Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

door
Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

Vincent Kompany staat op het punt om trainer te worden van Bayern München. Zij betalen 12 à 13 miljoen euro aan Burnley. Het is de grootste Belgische trainerstransfer ooit. Onze redactie ging eens polsen bij vier personen die zeer nauw samenwerkten met de 38-jarige trainer. Is Kompany de geknipte coach voor Bayern?

Vital Borkelmans werkte als assistent-bondscoach van de Rode Duivels samen met de speler Kompany. Hij had deze overgang niet verwacht. "Dit verrast mij enorm. Ik gun het Kompany heel erg, want dit is een fantastische uitdaging. Trainer worden van Bayern München, dat is een ongelooflijke kans. Ik kan het amper geloven, want bij Anderlecht en Burnley was het toch geen onverdeeld succes. Ik sta er toch zeer versteld van. Het zou zeker goede reclame zijn voor de Belgische trainers. Maar we moeten nog zien of het een succes gaat worden."

LEES OOK: Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

Geen verrassing voor Leekens

Georges Leekens was minder verrast. "Mij verrast niets meer (lacht). Ik ken hem als geen ander. Ik maakte hem aanvoerder bij de Rode Duivels, want hij was in alles de beste leider. We mogen blij zijn dat een Belgische coach die naar Burnley gaat, daar de titel wint en dan weliswaar zakt, dan naar Bayern trekt. Het heeft ook niet altijd alleen maar te maken met resultaten", aldus Leekens aan onze redactie. 

"Vincent is vijftalig, heeft een duidelijke visie, het respect van de buitenwereld, een Duits verleden, is een moderne coach en heeft goede leermeesters gehad. Zelf heeft hij ook een enorme uitstraling. Het is niet de makkelijkste opdracht, maar het is een héél leuke overstap", klinkt het nog.

Dat is ook de mening van Willem Weijs. De Nederlander is nu hoofdtrainer bij FC Eindhoven, maar was bij Anderlecht een jaar lang zijn assistent. “Ik ben niet verrast omdat ik denk dat hij heel veel kwaliteiten heeft. Dat de stap van Burnley naar München groot is, dat spreekt voor zich en zou je in die hoedanigheid opvallend kunnen noemen."

Hij kijkt alleen maar tevreden terug op de samenwerking met het icoon van Anderlecht en Man City. "We hebben heel fijn samengewerkt, omdat het de perfecte combinatie was tussen hard werken en veel lachen met elkaar."

Kompany lijkt met zijn visie als gegoten te passen bij Bayern. Hij wil dominant en aanvallend combinatievoetbal brengen. Bayern past dus mogelijk nog beter bij hem. “Klopt, bovendien kent hij de Duitse competitie”, zegt Leekens.

Lof van Weijs en Dauda

"In België doen we nog altijd wat meewarig over de trainer Kompany, wat ik altijd vreemd en onterecht heb gevonden. Maar een trainer zet net als spelers evenzeer stappen voorwaarts naarmate zijn carrière vordert. Vincent is iemand die keihard werkt en héél veel over voetbal weet én er ook over nadenkt. Bovendien stelt hij zichzelf ook in vraag. Het is iemand die heel veel uren steekt in het voetbal, dat was als speler al zo. Hij was een voorloper van dit moderne voetbal."

Weijs beaamt dat. "Hij is een echte workaholic die de lat hoog legt, veel energie brengt, goed voorbereid is, tactisch sterk en goed is in de relatie met spelers en staf.” Hij kwam ook met een opvallende anekdote over de werkethiek van Kompany.

"We waren in voorbereiding op de bekerfinale tegen AA Gent en liepen alle profielen van hen door en hun mogelijke opstelling op het middenveld. Hiervoor had ieder staflid tientallen clips bekeken. Vervolgens hebben we dit samen besproken. Na twee uur discussiëren dachten we eruit te zijn totdat Vince zei: we lopen het allemaal nog 1 keer door."

Kompany als pionier

Mohammed Dauda werkte als speler ook onder de hoede van Kompany. Niets dan mooie woorden voor ‘Vince the Prince’. "Kompany als manager hebben was speciaal. Hij had een hele grote impact op de jonge spelers en maakte de meesten van ons beter. Hij geeft je heel veel details omtrent een wedstrijd en dat maakt het makkelijker om een partij aan te vatten."

"Hij heeft heel veel kwaliteiten als coach, maar hetgene wat ik het meeste apprecieerde aan hem, was het feit dat hij de spelers enorm goed wist te motiveren voor wedstrijden”, aldus de aanvaller.

Kompany was als voetballer een pionier. Hij opende de deur voor de Gouden Generatie richting de topcompetities. Dat kan hij ook doen als coach, als hij uiteraard weet te presteren bij Bayern.

"Hij weet dat de druk hoog is bij Bayern: titel en Champions League. Het is echter een ideaal moment om in te stappen, want ze kenden een slecht seizoen. Voor hem is het een paar jaren winst in zijn carrière. Er ging op korte tijd toch sowieso interesse komen van de grote clubs zoals Manchester City en nu is dat dus Bayern geworden. Dat is geen grote verrassing. Het is een fantastisch mooie kans voor hem. Het is alvast goed voor het Belgisch voetbal. We verlangen al lang naar een coach op het allerhoogste niveau. Hopelijk kan Philippe Clement nog succesvol zijn bij Rangers FC en nadien de stap naar de Premier League zetten", besloot Leekens.

Lees ook: 

🚀

Gaat Kompany Bayern weer prijzen opleveren?

Meest recent

'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

37
37
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

165
165
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

20
20
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

154
154
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

165
165
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

311
311
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

79
79
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

228
228
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

265
265
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

156
156
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

270
270
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

608
608
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

205
205
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

466
466
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

227
227
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

451
451
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

63
63
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

300
300
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

287
287
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

134
134

Meer sportnieuws