'Barça voorziet Flick rechtstreeks van topaanwinst'

148
'Barça voorziet Flick rechtstreeks van topaanwinst'

FC Barcelona heeft zondagavond zijn seizoen afgesloten met een 1-2-overwinning op het veld van Sevilla FC. Dat werd tevens de laatste wedstrijd met Xavi Hernandez aan het roer als hoofdcoach. Inmiddels lijkt ook duidelijk wie hem zal opvolgen.

Eind januari liet Xavi weten dat hij na het seizoen zou afzwaaien als hoofdcoach. Maar na weken van speculeren over een mogelijke opvolger, kon het bestuur hem toch op andere gedachten brengen. Zo kondigden club en trainer eind vorige maand aan dat de samenwerking alsnog wordt voortgezet. Xavi zou minstens tot eind volgend seizoen op post blijven.

Tot de soap vorige week een zoveelste wending kende. Zo raakte bekend dat de clubleiding misnoegd zou zijn over enkele uitspraken van de coach. Xavi verklaarde immers dat de sportieve verwachtingen voor volgend seizoen beperkt zijn door de financiële restricties en dat hij pas na de transferperiode wil uitspreken hoe hoog de club kan mikken.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Contract van twee seizoenen

En die onvrede leidde tot een drastische beslissing. Barça maakte immers bekend dat Xavi dan toch wordt bedankt voor bewezen diensten. Ondertussen zou Barça ook al een opvolger hebben gevonden. Zo melden verschillende bronnen dat Hansi Flick aan de slag gaat bij Barcelona.

De Duitser maakte destijds indruk bij Bayern München, waar hij zowat elke mogelijke prijs kon winnen. Sinds zijn ontslag als Duits bondscoach zat hij echter zonder club. Volgens transferexpert Fabrizio Romano is zijn overstap inmiddels helemaal rond. In de loop van deze week zal Flick tekenen voor twee seizoenen.

Nieuwe flankaanvaller

Zodra de aanstelling van Flick afgerond is, zal de sportieve leiding zich kunnen toeleggen op de transfermarkt. Want om de doelstellingen te behalen zou de Duitse trainer versterking willen. Volgens José Alvarez van El Chiringuito staat een nieuwe flankaanvaller helemaal bovenaan de verlanglijst. En twee fraaie namen zijn daarvoor in beeld: Luis Diaz (Liverpool FC) en Nico Williams (Athletic Bilbao). Om hen over te nemen zal de club wel diep in de buidel moeten tasten. En dus zal Barça zelf eerst bepaalde spelers moeten verkopen.

Flick is een goede coach voor Barça ...

Meest recent

'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

35
35
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

10
10
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

19
19
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

28
28
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

45
45
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

73
73
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

93
93
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

50
50
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

251
251
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

494
494
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

61
61
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

126
126
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

74
74
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

142
142
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

172
172
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

307
307
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

594
594
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

232
232
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

190
190
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

559
559
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

470
470

Meer sportnieuws