Alderweireld & Courtois sturen boodschap naar Tedesco

door
Alderweireld & Courtois sturen boodschap naar Tedesco

KRC Genk en AA Gent strijden nog om een Europees ticket, maar nu de titelstrijd in een beslissende plooi ligt is het toch vooral uitkijken naar het EK. Dinsdag onthult Domenico Tedesco zijn definitieve selectie. Daarin hoeven we twee oudgedienden zeker niet te verwachten.

Een aantal dagen geleden geraakte al de 40-koppige voorselectie van de bondscoach bekend. Opvallend daarbij was de aanwezigheid van Thibaut Courtois, Toby Alderweireld en Axel Witsel. Voor die laatste heeft Tedesco naar verluidt ook een plekje veil in zijn definitieve EK-selectie.

LEES OOK: ‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Afscheid van Alderweireld

Hoewel hij ook voor hem de deur openhield na zijn internationaal pensioen deed Tedesco voor Alderweireld daarentegen geen knieval. Na de laatste match van het seizoen liet de aanvoerder van Antwerp voor de camera's van DAZN geen misverstand bestaan over zijn zomerplannen.

"Ik heb helemaal niks gehoord, dus ik heb gewoon mijn vakantie geboekt. Morgen ben ik weg met mijn gezin", klonk het namelijk. Een duidelijke boodschap voor de bondscoach dat hij nu niet meer op hem hoeft te rekenen. Net zomin als op Courtois, met wie hij nog altijd in conflict ligt.

Comeback van Courtois?

In december al kondigde de doelman van Real Madrid aan dat hij omwille van een blessure niet zou deelnemen aan het EK. Hoewel hij vlugger dan voorzien helemaal fit is blijkt dat standpunt ongewijzigd. "Ik nam die beslissing in eer en geweten en wist niet hoe het seizoen zou eindigen."

"Ik kan wel spelen, maar ik wil er nu niet te veel meer over praten. Nu is het Real Madrid en de finale wat telt. Nadien wens ik de jongens van de nationale ploeg het allerbeste om een heel mooi toernooi te spelen. That's it", sluit Courtois een snelle terugkeer bij Het Nieuwsblad volledig uit.

Visie van Vercauteren

Meer nog: volgens de 102-voudig international zelf maakt hij zelfs geen deel uit van Tedesco zijn voorselectie. Net zoals technisch directeur Frank Vercauteren zet hij de deur voor een comeback na het EK tot slot wel nog op een kier. "We zullen wel zien na de zomer", besluit Courtois.

Wie zouden de Rode Duivels het best kunnen gebruiken?

Meest recent

'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

42
42
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

10
10
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

225
225
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

143
143
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

268
268
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

298
298
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

75
75
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

59
59
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

65
65
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

217
217
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

232
232
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

111
111
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

350
350
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

533
533
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

272
272
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

121
121
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

104
104
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1253
1253
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

455
455
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

373
373
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

166
166
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

128
128
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

618
618
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

177
177

Meer sportnieuws