‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

door
‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

CEO Sports Jesper Fredberg is tevreden met het afgelopen seizoen, maar ziet nog ruimte voor verbetering. Een prioriteit is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen. Dennis Praet van Leicester City is een mogelijke kandidaat, hoewel budgettaire beperkingen het moeilijk maken.

Het ontbreekt aan Champions League-inkomsten, waardoor Fredberg creatief moet omgaan met de middelen. Anderlecht richt zich voorlopig op betaalbare, langetermijntransfers.

Een potentiële versterking is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat, die ook op de radar staat van clubs als Eibar en Alavés. Laalaoui wordt gezien als een van de grootste talenten uit de Marokkaanse competitie en de 2005-generatie.

LEES OOK: Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Anderlecht zoekt dominante en creatieve middenvelder

Jesper Fredberg bekeek het afgelopen seizoen met een objectieve blik en constateerde dat Anderlecht een goed seizoen heeft gehad. Desalniettemin zal de CEO Sports binnenkort de eindbalans van het seizoen opmaken om vast te stellen wat goed ging en waar nog verbeteringen nodig zijn.

Het Nieuwsblad voorspelt dat Fredberg opnieuw een grote verantwoordelijkheid zal dragen in de komende maanden. Een belangrijk punt voor Anderlecht is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen.

De krant benadrukt dat de club geen extra lopers meer nodig heeft, maar eerder een speler die kan bijdragen aan het opbouwen van aanvallen, het controleren en het sturen van het spel.

Dennis Praet van Leicester City wordt genoemd, al is het budget voor deze versterkingen een punt van zorg, vooral omdat de verhoopte Champions League-miljoenen uitblijven.

Dit betekent dat Fredberg creatief en strategisch moet omgaan met de beschikbare middelen om de juiste spelers aan te trekken die zowel financieel haalbaar als sportief waardevol zijn voor Anderlecht.

Toptalent van 2005-generatie en juweel van de Botola Pro

Het lijkt erop dat Anderlecht in de komende weken voornamelijk zal focussen op het aantrekken van spelers voor de lange termijn, waarbij dure transfers voorlopig niet hoog op de agenda staan - dat is voor later.

Een van de namen die genoemd wordt als mogelijke versterking voor de club is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat. Laalaoui staat ook op de radar van andere clubs zoals Eibar, Clermont Foot, Caen en Alavés.

Laalaoui wordt beschouwd als een van de meest veelbelovende talenten voortgebracht door de jeugdopleiding van FUS Rabat, zelfs van de 2005-generatie in Marokko, en als het grootste juweel van de Botola Pro.

Ondanks zijn jeugdige leeftijd heeft hij al ervaring opgedaan in de Marokkaanse competitie, waar hij dit seizoen al in 19 wedstrijden in actie kwam. Anderlecht ziet in hem in eerste instantie een versterking voor de RSCA Futures.

De geschatte transferprijs van Laalaoui bedraagt naar verluidt een half miljoen euro, wat gezien zijn potentieel en prestaties een relatief bescheiden bedrag lijkt te zijn.

Laalaoui wil naar België: Anderlecht kan koopje doen

Reda Laalaoui maakt indruk met zijn uitstekende fysieke vaardigheden, technische skills en slimme positionering met of zonder bal.

Zijn vermogen om dreiging voor het doel te creëren wordt onderstreept door zijn hoge expected goals en aantal doelpogingen, in beide onderdelen prijkt hij in de top vijf onder zijn positionele collega’s in de Botola Pro.

Dat hij op de negende plaats staat in de lijst van spelers met de hoogste marktwaarde in de Marokkaanse competitie, volgens het CIES Football Observatory, toont aan hoe hoog hij gewaardeerd wordt binnen de Marokkaanse voetbalwereld.

Als jongste speler die dit seizoen een doelpunt heeft gescoord in de Marokkaanse competitie, heeft hij zijn potentieel al laten zien op het hoogste niveau. Met een contract dat loopt tot 2026 heeft Laalaoui nog veel jaren voor zich om zijn talent verder te ontwikkelen.

Een bod van ongeveer 500.000 euro zou FUS Rabat wellicht kunnen overtuigen om hem te laten vertrekken, vooral gezien zijn voorkeur voor een overstap naar Frankrijk of België.

Anderlecht moet Laalaoui halen

Meest recent

'Ajax schokt Antwerp: plan rond Overmars lekt uit'

Hoogspanning op de Bosuil, waar mits een nieuwe teleurstelling tegen La Louvière het lot van ...

13
13
'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

Amper een paar dagen na de spectaculaire 4-3 zege in Braga moet KRC Genk alweer vol aan de bak, want ...

9
9
Hasi verrast iedereen: durft volle aanval tegen Club Brugge

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen is de crisis even weg bij RSC Anderlecht, waar Besnik ...

67
67
'Leko broedt op primeur: twee wijzigingen bij AA Gent'

KAA Gent krijgt zondag KRC Genk over de vloer. Terwijl de Limburgers vertrouwen tankten in Braga ...

53
53
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

193
193
'D-Day bij Antwerp: Wils maakt bocht van 180 graden'

Het moment van de waarheid is aangebroken op de Bosuil, waar Stef Wils zaterdag maar beter kan ...

116
116
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

87
87
Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

60
60
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

123
123
Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

126
126
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

95
95
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

278
278
‘Antwerp in stress: Overmars terug naar Ajax?’

Ajax wankelt, en dan duikt meteen weer de naam Marc Overmars op. Antwerp wordt nerveus: Ajax klopte ...

226
226
Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

157
157
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

135
135
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

306
306
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

342
342
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

177
177
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

90
90
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

201
201
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

65
65
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

68
68
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

252
252
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

472
472
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

142
142

Meer sportnieuws