Degryse: "Zij staan bovenaan stemformulier Gouden Schoen"

door
Degryse:

Komende zondag strijden KRC Genk en AA Gent nog voor het laatste Europese ticket, vervolgens zit het seizoen in de Jupiler Pro League erop. Een ideaal moment dus om een balans op te maken van de vorige maanden. Dat zal onder meer gebeuren bij de eerste stemronde voor de Gouden Schoen.

Zoals alom geweten wordt de belangrijkste individuele prijs in het Belgische clubvoetbal uitgereikt op basis van de prestaties over een volledig kalenderjaar. Daarvoor worden twee stemrondes gevoerd. De eerste vindt telkens plaats na de tweede helft van het afgelopen seizoen.

LEES OOK: Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Draaischijven bij top twee

Bijgevolg zullen de stemgerechtigden, een pannel van onder meer journalisten en ex-winnaars, weldra al hun eerste formulier moeten invullen. Aan kandidaten in ieder geval geen gebrek. Analist Marc Degryse heeft alvast twee namen in zijn hoofd die bovenaan zijn lijstje komen te staan.

Dat verklapte de winnaar van de Gouden Schoen 1991 in zijn column voor Het Laatste Nieuws. "Als ik binnenkort mijn formulier krijg voor de eerste stemronde van de Gouden Schoen, dan staan twee spelers helemaal bovenaan: Hans Vanaken en Cameron Puertas", is Degryse stellig.

Player of the Season vs. tweevoudig winnaar

Puertas werd afgelopen maandag nog verkozen tot 'Player of the Season'. En bij de meest recente Gouden Schoen-uitreiking eindigde hij ook al tweede. De vraag is evenwel of de draaischijf van Union SG in de zomer op post blijft. Kiest hij voor een transfer, dan lijkt Puertas op voorhand kansloos voor eventuele overwinning in de verkiezing.

Vanaken stond op zijn beurt aan de basis van de wederopstanding bij Club Brugge, die uiteindelijk leidde tot titel. "De play-offs van Vanaken waren van een bijzonder hoog niveau", oordeelde Degryse. En ook daarvoor was hij één van de weinige Bruggelingen die een constant niveau haalden. Of dat voldoende is om zijn derde Gouden Schoen te winnen, zal binnen enkele maanden moeten blijken.

Wie zou u bovenaan het stemformulier zetten voor de tweede ronde?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

41
41
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

21
21
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

60
60
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

157
157
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

193
193
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

353
353
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

262
262
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

214
214
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

84
84
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

208
208
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

106
106
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

135
135
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

410
410
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws