'AA Gent slaat toe: zomeraanwinst van 3 miljoen'

door
'AA Gent slaat toe: zomeraanwinst van 3 miljoen'

AA Gent sluit binnen een week zijn seizoen af met de barragewedstrijd om het laatste Europese ticket. In aanloop naar dat levensbelangrijke duel is de clubleiding echter ook al met komend seizoen bezig. Zo lijkt de eerste zomeraanwinst op komst.

De Oost-Vlaamse club maakt zich op voor een drukke zomer. Zo neemt men na een overgangsjaar definitief afscheid van voorzitter Ivan De Witte, die permanent plaats maakt voor Sam Baro. Ook manager Michel Louwagie zet een stap opzij. Hij blijft wel op post in een adviserende rol, maar zal geen beslissingsrecht meer hebben.

Gent wil daarom een 'Manager Sports' en een 'Manager Non-Sports' aanduiden. Voor die eerste functie is Arnar Vidarsson de favoriet. Daarnaast zal men een nieuwe trainer moeten aanstellen. Zoals geweten trekt ook Hein Vanhaezebrouck de poort van de Planet Group Arena achter zich dicht. Wouter Vrancken is de topfavoriet om hem op te volgen.

LEES OOK: "Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Spits onderweg

Er moeten in principe dus nog drie sleutelposities ingevuld worden. Maar ondertussen zit de rest van het sportieve departement niet stil. Zo maken de Buffalo's al volop werk van zomerse versterking. Zo raakte begin deze maand bekend dat het vizier is gericht op Andri Gudjohnsen.

Deze IJslandse spits is een telg uit een ware voetbalfamilie. Grootvader Arnor speelde destijds bij Lokeren en Anderlecht. Zijn vader Eidur maakte zelfs een Europese topcarrière en speelde bij onder meer FC Barcelona en Chelsea FC, alvorens hij in ons land aan de slag ging bij Cercle Brugge en Club Brugge.

Totaalakkoord gevonden

De jongste Gudjohnsen is momenteel aan de slag bij Lyngy Boldklub. Daar scoorde hij dit seizoen al 15 keer, waardoor hij momenteel topschutter is in de Deense competitie. Die doelpuntenproductie mag hij volgend seizoen proberen voort te zetten in de Planet Group Arena. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat beide clubs inmiddels tot een akkoord zijn gekomen. Gent zou uiteindelijk zo'n 3 miljoen euro neertellen voor de spits. Ook over de persoonlijke voorwaarden zou een overeenkomst zijn gevonden.

Gent gaat volgend seizoen meedoen voor de top 3 ...

Meest recent

'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

41
41
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

47
47
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

99
99
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

45
45
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

240
240
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

52
52
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

173
173
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

260
260
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

116
116
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

297
297
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

173
173
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

589
589
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

118
118
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

107
107
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

396
396
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

148
148
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

275
275
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

198
198
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

47
47
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

116
116
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

117
117
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

326
326

Meer sportnieuws