Definitief einde puntenhalvering? "Titel Club niet minder verdiend"

door
Definitief einde puntenhalvering?

Club Brugge heeft zondagavond beslag gelegd op de 19de landstitel uit zijn geschiedenis. Een bekroning voor de straffe reeks die Blauw-Zwart aflegde in de Champions' Play-Offs. Al speelde ook de puntenhalvering een grote rol in de Brugse triomf.

Maandenlang werd Union SG naar voren geschoven als dé grote favoriet voor de landstitel. Logisch ook: de Unionisten werkten een ijzersterk campagne af in de reguliere competitie. Uiteindelijk wonnen ze die ook met een knappe balans van 70 punten op 90.

Vlak daarachter volgde Anderlecht, Paars-Wit haalde in de reguliere competitie zeven punten minder dan Union. Achter de twee Brusselse ploegen gaapte een aanzienlijk gat. Club Brugge telde na de reguliere competitie bijvoorbeeld liefst 19 punten (!) achterstand op de leider.

LEES OOK: Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

Club Brugge profiteert

Maar traditiegetrouw werd die kloof door twee gedeeld bij de start van de nacompetitie. Vervolgens zetten de Bruggelingen een fraaie reeks van 24 op 30 neer, terwijl de concurrentie te veel met punten smodderde. Desondanks zou Union het alsnog gehaald hebben zonder puntenhalvering.

Toch vindt analist Peter Vandenbempt het zeker geen 'gestolen' titel. "Wat mij betreft, is de titel van Club Brugge daardoor niet minder verdiend. Iedereen kent het systeem en is ernaar geconditioneerd. Wie speelt volgens de spelregels en wint, is de verdiende kampioen", stelt Vandenbempt bij Sporza.

Einde in zicht

Club, dat uitgerekend een fervent tegenstander is van het systeem, zou wel eens de laatste ploeg geweest kunnen zijn die geprofiteerd heeft van de puntenhalvering. Bij de onderhandelingen over het competitieformat is de kans groot dat dit wordt afgeschaft. "Het druist in tegen elke sportieve logica. Ineens is het een actueel thema. Dat heeft er alles mee te maken dat een kleinere club "het slachtoffer" ervan is", stelt Vandenbempt. "De sterren lijken erg gunstig te staan om er volgende week komaf mee te maken. Maar goed, zo'n Pro League-vergadering heeft wel vaker een verrassende uitkomst gehad. Al denk ik dat de halvering wel eens geschrapt kan worden."

Een competitie met of zonder PO's?

Meest recent

'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

58
58
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

98
98
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

38
38
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

151
151
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

17
17
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

107
107
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1162
1162
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

93
93
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

555
555
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

38
38
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

106
106
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

149
149
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

124
124
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

244
244
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

143
143
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

94
94
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

112
112
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

311
311
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

648
648
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

348
348
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

130
130
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

164
164
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

270
270

Meer sportnieuws