Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

1496 stemmen
Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

Dinsdagochtend gaf Domenico Tedesco de EK-selectie van de Rode Duivels prijs en daarin waren niet al te veel verrassingen te noteren. De grootste naam die ontbrak in de spelerslijst was die van Thibaut Courtois, maar dat lag ook in de lijn der verwachtingen.

Er is het voorbije jaar immers al veel gezegd en geschreven over het conflict tussen de bondscoach en zijn doelman, die dit seizoen bovendien negen maanden in de lappenmand lag. Courtois gaf bovendien zelf in december in een interview al aan dat hij zou passen voor het EK, omdat hij niet geloofde dat hij voldoende fit zou zijn voor het toernooi.

LEES OOK: Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

Courtois zoals verwacht niet op EK

Dat Courtois intussen toch al vier competitiematchen bij Real Madrid gespeeld heeft en zaterdag mogelijk ook onder de lat staat in de finale van de Champions League heeft die situatie niet veranderd. "Wij hebben geen nieuwe informatie gekregen", verklaarde Tedesco op zijn persconferentie. " Hij was er zelf héél duidelijk over en vroeg bij, hij kent zijn lichaam het beste."

Nog voor de bekendmaking van de selectie had Courtois in een interview met Het Nieuwsblad de deur voor een EK-deelname al opnieuw gesloten. Toch deed zijn niet-selectie in het buitenland nog heel wat wenkbrauwen fronsen. En dus mocht Courtois het ook in de Spaanse pers nog eens komen uitleggen.

Courtois houdt zich op de vlakte

Maar ook bij AS houdt Courtois zich op de vlakte over zijn situatie bij de Rode Duivels. "Het is nu niet het moment om daarover te praten", laat hij optekenen. "Maar natuurlijk zal ik vurig supporteren voor mijn land en mijn ploegmaats. Ik hoop dat ze een geweldig EK zullen spelen."

De plooien tussen Courtois en Tedesco zijn dus nog lang niet gladgestreken. Voor het Belgische voetbal is het wel hopen dat de twee na het EK hun conflict kunnen bijleggen, want Courtois blijft toch de beste doelman ter wereld en een pion die het verschil kan maken op het hoogste niveau.

🚀

Zal Courtois nog terugkeren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

11
11
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

22
22
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

71
71
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

120
120
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

46
46
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

104
104
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

95
95
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

55
55
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

364
364
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

316
316
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

98
98
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

305
305
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

256
256
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

248
248
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

463
463
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

179
179
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

93
93
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

233
233
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

75
75
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

151
151
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

71
71
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

162
162
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

280
280
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

677
677

Meer sportnieuws