'Barça voorziet Flick rechtstreeks van topaanwinst'

door
'Barça voorziet Flick rechtstreeks van topaanwinst'

FC Barcelona heeft zondagavond zijn seizoen afgesloten met een 1-2-overwinning op het veld van Sevilla FC. Dat werd tevens de laatste wedstrijd met Xavi Hernandez aan het roer als hoofdcoach. Inmiddels lijkt ook duidelijk wie hem zal opvolgen.

Eind januari liet Xavi weten dat hij na het seizoen zou afzwaaien als hoofdcoach. Maar na weken van speculeren over een mogelijke opvolger, kon het bestuur hem toch op andere gedachten brengen. Zo kondigden club en trainer eind vorige maand aan dat de samenwerking alsnog wordt voortgezet. Xavi zou minstens tot eind volgend seizoen op post blijven.

Tot de soap vorige week een zoveelste wending kende. Zo raakte bekend dat de clubleiding misnoegd zou zijn over enkele uitspraken van de coach. Xavi verklaarde immers dat de sportieve verwachtingen voor volgend seizoen beperkt zijn door de financiële restricties en dat hij pas na de transferperiode wil uitspreken hoe hoog de club kan mikken.

LEES OOK: Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Contract van twee seizoenen

En die onvrede leidde tot een drastische beslissing. Barça maakte immers bekend dat Xavi dan toch wordt bedankt voor bewezen diensten. Ondertussen zou Barça ook al een opvolger hebben gevonden. Zo melden verschillende bronnen dat Hansi Flick aan de slag gaat bij Barcelona.

De Duitser maakte destijds indruk bij Bayern München, waar hij zowat elke mogelijke prijs kon winnen. Sinds zijn ontslag als Duits bondscoach zat hij echter zonder club. Volgens transferexpert Fabrizio Romano is zijn overstap inmiddels helemaal rond. In de loop van deze week zal Flick tekenen voor twee seizoenen.

Nieuwe flankaanvaller

Zodra de aanstelling van Flick afgerond is, zal de sportieve leiding zich kunnen toeleggen op de transfermarkt. Want om de doelstellingen te behalen zou de Duitse trainer versterking willen. Volgens José Alvarez van El Chiringuito staat een nieuwe flankaanvaller helemaal bovenaan de verlanglijst. En twee fraaie namen zijn daarvoor in beeld: Luis Diaz (Liverpool FC) en Nico Williams (Athletic Bilbao). Om hen over te nemen zal de club wel diep in de buidel moeten tasten. En dus zal Barça zelf eerst bepaalde spelers moeten verkopen.

🚀

Flick is een goede coach voor Barça ...

Meest recent

'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

6
6
Pikante onthulling Brusselmans zorgt voor opschudding

Herman Brusselmans heeft opnieuw voor opschudding gezorgd. De schrijver staat bekend om zijn ...

5
5
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

6
6
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

188
188
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

67
67
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

209
209
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

19
19
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

41
41
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

235
235
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

51
51
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

234
234
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

233
233
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

106
106
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

491
491
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

303
303
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

397
397
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

291
291
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

151
151
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

315
315
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

244
244
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1289
1289
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

284
284
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

198
198
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1319
1319

Meer sportnieuws