Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

door
Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

Ondanks de harde knopen die hij hier en daar moest doorhakken besloot Domenico Tedesco uiteindelijk om 'slechts' 25 Rode Duivels te selecteren voor het EK. En dus zullen er in Duitsland straks tal van opvallende namen ontbreken.

Op sociale media kan vooral de afwezigheid van Michy Batshuayi en Hans Vanaken op weinig begrip rekenen. Met 27 doelpunten in 56 optredens bleek die eerste al meermaals de ideale joker voor ons nationale elftal, terwijl Vanaken zopas Club Brugge nog naar de landstitel loodste. Toch heeft Tedesco voor hen dus geen plekje veil in zijn selectie.

LEES OOK: 'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Batshuayi & Vanaken

Vooral in het geval van Batshuayi viel hem dat zwaar. "Dat was allicht een van de lastigste keuzes. Michy heeft een fantastische karakter en is ook een heel goede speler, die er al lang bij is. Maar we kiezen met Romelu Lukaku en Loïs Openda voor twee spitsen, terwijl ook Charles De Ketelaere, Leandro Trossard en Dodi Lukebakio er kunnen spelen."

"Daarom leek het ons niet nodig om nog een derde spits mee te nemen", aldus de bondscoach, die Batshuayi ook opbelde om de situatie uit te leggen. Een eer die Vanaken niet te beurt viel. "Uiteraard kwam hij in aanmerking na zijn fantastische play-offs, maar met De Ketelaere, Trossard en Kevin De Bruyne is de concurrentie op zijn positie te groot."

Tegenstrijdigheid Tedesco

Een uitleg die we nadien wel nog vaker zouden horen: de alternatieven die hij voor elk benodigd profiel voorhanden heeft zijn voor Tedesco een essentiële factor. Daarom vallen voorin ook Alexis Saelemaekers en Dries Mertens ondanks hun prima campagnes bij respectievelijk Bologna en Galatasary uit de boot. "Kies maar iemand om thuis te laten."

Nochtans opteert Tedesco er ondanks al die luxe zelf voor om zijn groep voorlopig te beperken tot 25 in plaats van 26 spelers. Een bewuste keuze met het oog op de harmonie en de groepssfeer, zo blijkt. Meer nog: zonder de fysieke perikelen van Jan Vertonghen, Arthur Theate, Aster Vranckx en Youri Tielemans had hij slechts 23 namen geselecteerd.

Alderweireld & Courtois

Voorts gaf de bondscoach nog mee dat Olivier Deman omwille van een gebrek aan ritme werd gepasseerd voor surprise du chef Maxim De Cuyper, wat Toby Alderweireld betreft zou de polyvalentie van Axel Witsel de doorslaggevende factor zijn. Tot slot deelde Tedesco kort nog eens mee dat de situatie rond Thibaut Courtois ongewijzigd is gebleven.

Wie verdiende het meest een EK-selectie?

Meest recent

De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

27
27
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

9
9
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

104
104
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

20
20
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

30
30
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

127
127
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

48
48
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

72
72
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

351
351
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

209
209
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

71
71
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

102
102
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

327
327
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

67
67
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

166
166
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

218
218
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

191
191
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

894
894
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

173
173
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

48
48
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

142
142
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

392
392
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

283
283

Meer sportnieuws