Degryse: "Zij staan bovenaan stemformulier Gouden Schoen"

door
Degryse:

Komende zondag strijden KRC Genk en AA Gent nog voor het laatste Europese ticket, vervolgens zit het seizoen in de Jupiler Pro League erop. Een ideaal moment dus om een balans op te maken van de vorige maanden. Dat zal onder meer gebeuren bij de eerste stemronde voor de Gouden Schoen.

Zoals alom geweten wordt de belangrijkste individuele prijs in het Belgische clubvoetbal uitgereikt op basis van de prestaties over een volledig kalenderjaar. Daarvoor worden twee stemrondes gevoerd. De eerste vindt telkens plaats na de tweede helft van het afgelopen seizoen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

Draaischijven bij top twee

Bijgevolg zullen de stemgerechtigden, een pannel van onder meer journalisten en ex-winnaars, weldra al hun eerste formulier moeten invullen. Aan kandidaten in ieder geval geen gebrek. Analist Marc Degryse heeft alvast twee namen in zijn hoofd die bovenaan zijn lijstje komen te staan.

Dat verklapte de winnaar van de Gouden Schoen 1991 in zijn column voor Het Laatste Nieuws. "Als ik binnenkort mijn formulier krijg voor de eerste stemronde van de Gouden Schoen, dan staan twee spelers helemaal bovenaan: Hans Vanaken en Cameron Puertas", is Degryse stellig.

Player of the Season vs. tweevoudig winnaar

Puertas werd afgelopen maandag nog verkozen tot 'Player of the Season'. En bij de meest recente Gouden Schoen-uitreiking eindigde hij ook al tweede. De vraag is evenwel of de draaischijf van Union SG in de zomer op post blijft. Kiest hij voor een transfer, dan lijkt Puertas op voorhand kansloos voor eventuele overwinning in de verkiezing.

Vanaken stond op zijn beurt aan de basis van de wederopstanding bij Club Brugge, die uiteindelijk leidde tot titel. "De play-offs van Vanaken waren van een bijzonder hoog niveau", oordeelde Degryse. En ook daarvoor was hij één van de weinige Bruggelingen die een constant niveau haalden. Of dat voldoende is om zijn derde Gouden Schoen te winnen, zal binnen enkele maanden moeten blijken.

Wie zou u bovenaan het stemformulier zetten voor de tweede ronde?

Meest recent

Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

21
21
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

26
26
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

42
42
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

25
25
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

85
85
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

41
41
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

166
166
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

69
69
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

57
57
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

283
283
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

58
58
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

53
53
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

47
47
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

282
282
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

127
127
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

172
172
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

143
143
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

160
160
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

131
131
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

179
179
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

134
134
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

139
139

Meer sportnieuws