Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

door
Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

Dinsdagochtend gaf Domenico Tedesco de EK-selectie van de Rode Duivels prijs en daarin waren niet al te veel verrassingen te noteren. De grootste naam die ontbrak in de spelerslijst was die van Thibaut Courtois, maar dat lag ook in de lijn der verwachtingen.

Er is het voorbije jaar immers al veel gezegd en geschreven over het conflict tussen de bondscoach en zijn doelman, die dit seizoen bovendien negen maanden in de lappenmand lag. Courtois gaf bovendien zelf in december in een interview al aan dat hij zou passen voor het EK, omdat hij niet geloofde dat hij voldoende fit zou zijn voor het toernooi.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Courtois zoals verwacht niet op EK

Dat Courtois intussen toch al vier competitiematchen bij Real Madrid gespeeld heeft en zaterdag mogelijk ook onder de lat staat in de finale van de Champions League heeft die situatie niet veranderd. "Wij hebben geen nieuwe informatie gekregen", verklaarde Tedesco op zijn persconferentie. " Hij was er zelf héél duidelijk over en vroeg bij, hij kent zijn lichaam het beste."

Nog voor de bekendmaking van de selectie had Courtois in een interview met Het Nieuwsblad de deur voor een EK-deelname al opnieuw gesloten. Toch deed zijn niet-selectie in het buitenland nog heel wat wenkbrauwen fronsen. En dus mocht Courtois het ook in de Spaanse pers nog eens komen uitleggen.

Courtois houdt zich op de vlakte

Maar ook bij AS houdt Courtois zich op de vlakte over zijn situatie bij de Rode Duivels. "Het is nu niet het moment om daarover te praten", laat hij optekenen. "Maar natuurlijk zal ik vurig supporteren voor mijn land en mijn ploegmaats. Ik hoop dat ze een geweldig EK zullen spelen."

De plooien tussen Courtois en Tedesco zijn dus nog lang niet gladgestreken. Voor het Belgische voetbal is het wel hopen dat de twee na het EK hun conflict kunnen bijleggen, want Courtois blijft toch de beste doelman ter wereld en een pion die het verschil kan maken op het hoogste niveau.

Zal Courtois nog terugkeren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

29
29
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

29
29
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

84
84
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

99
99
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

53
53
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

269
269
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

128
128
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

249
249
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

199
199
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

254
254
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

167
167
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

191
191
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

129
129
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

151
151
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

278
278
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

390
390
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

228
228
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws