Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

164 stemmen
Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

Domenico Tedesco gaf dinsdag zijn 25-koppige selectie voor het EK prijs. Zoals wel vaker na zulk een bekendmaking eisen ook nu vooral de afwezigen de aandacht op. Onder meer het feit dat de bondscoach Hans Vanaken links liet liggen beroert de gemoederen. Te meer omdat Aster Vranckx en Arthur Vermeeren wél van de partij zijn.

In tegenstelling tot de dirigent van landskampioen Club Brugge beschikken zij nochtans over weinig matchritme. Vermeeren kwam sinds zijn overstap van Antwerp naar Atlético Madrid nauwelijks nog aan spelen toe, terwijl Vranckx al een paar weken in de lappenmand ligt. Daarvoor was hij evenmin een onbetwiste titularis bij Wolfsburg.

LEES OOK: Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Vanaken out, Vranckx in

Net zoals in het geval van Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans gokt Tedesco er dus toch liever op dat de 21-jarige middenvelder tijdig fit geraakt voor het EK dan Vanaken zijn kans te gunnen. Een beslissing die hier en daar de wenkbrauwen doet fronsen, maar volgens de redenering van de bondscoach zelf wel perfect steek houdt.

Hij beschouwt Vanaken tenslotte duidelijk louter als een optie hoger op het veld, waar de Rode Duivels baden in weelde. "Het verschil zit hem vooral in de alternatieven op hun positie. Vranckx is een ander type 'zes' dan Amadou Onana, een profiel dat we anders niet hebben. Voor zijn blessure heeft hij ook veel gespeeld", aldus Tedesco.

Vermeeren zoals Tielemans

Vermeeren blijkt dan weer een geval apart. "Hij is de toekomst van de Rode Duivels en heeft speciale kwaliteiten. We willen hem erbij hebben om hem de ervaring te gunnen", heeft het 19-jarige toptalent op dat gebied de fakkel van Tielemans overgenomen. Voor hem maakt de bondscoach daarom graag toch een zeldzame uitzondering.

Tenslotte snelde Maxim De Cuyper links achterin Olivier Deman in de pikorde wél voorbij omwille van diens recente gebrek aan speelgelegenheid in het buitenland. Diezelfde logica gaat voor zijn meer ervaren ploegmaat op het middenveld, waar de opties bij het nationale elftal nog altijd amper op twee handen te tellen vallen, dus echter niet op.

Wie zal meer spelen op het EK?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

31
31
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

24
24
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

76
76
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

72
72
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

80
80
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

62
62
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

506
506
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

467
467
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

863
863
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

373
373
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

178
178
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

705
705
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws