Del Piero in België en looft Duivel: "Een van de besten" (🎥)

door
Del Piero in België en looft Duivel:

Hoog bezoek in Luik. Vandaag sprak Alessandro Del Piero er de media toe naar aanleiding van Circus Cup. Dat is een galamatch van wereldsterren die op zondag 2 juni zal plaatsvinden in het stadion van Standard. VoetbalNieuws ging een kijkje nemen bij de blije intrede van de legendarische ex-speler van Juventus.

Team Alessandro Del Piero neemt het zondag op tegen Team Edgar Davids. Del Piero krijgt Diego Lopez, Simic, Miranda, Hyypiä, Sorin, Mendieta, Tiago, Simao, Cissé & Saviola als ploegmaats. Schepens, Fadiga en Camozzato zijn de bankzitter.

Davids heeft Dida, Zaccardo, Stam, Van Buyten, Clichy, Davids, Sneijder, Fellaini, Wright-Phillips, Karagounis & Morientes in zijn team. Vandooren, Lukunku en Dupre starten op de bank.

Standard en Circus zijn partners en daardoor gaat de Circus Cup door op Sclessin. Ondertussen zijn er al ruim 10.000 tickets verkocht voor dit galaduel. Del Piero sprak de media toe.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Galamatch met Del Piero, Davids, Morientes, Sneijder & co

"Ik ben zeer tevreden met de inspanningen die geleverd zijn door de stad, Circus, en de club -Standard- om deze partij door te laten gaan. Ik spendeer maar een dag in Luik en dan keer ik zondag terug voor de grote dag. Verwacht niet dat ik ga spelen zoals 20 jaar geleden (lacht). Het lichaam kan niet meer altijd volgen wat het brein wel nog snel kan", kreeg een ontspannen Del Piero de lachers meteen op de hand.

"Het zal een mooie dag worden, er komen geweldige ex-spelers mij vervoegen en het is altijd een mooie kans om deze match bij te wonen. Alles staat in het teken van plezier en hopelijk kunnen we de toeschouwers de nodige goals aanbieden. Maar geloof me: alles start vriendschappelijk. Maar na 10-15 minuten komt die competitiedrang weer naar boven. Dat zit in je en dat gaat er niet meer uit. Je wil ook die vriendschappelijke matchen winnen (lacht)."

Fitte Del Piero

"Als je stopt met voetballen, dan ben je tevreden. Maar je bent nadien ook gelukkig dat je weer met ex-ploegmaats en voormalige tegenstanders kan spelen. Het zijn leuke momenten, want het is zalig om op het veld te staan. Voetbal was vroeger mijn passie en dat is het nog steeds. Als je dat dan ook kan doen in een fantastisch stadion zoals dat van Standard, dan is dat geweldig. Hopelijk komt er veel volk naar het stadion", zei de sympathieke Italiaanse voetballegende.

"Edgar (Davids, nvdr.)? Hij is nog steeds topfit. Zijn fysieke paraatheid was altijd zijn sterke punt. Hij was nog kleiner dan mij, maar wel zo krachtig (lacht). Hij is wellicht fitter dan mij, maar in het voetbal tellen niet alleen je fysieke kwaliteiten. Hoe ik mij fit hou? Ik probeer wat naar de gym te gaan en ik speelde ook al de nodige galamatchen. Het gebeurt ook dat ik soms nog met wat vrienden speel. Gezond en fit blijven is een levensstijl", vertelde hij.

"Er is een grote Italiaanse gemeenschap in Luik. Het is leuk dat ik hier eens kan spelen, want gedurende mijn carrière kon ik niet vaak in België spelen. Er was het EK waar we wonnen van België, maar dat toernooi wil ik vergeten. We speelden de finale, maar een tweede plaats is niet winnen", aldus de voormalige 'centrocampista'. "Al was het een mooi evenement in België en Nederland."

De Bruyne en Rode Duivels

Uiteraard kreeg de 49-jarige Del Piero, die in het verleden met Wim Raymaekers (ex-OHL) één Belgische ploegmaat had, ook vragen over het heden. Wat verwacht hij van het komende EK en de Rode Duivels?

"Frankrijk is voor iedereen de grote favoriet, maar er zijn veel ploegen die daaronder mogen hopen. Italië is het levende bewijs dat je altijd mag hopen. Vier jaar geleden had niemand verwacht dat zij het EK zouden winnen na het missen van het WK, maar dat gebeurde toch. Italië kan het EK zeker winnen. Er is een goed team, een groot hart een steengoede trainer."

"België? Ze zitten in dezelfde situatie als Italië. Er is ervaring en het nodige talent. Ze hebben één absolute topper in huis: Kevin De Bruyne. Hij speelt al vele jaren op een bijzonder hoog niveau bij Manchester City. Hij is de laatste 10 jaren een van de besten in Europa. Het is een geweldige speler in elk aspect. Of ik graag met hem samen zou hebben gespeeld? Uiteraard. België kan als underdog aan het toernooi beginnen en dat is beter. Maar je kan het niet voorspellen wie het EK gaat winnen. Soms heb je verrassingen. Het hangt van veel details af."

Del Piero sprak ook over Charles De Ketelaere en Romelu Lukaku. "Charles is een goede speler die, na een moeilijk jaar bij AC Milan goede stappen heeft gezet bij Atalanta. Lukaku deed het ook goed bij AS Roma en het is zeker een speler die geweldig kan presteren op een EK."

Tickets voor dit galaduel kan je HIER aankopen. Bekijk in onderstaande video kort de intrede van Del Piero op Sclessin.

Moeten er meer van dergelijke galamatchen komen in België?

Meest recent

'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

30
30
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

20
20
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

216
216
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

73
73
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

76
76
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

227
227
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

64
64
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

82
82
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

135
135
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

163
163
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

208
208
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

76
76
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1080
1080
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

135
135
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

319
319
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

388
388
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

239
239
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

310
310
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

121
121
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

92
92
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

560
560
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

89
89
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

44
44

Meer sportnieuws