Olympiacos wint UECL: Club-killer sneuvelt diep in verlengingen

door
Olympiacos wint UECL: Club-killer sneuvelt diep in verlengingen

De Griekse topclub Olympiacos heeft woensdagavond beslag gelegd op de eindzege in de Conference League. In Athene haalde de club uit Piraeus het met 1-0 van ACF Fiorentina, dat Club Brugge uit de finale hield. Topschutter Ayoub El Kaabi zorgde diep in de extra tijd voor het enige doelpunt.

De derde Europese clubcompetitie heeft zijn derde jaargang achter de rug. Tot dusver haalde nog geen Belgische ploeg de finale. Club Brugge was er dit seizoen nochtans dichtbij. Maar in de halve finales moest de kersverse landskampioen nipt zijn meerdere erkennen in Fiorentina.

De Italianen haalden vorig seizoen ook al de finale, maar werden toen geklopt door West Ham United. Fiorentina was op voorhand dan ook de favoriet tegen Olympiacos. Dat kon de finale weliswaar in eigen land afwerken, maar wel in het stadion van aartsrivaal AEK Athene. Het thuisvoordeel was dus beperkt.

LEES OOK: 'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Spektakelarme finale

Toch kregen de Grieken de eerste kans, Podence besloot echter op de doelman. Vervolgens leek Fiorentina toe te slaan. Het doelpunt van Milenkovic werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Daarna viel de wedstrijd wat stil. Al liet El Kaabi vlak voor rust nog een grote mogelijkheid liggen.

Na de pauze ging het niveau niet naar omhoog, integendeel. Van uitgespeelde kansen was amper nog sprake. Kouamé dreigde wel voor Fiorentina, terwijl Olympiacos in de slotfase veruit de betere ploeg was. Doelpunten vielen echter niet meer en dus moest er verlengd worden.

Topschutter doet het

Die verlengingen leken zoals zo vaak een maat voor niets te worden. Ondanks enkele speldenprikken maakten de supporters zich al op voor een penaltyreeks. Maar dat was buiten El Kaabi gerekend. De topschutter van deze editie in de UECL speelde een erg bleke finale, toch dook hij op de juiste plaats op om het enige doelpunt van de avond binnen te werken in minuut 116. Zo kon Olympiacos de eerste Europese prijs in zijn clubgeschiedenis veroveren. Fiorentina is op zijn beurt een verloren finale rijker.

De Conference League is een aanwinst voor het Europese voetbal ...

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

35
35
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

105
105
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

212
212
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

71
71
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

339
339
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

183
183
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

246
246
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

475
475
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

362
362
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

836
836
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws