Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

door
Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

Ondanks de harde knopen die hij hier en daar moest doorhakken besloot Domenico Tedesco uiteindelijk om 'slechts' 25 Rode Duivels te selecteren voor het EK. En dus zullen er in Duitsland straks tal van opvallende namen ontbreken.

Op sociale media kan vooral de afwezigheid van Michy Batshuayi en Hans Vanaken op weinig begrip rekenen. Met 27 doelpunten in 56 optredens bleek die eerste al meermaals de ideale joker voor ons nationale elftal, terwijl Vanaken zopas Club Brugge nog naar de landstitel loodste. Toch heeft Tedesco voor hen dus geen plekje veil in zijn selectie.

LEES OOK: Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Batshuayi & Vanaken

Vooral in het geval van Batshuayi viel hem dat zwaar. "Dat was allicht een van de lastigste keuzes. Michy heeft een fantastische karakter en is ook een heel goede speler, die er al lang bij is. Maar we kiezen met Romelu Lukaku en Loïs Openda voor twee spitsen, terwijl ook Charles De Ketelaere, Leandro Trossard en Dodi Lukebakio er kunnen spelen."

"Daarom leek het ons niet nodig om nog een derde spits mee te nemen", aldus de bondscoach, die Batshuayi ook opbelde om de situatie uit te leggen. Een eer die Vanaken niet te beurt viel. "Uiteraard kwam hij in aanmerking na zijn fantastische play-offs, maar met De Ketelaere, Trossard en Kevin De Bruyne is de concurrentie op zijn positie te groot."

Tegenstrijdigheid Tedesco

Een uitleg die we nadien wel nog vaker zouden horen: de alternatieven die hij voor elk benodigd profiel voorhanden heeft zijn voor Tedesco een essentiële factor. Daarom vallen voorin ook Alexis Saelemaekers en Dries Mertens ondanks hun prima campagnes bij respectievelijk Bologna en Galatasary uit de boot. "Kies maar iemand om thuis te laten."

Nochtans opteert Tedesco er ondanks al die luxe zelf voor om zijn groep voorlopig te beperken tot 25 in plaats van 26 spelers. Een bewuste keuze met het oog op de harmonie en de groepssfeer, zo blijkt. Meer nog: zonder de fysieke perikelen van Jan Vertonghen, Arthur Theate, Aster Vranckx en Youri Tielemans had hij slechts 23 namen geselecteerd.

Alderweireld & Courtois

Voorts gaf de bondscoach nog mee dat Olivier Deman omwille van een gebrek aan ritme werd gepasseerd voor surprise du chef Maxim De Cuyper, wat Toby Alderweireld betreft zou de polyvalentie van Axel Witsel de doorslaggevende factor zijn. Tot slot deelde Tedesco kort nog eens mee dat de situatie rond Thibaut Courtois ongewijzigd is gebleven.

Wie verdiende het meest een EK-selectie?

Meest recent

Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

228
228
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

98
98
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

88
88
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

257
257
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

21
21
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

137
137
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

471
471
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

23
23
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

32
32
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

170
170
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

78
78
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

115
115
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

105
105
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

112
112
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

103
103
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

284
284
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

288
288
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

172
172
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

143
143
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

204
204
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

157
157
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

115
115
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

294
294

Meer sportnieuws