'Versterking voor kampioen: transferbudget Club Brugge bekend'

door
'Versterking voor kampioen: transferbudget Club Brugge bekend'

Bij Club Brugge leefde men in de voorbije dagen in een feestroes na het behalen van de landstitel. Maar stilaan is het weer tijd om de knop om te draaien. De zomerse transferperiode staat voor de deur en er ligt nog behoorlijk wat werk op de plank.

In de eerstvolgende dagen wil de Brugse clubleiding eerst duidelijkheid scheppen over de trainerssituatie. Dat interim-coach Nicky Hayen na zijn straffe prestaties vast benoemd zal worden, staat inmiddels buiten kijf. Het wordt enkel nog zaak om tot een akkoord te komen over de financiële kant van het dossier. De verwachting is evenwel dat er binnen enkele dagen witte rook zal volgen.

Vervolgens kan 'Director of Football' Dévy Rigaux zich volledig op de transfermarkt storten. Zo is het de algemene verwachting dat in navolging van Igor Thiago, die zoals bekend naar Brentford FC trekt, nog meer sterkhouders zullen vertrekken. Onder meer Joel Ordoñez, Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen kunnen rekenen op de nodige belangstelling.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Werkbudget staat vast

De vertrekkers zullen evenwel op gepaste wijze vervangen moeten worden. En sowieso is extra kwaliteit in de breedte welgekomen. Maar Club is niet van plan om met miljoenen te gaan smijten en wil zijn transferuitgaven relatief beperkt houden. Volgens Het Laatste Nieuws is het voorziene budget ongeveer hetzelfde als vorig seizoen.

Toen werd zo'n 20 miljoen euro vrijgemaakt, dat werd aangevuld met ongeveer de helft van de transferinkomsten. Het zorgde voor een werkbudget van een kleine 30 miljoen euro. Door de kwalificatie voor de Champions League en mogelijk enkele grote uitgaande deals, is er nu ietsje meer mogelijk. Maar veel zal het budget niet verschillen.

Nieuws spits prioritair

Een deel van dat budget liet Club overigens al rollen. Met Ardon Jashari werd een extra middenvelder aangetrokken, terwijl ook verdediger Zaid Romero op komst lijkt. Twee spelers met een prijskaartje van om en bij de 6 miljoen euro, die op termijn wel eens een veelvoud kunnen opbrengen. Maar daar blijft het niet bij.

Zo staat een nieuwe spits bovenaan het lijstje met prioriteiten. En ook een flankaanvaller mag verwacht worden. Uiteraard blijft men ook niet blind voor interessante opportuniteiten en zal men indien nodig anticiperen op mogelijke vertrekkers. Het belooft dus nog een drukke zomer te worden.

Club moet ook een doublure voor Vanaken halen ...

Meest recent

Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

11
11
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

12
12
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

10
10
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

113
113
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

216
216
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

72
72
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

45
45
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

135
135
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

98
98
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

46
46
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

127
127
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

395
395
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

145
145
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

46
46
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

47
47
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

112
112
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

255
255
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

345
345
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

623
623
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

281
281
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

260
260
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

225
225
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

169
169
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

534
534

Meer sportnieuws