Degryse: "Zij staan bovenaan stemformulier Gouden Schoen"

door
Degryse:

Komende zondag strijden KRC Genk en AA Gent nog voor het laatste Europese ticket, vervolgens zit het seizoen in de Jupiler Pro League erop. Een ideaal moment dus om een balans op te maken van de vorige maanden. Dat zal onder meer gebeuren bij de eerste stemronde voor de Gouden Schoen.

Zoals alom geweten wordt de belangrijkste individuele prijs in het Belgische clubvoetbal uitgereikt op basis van de prestaties over een volledig kalenderjaar. Daarvoor worden twee stemrondes gevoerd. De eerste vindt telkens plaats na de tweede helft van het afgelopen seizoen.

LEES OOK: Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Draaischijven bij top twee

Bijgevolg zullen de stemgerechtigden, een pannel van onder meer journalisten en ex-winnaars, weldra al hun eerste formulier moeten invullen. Aan kandidaten in ieder geval geen gebrek. Analist Marc Degryse heeft alvast twee namen in zijn hoofd die bovenaan zijn lijstje komen te staan.

Dat verklapte de winnaar van de Gouden Schoen 1991 in zijn column voor Het Laatste Nieuws. "Als ik binnenkort mijn formulier krijg voor de eerste stemronde van de Gouden Schoen, dan staan twee spelers helemaal bovenaan: Hans Vanaken en Cameron Puertas", is Degryse stellig.

Player of the Season vs. tweevoudig winnaar

Puertas werd afgelopen maandag nog verkozen tot 'Player of the Season'. En bij de meest recente Gouden Schoen-uitreiking eindigde hij ook al tweede. De vraag is evenwel of de draaischijf van Union SG in de zomer op post blijft. Kiest hij voor een transfer, dan lijkt Puertas op voorhand kansloos voor eventuele overwinning in de verkiezing.

Vanaken stond op zijn beurt aan de basis van de wederopstanding bij Club Brugge, die uiteindelijk leidde tot titel. "De play-offs van Vanaken waren van een bijzonder hoog niveau", oordeelde Degryse. En ook daarvoor was hij één van de weinige Bruggelingen die een constant niveau haalden. Of dat voldoende is om zijn derde Gouden Schoen te winnen, zal binnen enkele maanden moeten blijken.

Wie zou u bovenaan het stemformulier zetten voor de tweede ronde?

Meest recent

Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

41
41
‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

502
502
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

59
59
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

361
361
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

112
112
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

155
155
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

40
40
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

303
303
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

157
157
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

543
543
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

94
94
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

158
158
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

113
113
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

161
161
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

198
198
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

302
302
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

131
131
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

53
53
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

350
350
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

77
77
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

389
389
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

350
350
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

85
85
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

261
261

Meer sportnieuws