Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

door
Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

Domenico Tedesco gaf dinsdag zijn 25-koppige selectie voor het EK prijs. Zoals wel vaker na zulk een bekendmaking eisen ook nu vooral de afwezigen de aandacht op. Onder meer het feit dat de bondscoach Hans Vanaken links liet liggen beroert de gemoederen. Te meer omdat Aster Vranckx en Arthur Vermeeren wél van de partij zijn.

In tegenstelling tot de dirigent van landskampioen Club Brugge beschikken zij nochtans over weinig matchritme. Vermeeren kwam sinds zijn overstap van Antwerp naar Atlético Madrid nauwelijks nog aan spelen toe, terwijl Vranckx al een paar weken in de lappenmand ligt. Daarvoor was hij evenmin een onbetwiste titularis bij Wolfsburg.

LEES OOK: Rode Duivels krijgen geweldig nieuws voor cruciale match

Vanaken out, Vranckx in

Net zoals in het geval van Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans gokt Tedesco er dus toch liever op dat de 21-jarige middenvelder tijdig fit geraakt voor het EK dan Vanaken zijn kans te gunnen. Een beslissing die hier en daar de wenkbrauwen doet fronsen, maar volgens de redenering van de bondscoach zelf wel perfect steek houdt.

Hij beschouwt Vanaken tenslotte duidelijk louter als een optie hoger op het veld, waar de Rode Duivels baden in weelde. "Het verschil zit hem vooral in de alternatieven op hun positie. Vranckx is een ander type 'zes' dan Amadou Onana, een profiel dat we anders niet hebben. Voor zijn blessure heeft hij ook veel gespeeld", aldus Tedesco.

Vermeeren zoals Tielemans

Vermeeren blijkt dan weer een geval apart. "Hij is de toekomst van de Rode Duivels en heeft speciale kwaliteiten. We willen hem erbij hebben om hem de ervaring te gunnen", heeft het 19-jarige toptalent op dat gebied de fakkel van Tielemans overgenomen. Voor hem maakt de bondscoach daarom graag toch een zeldzame uitzondering.

Tenslotte snelde Maxim De Cuyper links achterin Olivier Deman in de pikorde wél voorbij omwille van diens recente gebrek aan speelgelegenheid in het buitenland. Diezelfde logica gaat voor zijn meer ervaren ploegmaat op het middenveld, waar de opties bij het nationale elftal nog altijd amper op twee handen te tellen vallen, dus echter niet op.

Wie zal meer spelen op het EK?

Meest recent

Verhaeghe ontkent hardnekkig gerucht: "Komt niet via ons"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

7
7
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

47
47
Kompany spreekt zich uit over ontslag van Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

73
73
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

28
28
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

146
146
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

66
66
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

66
66
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

99
99
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

236
236
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

452
452
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

114
114
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

210
210
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

361
361
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

115
115
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

297
297
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

110
110
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

48
48
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

478
478
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

440
440
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

287
287
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

211
211
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

53
53
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

339
339
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

68
68

Meer sportnieuws