‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

1057 stemmen
‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

CEO Sports Jesper Fredberg is tevreden met het afgelopen seizoen, maar ziet nog ruimte voor verbetering. Een prioriteit is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen. Dennis Praet van Leicester City is een mogelijke kandidaat, hoewel budgettaire beperkingen het moeilijk maken.

Het ontbreekt aan Champions League-inkomsten, waardoor Fredberg creatief moet omgaan met de middelen. Anderlecht richt zich voorlopig op betaalbare, langetermijntransfers.

Een potentiële versterking is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat, die ook op de radar staat van clubs als Eibar en Alavés. Laalaoui wordt gezien als een van de grootste talenten uit de Marokkaanse competitie en de 2005-generatie.

LEES OOK: Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

Anderlecht zoekt dominante en creatieve middenvelder

Jesper Fredberg bekeek het afgelopen seizoen met een objectieve blik en constateerde dat Anderlecht een goed seizoen heeft gehad. Desalniettemin zal de CEO Sports binnenkort de eindbalans van het seizoen opmaken om vast te stellen wat goed ging en waar nog verbeteringen nodig zijn.

Het Nieuwsblad voorspelt dat Fredberg opnieuw een grote verantwoordelijkheid zal dragen in de komende maanden. Een belangrijk punt voor Anderlecht is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen.

De krant benadrukt dat de club geen extra lopers meer nodig heeft, maar eerder een speler die kan bijdragen aan het opbouwen van aanvallen, het controleren en het sturen van het spel.

Dennis Praet van Leicester City wordt genoemd, al is het budget voor deze versterkingen een punt van zorg, vooral omdat de verhoopte Champions League-miljoenen uitblijven.

Dit betekent dat Fredberg creatief en strategisch moet omgaan met de beschikbare middelen om de juiste spelers aan te trekken die zowel financieel haalbaar als sportief waardevol zijn voor Anderlecht.

Toptalent van 2005-generatie en juweel van de Botola Pro

Het lijkt erop dat Anderlecht in de komende weken voornamelijk zal focussen op het aantrekken van spelers voor de lange termijn, waarbij dure transfers voorlopig niet hoog op de agenda staan - dat is voor later.

Een van de namen die genoemd wordt als mogelijke versterking voor de club is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat. Laalaoui staat ook op de radar van andere clubs zoals Eibar, Clermont Foot, Caen en Alavés.

Laalaoui wordt beschouwd als een van de meest veelbelovende talenten voortgebracht door de jeugdopleiding van FUS Rabat, zelfs van de 2005-generatie in Marokko, en als het grootste juweel van de Botola Pro.

Ondanks zijn jeugdige leeftijd heeft hij al ervaring opgedaan in de Marokkaanse competitie, waar hij dit seizoen al in 19 wedstrijden in actie kwam. Anderlecht ziet in hem in eerste instantie een versterking voor de RSCA Futures.

De geschatte transferprijs van Laalaoui bedraagt naar verluidt een half miljoen euro, wat gezien zijn potentieel en prestaties een relatief bescheiden bedrag lijkt te zijn.

Laalaoui wil naar België: Anderlecht kan koopje doen

Reda Laalaoui maakt indruk met zijn uitstekende fysieke vaardigheden, technische skills en slimme positionering met of zonder bal.

Zijn vermogen om dreiging voor het doel te creëren wordt onderstreept door zijn hoge expected goals en aantal doelpogingen, in beide onderdelen prijkt hij in de top vijf onder zijn positionele collega’s in de Botola Pro.

Dat hij op de negende plaats staat in de lijst van spelers met de hoogste marktwaarde in de Marokkaanse competitie, volgens het CIES Football Observatory, toont aan hoe hoog hij gewaardeerd wordt binnen de Marokkaanse voetbalwereld.

Als jongste speler die dit seizoen een doelpunt heeft gescoord in de Marokkaanse competitie, heeft hij zijn potentieel al laten zien op het hoogste niveau. Met een contract dat loopt tot 2026 heeft Laalaoui nog veel jaren voor zich om zijn talent verder te ontwikkelen.

Een bod van ongeveer 500.000 euro zou FUS Rabat wellicht kunnen overtuigen om hem te laten vertrekken, vooral gezien zijn voorkeur voor een overstap naar Frankrijk of België.

Anderlecht moet Laalaoui halen

Meest recent

Gelukkig was er Carla: Kompany zorgt voor dol moment op viering

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

0
0
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

49
49
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

138
138
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

89
89
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

118
118
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

40
40
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

248
248
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

399
399
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

273
273
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

342
342
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

45
45
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

155
155
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

60
60
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

255
255
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

345
345
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

343
343
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

52
52
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

508
508
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

324
324
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

273
273
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

225
225
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

65
65
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

427
427
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

20
20
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

256
256

Meer sportnieuws