'Versterking voor kampioen: transferbudget Club Brugge bekend'

1035 stemmen
'Versterking voor kampioen: transferbudget Club Brugge bekend'

Bij Club Brugge leefde men in de voorbije dagen in een feestroes na het behalen van de landstitel. Maar stilaan is het weer tijd om de knop om te draaien. De zomerse transferperiode staat voor de deur en er ligt nog behoorlijk wat werk op de plank.

In de eerstvolgende dagen wil de Brugse clubleiding eerst duidelijkheid scheppen over de trainerssituatie. Dat interim-coach Nicky Hayen na zijn straffe prestaties vast benoemd zal worden, staat inmiddels buiten kijf. Het wordt enkel nog zaak om tot een akkoord te komen over de financiële kant van het dossier. De verwachting is evenwel dat er binnen enkele dagen witte rook zal volgen.

Vervolgens kan 'Director of Football' Dévy Rigaux zich volledig op de transfermarkt storten. Zo is het de algemene verwachting dat in navolging van Igor Thiago, die zoals bekend naar Brentford FC trekt, nog meer sterkhouders zullen vertrekken. Onder meer Joel Ordoñez, Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen kunnen rekenen op de nodige belangstelling.

LEES OOK: Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Werkbudget staat vast

De vertrekkers zullen evenwel op gepaste wijze vervangen moeten worden. En sowieso is extra kwaliteit in de breedte welgekomen. Maar Club is niet van plan om met miljoenen te gaan smijten en wil zijn transferuitgaven relatief beperkt houden. Volgens Het Laatste Nieuws is het voorziene budget ongeveer hetzelfde als vorig seizoen.

Toen werd zo'n 20 miljoen euro vrijgemaakt, dat werd aangevuld met ongeveer de helft van de transferinkomsten. Het zorgde voor een werkbudget van een kleine 30 miljoen euro. Door de kwalificatie voor de Champions League en mogelijk enkele grote uitgaande deals, is er nu ietsje meer mogelijk. Maar veel zal het budget niet verschillen.

Nieuws spits prioritair

Een deel van dat budget liet Club overigens al rollen. Met Ardon Jashari werd een extra middenvelder aangetrokken, terwijl ook verdediger Zaid Romero op komst lijkt. Twee spelers met een prijskaartje van om en bij de 6 miljoen euro, die op termijn wel eens een veelvoud kunnen opbrengen. Maar daar blijft het niet bij.

Zo staat een nieuwe spits bovenaan het lijstje met prioriteiten. En ook een flankaanvaller mag verwacht worden. Uiteraard blijft men ook niet blind voor interessante opportuniteiten en zal men indien nodig anticiperen op mogelijke vertrekkers. Het belooft dus nog een drukke zomer te worden.

Club moet ook een doublure voor Vanaken halen ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

9
9
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

73
73
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

65
65
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

140
140
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

145
145
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

308
308
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

305
305
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

494
494
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

122
122
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

171
171
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

906
906
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

245
245
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

372
372
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws