‘El Hadj revolteert: op transferkoers bij KRC Genk’

door
‘El Hadj revolteert: op transferkoers bij KRC Genk’

Anouar Ait-El Hadj werd met hoge verwachtingen binnengehaald bij KRC Genk, maar voelt zich gefrustreerd over zijn gebrek aan speeltijd en vertrouwen bij de club. Ondanks enkele glansmomenten en doelpunten, beschouwt hij zijn seizoen als teleurstellend.

Ondanks zijn lastige situatie bij de club heeft hij nooit gerevolteerd, maar nu staat hij open voor een vertrek, met Union SG als mogelijke bestemming.

LEES OOK: JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Na het overgangsseizoen: “Volgend jaar moet ik top zijn”

In de wintermercato van 2022 ondertekende Anouar Ait-El Hadj een langdurig contract van 4,5 jaar bij KRC Genk, wat duidelijk aangeeft dat de club veel vertrouwen in hem heeft en grote plannen heeft voor zijn toekomst.

De komst van Ait El Hadj voelde een beetje aan als voorsorteren op de toekomst. “Iedereen weet dat Bilal El Khannouss ooit (en vroeger dan later) zal vertrekken. Met Ait El Hadj dacht Genk zijn vervanger binnen te hebben”, schreef Het Laatste Nieuws toen.

Desondanks kreeg Ait El Hadj vorig seizoen niet vaak de kans om in het eerste elftal te spelen onder Wouter Vrancken. “Simpel. Dit is een overgangsseizoen”, zei de speler daar zelf over in een interview met Het Belang van Limburg.

“Volgend seizoen moet ik top zijn. Sterker dan voorheen, is de bedoeling”, voorspelde Ait El Hadj.

Ook dit seizoen lang teleurstellend: maar El Hadj revolteert niet

Dit seizoen kreeg Anouar Ait-El Hadj opnieuw weinig speeltijd bij KRC Genk en leek zelfs bijna afgeschreven in Limburg. Het duurde tot begin maart voordat hij opnieuw van zich deed spreken met een sterke prestatie tegen Standard, waarin hij de matchwinnaar was met een beslissend doelpunt.

Daarna zette hij door met goede prestaties en meer doelpunten. Ondanks zijn goede optredens in de play-offs beschouwt Ait-El Hadj zijn seizoen als een teleurstelling. In een interview met HUMO gaf hij aan dat zijn tijd bij Genk niet gemakkelijk is geweest, maar dat hij er veel van heeft geleerd.

“Soms verdiende ik het om te spelen, maar kreeg ik de kans niet: dat was lastig”, verklaarde hij.

Hoewel hij de mogelijkheid had om te revolteren, heeft hij dat niet gedaan omdat hij op elk moment volledig deel uitmaakte van de groep. “In elke wedstrijd bestond de kans dat ik speelminuten zou krijgen.”

El Hadj ontevreden bij Genk: hij wil vertrekken

Anouar Ait-El Hadj kreeg slechts ongeveer 10% van de speeltijd in de reguliere competitie bij KRC Genk, maar hij benadrukte in La Libre dat hij geen spijt heeft van zijn transfer naar de club.

Toch lijkt hij niet helemaal tevreden te zijn met zijn situatie bij Genk, omdat hij niet het vertrouwen en de speeltijd krijgt die hij graag zou willen. Volgens Le Soir staat de 22-jarige niet onwelwillend tegenover een transfer.

De krant meldt dat Union SG interesse toont in de aanvallende middenvelder, maar er zijn nog geen concrete gesprekken gaande tussen de betrokken partijen, laat staan een bod van Union SG.

Een transfer zou El Hadj, een echte Brusselaar, ook de mogelijkheid bieden om terug te keren naar de stad waar hij opgroeide en waar zijn familie woont.

El Hadj past bij Union: “Alles om het te maken op het allerhoogste niveau in België”

Met zijn grote motor en technische capaciteiten heeft Anouar Ait El-Hadj het ideale profiel om de ploeg van Alexander Blessin te versterken, vooral omdat die waarschijnlijk enkele pionnen zal zien vertrekken.

De afgelopen weken heeft El Hadj laten zien wat hij in huis heeft als aanvallende middenvelder bij KRC Genk, waar hij tussen de linies kon opereren en een vrije rol kreeg. Hij gedijt graag in de pocket, waar hij van links naar rechts kan zwerven en van daaruit zijn acties kan maken.

Bovendien is El Hadj fysiek sterk en beschikt hij over een groot loopvermogen, wat cruciaal is in het spelsysteem van Union. “Ik vind dat Anouar een heel complete voetballer is”, zei Jonas De Roeck, die bij Anderlecht nauw samenwerkte met El Hadj, in Het Nieuwsblad.

“Een moderne middenvelder, die technisch sterk is én een enorme motor heeft. Mensen onderschatten zijn fysieke kwaliteiten vaak, maar die zijn echt top. Ik ben er rotsvast van overtuigd dat hij alles heeft om het te maken op het allerhoogste niveau in België en wie weet op termijn zelfs in het buitenland.”

Moet El Hadj vertrekken bij Genk?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

218
218
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

181
181
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

104
104
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

49
49
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

155
155
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

295
295
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

269
269
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

109
109
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

41
41
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

112
112
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

227
227
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

272
272
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

555
555
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

363
363
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

447
447
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

138
138
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

78
78
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

643
643
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

644
644
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

425
425
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

440
440
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

303
303
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2266
2266
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

153
153

Meer sportnieuws