Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

door
Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

Vincent Kompany staat op het punt om trainer te worden van Bayern München. Zij betalen 12 à 13 miljoen euro aan Burnley. Het is de grootste Belgische trainerstransfer ooit. Onze redactie ging eens polsen bij vier personen die zeer nauw samenwerkten met de 38-jarige trainer. Is Kompany de geknipte coach voor Bayern?

Vital Borkelmans werkte als assistent-bondscoach van de Rode Duivels samen met de speler Kompany. Hij had deze overgang niet verwacht. "Dit verrast mij enorm. Ik gun het Kompany heel erg, want dit is een fantastische uitdaging. Trainer worden van Bayern München, dat is een ongelooflijke kans. Ik kan het amper geloven, want bij Anderlecht en Burnley was het toch geen onverdeeld succes. Ik sta er toch zeer versteld van. Het zou zeker goede reclame zijn voor de Belgische trainers. Maar we moeten nog zien of het een succes gaat worden."

LEES OOK: Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

Geen verrassing voor Leekens

Georges Leekens was minder verrast. "Mij verrast niets meer (lacht). Ik ken hem als geen ander. Ik maakte hem aanvoerder bij de Rode Duivels, want hij was in alles de beste leider. We mogen blij zijn dat een Belgische coach die naar Burnley gaat, daar de titel wint en dan weliswaar zakt, dan naar Bayern trekt. Het heeft ook niet altijd alleen maar te maken met resultaten", aldus Leekens aan onze redactie. 

"Vincent is vijftalig, heeft een duidelijke visie, het respect van de buitenwereld, een Duits verleden, is een moderne coach en heeft goede leermeesters gehad. Zelf heeft hij ook een enorme uitstraling. Het is niet de makkelijkste opdracht, maar het is een héél leuke overstap", klinkt het nog.

Dat is ook de mening van Willem Weijs. De Nederlander is nu hoofdtrainer bij FC Eindhoven, maar was bij Anderlecht een jaar lang zijn assistent. “Ik ben niet verrast omdat ik denk dat hij heel veel kwaliteiten heeft. Dat de stap van Burnley naar München groot is, dat spreekt voor zich en zou je in die hoedanigheid opvallend kunnen noemen."

Hij kijkt alleen maar tevreden terug op de samenwerking met het icoon van Anderlecht en Man City. "We hebben heel fijn samengewerkt, omdat het de perfecte combinatie was tussen hard werken en veel lachen met elkaar."

Kompany lijkt met zijn visie als gegoten te passen bij Bayern. Hij wil dominant en aanvallend combinatievoetbal brengen. Bayern past dus mogelijk nog beter bij hem. “Klopt, bovendien kent hij de Duitse competitie”, zegt Leekens.

Lof van Weijs en Dauda

"In België doen we nog altijd wat meewarig over de trainer Kompany, wat ik altijd vreemd en onterecht heb gevonden. Maar een trainer zet net als spelers evenzeer stappen voorwaarts naarmate zijn carrière vordert. Vincent is iemand die keihard werkt en héél veel over voetbal weet én er ook over nadenkt. Bovendien stelt hij zichzelf ook in vraag. Het is iemand die heel veel uren steekt in het voetbal, dat was als speler al zo. Hij was een voorloper van dit moderne voetbal."

Weijs beaamt dat. "Hij is een echte workaholic die de lat hoog legt, veel energie brengt, goed voorbereid is, tactisch sterk en goed is in de relatie met spelers en staf.” Hij kwam ook met een opvallende anekdote over de werkethiek van Kompany.

"We waren in voorbereiding op de bekerfinale tegen AA Gent en liepen alle profielen van hen door en hun mogelijke opstelling op het middenveld. Hiervoor had ieder staflid tientallen clips bekeken. Vervolgens hebben we dit samen besproken. Na twee uur discussiëren dachten we eruit te zijn totdat Vince zei: we lopen het allemaal nog 1 keer door."

Kompany als pionier

Mohammed Dauda werkte als speler ook onder de hoede van Kompany. Niets dan mooie woorden voor ‘Vince the Prince’. "Kompany als manager hebben was speciaal. Hij had een hele grote impact op de jonge spelers en maakte de meesten van ons beter. Hij geeft je heel veel details omtrent een wedstrijd en dat maakt het makkelijker om een partij aan te vatten."

"Hij heeft heel veel kwaliteiten als coach, maar hetgene wat ik het meeste apprecieerde aan hem, was het feit dat hij de spelers enorm goed wist te motiveren voor wedstrijden”, aldus de aanvaller.

Kompany was als voetballer een pionier. Hij opende de deur voor de Gouden Generatie richting de topcompetities. Dat kan hij ook doen als coach, als hij uiteraard weet te presteren bij Bayern.

"Hij weet dat de druk hoog is bij Bayern: titel en Champions League. Het is echter een ideaal moment om in te stappen, want ze kenden een slecht seizoen. Voor hem is het een paar jaren winst in zijn carrière. Er ging op korte tijd toch sowieso interesse komen van de grote clubs zoals Manchester City en nu is dat dus Bayern geworden. Dat is geen grote verrassing. Het is een fantastisch mooie kans voor hem. Het is alvast goed voor het Belgisch voetbal. We verlangen al lang naar een coach op het allerhoogste niveau. Hopelijk kan Philippe Clement nog succesvol zijn bij Rangers FC en nadien de stap naar de Premier League zetten", besloot Leekens.

Lees ook: 

Gaat Kompany Bayern weer prijzen opleveren?

Meest recent

Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

1
1
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

103
103
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

105
105
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

67
67
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

198
198
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

35
35
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

106
106
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

88
88
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

66
66
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

217
217
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

220
220
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

375
375
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

54
54
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

173
173
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

87
87
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

84
84
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

286
286
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

137
137
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

491
491
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

191
191
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

96
96
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

446
446
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

187
187
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

757
757

Meer sportnieuws