'Anderlecht grijpt in met Riemer: versterking onderweg'

963 stemmen
'Anderlecht grijpt in met Riemer: versterking onderweg'

RSC Anderlecht stond voor aanvang van de voorlaatste speeldag nog aan de leiding, maar greep desondanks toch naast de landstitel. Dat is deels de verantwoordelijkheid van coach Brian Riemer. Een ontslag is evenwel niet aan de orde, wel krijgt de Deen versterking naast zich.

Na de dramatische elfde plaats van in de vorige campagne, heeft Paars-Wit wel degelijk progressie gemaakt. Sowieso zal de recordkampioen eindigen in de top drie en mag het zich dus opmaken voor zijn rentree op het Europese toneel. Maar een ploeg die bij aanvang van de voorlaatste speeldag aan de leiding stond en de titel alsnog weggaf, kan niet anders dan spreken van een gemiste kans.

In de reguliere competitie lieten bijvoorbeeld heel wat directe concurrenten steken vallen. Iets wat zeker niet elk jaar zal gebeuren en daar kon RSCA veel te weinig van profiteren. Bovendien werd het in tegenstelling tot de titelconcurrenten 'gespaard' van Europese verplichtingen. Geen overbodige luxe gezien de blessuregevoeligheid bij verschillende spelers.

LEES OOK: 'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Tactisch ondermaats

Paars-Wit zal dus een wrang gevoel overhouden aan de ontknoping. En dus zullen bepaalde protagonisten verantwoording moeten afleggen. Niet in het minst Riemer. Die deed uiteraard goede zaken en kon een hecht team kneden. Maar de Deen kon zeker niet volledig overtuigen. Met name op tactisch vlak maakte hij geen goede beurt.

Desondanks blijft de club achter haar hoofdtrainer staan. Sportieve baas Jesper Fredberg bevestigde afgelopen weekend nog dat zijn landgenoot gewoon op post blijft. "Wij gaan door met Brian Riemer, tenzij iemand hem voor een hoop geld komt wegkopen", verklaarde CEO Sports met een kwinkslag.

Ervaren assistent

Maar de clubleiding blijft ook niet blind voor de verbeterpunten van Riemer, zeker op tactisch vlak. En dus wel men de hoofdtrainer van een extra hulpkracht voorzien. Zo melden SudPresse en Het Laatste Nieuws dat Anderlecht van plan is om een extra assistent-trainer aan te trekken. Iemand met de nodige ervaring en expertise, met name dan op tactisch vlak. Die aanwerving zou Riemer van een extra klankbord moeten voorzien en de clubleiding hoopt dat hij zo een nieuwe stap voorwaarts kan zetten. Volgend seizoen wordt de foutenmarge immers nog kleiner.

Anderlecht doet er goed aan om met Riemer door te gaan ...

Meest recent

Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

5
5
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

15
15
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

39
39
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

30
30
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

48
48
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

270
270
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

25
25
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

132
132
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

79
79
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

256
256
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

128
128
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

58
58
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

659
659
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

248
248
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

115
115
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

133
133
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

197
197
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

547
547
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

143
143
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

166
166
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

204
204
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

259
259
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

271
271
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

211
211

Meer sportnieuws