Definitief einde puntenhalvering? "Titel Club niet minder verdiend"

door
Definitief einde puntenhalvering?

Club Brugge heeft zondagavond beslag gelegd op de 19de landstitel uit zijn geschiedenis. Een bekroning voor de straffe reeks die Blauw-Zwart aflegde in de Champions' Play-Offs. Al speelde ook de puntenhalvering een grote rol in de Brugse triomf.

Maandenlang werd Union SG naar voren geschoven als dé grote favoriet voor de landstitel. Logisch ook: de Unionisten werkten een ijzersterk campagne af in de reguliere competitie. Uiteindelijk wonnen ze die ook met een knappe balans van 70 punten op 90.

Vlak daarachter volgde Anderlecht, Paars-Wit haalde in de reguliere competitie zeven punten minder dan Union. Achter de twee Brusselse ploegen gaapte een aanzienlijk gat. Club Brugge telde na de reguliere competitie bijvoorbeeld liefst 19 punten (!) achterstand op de leider.

LEES OOK: 'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Club Brugge profiteert

Maar traditiegetrouw werd die kloof door twee gedeeld bij de start van de nacompetitie. Vervolgens zetten de Bruggelingen een fraaie reeks van 24 op 30 neer, terwijl de concurrentie te veel met punten smodderde. Desondanks zou Union het alsnog gehaald hebben zonder puntenhalvering.

Toch vindt analist Peter Vandenbempt het zeker geen 'gestolen' titel. "Wat mij betreft, is de titel van Club Brugge daardoor niet minder verdiend. Iedereen kent het systeem en is ernaar geconditioneerd. Wie speelt volgens de spelregels en wint, is de verdiende kampioen", stelt Vandenbempt bij Sporza.

Einde in zicht

Club, dat uitgerekend een fervent tegenstander is van het systeem, zou wel eens de laatste ploeg geweest kunnen zijn die geprofiteerd heeft van de puntenhalvering. Bij de onderhandelingen over het competitieformat is de kans groot dat dit wordt afgeschaft. "Het druist in tegen elke sportieve logica. Ineens is het een actueel thema. Dat heeft er alles mee te maken dat een kleinere club "het slachtoffer" ervan is", stelt Vandenbempt. "De sterren lijken erg gunstig te staan om er volgende week komaf mee te maken. Maar goed, zo'n Pro League-vergadering heeft wel vaker een verrassende uitkomst gehad. Al denk ik dat de halvering wel eens geschrapt kan worden."

Een competitie met of zonder PO's?

Meest recent

'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

43
43
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

41
41
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

59
59
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

14
14
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

47
47
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

92
92
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

41
41
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

172
172
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

17
17
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

70
70
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

167
167
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

122
122
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

74
74
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

63
63
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

114
114
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

80
80
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

339
339
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

389
389
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

355
355
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

253
253
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

118
118

Meer sportnieuws