'Genk hakt harde knopen door: steunpilaar richting exit'

door
'Genk hakt harde knopen door: steunpilaar richting exit'

D-Day zondag in Genk, dat met AA Gent uitvecht wie volgend seizoen Europa inmag. De uitkomst van het barrageduel zal ongetwijfeld ook impact hebben om de zomermercato in de Cegeka Arena, waar alvast enkele dossiers op Dimitri de Condé zijn bord liggen.

Zo moet het Head of Football beslissen of huurling Eduard Sobol aan boord mag blijven, terwijl hij voor Bilal El Khannouss een zo hoog mogelijk bedrag uit de brand moet zien te slepen. Hetzelfde geldt misschien voor een aantal spelers die hun laatste contractjaar ingaan. Denk maar defensieve steunpilaren Mark McKenzie en Mujaid Sadick.

LEES OOK: Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

Contract voor Sadick?

Genk betaalde in januari 2021 ruim vijf miljoen voor die eerste, een halfjaar later legde het net geen twee miljoen op tafel voor Sadick. Beiden legden sindsdien een wisselvallig parcours af. In de play-offs kwam Sadick na een mindere periode wel weer boven water, wat hem volgens Het Laatste Nieuws mogelijk een contractverlenging oplevert.

Genk is momenteel alleszins in gesprek met de 24-jarige Spanjaard om hem langer vast te leggen. McKenzie daarentegen blijkt een ander verhaal. Nog volgens HLN zetten zowel Genk als de 25-jarige Amerikaan namelijk in op een transfer. De afgelopen jaren werd er reeds meermaals gewag gemaakt van de nodige interesse in McKenzie.

McKenzie verlaat Genk

Afwachten wie zich dit keer aanbiedt voor de 13-voudig international, wiens marktwaarde op zes miljoen wordt geschat. Hoe dan ook lijkt Genk haar investering dus op zijn minst terug te zullen verdienen. Als vervanger is naar verluidt Matte Smets van STVV in beeld, waarbij de komst van Thorsten Fink een serieuze troef kan betekenen.

Voor de volledigheid gaat ook Patrick Hrosovsky zijn laatste contractjaar in. Wat precies de plannen zijn met de 32-jarige Slovaak, voor het tweede jaar op rij de veldspeler met het meeste minuten achter zijn naam in Genk, is voorlopig nog onbekend. Hij was tot dusver goed voor 11 goals en 16 assists in 195 optredens voor de Limburgers.

Wie is volgens u een betere verdediger?

Meest recent

‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

0
0
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

7
7
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

18
18
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

24
24
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

135
135
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

50
50
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

25
25
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

97
97
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

181
181
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

427
427
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

111
111
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

92
92
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

414
414
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

114
114
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

156
156
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

410
410
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

236
236
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

225
225
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

261
261
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

81
81
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

126
126
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

207
207

Meer sportnieuws