EK-voorselectie volledig bekend: bizarre aan -én afwezigen

2535
EK-voorselectie volledig bekend: bizarre aan -én afwezigen

Binnen enkele dagen onthult bondscoach Domenico Tedesco welke 26 Belgen ons land mogen verdedigen op het komende EK. Intussen geraakte alvast bekend wie allemaal nog mag hopen op een ticket richting Duitsland.

Eerder geraakte al bekend dat er met Maxim De Cuyper en Alessio Castro-Montes twee debutanten deel uitmaken van de 40-koppige voorselectie. In die lijst krijgen de links -en rechsback van respectievelijk Club Brugge en Union het gezelschap van nog twee kandidaat-nieuwkomers.

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Vier debutanten

Het Nieuwsblad bevestigt namelijk dat Kyriani Sabbe en Malick Fofana eveneens op Tedesco zijn radar staan. Die eerste ontpopte zich bij Club Brugge de voorbije weken tot een van de revelaties, terwijl Fofana zijn transfer van AA Gent naar Olympique Lyon uitstekend heeft verteerd.

De kans dat zij ook daadwerkelijk een plek in de selectie kunnen versieren lijkt wel gering. Zowel rechts achterin als in het offensief compartiment beschikt de bondscoach nog over voldoende alternatieven. Indien niemand afhaakt blijft het wellicht dus bij een plaats in de voorselectie.

Geen Mertens

Daar is tevens plaats voorzien voor Hugo Siquet (Cercle Brugge) én Thibaut Courtois. Wie weet worden de brokken tussen Tedesco en de doelman van Real Madrid dus alsnog op tijd gelijmd. Al blijft het nog volgens Het Nieuwsblad onwaarschijnlijk dat hij aanwezig zal zijn op het EK.

In tegenstelling tot andere oudgedienden zoals Axel Witsel en Toby Alderweireld is Dries Mertens dan weer de meest opvallende afwezige op de uitgebreide lijst. Ondanks zijn prima prestaties bij Galatasaray rekent de bondscoach dus zeker niet meer op de 109-voudig Rode Duivel.

Mertens verdient beter

Meest recent

Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

0
0
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

6
6
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

82
82
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

62
62
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

104
104
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

176
176
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

101
101
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

36
36
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

116
116
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

311
311
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

90
90
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

44
44
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

270
270
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

422
422
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

118
118
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

85
85
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

286
286
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

371
371
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

524
524
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

402
402
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

123
123
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

208
208

Meer sportnieuws