Olympiacos wint UECL: Club-killer sneuvelt diep in verlengingen

door
Olympiacos wint UECL: Club-killer sneuvelt diep in verlengingen

De Griekse topclub Olympiacos heeft woensdagavond beslag gelegd op de eindzege in de Conference League. In Athene haalde de club uit Piraeus het met 1-0 van ACF Fiorentina, dat Club Brugge uit de finale hield. Topschutter Ayoub El Kaabi zorgde diep in de extra tijd voor het enige doelpunt.

De derde Europese clubcompetitie heeft zijn derde jaargang achter de rug. Tot dusver haalde nog geen Belgische ploeg de finale. Club Brugge was er dit seizoen nochtans dichtbij. Maar in de halve finales moest de kersverse landskampioen nipt zijn meerdere erkennen in Fiorentina.

De Italianen haalden vorig seizoen ook al de finale, maar werden toen geklopt door West Ham United. Fiorentina was op voorhand dan ook de favoriet tegen Olympiacos. Dat kon de finale weliswaar in eigen land afwerken, maar wel in het stadion van aartsrivaal AEK Athene. Het thuisvoordeel was dus beperkt.

LEES OOK: Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Spektakelarme finale

Toch kregen de Grieken de eerste kans, Podence besloot echter op de doelman. Vervolgens leek Fiorentina toe te slaan. Het doelpunt van Milenkovic werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Daarna viel de wedstrijd wat stil. Al liet El Kaabi vlak voor rust nog een grote mogelijkheid liggen.

Na de pauze ging het niveau niet naar omhoog, integendeel. Van uitgespeelde kansen was amper nog sprake. Kouamé dreigde wel voor Fiorentina, terwijl Olympiacos in de slotfase veruit de betere ploeg was. Doelpunten vielen echter niet meer en dus moest er verlengd worden.

Topschutter doet het

Die verlengingen leken zoals zo vaak een maat voor niets te worden. Ondanks enkele speldenprikken maakten de supporters zich al op voor een penaltyreeks. Maar dat was buiten El Kaabi gerekend. De topschutter van deze editie in de UECL speelde een erg bleke finale, toch dook hij op de juiste plaats op om het enige doelpunt van de avond binnen te werken in minuut 116. Zo kon Olympiacos de eerste Europese prijs in zijn clubgeschiedenis veroveren. Fiorentina is op zijn beurt een verloren finale rijker.

De Conference League is een aanwinst voor het Europese voetbal ...

Meest recent

Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

40
40
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

228
228
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

299
299
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

177
177
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

259
259
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

282
282
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

144
144
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

121
121
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

73
73
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

239
239
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

265
265
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

52
52
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

432
432
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

312
312
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

534
534
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

49
49
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

460
460
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

62
62
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

503
503
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

157
157
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

374
374
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

265
265
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

333
333
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

112
112

Meer sportnieuws