Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

164 stemmen
Vanaken out, Vranckx & Vermeeren in: Tedesco geeft uitleg

Domenico Tedesco gaf dinsdag zijn 25-koppige selectie voor het EK prijs. Zoals wel vaker na zulk een bekendmaking eisen ook nu vooral de afwezigen de aandacht op. Onder meer het feit dat de bondscoach Hans Vanaken links liet liggen beroert de gemoederen. Te meer omdat Aster Vranckx en Arthur Vermeeren wél van de partij zijn.

In tegenstelling tot de dirigent van landskampioen Club Brugge beschikken zij nochtans over weinig matchritme. Vermeeren kwam sinds zijn overstap van Antwerp naar Atlético Madrid nauwelijks nog aan spelen toe, terwijl Vranckx al een paar weken in de lappenmand ligt. Daarvoor was hij evenmin een onbetwiste titularis bij Wolfsburg.

LEES OOK: 'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

Vanaken out, Vranckx in

Net zoals in het geval van Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans gokt Tedesco er dus toch liever op dat de 21-jarige middenvelder tijdig fit geraakt voor het EK dan Vanaken zijn kans te gunnen. Een beslissing die hier en daar de wenkbrauwen doet fronsen, maar volgens de redenering van de bondscoach zelf wel perfect steek houdt.

Hij beschouwt Vanaken tenslotte duidelijk louter als een optie hoger op het veld, waar de Rode Duivels baden in weelde. "Het verschil zit hem vooral in de alternatieven op hun positie. Vranckx is een ander type 'zes' dan Amadou Onana, een profiel dat we anders niet hebben. Voor zijn blessure heeft hij ook veel gespeeld", aldus Tedesco.

Vermeeren zoals Tielemans

Vermeeren blijkt dan weer een geval apart. "Hij is de toekomst van de Rode Duivels en heeft speciale kwaliteiten. We willen hem erbij hebben om hem de ervaring te gunnen", heeft het 19-jarige toptalent op dat gebied de fakkel van Tielemans overgenomen. Voor hem maakt de bondscoach daarom graag toch een zeldzame uitzondering.

Tenslotte snelde Maxim De Cuyper links achterin Olivier Deman in de pikorde wél voorbij omwille van diens recente gebrek aan speelgelegenheid in het buitenland. Diezelfde logica gaat voor zijn meer ervaren ploegmaat op het middenveld, waar de opties bij het nationale elftal nog altijd amper op twee handen te tellen vallen, dus echter niet op.

Wie zal meer spelen op het EK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

15
15
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

26
26
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

42
42
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

37
37
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

19
19
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

119
119
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

38
38
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

182
182
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

86
86
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

174
174
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

263
263
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

170
170
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

846
846
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1107
1107
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

375
375
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

185
185
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

203
203
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

58
58
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

164
164
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

90
90
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

188
188
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

108
108
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

44
44

Meer sportnieuws