Definitief einde puntenhalvering? "Titel Club niet minder verdiend"

door
Definitief einde puntenhalvering?

Club Brugge heeft zondagavond beslag gelegd op de 19de landstitel uit zijn geschiedenis. Een bekroning voor de straffe reeks die Blauw-Zwart aflegde in de Champions' Play-Offs. Al speelde ook de puntenhalvering een grote rol in de Brugse triomf.

Maandenlang werd Union SG naar voren geschoven als dé grote favoriet voor de landstitel. Logisch ook: de Unionisten werkten een ijzersterk campagne af in de reguliere competitie. Uiteindelijk wonnen ze die ook met een knappe balans van 70 punten op 90.

Vlak daarachter volgde Anderlecht, Paars-Wit haalde in de reguliere competitie zeven punten minder dan Union. Achter de twee Brusselse ploegen gaapte een aanzienlijk gat. Club Brugge telde na de reguliere competitie bijvoorbeeld liefst 19 punten (!) achterstand op de leider.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Club Brugge profiteert

Maar traditiegetrouw werd die kloof door twee gedeeld bij de start van de nacompetitie. Vervolgens zetten de Bruggelingen een fraaie reeks van 24 op 30 neer, terwijl de concurrentie te veel met punten smodderde. Desondanks zou Union het alsnog gehaald hebben zonder puntenhalvering.

Toch vindt analist Peter Vandenbempt het zeker geen 'gestolen' titel. "Wat mij betreft, is de titel van Club Brugge daardoor niet minder verdiend. Iedereen kent het systeem en is ernaar geconditioneerd. Wie speelt volgens de spelregels en wint, is de verdiende kampioen", stelt Vandenbempt bij Sporza.

Einde in zicht

Club, dat uitgerekend een fervent tegenstander is van het systeem, zou wel eens de laatste ploeg geweest kunnen zijn die geprofiteerd heeft van de puntenhalvering. Bij de onderhandelingen over het competitieformat is de kans groot dat dit wordt afgeschaft. "Het druist in tegen elke sportieve logica. Ineens is het een actueel thema. Dat heeft er alles mee te maken dat een kleinere club "het slachtoffer" ervan is", stelt Vandenbempt. "De sterren lijken erg gunstig te staan om er volgende week komaf mee te maken. Maar goed, zo'n Pro League-vergadering heeft wel vaker een verrassende uitkomst gehad. Al denk ik dat de halvering wel eens geschrapt kan worden."

Een competitie met of zonder PO's?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

130
130
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

37
37
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

29
29
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

226
226
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

333
333
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

277
277
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

386
386
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

628
628
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

760
760
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

490
490
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1198
1198
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

773
773
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

445
445
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1107
1107
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

133
133
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

225
225
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

669
669
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

444
444
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

41
41
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

922
922
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1514
1514

Meer sportnieuws