'AA Gent vol op toerental: twee spitsen in één klap?'

door
'AA Gent vol op toerental: twee spitsen in één klap?'

Zondag staat voor AA Gent de Europese barragematch tegen KRC Genk op het programma, meteen ook de laatste wedstrijd voor Hein Vanhaezebrouck en Laurent Depoitre. Dat de coach wordt opgevolgd door Wouter Vrancken staat al een tijdje min of meer vast. Ook de vervanger(s) van Depoitre zitten in de pijplijn.

Niet dat het clubmonument het voorbije seizoen nog veel aan spelen toekwam, maar dat de Buffalo's nood hebben aan vers bloed voorin is niettemin een understatement. Straks schieten alleen Tarik Tissoudali en Mathias Fernandez-Pardo, allebei beter in steun van een bliksemafleider, nog over als opties diep in de punt.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Gudjohnsen in Gent

Hoewel het nog altijd wachten blijft op de officiële aanstelling van Arnar Vidarsson als sportief directeur zijn de Gentenaren dan ook al druk in de weer met de zoektocht naar een of meerdere nieuwe spitsen. Nadat de afgelopen weken al tal van geruchten de ronde deden worden twee dossiers stilaan alsmaar concreter.

Zo geraakte een aantal dagen geleden reeds bekend dat de transfer van Andri Gudjohnsen intussen al helemaal in kannen en kruiken is. Sacha Tavolieri bevestigt nu dat de 22-jarige IJslander, die zo'n drietal miljoen zou kosten en als eerste aanwinst de stempel van zijn landgenoot lijkt te dragen, in ons land vertoeft.

Kanga op komst?

Gudjohnsen, die eerder al medisch gekeurd werd, brengt dinsdag eerst een bezoek aan de Planet Group Arena alvorens op zoek te gaan naar een woonplaats in de buurt. Zijn officiële aankondiging lijkt nu dus nog slechts een kwestie van tijd. En ook in het dossier van Wilfried Kanga worden er vorderingen geboekt.

AA Gent heeft al een tijdje een oogje laten vallen op de 26-jarige Ivoriaan, dit seizoen goed voor 12 goals in 37 optredens voor Standard. Vermits zij de huurling niet definitief kunnen overnemen duwen de Buffalo's nog volgens Tavolieri harder door bij Hertha Berlijn voor Kanga, wiens profiel aanleunt bij dat van Depoitre. 

Wie lijkt u een betere spits?

Meest recent

Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

9
9
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

64
64
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

111
111
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

91
91
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

249
249
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

59
59
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

273
273
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

235
235
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

118
118
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

123
123
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

71
71
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

127
127
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

274
274
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

357
357
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

56
56
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

111
111
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

350
350
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

258
258
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

123
123
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

696
696
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

262
262
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

224
224
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

246
246
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

428
428

Meer sportnieuws