Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

door
Courtois reageert nogmaals na niet-selectie voor EK

Dinsdagochtend gaf Domenico Tedesco de EK-selectie van de Rode Duivels prijs en daarin waren niet al te veel verrassingen te noteren. De grootste naam die ontbrak in de spelerslijst was die van Thibaut Courtois, maar dat lag ook in de lijn der verwachtingen.

Er is het voorbije jaar immers al veel gezegd en geschreven over het conflict tussen de bondscoach en zijn doelman, die dit seizoen bovendien negen maanden in de lappenmand lag. Courtois gaf bovendien zelf in december in een interview al aan dat hij zou passen voor het EK, omdat hij niet geloofde dat hij voldoende fit zou zijn voor het toernooi.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Courtois zoals verwacht niet op EK

Dat Courtois intussen toch al vier competitiematchen bij Real Madrid gespeeld heeft en zaterdag mogelijk ook onder de lat staat in de finale van de Champions League heeft die situatie niet veranderd. "Wij hebben geen nieuwe informatie gekregen", verklaarde Tedesco op zijn persconferentie. " Hij was er zelf héél duidelijk over en vroeg bij, hij kent zijn lichaam het beste."

Nog voor de bekendmaking van de selectie had Courtois in een interview met Het Nieuwsblad de deur voor een EK-deelname al opnieuw gesloten. Toch deed zijn niet-selectie in het buitenland nog heel wat wenkbrauwen fronsen. En dus mocht Courtois het ook in de Spaanse pers nog eens komen uitleggen.

Courtois houdt zich op de vlakte

Maar ook bij AS houdt Courtois zich op de vlakte over zijn situatie bij de Rode Duivels. "Het is nu niet het moment om daarover te praten", laat hij optekenen. "Maar natuurlijk zal ik vurig supporteren voor mijn land en mijn ploegmaats. Ik hoop dat ze een geweldig EK zullen spelen."

De plooien tussen Courtois en Tedesco zijn dus nog lang niet gladgestreken. Voor het Belgische voetbal is het wel hopen dat de twee na het EK hun conflict kunnen bijleggen, want Courtois blijft toch de beste doelman ter wereld en een pion die het verschil kan maken op het hoogste niveau.

Zal Courtois nog terugkeren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

60
60
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

52
52
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

154
154
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

113
113
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

252
252
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

29
29
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

78
78
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

184
184
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

127
127
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

133
133
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

511
511
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

187
187
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

434
434
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

396
396
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

524
524
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

195
195
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

399
399
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

302
302
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

557
557
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

645
645
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

94
94
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

459
459
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

300
300
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

325
325
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

394
394

Meer sportnieuws