‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

1057 stemmen
‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

CEO Sports Jesper Fredberg is tevreden met het afgelopen seizoen, maar ziet nog ruimte voor verbetering. Een prioriteit is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen. Dennis Praet van Leicester City is een mogelijke kandidaat, hoewel budgettaire beperkingen het moeilijk maken.

Het ontbreekt aan Champions League-inkomsten, waardoor Fredberg creatief moet omgaan met de middelen. Anderlecht richt zich voorlopig op betaalbare, langetermijntransfers.

Een potentiële versterking is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat, die ook op de radar staat van clubs als Eibar en Alavés. Laalaoui wordt gezien als een van de grootste talenten uit de Marokkaanse competitie en de 2005-generatie.

LEES OOK: 'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Anderlecht zoekt dominante en creatieve middenvelder

Jesper Fredberg bekeek het afgelopen seizoen met een objectieve blik en constateerde dat Anderlecht een goed seizoen heeft gehad. Desalniettemin zal de CEO Sports binnenkort de eindbalans van het seizoen opmaken om vast te stellen wat goed ging en waar nog verbeteringen nodig zijn.

Het Nieuwsblad voorspelt dat Fredberg opnieuw een grote verantwoordelijkheid zal dragen in de komende maanden. Een belangrijk punt voor Anderlecht is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen.

De krant benadrukt dat de club geen extra lopers meer nodig heeft, maar eerder een speler die kan bijdragen aan het opbouwen van aanvallen, het controleren en het sturen van het spel.

Dennis Praet van Leicester City wordt genoemd, al is het budget voor deze versterkingen een punt van zorg, vooral omdat de verhoopte Champions League-miljoenen uitblijven.

Dit betekent dat Fredberg creatief en strategisch moet omgaan met de beschikbare middelen om de juiste spelers aan te trekken die zowel financieel haalbaar als sportief waardevol zijn voor Anderlecht.

Toptalent van 2005-generatie en juweel van de Botola Pro

Het lijkt erop dat Anderlecht in de komende weken voornamelijk zal focussen op het aantrekken van spelers voor de lange termijn, waarbij dure transfers voorlopig niet hoog op de agenda staan - dat is voor later.

Een van de namen die genoemd wordt als mogelijke versterking voor de club is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat. Laalaoui staat ook op de radar van andere clubs zoals Eibar, Clermont Foot, Caen en Alavés.

Laalaoui wordt beschouwd als een van de meest veelbelovende talenten voortgebracht door de jeugdopleiding van FUS Rabat, zelfs van de 2005-generatie in Marokko, en als het grootste juweel van de Botola Pro.

Ondanks zijn jeugdige leeftijd heeft hij al ervaring opgedaan in de Marokkaanse competitie, waar hij dit seizoen al in 19 wedstrijden in actie kwam. Anderlecht ziet in hem in eerste instantie een versterking voor de RSCA Futures.

De geschatte transferprijs van Laalaoui bedraagt naar verluidt een half miljoen euro, wat gezien zijn potentieel en prestaties een relatief bescheiden bedrag lijkt te zijn.

Laalaoui wil naar België: Anderlecht kan koopje doen

Reda Laalaoui maakt indruk met zijn uitstekende fysieke vaardigheden, technische skills en slimme positionering met of zonder bal.

Zijn vermogen om dreiging voor het doel te creëren wordt onderstreept door zijn hoge expected goals en aantal doelpogingen, in beide onderdelen prijkt hij in de top vijf onder zijn positionele collega’s in de Botola Pro.

Dat hij op de negende plaats staat in de lijst van spelers met de hoogste marktwaarde in de Marokkaanse competitie, volgens het CIES Football Observatory, toont aan hoe hoog hij gewaardeerd wordt binnen de Marokkaanse voetbalwereld.

Als jongste speler die dit seizoen een doelpunt heeft gescoord in de Marokkaanse competitie, heeft hij zijn potentieel al laten zien op het hoogste niveau. Met een contract dat loopt tot 2026 heeft Laalaoui nog veel jaren voor zich om zijn talent verder te ontwikkelen.

Een bod van ongeveer 500.000 euro zou FUS Rabat wellicht kunnen overtuigen om hem te laten vertrekken, vooral gezien zijn voorkeur voor een overstap naar Frankrijk of België.

Anderlecht moet Laalaoui halen

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

76
76
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

43
43
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

144
144
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

302
302
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

320
320
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

33
33
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

489
489
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

331
331
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

48
48
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

50
50
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

453
453
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

419
419
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

288
288
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

144
144
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

363
363
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

40
40
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

138
138
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

363
363
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

508
508
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

392
392
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

380
380
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

314
314
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

110
110
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

251
251

Meer sportnieuws