EK-voorselectie volledig bekend: bizarre aan -én afwezigen

door
EK-voorselectie volledig bekend: bizarre aan -én afwezigen

Binnen enkele dagen onthult bondscoach Domenico Tedesco welke 26 Belgen ons land mogen verdedigen op het komende EK. Intussen geraakte alvast bekend wie allemaal nog mag hopen op een ticket richting Duitsland.

Eerder geraakte al bekend dat er met Maxim De Cuyper en Alessio Castro-Montes twee debutanten deel uitmaken van de 40-koppige voorselectie. In die lijst krijgen de links -en rechsback van respectievelijk Club Brugge en Union het gezelschap van nog twee kandidaat-nieuwkomers.

LEES OOK: Garcia vs pers: Duivels nemen duidelijk standpunt in

Vier debutanten

Het Nieuwsblad bevestigt namelijk dat Kyriani Sabbe en Malick Fofana eveneens op Tedesco zijn radar staan. Die eerste ontpopte zich bij Club Brugge de voorbije weken tot een van de revelaties, terwijl Fofana zijn transfer van AA Gent naar Olympique Lyon uitstekend heeft verteerd.

De kans dat zij ook daadwerkelijk een plek in de selectie kunnen versieren lijkt wel gering. Zowel rechts achterin als in het offensief compartiment beschikt de bondscoach nog over voldoende alternatieven. Indien niemand afhaakt blijft het wellicht dus bij een plaats in de voorselectie.

Geen Mertens

Daar is tevens plaats voorzien voor Hugo Siquet (Cercle Brugge) én Thibaut Courtois. Wie weet worden de brokken tussen Tedesco en de doelman van Real Madrid dus alsnog op tijd gelijmd. Al blijft het nog volgens Het Nieuwsblad onwaarschijnlijk dat hij aanwezig zal zijn op het EK.

In tegenstelling tot andere oudgedienden zoals Axel Witsel en Toby Alderweireld is Dries Mertens dan weer de meest opvallende afwezige op de uitgebreide lijst. Ondanks zijn prima prestaties bij Galatasaray rekent de bondscoach dus zeker niet meer op de 109-voudig Rode Duivel.

Mertens verdient beter

Meest recent

Garcia vs pers: Duivels nemen duidelijk standpunt in

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

18
18
'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

70
70
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

48
48
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

150
150
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

20
20
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

119
119
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

45
45
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

199
199
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

62
62
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

332
332
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

182
182
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

382
382
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

249
249
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

63
63
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

116
116
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

213
213
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

140
140
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

113
113
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

102
102
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

167
167
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

201
201
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

449
449
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

540
540
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

245
245
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

406
406

Meer sportnieuws