'Versterking voor kampioen: transferbudget Club Brugge bekend'

1035
'Versterking voor kampioen: transferbudget Club Brugge bekend'

Bij Club Brugge leefde men in de voorbije dagen in een feestroes na het behalen van de landstitel. Maar stilaan is het weer tijd om de knop om te draaien. De zomerse transferperiode staat voor de deur en er ligt nog behoorlijk wat werk op de plank.

In de eerstvolgende dagen wil de Brugse clubleiding eerst duidelijkheid scheppen over de trainerssituatie. Dat interim-coach Nicky Hayen na zijn straffe prestaties vast benoemd zal worden, staat inmiddels buiten kijf. Het wordt enkel nog zaak om tot een akkoord te komen over de financiële kant van het dossier. De verwachting is evenwel dat er binnen enkele dagen witte rook zal volgen.

Vervolgens kan 'Director of Football' Dévy Rigaux zich volledig op de transfermarkt storten. Zo is het de algemene verwachting dat in navolging van Igor Thiago, die zoals bekend naar Brentford FC trekt, nog meer sterkhouders zullen vertrekken. Onder meer Joel Ordoñez, Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen kunnen rekenen op de nodige belangstelling.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Werkbudget staat vast

De vertrekkers zullen evenwel op gepaste wijze vervangen moeten worden. En sowieso is extra kwaliteit in de breedte welgekomen. Maar Club is niet van plan om met miljoenen te gaan smijten en wil zijn transferuitgaven relatief beperkt houden. Volgens Het Laatste Nieuws is het voorziene budget ongeveer hetzelfde als vorig seizoen.

Toen werd zo'n 20 miljoen euro vrijgemaakt, dat werd aangevuld met ongeveer de helft van de transferinkomsten. Het zorgde voor een werkbudget van een kleine 30 miljoen euro. Door de kwalificatie voor de Champions League en mogelijk enkele grote uitgaande deals, is er nu ietsje meer mogelijk. Maar veel zal het budget niet verschillen.

Nieuws spits prioritair

Een deel van dat budget liet Club overigens al rollen. Met Ardon Jashari werd een extra middenvelder aangetrokken, terwijl ook verdediger Zaid Romero op komst lijkt. Twee spelers met een prijskaartje van om en bij de 6 miljoen euro, die op termijn wel eens een veelvoud kunnen opbrengen. Maar daar blijft het niet bij.

Zo staat een nieuwe spits bovenaan het lijstje met prioriteiten. En ook een flankaanvaller mag verwacht worden. Uiteraard blijft men ook niet blind voor interessante opportuniteiten en zal men indien nodig anticiperen op mogelijke vertrekkers. Het belooft dus nog een drukke zomer te worden.

Club moet ook een doublure voor Vanaken halen ...

Meest recent

KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

10
10
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

65
65
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

73
73
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

19
19
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

136
136
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

69
69
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

172
172
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

160
160
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

241
241
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

191
191
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

236
236
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

404
404
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

190
190
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

193
193
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

166
166
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

145
145
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

78
78
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

45
45
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

218
218
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

136
136
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

79
79
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

36
36
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

20
20
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

322
322

Meer sportnieuws