Definitief einde puntenhalvering? "Titel Club niet minder verdiend"

900 stemmen
Definitief einde puntenhalvering?

Club Brugge heeft zondagavond beslag gelegd op de 19de landstitel uit zijn geschiedenis. Een bekroning voor de straffe reeks die Blauw-Zwart aflegde in de Champions' Play-Offs. Al speelde ook de puntenhalvering een grote rol in de Brugse triomf.

Maandenlang werd Union SG naar voren geschoven als dé grote favoriet voor de landstitel. Logisch ook: de Unionisten werkten een ijzersterk campagne af in de reguliere competitie. Uiteindelijk wonnen ze die ook met een knappe balans van 70 punten op 90.

Vlak daarachter volgde Anderlecht, Paars-Wit haalde in de reguliere competitie zeven punten minder dan Union. Achter de twee Brusselse ploegen gaapte een aanzienlijk gat. Club Brugge telde na de reguliere competitie bijvoorbeeld liefst 19 punten (!) achterstand op de leider.

LEES OOK: DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

Club Brugge profiteert

Maar traditiegetrouw werd die kloof door twee gedeeld bij de start van de nacompetitie. Vervolgens zetten de Bruggelingen een fraaie reeks van 24 op 30 neer, terwijl de concurrentie te veel met punten smodderde. Desondanks zou Union het alsnog gehaald hebben zonder puntenhalvering.

Toch vindt analist Peter Vandenbempt het zeker geen 'gestolen' titel. "Wat mij betreft, is de titel van Club Brugge daardoor niet minder verdiend. Iedereen kent het systeem en is ernaar geconditioneerd. Wie speelt volgens de spelregels en wint, is de verdiende kampioen", stelt Vandenbempt bij Sporza.

Einde in zicht

Club, dat uitgerekend een fervent tegenstander is van het systeem, zou wel eens de laatste ploeg geweest kunnen zijn die geprofiteerd heeft van de puntenhalvering. Bij de onderhandelingen over het competitieformat is de kans groot dat dit wordt afgeschaft. "Het druist in tegen elke sportieve logica. Ineens is het een actueel thema. Dat heeft er alles mee te maken dat een kleinere club "het slachtoffer" ervan is", stelt Vandenbempt. "De sterren lijken erg gunstig te staan om er volgende week komaf mee te maken. Maar goed, zo'n Pro League-vergadering heeft wel vaker een verrassende uitkomst gehad. Al denk ik dat de halvering wel eens geschrapt kan worden."

Een competitie met of zonder PO's?

Meest recent

Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

7
7
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

41
41
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

350
350
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

846
846
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

37
37
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

364
364
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

113
113
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

264
264
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

516
516
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

136
136
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

115
115
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

275
275
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

192
192
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

192
192
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

242
242
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

679
679
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

497
497
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

558
558
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

247
247
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

292
292
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

863
863
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

719
719
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

239
239
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

162
162

Meer sportnieuws