Olympiacos wint UECL: Club-killer sneuvelt diep in verlengingen

door
Olympiacos wint UECL: Club-killer sneuvelt diep in verlengingen

De Griekse topclub Olympiacos heeft woensdagavond beslag gelegd op de eindzege in de Conference League. In Athene haalde de club uit Piraeus het met 1-0 van ACF Fiorentina, dat Club Brugge uit de finale hield. Topschutter Ayoub El Kaabi zorgde diep in de extra tijd voor het enige doelpunt.

De derde Europese clubcompetitie heeft zijn derde jaargang achter de rug. Tot dusver haalde nog geen Belgische ploeg de finale. Club Brugge was er dit seizoen nochtans dichtbij. Maar in de halve finales moest de kersverse landskampioen nipt zijn meerdere erkennen in Fiorentina.

De Italianen haalden vorig seizoen ook al de finale, maar werden toen geklopt door West Ham United. Fiorentina was op voorhand dan ook de favoriet tegen Olympiacos. Dat kon de finale weliswaar in eigen land afwerken, maar wel in het stadion van aartsrivaal AEK Athene. Het thuisvoordeel was dus beperkt.

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Spektakelarme finale

Toch kregen de Grieken de eerste kans, Podence besloot echter op de doelman. Vervolgens leek Fiorentina toe te slaan. Het doelpunt van Milenkovic werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Daarna viel de wedstrijd wat stil. Al liet El Kaabi vlak voor rust nog een grote mogelijkheid liggen.

Na de pauze ging het niveau niet naar omhoog, integendeel. Van uitgespeelde kansen was amper nog sprake. Kouamé dreigde wel voor Fiorentina, terwijl Olympiacos in de slotfase veruit de betere ploeg was. Doelpunten vielen echter niet meer en dus moest er verlengd worden.

Topschutter doet het

Die verlengingen leken zoals zo vaak een maat voor niets te worden. Ondanks enkele speldenprikken maakten de supporters zich al op voor een penaltyreeks. Maar dat was buiten El Kaabi gerekend. De topschutter van deze editie in de UECL speelde een erg bleke finale, toch dook hij op de juiste plaats op om het enige doelpunt van de avond binnen te werken in minuut 116. Zo kon Olympiacos de eerste Europese prijs in zijn clubgeschiedenis veroveren. Fiorentina is op zijn beurt een verloren finale rijker.

De Conference League is een aanwinst voor het Europese voetbal ...

Meest recent

'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

4
4
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

23
23
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

67
67
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

85
85
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

41
41
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

40
40
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

146
146
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

405
405
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

107
107
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

87
87
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

386
386
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

151
151
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

221
221
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

70
70
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

356
356
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

85
85
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

246
246
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

313
313
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

141
141
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

339
339
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

209
209
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

690
690

Meer sportnieuws