Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

door
Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

Ondanks de harde knopen die hij hier en daar moest doorhakken besloot Domenico Tedesco uiteindelijk om 'slechts' 25 Rode Duivels te selecteren voor het EK. En dus zullen er in Duitsland straks tal van opvallende namen ontbreken.

Op sociale media kan vooral de afwezigheid van Michy Batshuayi en Hans Vanaken op weinig begrip rekenen. Met 27 doelpunten in 56 optredens bleek die eerste al meermaals de ideale joker voor ons nationale elftal, terwijl Vanaken zopas Club Brugge nog naar de landstitel loodste. Toch heeft Tedesco voor hen dus geen plekje veil in zijn selectie.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Batshuayi & Vanaken

Vooral in het geval van Batshuayi viel hem dat zwaar. "Dat was allicht een van de lastigste keuzes. Michy heeft een fantastische karakter en is ook een heel goede speler, die er al lang bij is. Maar we kiezen met Romelu Lukaku en Loïs Openda voor twee spitsen, terwijl ook Charles De Ketelaere, Leandro Trossard en Dodi Lukebakio er kunnen spelen."

"Daarom leek het ons niet nodig om nog een derde spits mee te nemen", aldus de bondscoach, die Batshuayi ook opbelde om de situatie uit te leggen. Een eer die Vanaken niet te beurt viel. "Uiteraard kwam hij in aanmerking na zijn fantastische play-offs, maar met De Ketelaere, Trossard en Kevin De Bruyne is de concurrentie op zijn positie te groot."

Tegenstrijdigheid Tedesco

Een uitleg die we nadien wel nog vaker zouden horen: de alternatieven die hij voor elk benodigd profiel voorhanden heeft zijn voor Tedesco een essentiële factor. Daarom vallen voorin ook Alexis Saelemaekers en Dries Mertens ondanks hun prima campagnes bij respectievelijk Bologna en Galatasary uit de boot. "Kies maar iemand om thuis te laten."

Nochtans opteert Tedesco er ondanks al die luxe zelf voor om zijn groep voorlopig te beperken tot 25 in plaats van 26 spelers. Een bewuste keuze met het oog op de harmonie en de groepssfeer, zo blijkt. Meer nog: zonder de fysieke perikelen van Jan Vertonghen, Arthur Theate, Aster Vranckx en Youri Tielemans had hij slechts 23 namen geselecteerd.

Alderweireld & Courtois

Voorts gaf de bondscoach nog mee dat Olivier Deman omwille van een gebrek aan ritme werd gepasseerd voor surprise du chef Maxim De Cuyper, wat Toby Alderweireld betreft zou de polyvalentie van Axel Witsel de doorslaggevende factor zijn. Tot slot deelde Tedesco kort nog eens mee dat de situatie rond Thibaut Courtois ongewijzigd is gebleven.

Wie verdiende het meest een EK-selectie?

Meest recent

Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

225
225
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

36
36
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

76
76
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

30
30
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

56
56
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

32
32
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

57
57
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

381
381
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

95
95
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

239
239
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

29
29
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

478
478
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

236
236
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

66
66
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

129
129
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

69
69
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

360
360
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

316
316
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

108
108
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

215
215
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

251
251
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

227
227
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

204
204
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

102
102
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49

Meer sportnieuws