Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

745 stemmen
Kompany naar Bayern: dit denken zijn ex-collega's en trainers

Vincent Kompany staat op het punt om trainer te worden van Bayern München. Zij betalen 12 à 13 miljoen euro aan Burnley. Het is de grootste Belgische trainerstransfer ooit. Onze redactie ging eens polsen bij vier personen die zeer nauw samenwerkten met de 38-jarige trainer. Is Kompany de geknipte coach voor Bayern?

Vital Borkelmans werkte als assistent-bondscoach van de Rode Duivels samen met de speler Kompany. Hij had deze overgang niet verwacht. "Dit verrast mij enorm. Ik gun het Kompany heel erg, want dit is een fantastische uitdaging. Trainer worden van Bayern München, dat is een ongelooflijke kans. Ik kan het amper geloven, want bij Anderlecht en Burnley was het toch geen onverdeeld succes. Ik sta er toch zeer versteld van. Het zou zeker goede reclame zijn voor de Belgische trainers. Maar we moeten nog zien of het een succes gaat worden."

LEES OOK: 'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Geen verrassing voor Leekens

Georges Leekens was minder verrast. "Mij verrast niets meer (lacht). Ik ken hem als geen ander. Ik maakte hem aanvoerder bij de Rode Duivels, want hij was in alles de beste leider. We mogen blij zijn dat een Belgische coach die naar Burnley gaat, daar de titel wint en dan weliswaar zakt, dan naar Bayern trekt. Het heeft ook niet altijd alleen maar te maken met resultaten", aldus Leekens aan onze redactie. 

"Vincent is vijftalig, heeft een duidelijke visie, het respect van de buitenwereld, een Duits verleden, is een moderne coach en heeft goede leermeesters gehad. Zelf heeft hij ook een enorme uitstraling. Het is niet de makkelijkste opdracht, maar het is een héél leuke overstap", klinkt het nog.

Dat is ook de mening van Willem Weijs. De Nederlander is nu hoofdtrainer bij FC Eindhoven, maar was bij Anderlecht een jaar lang zijn assistent. “Ik ben niet verrast omdat ik denk dat hij heel veel kwaliteiten heeft. Dat de stap van Burnley naar München groot is, dat spreekt voor zich en zou je in die hoedanigheid opvallend kunnen noemen."

Hij kijkt alleen maar tevreden terug op de samenwerking met het icoon van Anderlecht en Man City. "We hebben heel fijn samengewerkt, omdat het de perfecte combinatie was tussen hard werken en veel lachen met elkaar."

Kompany lijkt met zijn visie als gegoten te passen bij Bayern. Hij wil dominant en aanvallend combinatievoetbal brengen. Bayern past dus mogelijk nog beter bij hem. “Klopt, bovendien kent hij de Duitse competitie”, zegt Leekens.

Lof van Weijs en Dauda

"In België doen we nog altijd wat meewarig over de trainer Kompany, wat ik altijd vreemd en onterecht heb gevonden. Maar een trainer zet net als spelers evenzeer stappen voorwaarts naarmate zijn carrière vordert. Vincent is iemand die keihard werkt en héél veel over voetbal weet én er ook over nadenkt. Bovendien stelt hij zichzelf ook in vraag. Het is iemand die heel veel uren steekt in het voetbal, dat was als speler al zo. Hij was een voorloper van dit moderne voetbal."

Weijs beaamt dat. "Hij is een echte workaholic die de lat hoog legt, veel energie brengt, goed voorbereid is, tactisch sterk en goed is in de relatie met spelers en staf.” Hij kwam ook met een opvallende anekdote over de werkethiek van Kompany.

"We waren in voorbereiding op de bekerfinale tegen AA Gent en liepen alle profielen van hen door en hun mogelijke opstelling op het middenveld. Hiervoor had ieder staflid tientallen clips bekeken. Vervolgens hebben we dit samen besproken. Na twee uur discussiëren dachten we eruit te zijn totdat Vince zei: we lopen het allemaal nog 1 keer door."

Kompany als pionier

Mohammed Dauda werkte als speler ook onder de hoede van Kompany. Niets dan mooie woorden voor ‘Vince the Prince’. "Kompany als manager hebben was speciaal. Hij had een hele grote impact op de jonge spelers en maakte de meesten van ons beter. Hij geeft je heel veel details omtrent een wedstrijd en dat maakt het makkelijker om een partij aan te vatten."

"Hij heeft heel veel kwaliteiten als coach, maar hetgene wat ik het meeste apprecieerde aan hem, was het feit dat hij de spelers enorm goed wist te motiveren voor wedstrijden”, aldus de aanvaller.

Kompany was als voetballer een pionier. Hij opende de deur voor de Gouden Generatie richting de topcompetities. Dat kan hij ook doen als coach, als hij uiteraard weet te presteren bij Bayern.

"Hij weet dat de druk hoog is bij Bayern: titel en Champions League. Het is echter een ideaal moment om in te stappen, want ze kenden een slecht seizoen. Voor hem is het een paar jaren winst in zijn carrière. Er ging op korte tijd toch sowieso interesse komen van de grote clubs zoals Manchester City en nu is dat dus Bayern geworden. Dat is geen grote verrassing. Het is een fantastisch mooie kans voor hem. Het is alvast goed voor het Belgisch voetbal. We verlangen al lang naar een coach op het allerhoogste niveau. Hopelijk kan Philippe Clement nog succesvol zijn bij Rangers FC en nadien de stap naar de Premier League zetten", besloot Leekens.

Lees ook: 

Gaat Kompany Bayern weer prijzen opleveren?

Meest recent

Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

12
12
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

8
8
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

23
23
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

59
59
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

49
49
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

79
79
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

263
263
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

302
302
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

97
97
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

143
143
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

89
89
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

457
457
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

201
201
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

52
52
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

159
159
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

70
70
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

81
81
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

199
199
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

92
92
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

207
207
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

406
406
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

352
352
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

282
282
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

119
119

Meer sportnieuws