'Genk hakt harde knopen door: steunpilaar richting exit'

1285 stemmen
'Genk hakt harde knopen door: steunpilaar richting exit'

D-Day zondag in Genk, dat met AA Gent uitvecht wie volgend seizoen Europa inmag. De uitkomst van het barrageduel zal ongetwijfeld ook impact hebben om de zomermercato in de Cegeka Arena, waar alvast enkele dossiers op Dimitri de Condé zijn bord liggen.

Zo moet het Head of Football beslissen of huurling Eduard Sobol aan boord mag blijven, terwijl hij voor Bilal El Khannouss een zo hoog mogelijk bedrag uit de brand moet zien te slepen. Hetzelfde geldt misschien voor een aantal spelers die hun laatste contractjaar ingaan. Denk maar defensieve steunpilaren Mark McKenzie en Mujaid Sadick.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Contract voor Sadick?

Genk betaalde in januari 2021 ruim vijf miljoen voor die eerste, een halfjaar later legde het net geen twee miljoen op tafel voor Sadick. Beiden legden sindsdien een wisselvallig parcours af. In de play-offs kwam Sadick na een mindere periode wel weer boven water, wat hem volgens Het Laatste Nieuws mogelijk een contractverlenging oplevert.

Genk is momenteel alleszins in gesprek met de 24-jarige Spanjaard om hem langer vast te leggen. McKenzie daarentegen blijkt een ander verhaal. Nog volgens HLN zetten zowel Genk als de 25-jarige Amerikaan namelijk in op een transfer. De afgelopen jaren werd er reeds meermaals gewag gemaakt van de nodige interesse in McKenzie.

McKenzie verlaat Genk

Afwachten wie zich dit keer aanbiedt voor de 13-voudig international, wiens marktwaarde op zes miljoen wordt geschat. Hoe dan ook lijkt Genk haar investering dus op zijn minst terug te zullen verdienen. Als vervanger is naar verluidt Matte Smets van STVV in beeld, waarbij de komst van Thorsten Fink een serieuze troef kan betekenen.

Voor de volledigheid gaat ook Patrick Hrosovsky zijn laatste contractjaar in. Wat precies de plannen zijn met de 32-jarige Slovaak, voor het tweede jaar op rij de veldspeler met het meeste minuten achter zijn naam in Genk, is voorlopig nog onbekend. Hij was tot dusver goed voor 11 goals en 16 assists in 195 optredens voor de Limburgers.

Wie is volgens u een betere verdediger?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

195
195
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

144
144
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

60
60
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

52
52
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

478
478
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

229
229
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

106
106
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

105
105
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

111
111
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

91
91
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

263
263
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

105
105
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

389
389
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

35
35
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

133
133
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

545
545
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

200
200
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

347
347
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

264
264
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

192
192
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

515
515

Meer sportnieuws