'Anderlecht grijpt in met Riemer: versterking onderweg'

door
'Anderlecht grijpt in met Riemer: versterking onderweg'

RSC Anderlecht stond voor aanvang van de voorlaatste speeldag nog aan de leiding, maar greep desondanks toch naast de landstitel. Dat is deels de verantwoordelijkheid van coach Brian Riemer. Een ontslag is evenwel niet aan de orde, wel krijgt de Deen versterking naast zich.

Na de dramatische elfde plaats van in de vorige campagne, heeft Paars-Wit wel degelijk progressie gemaakt. Sowieso zal de recordkampioen eindigen in de top drie en mag het zich dus opmaken voor zijn rentree op het Europese toneel. Maar een ploeg die bij aanvang van de voorlaatste speeldag aan de leiding stond en de titel alsnog weggaf, kan niet anders dan spreken van een gemiste kans.

In de reguliere competitie lieten bijvoorbeeld heel wat directe concurrenten steken vallen. Iets wat zeker niet elk jaar zal gebeuren en daar kon RSCA veel te weinig van profiteren. Bovendien werd het in tegenstelling tot de titelconcurrenten 'gespaard' van Europese verplichtingen. Geen overbodige luxe gezien de blessuregevoeligheid bij verschillende spelers.

LEES OOK: 'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Tactisch ondermaats

Paars-Wit zal dus een wrang gevoel overhouden aan de ontknoping. En dus zullen bepaalde protagonisten verantwoording moeten afleggen. Niet in het minst Riemer. Die deed uiteraard goede zaken en kon een hecht team kneden. Maar de Deen kon zeker niet volledig overtuigen. Met name op tactisch vlak maakte hij geen goede beurt.

Desondanks blijft de club achter haar hoofdtrainer staan. Sportieve baas Jesper Fredberg bevestigde afgelopen weekend nog dat zijn landgenoot gewoon op post blijft. "Wij gaan door met Brian Riemer, tenzij iemand hem voor een hoop geld komt wegkopen", verklaarde CEO Sports met een kwinkslag.

Ervaren assistent

Maar de clubleiding blijft ook niet blind voor de verbeterpunten van Riemer, zeker op tactisch vlak. En dus wel men de hoofdtrainer van een extra hulpkracht voorzien. Zo melden SudPresse en Het Laatste Nieuws dat Anderlecht van plan is om een extra assistent-trainer aan te trekken. Iemand met de nodige ervaring en expertise, met name dan op tactisch vlak. Die aanwerving zou Riemer van een extra klankbord moeten voorzien en de clubleiding hoopt dat hij zo een nieuwe stap voorwaarts kan zetten. Volgend seizoen wordt de foutenmarge immers nog kleiner.

Anderlecht doet er goed aan om met Riemer door te gaan ...

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

120
120
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

28
28
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

159
159
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

87
87
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

60
60
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

388
388
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

108
108
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

265
265
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

165
165
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

699
699
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

410
410
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

399
399
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

327
327
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

436
436
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

110
110
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

760
760
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

164
164
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

345
345
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

396
396
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

533
533
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

712
712

Meer sportnieuws