Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

door
Tedesco verklaart afwezigheid Vanaken & co in EK-selectie

Ondanks de harde knopen die hij hier en daar moest doorhakken besloot Domenico Tedesco uiteindelijk om 'slechts' 25 Rode Duivels te selecteren voor het EK. En dus zullen er in Duitsland straks tal van opvallende namen ontbreken.

Op sociale media kan vooral de afwezigheid van Michy Batshuayi en Hans Vanaken op weinig begrip rekenen. Met 27 doelpunten in 56 optredens bleek die eerste al meermaals de ideale joker voor ons nationale elftal, terwijl Vanaken zopas Club Brugge nog naar de landstitel loodste. Toch heeft Tedesco voor hen dus geen plekje veil in zijn selectie.

LEES OOK: Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Batshuayi & Vanaken

Vooral in het geval van Batshuayi viel hem dat zwaar. "Dat was allicht een van de lastigste keuzes. Michy heeft een fantastische karakter en is ook een heel goede speler, die er al lang bij is. Maar we kiezen met Romelu Lukaku en Loïs Openda voor twee spitsen, terwijl ook Charles De Ketelaere, Leandro Trossard en Dodi Lukebakio er kunnen spelen."

"Daarom leek het ons niet nodig om nog een derde spits mee te nemen", aldus de bondscoach, die Batshuayi ook opbelde om de situatie uit te leggen. Een eer die Vanaken niet te beurt viel. "Uiteraard kwam hij in aanmerking na zijn fantastische play-offs, maar met De Ketelaere, Trossard en Kevin De Bruyne is de concurrentie op zijn positie te groot."

Tegenstrijdigheid Tedesco

Een uitleg die we nadien wel nog vaker zouden horen: de alternatieven die hij voor elk benodigd profiel voorhanden heeft zijn voor Tedesco een essentiële factor. Daarom vallen voorin ook Alexis Saelemaekers en Dries Mertens ondanks hun prima campagnes bij respectievelijk Bologna en Galatasary uit de boot. "Kies maar iemand om thuis te laten."

Nochtans opteert Tedesco er ondanks al die luxe zelf voor om zijn groep voorlopig te beperken tot 25 in plaats van 26 spelers. Een bewuste keuze met het oog op de harmonie en de groepssfeer, zo blijkt. Meer nog: zonder de fysieke perikelen van Jan Vertonghen, Arthur Theate, Aster Vranckx en Youri Tielemans had hij slechts 23 namen geselecteerd.

Alderweireld & Courtois

Voorts gaf de bondscoach nog mee dat Olivier Deman omwille van een gebrek aan ritme werd gepasseerd voor surprise du chef Maxim De Cuyper, wat Toby Alderweireld betreft zou de polyvalentie van Axel Witsel de doorslaggevende factor zijn. Tot slot deelde Tedesco kort nog eens mee dat de situatie rond Thibaut Courtois ongewijzigd is gebleven.

Wie verdiende het meest een EK-selectie?

Meest recent

Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

13
13
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

31
31
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

147
147
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

40
40
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

122
122
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

25
25
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

91
91
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

112
112
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

256
256
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

99
99
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

77
77
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

321
321
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

70
70
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

131
131
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

142
142
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

316
316
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

379
379
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

138
138
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

138
138
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

481
481
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

498
498
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

139
139
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

450
450

Meer sportnieuws