‘El Hadj revolteert: op transferkoers bij KRC Genk’

1580 stemmen
‘El Hadj revolteert: op transferkoers bij KRC Genk’

Anouar Ait-El Hadj werd met hoge verwachtingen binnengehaald bij KRC Genk, maar voelt zich gefrustreerd over zijn gebrek aan speeltijd en vertrouwen bij de club. Ondanks enkele glansmomenten en doelpunten, beschouwt hij zijn seizoen als teleurstellend.

Ondanks zijn lastige situatie bij de club heeft hij nooit gerevolteerd, maar nu staat hij open voor een vertrek, met Union SG als mogelijke bestemming.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Na het overgangsseizoen: “Volgend jaar moet ik top zijn”

In de wintermercato van 2022 ondertekende Anouar Ait-El Hadj een langdurig contract van 4,5 jaar bij KRC Genk, wat duidelijk aangeeft dat de club veel vertrouwen in hem heeft en grote plannen heeft voor zijn toekomst.

De komst van Ait El Hadj voelde een beetje aan als voorsorteren op de toekomst. “Iedereen weet dat Bilal El Khannouss ooit (en vroeger dan later) zal vertrekken. Met Ait El Hadj dacht Genk zijn vervanger binnen te hebben”, schreef Het Laatste Nieuws toen.

Desondanks kreeg Ait El Hadj vorig seizoen niet vaak de kans om in het eerste elftal te spelen onder Wouter Vrancken. “Simpel. Dit is een overgangsseizoen”, zei de speler daar zelf over in een interview met Het Belang van Limburg.

“Volgend seizoen moet ik top zijn. Sterker dan voorheen, is de bedoeling”, voorspelde Ait El Hadj.

Ook dit seizoen lang teleurstellend: maar El Hadj revolteert niet

Dit seizoen kreeg Anouar Ait-El Hadj opnieuw weinig speeltijd bij KRC Genk en leek zelfs bijna afgeschreven in Limburg. Het duurde tot begin maart voordat hij opnieuw van zich deed spreken met een sterke prestatie tegen Standard, waarin hij de matchwinnaar was met een beslissend doelpunt.

Daarna zette hij door met goede prestaties en meer doelpunten. Ondanks zijn goede optredens in de play-offs beschouwt Ait-El Hadj zijn seizoen als een teleurstelling. In een interview met HUMO gaf hij aan dat zijn tijd bij Genk niet gemakkelijk is geweest, maar dat hij er veel van heeft geleerd.

“Soms verdiende ik het om te spelen, maar kreeg ik de kans niet: dat was lastig”, verklaarde hij.

Hoewel hij de mogelijkheid had om te revolteren, heeft hij dat niet gedaan omdat hij op elk moment volledig deel uitmaakte van de groep. “In elke wedstrijd bestond de kans dat ik speelminuten zou krijgen.”

El Hadj ontevreden bij Genk: hij wil vertrekken

Anouar Ait-El Hadj kreeg slechts ongeveer 10% van de speeltijd in de reguliere competitie bij KRC Genk, maar hij benadrukte in La Libre dat hij geen spijt heeft van zijn transfer naar de club.

Toch lijkt hij niet helemaal tevreden te zijn met zijn situatie bij Genk, omdat hij niet het vertrouwen en de speeltijd krijgt die hij graag zou willen. Volgens Le Soir staat de 22-jarige niet onwelwillend tegenover een transfer.

De krant meldt dat Union SG interesse toont in de aanvallende middenvelder, maar er zijn nog geen concrete gesprekken gaande tussen de betrokken partijen, laat staan een bod van Union SG.

Een transfer zou El Hadj, een echte Brusselaar, ook de mogelijkheid bieden om terug te keren naar de stad waar hij opgroeide en waar zijn familie woont.

El Hadj past bij Union: “Alles om het te maken op het allerhoogste niveau in België”

Met zijn grote motor en technische capaciteiten heeft Anouar Ait El-Hadj het ideale profiel om de ploeg van Alexander Blessin te versterken, vooral omdat die waarschijnlijk enkele pionnen zal zien vertrekken.

De afgelopen weken heeft El Hadj laten zien wat hij in huis heeft als aanvallende middenvelder bij KRC Genk, waar hij tussen de linies kon opereren en een vrije rol kreeg. Hij gedijt graag in de pocket, waar hij van links naar rechts kan zwerven en van daaruit zijn acties kan maken.

Bovendien is El Hadj fysiek sterk en beschikt hij over een groot loopvermogen, wat cruciaal is in het spelsysteem van Union. “Ik vind dat Anouar een heel complete voetballer is”, zei Jonas De Roeck, die bij Anderlecht nauw samenwerkte met El Hadj, in Het Nieuwsblad.

“Een moderne middenvelder, die technisch sterk is én een enorme motor heeft. Mensen onderschatten zijn fysieke kwaliteiten vaak, maar die zijn echt top. Ik ben er rotsvast van overtuigd dat hij alles heeft om het te maken op het allerhoogste niveau in België en wie weet op termijn zelfs in het buitenland.”

Moet El Hadj vertrekken bij Genk?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

50
50
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

72
72
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

36
36
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

68
68
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

110
110
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

99
99
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

64
64
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

374
374
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

127
127
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

70
70
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

311
311
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

295
295
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

101
101
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

156
156
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

119
119
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

151
151
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

297
297
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

259
259
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

170
170
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

382
382
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

610
610
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

394
394
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

188
188
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

98
98

Meer sportnieuws