Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

door
Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

Dinsdagochtend gaf Domenico Tedesco de EK-selectie van de Rode Duivels prijs en daarin waren niet al te veel verrassingen te noteren. De grootste naam die ontbrak in de spelerslijst was die van Thibaut Courtois, maar dat lag ook in de lijn der verwachtingen.

Er is het voorbije jaar immers al veel gezegd en geschreven over het conflict tussen de bondscoach en zijn doelman, die dit seizoen bovendien negen maanden in de lappenmand lag. Courtois gaf bovendien zelf in december in een interview al aan dat hij zou passen voor het EK, omdat hij niet geloofde dat hij voldoende fit zou zijn voor het toernooi.

LEES OOK: Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

Courtois zoals verwacht niet op EK

Dat Courtois intussen toch al vier competitiematchen bij Real Madrid gespeeld heeft en zaterdag mogelijk ook onder de lat staat in de finale van de Champions League heeft die situatie niet veranderd. "Wij hebben geen nieuwe informatie gekregen", verklaarde Tedesco op zijn persconferentie. " Hij was er zelf héél duidelijk over en vroeg bij, hij kent zijn lichaam het beste."

Nog voor de bekendmaking van de selectie had Courtois in een interview met Het Nieuwsblad de deur voor een EK-deelname al opnieuw gesloten. Toch deed zijn niet-selectie in het buitenland nog heel wat wenkbrauwen fronsen. En dus mocht Courtois het ook in de Spaanse pers nog eens komen uitleggen.

Courtois houdt zich op de vlakte

Maar ook bij AS houdt Courtois zich op de vlakte over zijn situatie bij de Rode Duivels. "Het is nu niet het moment om daarover te praten", laat hij optekenen. "Maar natuurlijk zal ik vurig supporteren voor mijn land en mijn ploegmaats. Ik hoop dat ze een geweldig EK zullen spelen."

De plooien tussen Courtois en Tedesco zijn dus nog lang niet gladgestreken. Voor het Belgische voetbal is het wel hopen dat de twee na het EK hun conflict kunnen bijleggen, want Courtois blijft toch de beste doelman ter wereld en een pion die het verschil kan maken op het hoogste niveau.

Zal Courtois nog terugkeren bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

13
13
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

20
20
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

87
87
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

118
118
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

348
348
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

20
20
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

121
121
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

43
43
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

566
566
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

219
219
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

107
107
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

142
142
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

352
352
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

48
48
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

119
119
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1495
1495
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

539
539
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

623
623
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

20
20
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

220
220
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

448
448
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

341
341
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

295
295
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

242
242
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

280
280

Meer sportnieuws