Definitief einde puntenhalvering? "Titel Club niet minder verdiend"

900 stemmen
Definitief einde puntenhalvering?

Club Brugge heeft zondagavond beslag gelegd op de 19de landstitel uit zijn geschiedenis. Een bekroning voor de straffe reeks die Blauw-Zwart aflegde in de Champions' Play-Offs. Al speelde ook de puntenhalvering een grote rol in de Brugse triomf.

Maandenlang werd Union SG naar voren geschoven als dé grote favoriet voor de landstitel. Logisch ook: de Unionisten werkten een ijzersterk campagne af in de reguliere competitie. Uiteindelijk wonnen ze die ook met een knappe balans van 70 punten op 90.

Vlak daarachter volgde Anderlecht, Paars-Wit haalde in de reguliere competitie zeven punten minder dan Union. Achter de twee Brusselse ploegen gaapte een aanzienlijk gat. Club Brugge telde na de reguliere competitie bijvoorbeeld liefst 19 punten (!) achterstand op de leider.

LEES OOK: Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

Club Brugge profiteert

Maar traditiegetrouw werd die kloof door twee gedeeld bij de start van de nacompetitie. Vervolgens zetten de Bruggelingen een fraaie reeks van 24 op 30 neer, terwijl de concurrentie te veel met punten smodderde. Desondanks zou Union het alsnog gehaald hebben zonder puntenhalvering.

Toch vindt analist Peter Vandenbempt het zeker geen 'gestolen' titel. "Wat mij betreft, is de titel van Club Brugge daardoor niet minder verdiend. Iedereen kent het systeem en is ernaar geconditioneerd. Wie speelt volgens de spelregels en wint, is de verdiende kampioen", stelt Vandenbempt bij Sporza.

Einde in zicht

Club, dat uitgerekend een fervent tegenstander is van het systeem, zou wel eens de laatste ploeg geweest kunnen zijn die geprofiteerd heeft van de puntenhalvering. Bij de onderhandelingen over het competitieformat is de kans groot dat dit wordt afgeschaft. "Het druist in tegen elke sportieve logica. Ineens is het een actueel thema. Dat heeft er alles mee te maken dat een kleinere club "het slachtoffer" ervan is", stelt Vandenbempt. "De sterren lijken erg gunstig te staan om er volgende week komaf mee te maken. Maar goed, zo'n Pro League-vergadering heeft wel vaker een verrassende uitkomst gehad. Al denk ik dat de halvering wel eens geschrapt kan worden."

Een competitie met of zonder PO's?

Meest recent

'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

15
15
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

10
10
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

27
27
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

29
29
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

52
52
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

141
141
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

362
362
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

168
168
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

348
348
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

273
273
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

165
165
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

79
79
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

79
79
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

142
142
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

165
165
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

324
324
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

333
333
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

250
250
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

453
453
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

141
141
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

661
661
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

99
99
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

67
67
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

368
368
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61

Meer sportnieuws