Degryse: "Zij staan bovenaan stemformulier Gouden Schoen"

992 stemmen
Degryse:

Komende zondag strijden KRC Genk en AA Gent nog voor het laatste Europese ticket, vervolgens zit het seizoen in de Jupiler Pro League erop. Een ideaal moment dus om een balans op te maken van de vorige maanden. Dat zal onder meer gebeuren bij de eerste stemronde voor de Gouden Schoen.

Zoals alom geweten wordt de belangrijkste individuele prijs in het Belgische clubvoetbal uitgereikt op basis van de prestaties over een volledig kalenderjaar. Daarvoor worden twee stemrondes gevoerd. De eerste vindt telkens plaats na de tweede helft van het afgelopen seizoen.

LEES OOK: 'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Draaischijven bij top twee

Bijgevolg zullen de stemgerechtigden, een pannel van onder meer journalisten en ex-winnaars, weldra al hun eerste formulier moeten invullen. Aan kandidaten in ieder geval geen gebrek. Analist Marc Degryse heeft alvast twee namen in zijn hoofd die bovenaan zijn lijstje komen te staan.

Dat verklapte de winnaar van de Gouden Schoen 1991 in zijn column voor Het Laatste Nieuws. "Als ik binnenkort mijn formulier krijg voor de eerste stemronde van de Gouden Schoen, dan staan twee spelers helemaal bovenaan: Hans Vanaken en Cameron Puertas", is Degryse stellig.

Player of the Season vs. tweevoudig winnaar

Puertas werd afgelopen maandag nog verkozen tot 'Player of the Season'. En bij de meest recente Gouden Schoen-uitreiking eindigde hij ook al tweede. De vraag is evenwel of de draaischijf van Union SG in de zomer op post blijft. Kiest hij voor een transfer, dan lijkt Puertas op voorhand kansloos voor eventuele overwinning in de verkiezing.

Vanaken stond op zijn beurt aan de basis van de wederopstanding bij Club Brugge, die uiteindelijk leidde tot titel. "De play-offs van Vanaken waren van een bijzonder hoog niveau", oordeelde Degryse. En ook daarvoor was hij één van de weinige Bruggelingen die een constant niveau haalden. Of dat voldoende is om zijn derde Gouden Schoen te winnen, zal binnen enkele maanden moeten blijken.

Wie zou u bovenaan het stemformulier zetten voor de tweede ronde?

Meest recent

Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

38
38
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

18
18
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

40
40
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

115
115
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

71
71
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

157
157
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

315
315
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

232
232
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

147
147
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

23
23
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

112
112
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

140
140
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

704
704
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

206
206
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

124
124
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

65
65
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

405
405
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

353
353
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

863
863
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

570
570

Meer sportnieuws