Degryse: "Zij staan bovenaan stemformulier Gouden Schoen"

992 stemmen
Degryse:

Komende zondag strijden KRC Genk en AA Gent nog voor het laatste Europese ticket, vervolgens zit het seizoen in de Jupiler Pro League erop. Een ideaal moment dus om een balans op te maken van de vorige maanden. Dat zal onder meer gebeuren bij de eerste stemronde voor de Gouden Schoen.

Zoals alom geweten wordt de belangrijkste individuele prijs in het Belgische clubvoetbal uitgereikt op basis van de prestaties over een volledig kalenderjaar. Daarvoor worden twee stemrondes gevoerd. De eerste vindt telkens plaats na de tweede helft van het afgelopen seizoen.

LEES OOK: AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Draaischijven bij top twee

Bijgevolg zullen de stemgerechtigden, een pannel van onder meer journalisten en ex-winnaars, weldra al hun eerste formulier moeten invullen. Aan kandidaten in ieder geval geen gebrek. Analist Marc Degryse heeft alvast twee namen in zijn hoofd die bovenaan zijn lijstje komen te staan.

Dat verklapte de winnaar van de Gouden Schoen 1991 in zijn column voor Het Laatste Nieuws. "Als ik binnenkort mijn formulier krijg voor de eerste stemronde van de Gouden Schoen, dan staan twee spelers helemaal bovenaan: Hans Vanaken en Cameron Puertas", is Degryse stellig.

Player of the Season vs. tweevoudig winnaar

Puertas werd afgelopen maandag nog verkozen tot 'Player of the Season'. En bij de meest recente Gouden Schoen-uitreiking eindigde hij ook al tweede. De vraag is evenwel of de draaischijf van Union SG in de zomer op post blijft. Kiest hij voor een transfer, dan lijkt Puertas op voorhand kansloos voor eventuele overwinning in de verkiezing.

Vanaken stond op zijn beurt aan de basis van de wederopstanding bij Club Brugge, die uiteindelijk leidde tot titel. "De play-offs van Vanaken waren van een bijzonder hoog niveau", oordeelde Degryse. En ook daarvoor was hij één van de weinige Bruggelingen die een constant niveau haalden. Of dat voldoende is om zijn derde Gouden Schoen te winnen, zal binnen enkele maanden moeten blijken.

Wie zou u bovenaan het stemformulier zetten voor de tweede ronde?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

80
80
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

50
50
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

134
134
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

173
173
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

535
535
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

166
166
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

69
69
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

431
431
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

203
203
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

529
529
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

502
502
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

355
355
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

189
189
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

589
589
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1028
1028
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

325
325
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

668
668
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

476
476
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

152
152

Meer sportnieuws