Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

1466
Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

Ondanks de harde knopen die hij hier en daar moest doorhakken besloot Domenico Tedesco uiteindelijk om 'slechts' 25 Rode Duivels te selecteren voor het EK. En dus zullen er in Duitsland straks tal van opvallende namen ontbreken.

Op sociale media kan vooral de afwezigheid van Michy Batshuayi en Hans Vanaken op weinig begrip rekenen. Met 27 doelpunten in 56 optredens bleek die eerste al meermaals de ideale joker voor ons nationale elftal, terwijl Vanaken zopas Club Brugge nog naar de landstitel loodste. Toch heeft Tedesco voor hen dus geen plekje veil in zijn selectie.

LEES OOK: ‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Batshuayi & Vanaken

Vooral in het geval van Batshuayi viel hem dat zwaar. "Dat was allicht een van de lastigste keuzes. Michy heeft een fantastische karakter en is ook een heel goede speler, die er al lang bij is. Maar we kiezen met Romelu Lukaku en Loïs Openda voor twee spitsen, terwijl ook Charles De Ketelaere, Leandro Trossard en Dodi Lukebakio er kunnen spelen."

"Daarom leek het ons niet nodig om nog een derde spits mee te nemen", aldus de bondscoach, die Batshuayi ook opbelde om de situatie uit te leggen. Een eer die Vanaken niet te beurt viel. "Uiteraard kwam hij in aanmerking na zijn fantastische play-offs, maar met De Ketelaere, Trossard en Kevin De Bruyne is de concurrentie op zijn positie te groot."

Tegenstrijdigheid Tedesco

Een uitleg die we nadien wel nog vaker zouden horen: de alternatieven die hij voor elk benodigd profiel voorhanden heeft zijn voor Tedesco een essentiële factor. Daarom vallen voorin ook Alexis Saelemaekers en Dries Mertens ondanks hun prima campagnes bij respectievelijk Bologna en Galatasary uit de boot. "Kies maar iemand om thuis te laten."

Nochtans opteert Tedesco er ondanks al die luxe zelf voor om zijn groep voorlopig te beperken tot 25 in plaats van 26 spelers. Een bewuste keuze met het oog op de harmonie en de groepssfeer, zo blijkt. Meer nog: zonder de fysieke perikelen van Jan Vertonghen, Arthur Theate, Aster Vranckx en Youri Tielemans had hij slechts 23 namen geselecteerd.

Alderweireld & Courtois

Voorts gaf de bondscoach nog mee dat Olivier Deman omwille van een gebrek aan ritme werd gepasseerd voor surprise du chef Maxim De Cuyper, wat Toby Alderweireld betreft zou de polyvalentie van Axel Witsel de doorslaggevende factor zijn. Tot slot deelde Tedesco kort nog eens mee dat de situatie rond Thibaut Courtois ongewijzigd is gebleven.

Wie verdiende het meest een EK-selectie?

Meest recent

Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

14
14
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

0
0
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

28
28
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

223
223
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

74
74
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

459
459
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

111
111
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

624
624
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

57
57
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

70
70
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

916
916
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

53
53
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

65
65
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

223
223
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

148
148
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

372
372
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

181
181
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

86
86
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

132
132
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

258
258
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

110
110
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

593
593
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

601
601
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

425
425

Meer sportnieuws