'Versterking voor kampioen: transferbudget Club Brugge bekend'

1035 stemmen
'Versterking voor kampioen: transferbudget Club Brugge bekend'

Bij Club Brugge leefde men in de voorbije dagen in een feestroes na het behalen van de landstitel. Maar stilaan is het weer tijd om de knop om te draaien. De zomerse transferperiode staat voor de deur en er ligt nog behoorlijk wat werk op de plank.

In de eerstvolgende dagen wil de Brugse clubleiding eerst duidelijkheid scheppen over de trainerssituatie. Dat interim-coach Nicky Hayen na zijn straffe prestaties vast benoemd zal worden, staat inmiddels buiten kijf. Het wordt enkel nog zaak om tot een akkoord te komen over de financiële kant van het dossier. De verwachting is evenwel dat er binnen enkele dagen witte rook zal volgen.

Vervolgens kan 'Director of Football' Dévy Rigaux zich volledig op de transfermarkt storten. Zo is het de algemene verwachting dat in navolging van Igor Thiago, die zoals bekend naar Brentford FC trekt, nog meer sterkhouders zullen vertrekken. Onder meer Joel Ordoñez, Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen kunnen rekenen op de nodige belangstelling.

LEES OOK: Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

Werkbudget staat vast

De vertrekkers zullen evenwel op gepaste wijze vervangen moeten worden. En sowieso is extra kwaliteit in de breedte welgekomen. Maar Club is niet van plan om met miljoenen te gaan smijten en wil zijn transferuitgaven relatief beperkt houden. Volgens Het Laatste Nieuws is het voorziene budget ongeveer hetzelfde als vorig seizoen.

Toen werd zo'n 20 miljoen euro vrijgemaakt, dat werd aangevuld met ongeveer de helft van de transferinkomsten. Het zorgde voor een werkbudget van een kleine 30 miljoen euro. Door de kwalificatie voor de Champions League en mogelijk enkele grote uitgaande deals, is er nu ietsje meer mogelijk. Maar veel zal het budget niet verschillen.

Nieuws spits prioritair

Een deel van dat budget liet Club overigens al rollen. Met Ardon Jashari werd een extra middenvelder aangetrokken, terwijl ook verdediger Zaid Romero op komst lijkt. Twee spelers met een prijskaartje van om en bij de 6 miljoen euro, die op termijn wel eens een veelvoud kunnen opbrengen. Maar daar blijft het niet bij.

Zo staat een nieuwe spits bovenaan het lijstje met prioriteiten. En ook een flankaanvaller mag verwacht worden. Uiteraard blijft men ook niet blind voor interessante opportuniteiten en zal men indien nodig anticiperen op mogelijke vertrekkers. Het belooft dus nog een drukke zomer te worden.

Club moet ook een doublure voor Vanaken halen ...

Meest recent

‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

23
23
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

66
66
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

21
21
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

17
17
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

20
20
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

127
127
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

446
446
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

164
164
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

64
64
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

128
128
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

684
684
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

129
129
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

477
477
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

400
400
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

431
431
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

259
259
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

374
374
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

736
736
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

547
547
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

46
46
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

280
280
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

839
839

Meer sportnieuws