‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

1057
‘RSCA gooit het roer radicaal om met ‘low-cost’ transfer’

CEO Sports Jesper Fredberg is tevreden met het afgelopen seizoen, maar ziet nog ruimte voor verbetering. Een prioriteit is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen. Dennis Praet van Leicester City is een mogelijke kandidaat, hoewel budgettaire beperkingen het moeilijk maken.

Het ontbreekt aan Champions League-inkomsten, waardoor Fredberg creatief moet omgaan met de middelen. Anderlecht richt zich voorlopig op betaalbare, langetermijntransfers.

Een potentiële versterking is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat, die ook op de radar staat van clubs als Eibar en Alavés. Laalaoui wordt gezien als een van de grootste talenten uit de Marokkaanse competitie en de 2005-generatie.

LEES OOK: 'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Anderlecht zoekt dominante en creatieve middenvelder

Jesper Fredberg bekeek het afgelopen seizoen met een objectieve blik en constateerde dat Anderlecht een goed seizoen heeft gehad. Desalniettemin zal de CEO Sports binnenkort de eindbalans van het seizoen opmaken om vast te stellen wat goed ging en waar nog verbeteringen nodig zijn.

Het Nieuwsblad voorspelt dat Fredberg opnieuw een grote verantwoordelijkheid zal dragen in de komende maanden. Een belangrijk punt voor Anderlecht is het aantrekken van een dominante, creatieve middenvelder die de ploeg beter kan sturen.

De krant benadrukt dat de club geen extra lopers meer nodig heeft, maar eerder een speler die kan bijdragen aan het opbouwen van aanvallen, het controleren en het sturen van het spel.

Dennis Praet van Leicester City wordt genoemd, al is het budget voor deze versterkingen een punt van zorg, vooral omdat de verhoopte Champions League-miljoenen uitblijven.

Dit betekent dat Fredberg creatief en strategisch moet omgaan met de beschikbare middelen om de juiste spelers aan te trekken die zowel financieel haalbaar als sportief waardevol zijn voor Anderlecht.

Toptalent van 2005-generatie en juweel van de Botola Pro

Het lijkt erop dat Anderlecht in de komende weken voornamelijk zal focussen op het aantrekken van spelers voor de lange termijn, waarbij dure transfers voorlopig niet hoog op de agenda staan - dat is voor later.

Een van de namen die genoemd wordt als mogelijke versterking voor de club is Reda Laalaoui, een 19-jarige aanvallende middenvelder van FUS Rabat. Laalaoui staat ook op de radar van andere clubs zoals Eibar, Clermont Foot, Caen en Alavés.

Laalaoui wordt beschouwd als een van de meest veelbelovende talenten voortgebracht door de jeugdopleiding van FUS Rabat, zelfs van de 2005-generatie in Marokko, en als het grootste juweel van de Botola Pro.

Ondanks zijn jeugdige leeftijd heeft hij al ervaring opgedaan in de Marokkaanse competitie, waar hij dit seizoen al in 19 wedstrijden in actie kwam. Anderlecht ziet in hem in eerste instantie een versterking voor de RSCA Futures.

De geschatte transferprijs van Laalaoui bedraagt naar verluidt een half miljoen euro, wat gezien zijn potentieel en prestaties een relatief bescheiden bedrag lijkt te zijn.

Laalaoui wil naar België: Anderlecht kan koopje doen

Reda Laalaoui maakt indruk met zijn uitstekende fysieke vaardigheden, technische skills en slimme positionering met of zonder bal.

Zijn vermogen om dreiging voor het doel te creëren wordt onderstreept door zijn hoge expected goals en aantal doelpogingen, in beide onderdelen prijkt hij in de top vijf onder zijn positionele collega’s in de Botola Pro.

Dat hij op de negende plaats staat in de lijst van spelers met de hoogste marktwaarde in de Marokkaanse competitie, volgens het CIES Football Observatory, toont aan hoe hoog hij gewaardeerd wordt binnen de Marokkaanse voetbalwereld.

Als jongste speler die dit seizoen een doelpunt heeft gescoord in de Marokkaanse competitie, heeft hij zijn potentieel al laten zien op het hoogste niveau. Met een contract dat loopt tot 2026 heeft Laalaoui nog veel jaren voor zich om zijn talent verder te ontwikkelen.

Een bod van ongeveer 500.000 euro zou FUS Rabat wellicht kunnen overtuigen om hem te laten vertrekken, vooral gezien zijn voorkeur voor een overstap naar Frankrijk of België.

Anderlecht moet Laalaoui halen

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

44
44
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

49
49
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

414
414
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

134
134
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

115
115
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

94
94
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

121
121
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

55
55
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

232
232
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

513
513
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

47
47
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

196
196
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

116
116
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

104
104
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

177
177
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

45
45
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

239
239
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

450
450
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

84
84
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

255
255
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

932
932
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

306
306
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

429
429
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

290
290

Meer sportnieuws