Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

164 stemmen
Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

Domenico Tedesco gaf dinsdag zijn 25-koppige selectie voor het EK prijs. Zoals wel vaker na zulk een bekendmaking eisen ook nu vooral de afwezigen de aandacht op. Onder meer het feit dat de bondscoach Hans Vanaken links liet liggen beroert de gemoederen. Te meer omdat Aster Vranckx en Arthur Vermeeren wél van de partij zijn.

In tegenstelling tot de dirigent van landskampioen Club Brugge beschikken zij nochtans over weinig matchritme. Vermeeren kwam sinds zijn overstap van Antwerp naar Atlético Madrid nauwelijks nog aan spelen toe, terwijl Vranckx al een paar weken in de lappenmand ligt. Daarvoor was hij evenmin een onbetwiste titularis bij Wolfsburg.

LEES OOK: Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Vanaken out, Vranckx in

Net zoals in het geval van Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans gokt Tedesco er dus toch liever op dat de 21-jarige middenvelder tijdig fit geraakt voor het EK dan Vanaken zijn kans te gunnen. Een beslissing die hier en daar de wenkbrauwen doet fronsen, maar volgens de redenering van de bondscoach zelf wel perfect steek houdt.

Hij beschouwt Vanaken tenslotte duidelijk louter als een optie hoger op het veld, waar de Rode Duivels baden in weelde. "Het verschil zit hem vooral in de alternatieven op hun positie. Vranckx is een ander type 'zes' dan Amadou Onana, een profiel dat we anders niet hebben. Voor zijn blessure heeft hij ook veel gespeeld", aldus Tedesco.

Vermeeren zoals Tielemans

Vermeeren blijkt dan weer een geval apart. "Hij is de toekomst van de Rode Duivels en heeft speciale kwaliteiten. We willen hem erbij hebben om hem de ervaring te gunnen", heeft het 19-jarige toptalent op dat gebied de fakkel van Tielemans overgenomen. Voor hem maakt de bondscoach daarom graag toch een zeldzame uitzondering.

Tenslotte snelde Maxim De Cuyper links achterin Olivier Deman in de pikorde wél voorbij omwille van diens recente gebrek aan speelgelegenheid in het buitenland. Diezelfde logica gaat voor zijn meer ervaren ploegmaat op het middenveld, waar de opties bij het nationale elftal nog altijd amper op twee handen te tellen vallen, dus echter niet op.

Wie zal meer spelen op het EK?

Meest recent

'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

66
66
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

136
136
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

86
86
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

36
36
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

470
470
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

83
83
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

103
103
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

135
135
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

130
130
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

57
57
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

403
403
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

127
127
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

155
155
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

160
160
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

190
190
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

563
563
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

158
158
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

158
158
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

403
403
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

352
352
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

789
789
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

262
262

Meer sportnieuws