Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

164 stemmen
Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

Domenico Tedesco gaf dinsdag zijn 25-koppige selectie voor het EK prijs. Zoals wel vaker na zulk een bekendmaking eisen ook nu vooral de afwezigen de aandacht op. Onder meer het feit dat de bondscoach Hans Vanaken links liet liggen beroert de gemoederen. Te meer omdat Aster Vranckx en Arthur Vermeeren wél van de partij zijn.

In tegenstelling tot de dirigent van landskampioen Club Brugge beschikken zij nochtans over weinig matchritme. Vermeeren kwam sinds zijn overstap van Antwerp naar Atlético Madrid nauwelijks nog aan spelen toe, terwijl Vranckx al een paar weken in de lappenmand ligt. Daarvoor was hij evenmin een onbetwiste titularis bij Wolfsburg.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Vanaken out, Vranckx in

Net zoals in het geval van Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans gokt Tedesco er dus toch liever op dat de 21-jarige middenvelder tijdig fit geraakt voor het EK dan Vanaken zijn kans te gunnen. Een beslissing die hier en daar de wenkbrauwen doet fronsen, maar volgens de redenering van de bondscoach zelf wel perfect steek houdt.

Hij beschouwt Vanaken tenslotte duidelijk louter als een optie hoger op het veld, waar de Rode Duivels baden in weelde. "Het verschil zit hem vooral in de alternatieven op hun positie. Vranckx is een ander type 'zes' dan Amadou Onana, een profiel dat we anders niet hebben. Voor zijn blessure heeft hij ook veel gespeeld", aldus Tedesco.

Vermeeren zoals Tielemans

Vermeeren blijkt dan weer een geval apart. "Hij is de toekomst van de Rode Duivels en heeft speciale kwaliteiten. We willen hem erbij hebben om hem de ervaring te gunnen", heeft het 19-jarige toptalent op dat gebied de fakkel van Tielemans overgenomen. Voor hem maakt de bondscoach daarom graag toch een zeldzame uitzondering.

Tenslotte snelde Maxim De Cuyper links achterin Olivier Deman in de pikorde wél voorbij omwille van diens recente gebrek aan speelgelegenheid in het buitenland. Diezelfde logica gaat voor zijn meer ervaren ploegmaat op het middenveld, waar de opties bij het nationale elftal nog altijd amper op twee handen te tellen vallen, dus echter niet op.

Wie zal meer spelen op het EK?

Meest recent

De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

5
5
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

27
27
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

103
103
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

124
124
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

107
107
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

105
105
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

180
180
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

173
173
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

57
57
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

44
44
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

372
372
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

188
188
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

290
290
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

152
152
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

108
108
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

407
407
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

177
177
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

318
318
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

227
227
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

157
157
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

117
117
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

873
873

Meer sportnieuws