'Barça voorziet Flick rechtstreeks van topaanwinst'

148
'Barça voorziet Flick rechtstreeks van topaanwinst'

FC Barcelona heeft zondagavond zijn seizoen afgesloten met een 1-2-overwinning op het veld van Sevilla FC. Dat werd tevens de laatste wedstrijd met Xavi Hernandez aan het roer als hoofdcoach. Inmiddels lijkt ook duidelijk wie hem zal opvolgen.

Eind januari liet Xavi weten dat hij na het seizoen zou afzwaaien als hoofdcoach. Maar na weken van speculeren over een mogelijke opvolger, kon het bestuur hem toch op andere gedachten brengen. Zo kondigden club en trainer eind vorige maand aan dat de samenwerking alsnog wordt voortgezet. Xavi zou minstens tot eind volgend seizoen op post blijven.

Tot de soap vorige week een zoveelste wending kende. Zo raakte bekend dat de clubleiding misnoegd zou zijn over enkele uitspraken van de coach. Xavi verklaarde immers dat de sportieve verwachtingen voor volgend seizoen beperkt zijn door de financiële restricties en dat hij pas na de transferperiode wil uitspreken hoe hoog de club kan mikken.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Contract van twee seizoenen

En die onvrede leidde tot een drastische beslissing. Barça maakte immers bekend dat Xavi dan toch wordt bedankt voor bewezen diensten. Ondertussen zou Barça ook al een opvolger hebben gevonden. Zo melden verschillende bronnen dat Hansi Flick aan de slag gaat bij Barcelona.

De Duitser maakte destijds indruk bij Bayern München, waar hij zowat elke mogelijke prijs kon winnen. Sinds zijn ontslag als Duits bondscoach zat hij echter zonder club. Volgens transferexpert Fabrizio Romano is zijn overstap inmiddels helemaal rond. In de loop van deze week zal Flick tekenen voor twee seizoenen.

Nieuwe flankaanvaller

Zodra de aanstelling van Flick afgerond is, zal de sportieve leiding zich kunnen toeleggen op de transfermarkt. Want om de doelstellingen te behalen zou de Duitse trainer versterking willen. Volgens José Alvarez van El Chiringuito staat een nieuwe flankaanvaller helemaal bovenaan de verlanglijst. En twee fraaie namen zijn daarvoor in beeld: Luis Diaz (Liverpool FC) en Nico Williams (Athletic Bilbao). Om hen over te nemen zal de club wel diep in de buidel moeten tasten. En dus zal Barça zelf eerst bepaalde spelers moeten verkopen.

Flick is een goede coach voor Barça ...

Meest recent

Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

1
1
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

23
23
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

18
18
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

12
12
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

14
14
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

49
49
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

109
109
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

37
37
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

25
25
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

99
99
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

50
50
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

95
95
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

48
48
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

42
42
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

203
203
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

199
199
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

484
484
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

417
417
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

368
368
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53

Meer sportnieuws