Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

745
Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

Vincent Kompany staat op het punt om trainer te worden van Bayern München. Zij betalen 12 à 13 miljoen euro aan Burnley. Het is de grootste Belgische trainerstransfer ooit. Onze redactie ging eens polsen bij vier personen die zeer nauw samenwerkten met de 38-jarige trainer. Is Kompany de geknipte coach voor Bayern?

Vital Borkelmans werkte als assistent-bondscoach van de Rode Duivels samen met de speler Kompany. Hij had deze overgang niet verwacht. "Dit verrast mij enorm. Ik gun het Kompany heel erg, want dit is een fantastische uitdaging. Trainer worden van Bayern München, dat is een ongelooflijke kans. Ik kan het amper geloven, want bij Anderlecht en Burnley was het toch geen onverdeeld succes. Ik sta er toch zeer versteld van. Het zou zeker goede reclame zijn voor de Belgische trainers. Maar we moeten nog zien of het een succes gaat worden."

LEES OOK: Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Geen verrassing voor Leekens

Georges Leekens was minder verrast. "Mij verrast niets meer (lacht). Ik ken hem als geen ander. Ik maakte hem aanvoerder bij de Rode Duivels, want hij was in alles de beste leider. We mogen blij zijn dat een Belgische coach die naar Burnley gaat, daar de titel wint en dan weliswaar zakt, dan naar Bayern trekt. Het heeft ook niet altijd alleen maar te maken met resultaten", aldus Leekens aan onze redactie. 

"Vincent is vijftalig, heeft een duidelijke visie, het respect van de buitenwereld, een Duits verleden, is een moderne coach en heeft goede leermeesters gehad. Zelf heeft hij ook een enorme uitstraling. Het is niet de makkelijkste opdracht, maar het is een héél leuke overstap", klinkt het nog.

Dat is ook de mening van Willem Weijs. De Nederlander is nu hoofdtrainer bij FC Eindhoven, maar was bij Anderlecht een jaar lang zijn assistent. “Ik ben niet verrast omdat ik denk dat hij heel veel kwaliteiten heeft. Dat de stap van Burnley naar München groot is, dat spreekt voor zich en zou je in die hoedanigheid opvallend kunnen noemen."

Hij kijkt alleen maar tevreden terug op de samenwerking met het icoon van Anderlecht en Man City. "We hebben heel fijn samengewerkt, omdat het de perfecte combinatie was tussen hard werken en veel lachen met elkaar."

Kompany lijkt met zijn visie als gegoten te passen bij Bayern. Hij wil dominant en aanvallend combinatievoetbal brengen. Bayern past dus mogelijk nog beter bij hem. “Klopt, bovendien kent hij de Duitse competitie”, zegt Leekens.

Lof van Weijs en Dauda

"In België doen we nog altijd wat meewarig over de trainer Kompany, wat ik altijd vreemd en onterecht heb gevonden. Maar een trainer zet net als spelers evenzeer stappen voorwaarts naarmate zijn carrière vordert. Vincent is iemand die keihard werkt en héél veel over voetbal weet én er ook over nadenkt. Bovendien stelt hij zichzelf ook in vraag. Het is iemand die heel veel uren steekt in het voetbal, dat was als speler al zo. Hij was een voorloper van dit moderne voetbal."

Weijs beaamt dat. "Hij is een echte workaholic die de lat hoog legt, veel energie brengt, goed voorbereid is, tactisch sterk en goed is in de relatie met spelers en staf.” Hij kwam ook met een opvallende anekdote over de werkethiek van Kompany.

"We waren in voorbereiding op de bekerfinale tegen AA Gent en liepen alle profielen van hen door en hun mogelijke opstelling op het middenveld. Hiervoor had ieder staflid tientallen clips bekeken. Vervolgens hebben we dit samen besproken. Na twee uur discussiëren dachten we eruit te zijn totdat Vince zei: we lopen het allemaal nog 1 keer door."

Kompany als pionier

Mohammed Dauda werkte als speler ook onder de hoede van Kompany. Niets dan mooie woorden voor ‘Vince the Prince’. "Kompany als manager hebben was speciaal. Hij had een hele grote impact op de jonge spelers en maakte de meesten van ons beter. Hij geeft je heel veel details omtrent een wedstrijd en dat maakt het makkelijker om een partij aan te vatten."

"Hij heeft heel veel kwaliteiten als coach, maar hetgene wat ik het meeste apprecieerde aan hem, was het feit dat hij de spelers enorm goed wist te motiveren voor wedstrijden”, aldus de aanvaller.

Kompany was als voetballer een pionier. Hij opende de deur voor de Gouden Generatie richting de topcompetities. Dat kan hij ook doen als coach, als hij uiteraard weet te presteren bij Bayern.

"Hij weet dat de druk hoog is bij Bayern: titel en Champions League. Het is echter een ideaal moment om in te stappen, want ze kenden een slecht seizoen. Voor hem is het een paar jaren winst in zijn carrière. Er ging op korte tijd toch sowieso interesse komen van de grote clubs zoals Manchester City en nu is dat dus Bayern geworden. Dat is geen grote verrassing. Het is een fantastisch mooie kans voor hem. Het is alvast goed voor het Belgisch voetbal. We verlangen al lang naar een coach op het allerhoogste niveau. Hopelijk kan Philippe Clement nog succesvol zijn bij Rangers FC en nadien de stap naar de Premier League zetten", besloot Leekens.

Lees ook: 

Gaat Kompany Bayern weer prijzen opleveren?

Meest recent

Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

0
0
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

45
45
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

119
119
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

203
203
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

104
104
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

241
241
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

340
340
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

417
417
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

587
587
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

67
67
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

423
423
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

60
60
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

40
40
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

188
188
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

324
324
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

69
69
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

64
64
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

207
207
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

243
243
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

239
239
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1320
1320
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

136
136
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

54
54
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

359
359
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

98
98

Meer sportnieuws