

39
39
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

34
34
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

63
63
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

60
60
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

116
116
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

75
75
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

225
225
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

133
133
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

68
68
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

221
221
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

153
153
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

303
303
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

91
91
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

97
97
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

313
313
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

253
253
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

156
156
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

241
241
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

388
388
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

221
221
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

537
537

Meer sportnieuws