Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

door
Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

Dinsdagochtend gaf Domenico Tedesco de EK-selectie van de Rode Duivels prijs en daarin waren niet al te veel verrassingen te noteren. De grootste naam die ontbrak in de spelerslijst was die van Thibaut Courtois, maar dat lag ook in de lijn der verwachtingen.

Er is het voorbije jaar immers al veel gezegd en geschreven over het conflict tussen de bondscoach en zijn doelman, die dit seizoen bovendien negen maanden in de lappenmand lag. Courtois gaf bovendien zelf in december in een interview al aan dat hij zou passen voor het EK, omdat hij niet geloofde dat hij voldoende fit zou zijn voor het toernooi.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Courtois zoals verwacht niet op EK

Dat Courtois intussen toch al vier competitiematchen bij Real Madrid gespeeld heeft en zaterdag mogelijk ook onder de lat staat in de finale van de Champions League heeft die situatie niet veranderd. "Wij hebben geen nieuwe informatie gekregen", verklaarde Tedesco op zijn persconferentie. " Hij was er zelf héél duidelijk over en vroeg bij, hij kent zijn lichaam het beste."

Nog voor de bekendmaking van de selectie had Courtois in een interview met Het Nieuwsblad de deur voor een EK-deelname al opnieuw gesloten. Toch deed zijn niet-selectie in het buitenland nog heel wat wenkbrauwen fronsen. En dus mocht Courtois het ook in de Spaanse pers nog eens komen uitleggen.

Courtois houdt zich op de vlakte

Maar ook bij AS houdt Courtois zich op de vlakte over zijn situatie bij de Rode Duivels. "Het is nu niet het moment om daarover te praten", laat hij optekenen. "Maar natuurlijk zal ik vurig supporteren voor mijn land en mijn ploegmaats. Ik hoop dat ze een geweldig EK zullen spelen."

De plooien tussen Courtois en Tedesco zijn dus nog lang niet gladgestreken. Voor het Belgische voetbal is het wel hopen dat de twee na het EK hun conflict kunnen bijleggen, want Courtois blijft toch de beste doelman ter wereld en een pion die het verschil kan maken op het hoogste niveau.

Zal Courtois nog terugkeren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

24
24
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

24
24
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

51
51
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

27
27
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

27
27
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

128
128
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

54
54
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

178
178
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

29
29
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

566
566
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

244
244
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

199
199
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

102
102
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

64
64
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

109
109
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

726
726
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

194
194
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

329
329
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

689
689
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

150
150

Meer sportnieuws